Územie miestnosti do spálne a obývacej izby: 65 nápadov

Majitelia jednoizbových bytov niekedy musia rozdeliť priestor na samostatné úseky - na tom závisí psychologické pohodlie obyvateľov, pohodlie v každodennom živote a estetické vnímanie interiéru ako celku. Zónovanie miestnosti môžete stráviť rôznymi spôsobmi na spálni a obývačke a fotografie a odporúčania zozbierané na našich webových stránkach vám pomôžu vybrať to najlepšie z nich.

Územné pravidlá

\ t

Pri vymedzení spoločenskej miestnosti na dve časti je dôležité dodržiavať určité zásady dizajnu. V prvom rade by ste mali venovať pozornosť tipom pre malé miestnosti - neutrálne farby, jasné línie a techniky na vizuálne zvýšenie plochy budú veľmi vítané.

Pre usporiadanie spálne je zvyčajné zvoliť vzdialenejší kútik spravidla bližšie k oknu. Ak je zdroj prirodzeného osvetlenia v miestnosti iba jeden, prepážka by mala prenášať slnečné lúče. V tomto prípade sú vhodné transparentné a priesvitné sklenené panely, všetky druhy regálov, políc, posuvných závesov.

Je dobré, ak sa štýl a farebná schéma priestoru pre hostí a priestorov na spanie vzájomne zhodujú - to umožňuje zachovať vizuálnu integritu miestnosti. Jednotiacim faktorom môžu byť podobné textúry dekorácie, rozptýlené určité farby, nábytok z tej istej série.

Na každom mieste je potrebné dbať na správne elektrické osvetlenie. Takže v obývacej izbe sú vhodné jasné svetlá - veľký luster,reflektory alebo LED pásky na strope, svietidlá na stenách. V spálni by stačilo tlmené svetlo stojacej lampy alebo jednej alebo dvoch nočných lampičiek.

Priečky

\ t

V modernom dizajne pre zónovanie najčastejšie používané tenké priečky, ktoré samy o sebe sú skutočnou výzdobou interiéru. Výber materiálov pre nich je jednoducho obrovský - existujú výrobky zo skla, plastu, sadrokartónu, kovaného kovu, drevotrieskových dosiek, dreva. V závislosti od veľkosti a spôsobu inštalácie môže byť panel medzi spálňou a obývacou izbou stacionárny, posuvný a pohyblivý (mobilný).

Zvlášť stojí za zmienku posuvné dvere. Vo dne môžu byť ponechané otvorené, čo umožňuje prístup slnka a čerstvého vzduchu z okna spálne do priestoru pre hostí a zatváranie vo večerných hodinách, okamžite izolujúc miesto na spanie od hluku a svetla prevládajúceho v ďalšej miestnosti. Ak je v byte niekoľko ľudí, je lepšie zostať na polomatných a netransparentných verziách - takže oslnenie z televízora za múrom nebude rušiť nočný odpočinok.

Textílie

Záclony.Jedným z najrýchlejších a najrýchlejších spôsobov rozdelenia miestnosti na dve časti sú závesy. Vďaka neuveriteľne rozsiahlemu katalógu tkanín a dizajnovým možnostiam je tento typ zón vhodný do každého interiéru. Pokiaľ ide o špecializovaný salón záclon, môžete si vybrať textil akejkoľvek farby atextúry, určiť smer záhybov, nájsť vhodný mechanizmus pre upevnenie a pohyblivé záclony.

Žalúzie- dobrá alternatíva k látkovým závesom. Vyrobené z odolnejšieho a tuhšieho materiálu, nepotrebujú periodické umývanie, nehromadia prach a umožňujú ľahkú úpravu priepustnosti svetla. Nie je absolútne nutné zvoliť nudné "kancelárske" možnosti - existuje veľký počet žalúzií pre dom, ktoré sa vyznačujú jasnými farbami a neobvyklými textúrami. S ohľadom na umiestnenie prvkov, potom pre vizuálne zvýšenie výšky miestnosti sa dáva prednosť vertikálnym konštrukciám.

Japonské závesysú látky, ktoré sú upevnené na posuvných paneloch, ako sú dvere do priehradiek. V ideálnom prípade hladký povrch a vysoké dekoratívne vlastnosti môžu urobiť textilné panely vrcholom každého interiéru.

Nábytok

\ t

Použitie celkového nábytku pre zónové priestory je vždy praktické a funkčné. Takmer všetky objekty s výraznými zvislými čiarami sú vhodné pre vizuálne oddelenie priestoru: skrine, police, vysoké komody, nočné stolíky, výklenky pre TV. Niekedy ich možno kombinovať s inými štruktúrami, všetkými druhmi priečok.

Nízky pultčasto oddeľuje obývaciu izbu od kuchyne, ale pre spálňu je táto možnosť celkom prijateľná. Taká mini stena asi 1 m vysoká môže byť pohodlnástojan na knihy, izbové rastliny alebo dekor.

Policový regáls množstvom otvorených políc je vhodný pre tých, ktorí chcú mať veci vo viditeľnom prístupe. Tento kus nábytku bude dokonale prenášať svetlo a zvuk, takže izolácia spálňa z obývacej izby s ním nebude fungovať, ale ako doplnok do interiéru, bude to vyzerať celkom vhodné.

Šatníková skriňaje univerzálna metóda, ktorá umožňuje súčasné riešenie problému so šatňou a rozdelenie miestnosti na plnohodnotnú stenu. Dvere sú najviac racionálne opustiť zo strany spálne, av zadnej časti môžete nainštalovať výklenok pre TV, otvoriť police alebo ozdobiť povrch pod bežnou stenou.

Pódium

Usporiadanie „štádia“ nad úrovňou podlahy je vynikajúcim riešením pre malé miestnosti, kde často nie je dostatok miesta na uskladnenie vecí. Spravidla majú spálňu vo výške, ktorá ju niekedy oddeľuje o ďalšie oddiely. Priestor vo vnútri pódia zostáva voľný, takže je možné usporiadať zásuvky na oblečenie, posteľnú bielizeň a iné potrebné predmety, alebo tam ukryť ďalšie lôžko.

Územie obývacej izby - foto

V našom jednoizbovom byte alebo štúdiu pre spálňu a obývaciu izbu v galérii na našej webovej stránke môžete vidieť ešte zaujímavejšie spôsoby zónovania. Príklady kreatívneho dizajnu pomôžu prechádzať typmi diskových oddielov a vybrať možnosť, ktorá sa má použiťvhodné pre váš interiér. Správne oddelenie miestností nielenže dodá vášmu domovu štýlový vzhľad, ale tiež pomôže vytvoriť útulnú atmosféru v priestoroch pre hostí aj v priestoroch na spanie.

Video: Kombinácia obývacej izby