DIY dekoratívne sviečky (95 fotografií) \ t

Večera pre dvoch, rozhovory s blízkymi nad šálkou kávy, dlhé večery a noci doma, filmový maratón, relaxácia s knihou alebo meditáciou - takéto chvíle sa stanú ešte príjemnejšími, ak v miestnosti budú blikať útulné svetlá. Chystáte sa na dovolenku? Zvarte originálnu sviečku - tento ručne vyrobený suvenír určite osloví tých, ktorí na vás čakajú na návštevu. V našom článku vám povieme a ukážeme, ako urobiť jedinečný dekor rýchlo a jednoducho.

Ako urobiť sviečku: inštrukcia

Proces tvorby sviečok je celkom fascinujúci a nekomplikovaný, a preto má každú šancu stať sa príjemným koníčkom. Myšlienky na zdobenie týchto remesiel je veľa, v tomto ohľade môžete experimentovať. Princíp ich prípravy je však takmer vždy rovnaký.

Takže, dajte si pozor na nasledujúce materiály: štandardné domáce sviečky; Bavlnená niť; vosková taviaca nádrž; jedlá pre vodný kúpeľ; formy z cínu, plastu alebo skla; ceruzku alebo palicu na nastavenie knôtu.

Postup:
1. Pri upevňovaní knôtu dávajte pozor. Jeden koniec nite navlečte na držiak a druhý koniec do stredu formy.
2. Rozrežte sviečky na tyče a umiestnite ich do taviaceho kotla nad vodným kúpeľom. Oheň by mal byť pomalý, vosk sa neustále mieša. Kvapalina bude pripravená, keď v nej nie sú žiadne hrudky.
3. Nalejte roztopený vosk na dno modelovacej nádoby. Zaistite knôt uprostred, počkajte asi minútu, kým časť nevytvrdne.
4. Naplňte zvyšokkvapalina.
5. Po 24 hodinách sa práca úplne vytvrdí, prereže sa nadbytočná dĺžka závitu.
6. Prirodzené svetlo je pripravené na použitie.

Nápady na dekoratívne sviečky vlastnými rukami

Sviečka levandule

Voňavá a upokojujúca levanduľa vytvorí správnu atmosféru na meditáciu, čítanie a naberanie penového kúpeľa.

Pridajte štandardný súbor materiálov s esenciálnym olejom, vetvičkami levandule a malou sklenenou nádobou.

Upevnite sušené kvety okolo okrajov nádoby a potom pripevnite knôt a naplňte nádobu časťou roztaveného vosku. Všimnite si prosím, že levanduľa musí byť umiestnená presne na okraj tak, aby sa počas používania nespaľovala. Zohrejte druhú časť kvapaliny na nízkej teplote, pridajte niekoľko kvapiek levanduľového oleja a jemne nalejte do formy.

Dajte roztomilý zloženie na svoje obľúbené predmety interiéru, bude dopĺňať všetky dekorácie.

Sviečka na kávu

Ak ste fanúšikom tohto požehnaného nápoja, určite sa pokúste vytvoriť vlastnú kompozíciu, ktorá bude úplne vyhovovať vášmu vkusu.

Existujú 4 spôsoby, ako urobiť takýto dekoratívny predmet.

1. V prvom prípade budete potrebovať rovnaké nástroje ako bežné remeslá, ako aj celé kávové zrná. Musia sa pridať do vyhrievaného vosku a naplniť pripravenú nádobu. Pretože sa zrná líšiarozmery a konfigurácia, každý výsledok bude jedinečný.

2. Voňavé semená môžu ozdobiť hotovú sviečku. Stačí, aby ste zrná fixovali lepidlom alebo ich upevnili na nevyhrievanú rovinu a jemne ich pritlačili prstami.

3. Vytvorte malú sviečku. Produkt vyberte z formy a vložte ho do väčšej nádoby. Voľný priestor vyplniť zrná.

4. Ak chcete, aby vám kúsok poskytol príjemnú vôňu kávy, pridajte mletú kávu do roztaveného vosku tesne pred naliatím. Horiace svetlo zaplní miestnosť neuveriteľnou arómou.

Sviečka citrónová

Citrónová kôra môže slúžiť ako originálny svietnik. Takýto umelecký predmet bude dopĺňať štýl country hudby, podkrovia, ako aj škandinávskeho a moderného dizajnu.

Ak chcete vytvoriť 4 remeslá, musíte pripraviť: vhodný počet nití, vosk, zariadenia na vodné kúpele, pár citrónov. Ak je to žiaduce, pridajte do látky aromatické zložky alebo farbivo. V tomto prípade uvádzame levanduľový olej a sušené kvety.

Takže najprv rozrežte každý citrón na polovicu a zbavte sa buničiny. Potom vosku zohrejte a zmeňte na aromatické a kvetinové prvky, zamiešajte. Opravte knôty a nalejte zmes do každej polovice citrónu. Nakoniec umiestnite výrobok na chladné miesto, kým nebude vytvrdený. Majte na pamäti, že chladnička na tento účel nie je najvhodnejšia, pretože kvapalina môže nerovnomerne zmrznúť.

Glitterová sviečka

Každý sviatok chce byť viac zapamätateľný a živší. V tomto prípade prispejete k prekrásnej dekorácii s jiskrami, ktoré môžete ľahko urobiť vlastnými rukami. To bude zdobiť dom na párty, alebo to bude nezvyčajný darček pre svojich priateľov.

Vo výrobnom procese môžete používať domácu aj získanú základňu. Príprava sviečky, lepidla a trblietky, môžete pokračovať do práce. Ak chcete vytvoriť blikanie iba v samostatnej oblasti, môžete použiť lepiacu pásku a zvýrazniť potrebnú zónu. Povrch prikryte dobrou vrstvou lepidla a podržaním časti nad kusom papiera ho hojne posypte leskmi. Lepidlo nechajte vyschnúť, potom jemne odstráňte lepiacu pásku.

Ak chcete získať skutočne jedinečný produkt, môžete ho posypať viacfarebnými leskmi a vďaka rôznym šírkam pásky môžete dosiahnuť viacúrovňový vzor.

Takáto výzdoba bude vyzerať ako novoročný sprievod.

Viacfarebné sviečky

Ako viete, sviečky sú nielen jednohlasé a matné, ale aj viacfarebné a svetlé. Ak chcete vytvoriť takúto dekoráciu vlastnými rukami, budete potrebovať nejaký materiál, trpezlivosť a niekoľko hodín svojho času.

Okrem hlavných komponentov na varenie budete potrebovať voskové ceruzky vybraných farieb av prípade potreby ajaromatické oleje.

Po príprave čírej tekutiny a sklenenej šálky s knôtom, trieť a roztaviť prvú farebnú voskovú ceruzku. Po tom premiešajte voskom a nalejte do nádoby. Ak chcete, aby vzor krásny a neobvyklý, nakloňte a upevnite sklo až do stuhnutia každej vrstvy. Keď sú všetky vrstvy pripravené, nechajte produkt úplne stuhnúť.

To je všetko! Farebné svetlá s krásnym vzorom sú pripravené.

Formy na sviečky

\ t

Vďaka papierovým formám môžete vytvoriť prirodzenú lampu zaujímavých geometrických konfigurácií. Ich rôznorodosť závisí len od šablóny, ktorú si vyberiete.

Vyberieme príslušnú šablónu a potom ju vytlačíme na tlačiarni. Odporúča sa používať hrubý papier. Vystrihnite a prilepte každý kus podľa obrázka. Aby sa papier počas liatia vosku nerozpadol, musí byť na vonkajšej strane natretý farbou a nechať zaschnúť. Ako v ostatných prípadoch, vložte knôt a upevnite ho a potom ho nalejte do šablóny. Keď tekutina stuhne, všetko, čo musíte urobiť, je odstrániť papier.

Dokonca aj obyčajná vaječná škrupina je dokonalá ako forma. Výrobný proces je podobný predchádzajúcemu a vyžaduje minimálne úsilie. Napriek tomu budú výrobky vyrobené pomocou takýchto šablón nádhernou dekoráciou v akomkoľvek interiéri a kedykoľvek počas roka, ale najmä na Veľkú noc.

Sviečky s kvetmi

\ t

Sviečky vyrobené v tejto technike budú vynikajúcim dekorom a vynikajúcim darčekom. Napriek ich neuveriteľnej kráse a sofistikovanému vzhľadu si remeslo od vás bude vyžadovať len čas a úsilie.

Obrobok vytvárame a necháme ho zamrznúť. V tejto dobe pripravíme rôzne sušené kvety, bobule, listy a iné prírodné dekorácie. Pri zdobení budeme používať decoupage techniku. K tomu potrebujete ďalšiu sviečku, pinzetu a lyžicu. Po zahriatí lyžice jemne pritlačíme pripravené dary prírody na povrch, čím vytvoríme jedinečný vzor. Ak niektorý z prvkov nevyzerá príliš atraktívne, je potrebné ho zakryť len novou vrstvou parafínu a bude hrať s novými farbami. Aby ste to urobili, držte knôt, produkt spustite do vyhrievaného parafínu.

Vonné sviečky

\ t

Chcete vo svojej izbe skutočne čarovnú atmosféru? Potom vyplňte priestor nádhernou vôňou ihličia, limetky, mäty, levandule, bergamotu alebo vanilky. Samozrejme, môžete si kúpiť hotové výrobky vo forme osviežovačov vzduchu, ale je oveľa lepšie obklopiť dom vôňou sviečok vytvorených z prírodných surovín. Je to tiež celkom jednoduché. Vône zapadajú do každého, môžu byť navzájom kombinované. Povieme, ako vyrobiť niekoľko variantov takýchto multifunkčných šperkov.

Ozdobte predmety voňavými ihlami. samisviečky v tomto prípade, môžete si sami alebo kúpiť v obchode. Čerstvosť ihiel získavame z ľahkého ohrevu týchto vetiev cyprusu, borovice alebo smreku.

Stupeň svietnika s bavlneným tampónom a umiestnite ihly do tlače na niekoľko hodín, aby boli plochejšie. V spodnej časti svietnika, napríklad sklo alebo pohár so širokými a vysokými stenami, aplikujte 10-15 kvapiek tekutého vosku a opravte prácu.

Hotové vetvy namažte lepidlom alebo posypte sprejom lepidla a upevnite ich na okuliare tak, aby ich spodné časti mierne viseli. Keď lepidlo schne, odrežte hrany rastliny. Všimnite si, že ihly by nemali byť umiestnené vo vnútri kontajnera, ako v tomto prípade, voňavé chodník nepríde. Ak všetko šlo dobre, všimnete si priaznivý účinok - odparovanie ihličnanov bude upokojiť nervový systém, pomôže vám relaxovať po náročnom dni a tiež uľahčí zotavenie z prechladnutia, pretože ihly sú známe svojimi antiseptickými vlastnosťami.

Skúste vytvoriť zmes pridaním niekoľkých kvapiek rôznych éterických olejov do roztaveného vosku. Kombinujte citrónový a rozmarínový olej na zlepšenie tónu tela, bergamotu a levandule na relaxáciu, pelargónie a vzostupu pre mier a rovnováhu. Prineste všetok zármutok tiež pomôže tandemový céder a citrón, klinčeky a pomaranč. Vanilka, jazmín, ylang-ylang vytvoria atmosféru pre romantický večer.

Priehľadné gélové sviečky

\ t

Podobné sviečky vám dodajú krásny plameň a nádhernú arómu. Budú vynikajúcim základom pre jesennú výzdobu a dokonale zapadnú do každého stola.

Na to, aby ste potrebovali gélový vosk, môžete si to urobiť sami, ale ak je to vaša prvá skúsenosť s vytváraním takýchto remesiel, je lepšie objednať od dodávateľov materiálov. Tiež pripravte éterické oleje, tekuté farbivá, rôzne sušené kvety a akékoľvek iné dekoratívne predmety.

Celý proces je totožný s tavením z akéhokoľvek iného materiálu. Hlavným rozdielom je, že naším cieľom je stále vytvorenie transparentnej kompozície. Preto si musíme vybrať priehľadnú nádobu, ako aj opatrne používať farbivo, aby náš produkt nestratil svoje vlastnosti. Ak sa rozhodnete umiestniť akékoľvek prvky vo vnútri sviečky, hlavnou vecou je umiestniť ich na úrovni, na ktorej ich chcete vidieť (napríklad časti na spodku zostanú rovnaké). Sklenené gule, mušle, kvety, listy alebo sušené ovocie sú vhodné ako dekorácie.

Video: Ako urobiť dekoratívne sviečky - Master Class