Dekoratívne tehly pre dekoráciu interiéru (80 fotografií) \ t

Technológia používania silikátových tehál pri stavbe domov je známa stovky rokov. Tento materiál je známy svojou spoľahlivosťou, trvanlivosťou a v dôsledku toho aj dlhou životnosťou stavieb. Ohromujúce vlastnosti materiálu, ako aj jeho estetická príťažlivosť podnietili tvorbu tehál a interiérové ​​dekorácie. Dnes sa tehlové múry stali štýlovou, originálnou výzdobou mnohých interiérov.

Výhody a nevýhody materiálu

Treba poznamenať, že dekoratívna tehla má vynikajúce technické vlastnosti, vďaka čomu každý rok priťahuje čoraz viac pozornosti. Medzi hlavné výhody materiálu patrí:

- Malá hrúbka, ktorá umožňuje jeho použitie aj v malých miestnostiach, napríklad na chodbe;
- Vynikajúca izolačná výkonnosť súvisiaca so zachovaním tepla a nízkou priepustnosťou;
- Dekoratívne tehly vyrobené z materiálov, ktoré nevypúšťajú škodlivé látky, sú preto šetrné k životnému prostrediu;
- Jednoduchá inštalácia - vďaka nízkej hmotnosti prvkov môžu byť pripevnené na stenu špeciálnym lepidlom;
- Materiál je ľahko rezateľný, čo znamená, že je celkom jednoduché usporiadať rohy a spoje.

Nevýhody dekoratívnych tehál zahŕňajú nízku hygroskopicitu a drsnosť povrchu. Tieto ukazovatele obmedzujú použitie povrchových úprav v niektorých problémových oblastiach, napríklad pri návrhu kuchynskej zástery.

Druhy dekoratívnych tehál

\ t

Použitie dekoratívnej tehly na obkladanie poskytuje príležitosť na to, aby sa interiéru dodala osobnosť. Okrem toho, rozmanitosť typov vám umožňuje vybrať si materiál, s ktorým bude pohodlne pracovať bez pomoci špecialistov, ako aj najvhodnejší pre cenu a podmienky konkrétnej miestnosti.

Slinkový tehál

Takáto tehla sa vyrába na báze keramiky (tiež sa nazýva keramika). Dokonale znáša všetky podmienky vlhkosti a znečistenia, ľahko sa čistí, takže sa môže používať v takých oblastiach, ako je kúpeľňa alebo kuchyňa. Ľahko odoláva teplotným zmenám, vďaka čomu je vhodný na obkladanie aj nevykurovaných miestností.

Tehla sa líši v maximálnych ukazovateľoch trvanlivosti a praktickosti medzi inými vzorkami. Tajomstvo spočíva v tom, že vo výrobnej fáze hmota ílu prechádza tvrdým dvojitým tepelným vytvrdzovaním. Pevnosť materiálu je taká veľká, že sa dá položiť nielen na stenu, ale aj na povrch podlahy. Ďalšou vlastnosťou je nerovnomerná farba gama, ktorej príčinou je vypaľovanie v konečnom štádiu výroby. Tento typ je najdrahší materiál.

Sadrová tehla

\ t

Takáto tehla sa odlišuje zjednodušeným výrobným procesom, a teda nižšou cenou. Tento materiál je však dosť krehký, takže jeho inštalácia sa neodporúča v miestnostiach, kde je to možné.zaťaženia nárazom. Súčasne vydrží sadrová tehla, ak je správne používaná, dlhú dobu, ktorá má osobitnú praktickosť a hygroskopickosť. Jednou z odrôd je cementová tehla, ktorá je trvanlivejším materiálom, ktorý sa nebojí mechanických účinkov.

Ohybná tehla

Tento typ sa objavil na trhu s dokončovacími materiálmi pomerne nedávno. Vo svojom jadre je to dekoratívna dlažba, ktorá má jedinečnú schopnosť ľahko sa deformovať pri zahrievaní (aj z teplého prúdu fénu). Flexibilná dlažba sa stáva nepostrádateľným materiálom pri konštrukcii stien komplexnej konfigurácie, s mnohými výstupkami, oblúkovými stropmi, stĺpmi. Okrem týchto typov môže byť úloha muriva vykonávaná aj materiálmi, ktoré ho napodobňujú, napríklad PVC panely, tapety alebo dlaždice.

Dekoratívna tehlová farba

V sortimente väčšiny výrobcov dekoratívnych tehál existujú rôzne farebné prevedenia materiálu. Tehly môžu byť biele, sivé, červenkasté alebo tmavo hnedé. Dosiahnutý účinok pomocou nečistôt v surových farebných prísadách. Ale s touto rozmanitosťou má vedúca pozícia stále červené tehly.

Je zaujímavé vyzerať ako umelo starnúca tehla, ktorá dodáva dekoratívnej úprave osobitný šik. Takýto dizajn možno nájsť v štýloch Provence, Chebbi-chic, retro. Ak chcete dosiahnuť pôvodný efekt, môžete kombinovať rôzne typy avytvoriť z nich plátno.

Dekoratívne tehly v interiéri sa dajú ľahko natierať a vyberať farbu, ktorá nie je v rozpore so štýlom. Treba poznamenať, že biely pokládka neabsorbuje svetlo a prispieva k vizuálnej expanzii priestoru. Šedá dáva dynamické prostredie a čierna - najodvážnejšie rozhodnutie, ktoré je obsiahnuté v interiéri podkrovia.

Funkcie stylingu

Ako sme už povedali, je celkom možné ozdobiť stenu miestnosti ozdobnými tehálami bez pomoci špecialistov. Zároveň je potrebné oboznámiť sa s niektorými dôležitými bodmi:

1. Tehly sa môžu ukladať iba na vyrovnaný povrch, vopred vyčistený a ošetrený mletým roztokom.

2. Na to, aby sa pri nákrese ukázalo, že výkres je vyrovnaný, používa sa počas výstavby konštrukčná úroveň, ktorá umožňuje presné umiestnenie prvkov.

3. Kladenie dekoratívnych tehál zahŕňa jeho inštaláciu špeciálnym lepidlom, ktoré sa musí pripraviť podľa pokynov.

4. Ak sa ako materiál použije tehla, je potrebné ju položiť na podlahu a vytvoriť takú vzorku, aby sa tie isté fragmenty nachádzali v určitej vzdialenosti.

Deň po položení môžete pristúpiť k ošetreniu švíkov.

Nápady pre interiéry

Pri výbere tehly na výzdobu konkrétneho interiéru je dôležité zvoliť si miesto a farbu materiálu, ktorý najlepšie vyhovuje palete interiéru a nábytku. Uvažujepodrobnejšie, ako usporiadať dekoráciu ozdobnými tehálkami rôznych miestností.

Dekoratívna tehla v obývacej izbe

Ide o špeciálnu miestnosť v byte, ktorá si vyžaduje starostlivý prístup k dizajnu - práve tu sa budú slávnostné podujatia konať medzi priateľmi a príbuznými, rodinné stretnutia. V moderných interiéroch je často možné stretnúť sa s dizajnom obytných miestností s dôrazom na tehlové steny. Je potrebné poznamenať, že pokládka sama o sebe je vynikajúcim dekoratívnym prvkom, ktorý nevyžaduje ďalšie dekorácie. V prípade potreby môžete na tehlovej stene zariadiť galériu rodinných fotografií, ukážku umeleckých diel alebo plagátov.

Farba tehly v obývacej izbe môže byť zvolená ľubovoľná - hlavná vec je, že je v súlade s interiérom. Takto môžete usporiadať jednu zo stien alebo samostatných častí. Výzdoba miestnosti bude tehlový krb alebo výklenok v stene, čím sa vytvorí osobitná atmosféra pohodlia. Ak je obývacia izba v kombinácii s kuchyňou, malá tehlová stena slúžiaca ako rozdeľovač zón bude dobrou voľbou.

Dekoratívna tehla v spálni

Vzhľadom na skutočnosť, že tehla vyzerá celkom teplo a atraktívne, je ideálna na zdobenie spálne. Materiál je dobre kombinovaný s inými druhmi obkladu. Často murované steny tvoria stenu v hlave postele alebo v tej, na ktorej je inštalovaný televízny panel. Ak je spálňa úzka, a posteľ sa nachádza na zadnej strane k dlhej stene, je navrhnutýtehla. Táto technika pomáha vizuálne tlačiť stenu, rozšíriť miestnosť.

Dekoratívna tehla na chodbe

V malých miestnostiach chodieb by bolo najlepšie pozrieť sa na bielu dekoratívnu tehlu s lesklým povrchom. Takýto dizajn pomôže zväčšiť priestor, spríjemniť priestor, ktorý je typický pre moderný minimalizmus, ako aj škandinávsky štýl.

Povrchová úprava tehál z červených tehál sa najlepšie vykonáva vo fragmentoch, pričom sa v takých úsekoch rozprestierajú rohové plochy, úseky na stenách, oblúkových zónach a dverách. Murivo môže byť zapojené do územného členenia priestrannej chodby.

Dekoratívne tehly v kuchyni

\ t

V kuchynskej miestnosti, aj keď je pomerne priestranný, sa neodporúča plne obliecť tehly, takže suteréne interiéru nebude dopadať ako výsledok. Je oveľa lepšie použiť murivo ako prepojenie medzi rôznymi typmi povrchových úprav. Definícia steny, kde sa bude nachádzať tehál, sa uskutočňuje podľa nasledujúceho princípu: tam, kde padá prirodzené osvetlenie, je miesto na kladenie. Pre červenú tehlovú stenu, ktorá má schopnosť absorbovať svetlo, je lepšie zvážiť dodatočné osvetlenie.

Keďže hygroskopickosť materiálu im neumožňuje usporiadať zásteru, tu môžete použiť simulačné obloženie - PVC panely alebo dlaždice "pod tehlou".

Dekoratívne tehly v kúpeľni

Kúpeľňa má špecifickú mikroklímu adekoratívne tehla - nie je najlepšou voľbou pre obloženie. V extrémnych prípadoch musí byť spojka pokrytá prostriedkami proti tvorbe plesní, ako aj antibakteriálnymi zlúčeninami.

Z estetického hľadiska má kombinácia drsného povrchu dekoratívnej tehly so snehovo-bielym príslušenstvom veľmi atraktívny vzhľad. Namiesto muriva používajú kúpeľne aj vlhkosť odolnú tapetu, dlaždice alebo plastové panely, ktoré ju napodobňujú.

Dekoratívne tehly na dekoráciu interiéru - foto

V tomto článku sme skúmali, ako je kladenie dekoratívnych tehál schopné diverzifikovať životné prostredie a prinášať do izieb osobitnú atmosféru tepla, pohodlia a štýlu. Odporúčame Vám, aby ste pokračovali v ďalšom spoznávaní našej galérie. Tu sme zozbierali najlepšie fotografické príklady interiérového dizajnu pomocou dekoratívnych tehál. Šťastné prezeranie!