Návrh obývacej izby 2018 (+75 fotografií)

Obývacia izba je „tvárou“ každého domu, rodinní príslušníci sa zhromažďujú každý deň v tejto miestnosti. Okrem toho tu oslavuje sviatky a prijíma návštevníkov. Preto je potrebné pristupovať k jeho dizajnu s osobitnou zodpovednosťou. Pozývame vás na preskúmanie módnych trendov z roku 2018 v dizajne obývačky, ktorá vytvorí štýlový a funkčný interiér!

Skutočné nápady pre obývaciu izbu 2018

Hlavným trendom v roku 2018 je túžba po šetrnosti k životnému prostrediu. V dnešnom svete sú ľudia unavení z neustálej syntetiky, neustáleho toku informácií, rýchlych rytmov a stresových situácií, takže nás lákajú prírodné materiály a pokojné odtiene. Dizajnéri radia obkolesiť byt detailmi prírodného pôvodu, prírodnými motívmi.

Ďalším predpokladom pre znalcov módnych trendov je jednoduchosť na pokraji minimalizmu. V tomto roku sa odporúča odstrániť nádherné dekoratívne prvky, cudzie časti a veci, bez ktorých môžete robiť v interiéri.

Snaha o minimalizmus neznamená úplnú askeziu. Nikto nezruší luxus, ktorý je stále prípustný v interiéri, ale nemal by sa prejavovať v hojnosti dekoru, ale ako použité časti. Drahé dekorácie, prírodný nábytok, prítomnosť umeleckých diel, ktoré zodpovedajú štýlu miestnosti - to všetko vám umožní vytvoriť elegantný obytný priestor a zdôrazniť elegantný vkus majiteľov apartmánov.

Ďalšia požiadavka, bezDodržiavanie vyššie uvedených nuancií nedáva zmysel, je maximálny komfort pre ľudí žijúcich v dome. Krásny interiér bez útulnej atmosféry neumožňuje vytvoriť moderný dizajn obývacej izby. Snažte sa, aby boli prvky okolo vás nielen atraktívne, ale aj pohodlné.

Farebné riešenia

Pre návrh obývacej izby 2018 je potrebné najprv rozhodnúť o farebných riešeniach. Ak paleta nie je príjemná na pohľad, interiér nebude atraktívny, bez ohľadu na použitie štýlových detailov.

Studená gama

Zelená.V interiéri je najlepšie použiť farebné odtiene, napríklad trávnatú farbu. Takáto obývacia izba bude v súlade s koncepciou prirodzenosti a atmosféry jednoty s prírodou.

Modrá.Odtiene tejto farby v roku 2018 zostávajú relevantné. Nebudete sklamaní výsledkom, pretože modré tóny vám umožnia vytvoriť neuveriteľne krásne interiéry.

Purple. Farebný lila pomôže zbaviť sa pocitu bremena každodenného života. Vyberte si odtiene fialovej a vytvorte tak pôvodný priestor obývacej izby.

Teplá paleta

Červená.Aj v tomto roku je populárny, môžete použiť tlmené odtiene ako pozadie, a aby bohatá červená atraktívny prízvuk v obývacej izbe.

Brown.Toto je klasická obývacia izba. Môže sa líšiťosvetlenie na vytvorenie rôznych efektov. Venujte pozornosť zemitým odtieňom, ako aj farbe horčice.

Béžová.Teplé tóny sú relevantné, pretože sú spojené s teplom domova, komfortom, ktorý spĺňa požiadavky na interiér obývačky.

Monochromatické farby

Biela.Toto je najobľúbenejšia farba, ktorá bude perfektnou kulisou. Dizajnéri odporúčajú doplniť bielu obývaciu izbu o výrazné akcenty. To je nevyhnutné, aby sa zabránilo pocitu sterility.

Sivá.Pre tých, ktorí nie sú fanúšikom prirodzených teplých farieb, môžeme odporučiť sivé tóny.

Čierna.Toto je klasika, ktorá bude vždy vyzerať štýlovo a elegantne. Avšak, v súkromnom dome sa neodporúča vybrať tieto odtiene. Preferujem čiernu obývaciu izbu, ak hovoríme len o mestskom byte.

Interiéry

Odborníci hovoria, že v roku 2018 je používanie viacerých štýlov aktuálne, a to loft, minimalizmus, retro, etnický a ďalší. Pokúsme sa podrobnejšie zvážiť zvláštnosti dnešných štýlových trendov.

Obývacia izba dizajn 2018 v štýle loftu

Amerika je považovaná za miesto narodenia tohto trendu. Po prvé, loft bol relevantný pre bohémov a umelcov, ale dnes ho čoraz viac vyberajú podnikatelia.

V takejto obývacej izbe by malo byť veľa svetla a priestoru. Nie sú povolené žiadne nepotrebné dekoratívne predmetymateriálov prírodného pôvodu. Relevantné sú kameň a murivo, drevo, rôzne kovové konštrukcie. Ak hovoríme o farbách, je vhodné použitie extrémne svetlých odtieňov.

Design obývacia izba 2018 v retro štýle retro

Tento typický trend je relevantný pre skutočných snívajúcich. Ak raz ste miloval literatúru o dobrodružstvo a časy preč, vintage retro je vaša voľba. Pre takú obývaciu izbu charakteristický rys dobrodružstva.

Pre retro štýl je dôležité používať prírodné materiály a prirodzené tlmené odtiene. V obývacej izbe môžete využiť drevený nábytok, lampy z tepaného železa, záclony s luxusnými detailami. Vyberte si zamat, saténové textílie.

Dizajnová obývacia izba 2018 v štýle etniky

Prírodné materiály sa tiež používajú všade, kde je to možné, v etnickom salóniku. Môže to byť kov, drevo, prírodný kameň. Interiérový dizajn v etnickom štýle si vyžaduje starostlivý prístup k výberu dielov. Dnes je módne používať farebné tóny a zložité ornamenty, ktoré sú typické pre východné krajiny.

Obývacia izba dizajn 2018 v klasickom štýle

Charakteristickým znakom klasiky je tlmené farby, striktné línie a obmedzenia foriem. Toto je univerzálny štýl, ktorý vždy zostáva v móde. Je však možné urobiť z neho rôzne prvky - textílie, rôzne maľby,pôvodného príslušenstva.

Dizajn obývacej izby 2018 v modernom štýle

Keď nazývajú „moderný“ štýl, môžu znamenať niekoľko smerov naraz - od minimalizmu po priemysel a fúziu. Uprednostnite moderné materiály a technológie. Návrhári radia pre zmenu venovať pozornosť pletené detaily, textúrované tapety, čalúnený zamat.

Nábytok

Podľa odporúčaní dizajnérov môžeme povedať, že medzi kusmi nábytku by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim možnostiam pre obývaciu izbu 2018:

- Rafinovaný nábytok;
- Eklektické pohovky;
- Polstrované stoličky s pleteným čalúnením;
- Otvorené police a skrine;
- Slúchadlá vo forme modulov.

Ak hovoríme o materiáloch, tento rok si vyberú drevené, korkové, bambusové, mramorové predmety.

Textílie

Pre obývaciu izbu je dôležité správne vybrať čalúnený nábytok. Najlepšou možnosťou by bola kožená náhrada alebo klasické typy nábytkových textílií - kŕdeľ, velúr, gobelín alebo žakár. Je žiaduce, aby zloženie tkanív tvorilo veľkú časť prírodných vlákien.

Ak hovoríme o textíliách všeobecne, potom sa v roku 2018 stáva najobľúbenejším plyš. S ním môžete urobiť obývaciu izbu naozaj útulnou a vytvoriť domácu atmosféru.

Velúr a zamat pomáhajú organizovať luxusný elegantný interiér, okrem toho nikto nezrušilpríjemný pocit dotyku týchto textílií.

Neoddeliteľnou súčasťou projektu modernej obývačky je používanie nadýchanej textílie a výrobkov s dlhým zdriemnutím. Takéto detaily vám umožnia, aby sa situácia v miestnosti stala útulnou. Môžete si vybrať koberec s dlhými vlasmi, našuchorený poťah na pohovku alebo stoličku - v takejto obývacej izbe bude zaručená skutočne domácka atmosféra.

Návrh obývacej izby 2018 - foto

Na záver treba poznamenať, že hlavným trendom v roku 2018 je otvorenosť pokusom. V dizajne obývacej izby sa nemusíte báť ukázať individuálne preferencie, takže neváhajte pridať detaily, ktoré charakterizujú majiteľa bytu. Buďte kreatívni a inšpirujte sa výberom fotografií, ktoré sme pre vás zostavili!

Video: Obývacia izba - krásne nápady 2018