Nábytok do obývačky v modernom štýle (90 fotografií) \ t

Moderný štýl je rôznorodý a mnohostranný. Je schopný uspokojiť preferencie milovníkov pohodlia a aktívnych ľudí s dynamickým rytmom života. Okrem toho sa väčšina moderných trendov v dizajne navzájom perfektne odráža, a preto dizajn obývačky bude organicky zapadať do celkového konceptu bytu. O tom, ako si vybrať správny nábytok v takejto miestnosti, popíšeme ďalej.

Vlastnosti vybavenia modernej obývacej izby

Moderný trend v dizajne interiéru je najjednoduchšie opísať ako priamy opak klasického štýlu. Namiesto zložitých vzorov, ťažkých objemných tkanín s hovoriacim ornamentom, množstvom doplnkov a kučier, sa uprednostňujú rovné čiary, minimalizmus v dekore a počet objektov.

Vyberte modely s odlišnými geometrickými tvarmi, ergonomickými riešeniami, jednoduchým, ale elegantným dizajnom. Najlepší nábytok je ten, ktorý bude obsahovať minimálne potrebné vybavenie.

V prípade mäkkej pohovky alebo kresla sa zastavte na modeloch s malými chrbátmi, lakťovými opierkami a môžete ich aj odmietnuť. Stolička je veľmi často nahradená pevným poofom.

Objemové skrine, komody a skrine sú niekedy ponechané výrobcami bez rukovätí a namiesto toho sú vybavené systémami otvárania na dotyk, čo je v našom prípade veľmi dôležité. Ak sa chystáte doplniť dekor miestnosti konferenčným stolíkom, pozrite sa bližšie na možnosti, ktoré vyzerajú jednoducho, napríklad so sklenenými vrchmi akovové nohy.

Ak sa nemôžete zbaviť obývacej izby skrine na veci, skúste si vybrať najjednoduchší dizajn v jasných farbách s rovnými, čistými čiarami. Je žiaduce, aby povrch dverí bol vyrobený zo skla alebo zrkadla. Keď priestor bytu vyžaduje, aby hala niesla funkciu jedálne, pozrite sa na skladacie verzie stoličiek a stola, ktoré nezaťažujú priestor.

Styling

Aby obývacia izba získala štýl, budete musieť stráviť trochu viac času premýšľaním prostredníctvom celkového dizajnu. Tak, ako vybaviť priestor, vyzdobený v špecifickom štýle?

Nábytok do obývacej izby v štýle minimalizmu

Kurz má celkom povedané meno. Objemné steny sú nahradené nadrozmernými modulmi - policami, regálmi alebo obrubníkmi. Na fasády používajte lesklé povrchy.

Najlepšie riešenie pre čalúnený nábytok - výrazné geometrické línie, ako aj pevnejšia textúra. Preferujte chladné odtiene - čierna, biela, studená béžová alebo sivá.

Nábytok do obývacej izby v štýle loftu

Tento štýl je kontrastný. Urobte mierne hrubý povrch s omietkou, tehly na stenách, pridajte vhodný dekor a zjemnite celkový dojem z miestnosti nábytkom. Použite napríklad teplé čalúnené tóny (hnedá, horčica, tmavo modrá, víno) alebo jemnú a príjemnú semišovú textúru.

Môže ísť viactučným a obmedzeným spôsobom k impozantnej hrubosti materiálov. Urobte si to sami alebo si kúpte nábytok zo železného kovu a dreva, palety, skrutkované ozdobné kolieska na pohovku alebo konferenčný stolík.

Nábytok do obývacej izby v štýle Eco

Ak by ste uprednostňovali obývaciu izbu, aby dávali harmóniu prirodzenej povahy, a teplé, prirodzené pocity, potom je tento štýl pre vás. Dosiahnuť podobnú harmóniu na úkor prírodných materiálov. Vybavte izbu dreveným nábytkom, dokonca aj s prvkami tkania. Veľkolepú dosku je možné vyrobiť z drevenej píly alebo celého pňa.

Nekomplikované konfigurácie, jednoduchosť a ľahkosť vnímania - pre tento účel sa oceňuje smer eco. Ako materiál používajte nenatierané drevo, prírodnú bavlnu a ľan.

Nábytok pre obývaciu izbu Art Deco

\ t

Toto je štýl éry „Veľkej Gatsby“, je neodmysliteľnou súčasťou rafinovaného a elegantného nábytku, niekedy trochu komplikovaného. Ak chcete dosiahnuť pôsobivý efekt, musíte kombinovať nezvyčajné, ale krásne materiály, ako sú vzácne lesy, oceľ, pravá koža, zamat, velúr, semiš. Aplikujte lesklé, hladké povrchy.

Objekty s africkými a kubánskymi motívmi sú vhodné pre obývaciu izbu v jazzovom štýle art deco. Forma výrobkov sa vzťahuje na modernú alebo modernú klasiku. Vďaka správnemu prístupu tento dizajn pomôže zvýrazniť vašu sofistikovanú chuť.

Nábytok do obývačky v modernom štýle

Modernistický štýl predpokladá trvanlivý a funkčný nábytok, pričom musí zostať mobilný. Konfigurácie sú hladké, niekedy zaoblené. Ako hlavné materiály, vyberte sklo, drevo, kov, rovnako ako ich kombinácie.

Textúra môže obsahovať ornamenty s kvetinovými prvkami alebo abstraktnými vzormi. Ústredným prvkom interiéru je pohovka s krásnymi kučeravými nohami, ktoré prechádzajú do lakťových opierok alebo operadla. Tiež, ak je to potrebné, nainštalujte konferenčný stolík, nízke stoličky alebo pohovky.

Nábytok do obývacej izby v štýle Techno

Pravdepodobne najšpecifickejšie zo všetkých moderných štýlov. Hlavným a hlavným materiálom v ňom je kov, plast a sklo. Skriňa alebo skriňa môže vyzerať skôr ako trezor alebo kancelársky kontajner. Stoličky, stoličky sú vyrobené z charakteristických zakrivených rúrok, ako aj perforovaných plechov.

Napriek určitej pevnosti je čalúnený nábytok stále prítomný. Má malú výšku, skôr hlboké sedadlá a kryty majú syntetickú textúru a vreckový vzhľad. Stredom kompozície môže byť stôl zo skla na kolieskach.

Fusion Style Obývacia izba Nábytok

Fusion je kombináciou nečitateľného. Nábytok by mal byť rôznorodý, experimentovať s materiálmi a textúrami. Prírodné povrchy v teplých odtieňoch sú špeciálne riedené plastom, kovom a kameňom.

Farby by mali byťsvetlé a šťavnaté a kombinácie - nezvyčajne kontrastné. Smer umožňuje najneobvyklejšie farebné variácie. V centre vašej obývačky je najlepšie nainštalovať mäkkú a pohodlnú pohovku a začať ju vybavovať.

Nábytok pre moderný štýl obývacej izby

Základné motívy štýlu navrhne konferenčný stolík s kovovými nohami, ako aj transformačná pohovka s jasnými líniami. Poťahový materiál môže byť svetlý alebo tmavý, ale vždy monochromatický. Základné odtiene sú perfektné - biela, čierno-čierna, kovová, strieborná, sivá.

Zvážte tkaninu, kožu alebo jej analógy ako základné čalúnené materiály. Plastové stoličky a stoličky sú povolené, ešte lepšie, ak sú priesvitné. Ozdobte miestnosť a pritiahnite pozornosť, budete môcť viesť nezvyčajnú a originálnu podobu. Vrcholom kompozície bude obrovská plochá televízia namontovaná na stenu.

Trendy v súčasných štýloch

Každý z vyššie uvedených štýlov je skutočne jedinečný a originálny, každý z nich má mimoriadny trend modernity. Napriek ich rozporuplnosti však možno identifikovať niekoľko trendov, ktoré sú v nich obsiahnuté. Dávajú im efekt modernosti.

Geometria.Takmer všetky moderné prúdy sú založené na prísnych a jasných líniách. Takáto jasnosť geometrických tvarov neznamená vždy nespochybniteľnú symetriu.

Zrieknutie sa zbytočnéhopríslušenstvo.Predpokladajme, že takéto odmietnutie nemožno nazvať konečné, ale výrobcovia nábytku sa snažia, aby bol čo najmenej viditeľný. Príkladom by mohlo byť vybavenie systémov na skladovanie pomocou otváracích mechanizmov dotykom. Takéto rozhodnutia robia príslušenstvo skrytým a nenápadným.

Praktickosť a funkčnosť.Navrhovanie moderného interiéru, uprednostňovanie detailov a drobností dáva prednosť pohodliu a funkčnosti. Nie je to len najpraktickejší, ale aj veľmi štýlový.

Presnosť.Moderný nábytok je jednoduchý, ale štýlový. Každá položka musí stáť na svojom mieste a mať špecifickú funkciu.

Celková integrita miestnosti.Toto je možno hlavný rys moderného štýlu. Jej myšlienka spočíva v hladkých a gradientových prechodoch z jedného prvku do druhého, bez jasne definovaných hraníc a medzier. Tento dizajn je vnímaný ako jeden obraz, v ktorom sa ponoríte do hlavy, len vstupom do miestnosti.

Výber nábytku

\ t

Nábytok by nemal byť náhodný. Preto pred odchodom do obchodu by ste mali starostlivo zvážiť, čo chcete vidieť vo vlastnej obývačke. Ochráni sa tak pred neúspešnými nákupmi a po mnoho rokov dostanete nábytok pripravený slúžiť vám verne.

Pohovky

Ak plánujete vybaviť obývaciu izbu miestom na spanie, potom sa pre vás stane vhodnou možnosťou skladacia pohovka. To však bude vyžadovať, aby ste zohľadnili niektoré funkcie.Rozložená pohovka zaberie dosť miesta, takže všetky okolité interiérové ​​predmety sa budú musieť pohybovať alebo skrývať. Ak sa však výrobok bude používať iba na sedenie, potom je všetko oveľa jednoduchšie. Okrem toho vám tento prístup umožní nahradiť jedno dimenzionálnu pohovku niekoľkými malými.

Kreslá

Výrobcovia ponúkajú ucelený sortiment tohto typu nábytku. Všetko bude závisieť len od ostatných detailov dizajnu a vašej chuti. Poradenstvo tu je jedno - skúste si vybrať nie príliš veľké modely na ponechanie maximálneho priestoru pre vzduch.

Stoličky

Moderné stoličky snáď dosiahli úroveň krásy a pohodlia porovnateľnú so stoličkami. Možno, že v blízkej budúcnosti ich úplne vyhnú.

Konferenčný stolík

Ak ste v obývačke neposkytli plnohodnotné miesto na jedenie, určite budete potrebovať konferenčný stolík. Na to si môžete dať šálku čaju alebo kávy, knihu alebo iné užitočné maličkosti. Okrem toho, niektoré tabuľky naznačujú, malé police pre ukladanie časopisov, novín a dokonca aj pohovky.

Nábytok do obývačky v modernom štýle - foto

Smery moderného štýlu sú veľmi nezvyčajné a zároveň krásne. Rozsiahla a rôznorodá fotogaléria vám pomôže preniknúť do ich myšlienky a objaviť niečo nové. Hodnotiť nádherné motívy našej doby, ktorávám dodá pocit dynamiky a zároveň pohodlie domova.