Záhradné altány (100 fotografií)

Ak chcete skryť pred zapáleným slnkom pod krásnym baldachýnom v spoločnosti blízkych a pozorovať odtiaľto pokoj prírody - nie je to ideálne miesto na posedenie, či už je to leto, jar alebo jeseň? A vďaka obrovskému množstvu nápadov pre záhradné altány sa tieto budovy môžu stať skutočnou dekoráciou na každom mieste. Pozrime sa na ne bližšie!

Drevené tŕne

\ t

Pravdepodobne najtradičnejšia verzia, ktorá poskytuje širokú škálu dizajnu: od minimalizmu po klasiku, od jednoduchého baldachýnu až po uzavretý altánok. Ale skôr, ako budeme hovoriť o vzhľade, dotknite sa technických vlastností.

Drevo je prírodný materiál, s ktorým je ľahké a príjemné pracovať. Výber takejto štruktúry si môžete byť istí: je to čo najbezpečnejšie pre všetkých členov rodiny a tiež sa musí zlikvidovať, čo je dôležité v súčasnej environmentálnej situácii.

Na rozdiel od modernejších materiálov, ktoré sa v záhrade môžu zdať celkom cudzie, strom sa s ním spojí a dodá pocit harmónie a jednoty s prírodou. Ak nie ste obzvlášť romantická príroda, alebo tento aspekt nie je pre vás tak dôležitý, venujeme pozornosť praktickosti a trvanlivosti dreva - po natretí lakom každá stavba bude trvať viac ako 25 rokov, pričom sa mierne zmení.

S jeho pomocou môžete realizovať mnohé rozhodnutia o dizajne. Zručnosť rezbárstva pomôže prispôsobiť záhradný altánok v klasickom alebo dokonca ruskom štýle. Pre tých, ktoríuprednostňuje modernú estetiku, urobia stručné stavby s čisto geometrickými tvarmi.

Bez ohľadu na to, aký dizajn si vyberiete, konštrukcia obsahuje štandardnú sadu prvkov: základ (hlavne betón), nosníky, nosníky a priečne guľatiny pre strechu. Počnúc týmto rámcom môžete pridať ďalšie, zložitejšie prvky, ktoré diverzifikujú typický vzhľad drevených tŕňov.

Pergoly z kameňa

Na pozemku s monumentálnym domom by bol vhodnejší kamenný altánok. Niektoré modely pripomínajú malé paláce, iné - starožitné budovy. Viac obmedzeného účinku možno dosiahnuť tým, že sa vyhneme použitiu dekoratívnych materiálov. V každom prípade, kameň je skvelá voľba, ktorá bude trvať po stáročia, udržanie majestátny vzhľad.

Kamenné altány majú zvýšenú pevnosť, takže sa neboja žiadnych poveternostných podmienok, dokonca ani prírodných katastrof. Na chalupu sa môžete bezpečne raz za niekoľko mesiacov a nestrácať čas na starostlivosť o budovu, len na jej naplnenie.

Samozrejme, tento materiál nie je pre každého cenovo dostupný a pri stavebných prácach nie je možné bez pomoci špecialistov. Ale jedinečný vzhľad kamenného altánku, ukrytého v húštine záhrady, stojí za námahu. Okrem toho si môžete vybrať cenovo dostupnejší typ povrchovej úpravy, výhodou je vybrať si z čoho.

Kameň nie jePlatí pre všetky komponenty konštrukcie. Často sa kombinuje s drevom, kovom, sklom a vytvára originálne moderné budovy.

"Živé" tŕne

\ t

Nie je veľa rastlín: aj altánok obklopený záhradou sa môže stať sám. Akonáhle tento typ architektonických stavieb bol populárny v ušľachtilých statkoch, ale móda má tendenciu vrátiť sa.

Živé stavby sú úplne alebo čiastočne zložené zo zariadení, ktoré môžu slúžiť ako strešné alebo nosné konštrukcie. Samozrejme, že pestovanie takéhoto „materiálu“ od nuly bude trvať veľa úsilia a niekoľko rokov - v závislosti od času rastu vybraného závodu, ako aj od poveternostných podmienok v danej oblasti.

Pre plnohodnotný altánok je potrebné vybrať tie druhy kríkov a stromov, ktoré sa nevyskytujú veľmi vysoko. Predám nie zarastené stromčeky tak, aby v budúcnosti bolo možné vytvoriť koruny.

V prvých stupňoch je potrebné použiť kovový rám. Avšak, pre horolezcov, môžete si vziať budovu ako trvalú základňu, pletenie s dievčenským hroznom alebo dokonca ruže. Podobne môžete pristupovať k výzdobe kameňa, drevených tŕňov, aby sa spojila ich sila s estetikou živých budov.

Romantické možnosti

Ak si myslíte o tom, záhradný altánok je veľmiromantické miesto, kde v pokojnom stave môžete na sekundu zabudnúť na každodenné aktivity a vychutnávať si prírodu so svojím spriaznencom. Zdá sa, že niektoré návrhy sú vytvorené výhradne na tento účel a odvádzajú vynikajúcu prácu.

Snáď najviac esteticky príjemné sú kované kovové modely malých veľkostí s minimálnou výplňou - stôl a dve stoličky v rovnakom štýle. Nebudú pokrývať dážď a zlé počasie, ale stojí za to sedieť v takom útulnom mieste, ako sa nálada mení. Tieto altány vhodne vyzerajú v rozkvetnutej záhrade, obklopenej ružami, ktoré sú tkané okolo štruktúry.

Samotné kvety však dokážu vytvoriť romantickú atmosféru: napríklad visiace chryzantémy v čistých koši.

Vzdušné biele záclony pomôžu zmeniť akýkoľvek záhradný altánok, ktorý na jednej strane poskytuje ľahkosť, beztiažnosť a na druhej strane útočisko pred slnkom a zvedavými očami bez toho, aby sa vytvoril pocit uzavretého priestoru.

Večer, keď potrebujete zdroj umelého osvetlenia, môžete ozdobiť altánok girlandou, sviečkami alebo nainštalovať tlmené lampy.

Pergoly v japonskom štýle

Ako sa ukázalo, nie je potrebné byť Japoncom, aby ste videli krásu v japonskej kultúre, obdivovali ju a chcete organizovať svoj priestor v súlade s jej zásadami. Tento národ platípozornosť venovaná každému detailu vo všetkých oblastiach života a premenením na umenie. Preto, aby bolo možné zariadiť altánok pre záhradu, na základe ich filozofie, je potrebné zvážiť niekoľko bodov.

V prípade záhradnej stavby sa podľa pravidiel prideľuje najmalebnejšie miesto na stavenisku, často na kopci, z ktorého je jasne viditeľné územie a dom. V našej realite stačí nasledovať posledné podmienky.

Stojí za zmienku, že záhrada by mala byť navrhnutá v orientálnom štýle s japonskými rastlinami zasadenými a obsahujúcimi ďalšie architektonické detaily, ako je rybník s mostom? Tieto požiadavky môžu znížiť túžbu postaviť altánok. Alebo naopak - „zmáčknite“ ho do podmienok vašej stránky. To, čo sa zdá byť prijateľnou možnosťou, by sa mala v tomto prípade mierne zjednodušiť len samotná výstavba.

Altánok ide dobre s minimalizmom a ďalšími modernými, výstižnými štýlmi, pretože z Japonska k nám prišiel minimalizmus.

Kvalita materiálov je na výber medzi tvrdým drevom a kameňom, pretože tradičné bambusové korene sa nezakrývajú v ruskom podnebí.

Klasické strechy sú troch typov: špicatý štít, chetyrekhskatnaya, strecha so štítmi. Je to pre túto časť, môžete určiť japonský pôvod budovy. Bohužiaľ, aj zjednodušená verzia je ťažké budovať nezávisle.

Pergoly v štýle bungalovu

Bungalov je ľahká stavba z tropických krajín. Hoci nie je veľký, všetky prvky potrebné pre život sa zmestia dovnútra, čím sa štruktúra premení na perfektnú letnú chatu. Samozrejme, záhradné altány nie sú určené na pobyt, ale na vytvorenie originálneho dizajnu môžete z bungalovu kresliť niektoré štýlové prvky.

Najprv je potrebné vybrať najkrajšiu oblasť na mieste. Tropické rastliny v našej krajine neprežívajú z pochopiteľných dôvodov, ale husto zasadená záhrada sa môže stať náhradou za ne.

Bungalov sa vyznačuje rovnou, často doškovou strechou, ktorá je o niečo väčšia ako základňa. Na konštrukciu sa používa drevo, ktoré slúži ako nosné nosníky. Odporúča sa, aby bola budova čo najjednoduchšia zdobením záclonami a umiestnením pohodlných ležadiel vo vnútri.

Pergoly so sporákom alebo grilom

Každý má rád variť jedlo v ohni - toto je pravdepodobne najobľúbenejšia zábava v krajine. Vyberte si gril na ulici, usporiadajte stoličky, stoly, stretnite rodinu a priateľov. Ale tu je to šťastie - začalo pršať, silný vietor vyfukoval, alebo možno nepríjemný hmyz neumožňuje sústrediť sa na vaše obľúbené podnikanie. Môžete sa, samozrejme, postarať o dočasné útočisko, ale prečo používať toľko úsilia? Po vybavení všetkým potrebným záhradným altánkom si môžete vždy vychutnať varenie v prírode v dobrej spoločnosti.

Za rokzačíname, poznamenávame, že altánok by mal byť otvorený alebo čiastočne uzavretý. Odporúča sa používať spoľahlivé materiály, ktoré nie sú veľmi fajčené. Tehla je na to ideálna, nielen z hľadiska vlastností, ale aj vzhľadu.

Krb pre altánok si vyberte sami: gril, gril alebo gril. V každom prípade sa musíte postarať o bezpečnosť, zavrieť oheň z vetra a nainštalovať kapotu.

Je dôležité riadne vybaviť miesto na varenie. Umiestnite miesto na uskladnenie uhlia alebo dreva, nastavte rezací stôl. Pre pohodlie je lepšie organizovať skladovacie miesta s riadom.

Neobvyklé myšlienky záhradných altánkov - foto

Možno sa niektoré z vyššie uvedených záhradných altánkov môžu zdať nezvyčajné, ale toto sú typické možnosti pre naše vidiecke domy, ktoré sa nachádzajú v rôznych lokalitách. Ale keď sa objaví predstavivosť, dostanete naozaj úžasné tvary.

Niektoré z nich sú stavby v tvare kočiara, ktoré vyzerajú celkom organicky ako altány. Iné modely sú veľmi podobné domom pre škriatkov, pretože majú zemitú strechu a zodpovedajúcu výzdobu. Deti ich budú milovať!

Moderné dizajnové riešenia, ktoré sú určené pre oblasti v štýle minimalizmu, hi-tech, konštruktivizmu alebo iných oblastí, sa nám zdajú byť nezvyčajné. Toto je skutočné pole preexperimenty s tvarmi, materiálmi, farbami a dekorom.

Napríklad klenutý sklenený altánok vyzerá úžasne. Je to s najväčšou pravdepodobnosťou určené pre krajiny s nízkou klímou, pretože v lete sú mnohí pripravení „predať dušu“ za miesto v tieni. Ale podobné záhradné budovy volajú po skúšaní niečoho nového, dokonca aj v známych veciach.

Video: Pergoly pre záhradu a chalupu