Pohovka do kuchyne: 76 fotografických nápadov

Kuchyňa už dávno prestala byť varnou zónou. Teraz tu prijímajú hostí alebo odpočinok po varení zložitých receptov. Preto sa prítomnosť čalúneného nábytku nepovažuje za niečo nezvyčajné, ale naopak rozširuje vizuálne a funkčné možnosti miestnosti. Ako si vybrať vhodný model, kam ho umiestniť? V tomto článku sa pokúsime odpovedať na tieto a ďalšie otázky týkajúce sa kúpy pohovky v kuchyni.

Sedacie súpravy

Tradičná verzia, ktorá má jednoduchú a pohodlnú formu. Môže sa to zdať niekomu, že taká pohovka je príliš objemná pre kuchyňu, ale keď si vyberiete vhodný model, môžete ho vložiť do priestoru s akýmkoľvek rozložením.

Mini-pohovka do kuchyne

Dvojmiestny nábytok s malou veľkosťou. Aj v priestranných izbách sa odporúča zvoliť si kompaktný výhľad tak, aby sa v interiéri kuchyne nebrali príliš do seba. Na zabezpečenie väčšieho počtu sedadiel je lepšie kombinovať s niekoľkými sedadlami na oboch stranách. Stacionárne pohovky budú umiestnené v akejkoľvek časti alebo budú použité na územné plánovanie.

Stolná pohovka do kuchyne

Laconic verzia, vytvorená ako bežná lavička. Často nemá lakťové opierky, ktoré iba vizuálne zjednodušujú dizajn. Pohovka môže byť navrhnutá v minimalistickej podobe alebo zdobená kovanými prvkami. Prítomnosť čalúnenia a textílií eliminuje možný "uličný" obraz.

"Lavička" je vhodnejšia pre jedálenský kút, vedľa stola. Táto položka nevyzerá tak ťažkopádne ako štandardné pohovky a dobre zapadá do malej kuchyne. Existujú aj typy so zásuvkami pod sedadlami, v ktorých môžete uložiť kuchynský riad.

Kombinovaná pohovka do kuchyne

\ t

Takýto model je zvyčajne súčasťou nábytku, ktorý tvorí jeden monolit so skriňou. Ide v podstate o šuplíky so sedadlom, namontované proti stene alebo oknu. Skvelá voľba pre moderné kuchyne, ktoré kladú funkčnosť do popredia.

Okrem zrejmej praktickosti riešenia vám vizuálna jednota nábytku umožňuje vytvoriť holistický dizajn, ktorý nerozdeľuje priestor na mnoho detailov.

Skladacia pohovka do kuchyne

\ t

V malých vozidlách nebude prístelka nikdy zbytočná, najmä ak ju možno „zamaskovať“ pod útulnou pohovkou v kuchyni. Skladacie modely sú často tak pohodlné na spanie ako postele, ale šetria miesto.

Bohužiaľ nie je možné umiestniť takúto stavbu do blízkosti jedálenského stola, ale môže sa stať súčasťou rekreačnej oblasti - vedľa knižnice alebo pred televízorom. Ideálny pre štúdio.

Rohové pohovky do kuchyne

\ t

V kuchynskom priestore je zďaleka vždy možné nájsť voľný kútik, aby sa tam mohol čalúnený nábytok umiestniť. Ale ak existuje takáto príležitosť, rohové pohovky pomôžu transformovaťa maximalizovať možnosti každého štvorcového metra.

Takéto modely môžu zahŕňať sklady alebo majú minimalistický dizajn, ako je lavička. Optimálnym riešením je kópia s tromi sedadlami a zásuvkami na bokoch, ktoré sú vhodné na použitie vedľa stola.

Ak má kuchyňa stenu, môžete si kúpiť pohovku, ktorá sa prispôsobí jej geometrii. Je pravda, že sú jednoduchšie, aby na objednávku, ako sa pozrieť na výrobky s vhodnou veľkosťou.

Menej obyčajný je uhlový nábytok so zakrivenými tvarmi. Na jednej strane zaberá viac miesta. Na druhej strane vyhladzuje rohy a robí túto oblasť vizuálne „priateľskejšou“. Najdôležitejšou vecou je, že takéto riešenie vyzerá mimo krabičky, čo pomáha diverzifikovať dizajn.

Kam umiestniť pohovku v kuchyni?

Umiestnenie pohovky závisí od jej účelu, nábytku a geometrie kuchyne. Je potrebné naplánovať dispozíciu tak, aby predmet nezasahoval do voľného pohybu, ale zároveň je vhodným miestom pre obyvateľov.

Priame modely môžu byť inštalované pozdĺž voľnej steny alebo pod oknami a uhlové, resp. Ak je v kuchynskej súprave zahrnutá pracovná doska na ostrove, malá pohovka bude vyzerať dobre na strane oproti pracovisku. Avšak aj samostatný produkt sa zmestí do priestranného interiéru a pomôže s územným plánovaním.

V prípade úzkej geometrie sa odporúča usporiadať kuchyňu pozdĺž jednej steny.nábytok a pozdĺž druhej - stôl a kompaktný gauč. Takéto riešenie je výhodnejšie ako stoličky, ktoré len rozdrvia priestor a môžu byť použité ako sklad.

V kuchyni s veľkým priestorom nie je potrebné kombinovať pohovku s jedálňou, pretože je vhodná na oddychovú zónu. Veľmi úzka miestnosť sa nezdá byť nevýhodou, ak na konci stien umiestnime dve miesta oproti sebe - obraz inšpirovaný romantikou kaviarne alebo vlaku.

Materiály a čalúnenie

\ t

Kvôli tesnej blízkosti kuchyne sa na materiály pohovky kladú zvýšené nároky. Je potrebné zohľadniť pokles teploty, vysokú vlhkosť, ako aj možnosť zasiahnutia kvapky tuku alebo jedla.

Najštýlovejšou a najpraktickejšou možnosťou rámu je trvanlivé drevo, ktoré zahŕňa buk, dub alebo lacnejšiu borovicu. Špeciálny lakový povrch zároveň chráni povrch pred negatívnymi vplyvmi prostredia. Môžete si však vždy zvoliť zobrazenie rozpočtu, napríklad drevotrieskovú dosku. Len majte na pamäti, že životnosť takejto alternatívy je malá - asi päť rokov.

Tradićná koža nemá konkurentov na ćalúnenie. Má estetiku, rôzne farby, ako aj praktickosť, neabsorbuje pachy a ľahko sa čistí. Nemôžete povedať o prírodných tkaninách. Bavlnené, ľanové, hodvábne úpravy nie sú vhodné do kuchyne, pretože sa ťažko čistia. Ale tá istá textília je prijateľná ako kryt: môže byť odstránená na pranie alebonahradiť, čím sa lacno aktualizuje dizajn.

V otázke vizuálneho dizajnu je potrebné zamerať sa na zvolený štýl. Všimli sme si len to, že pohovka sa môže stať jasným prízvukom alebo sa spojiť s priestorom. Vankúše v kuchyni možno nájsť veľmi zriedkavé, ale ich prítomnosť len „oživí“ situáciu.

Riešenia v štýle

Dokonca aj najmenšia pohovka je viditeľnou súčasťou interiéru, takže musíte mať zodpovedný prístup k jej dizajnu, vzhľadom na vzory štýlu. To platí pre dekoratívne prvky a dizajnové vlastnosti modelu.

Pohovka v kuchyni v klasickom štýle

V kuchyni klasického štýlu hrá predmetové zloženie obrovskú úlohu pri výbere centrálneho objektu, okolo ktorého je postavený interiér. Stacionárna veľká pohovka vyrobená z dreva s krásnou textúrou a rezbami môže túto úlohu potvrdiť, ak je priestor miestnosti dostatočne veľký. V tomto uskutočnení bude vyzerať veľké kožené čalúnenie alebo textílie s diskrétnym vzorom.

Pre modernejšiu interpretáciu klasiky sa môžete zdržiavať na uhlových alebo kombinovaných verziách s úložnými priestormi - tu môžete vytvoriť ďalšie položky, ktoré vytvoria potrebný dojem modelu.

Povlak môže mať prirodzenú textúru alebo môže byť natretý bielou farbou. Farebná schéma by mala odrážať celkovú farbu miestnosti.

Pohovka v kuchyni v modernom štýle

V takomto interiéri môžete zadať akýkoľvek modelnávrhy: od pohovky so zákrutami až po štandardné kompaktné kópie. Pôvod materiálu nie je dôležitý, jeho praktické vlastnosti a krásna textúra sú oveľa dôležitejšie.

Obyčajný textil v súlade so záclonami alebo inou časťou interiéru bude vyzerať vhodnejšie ako bohato zdobená hmota. Odporúča sa zvoliť prirodzené svetlé odtiene, ktoré vytvoria najpohodlnejšiu atmosféru.

Pohovka v kuchyni v škandinávskom štýle

Tento smer sa vyznačuje zasneženými farbami, dominanciou prírodných náterov, minimalizmom, ale zároveň - skutočným komfortom. Pohovky Laconic s koženým čalúnením budú vyzerať veľmi prirodzene a jednoducho.

Obyvatelia severných krajín prejavujú svoj jedinečný prístup k vytváraniu objektov, čo ich robí praktickými, funkčnými a prístupnými. Modely so vstavanými zásuvkami akejkoľvek geometrie a vlnenou prikrývkou ako štýlovým prízvukom zapadnú do tohto konceptu.

Pohovka v kuchyni v podkroví

Priemyselný štýl miluje koncepciu otvoreného priestoru, čo znamená, že medzi hlavnými zónami nie sú rozdelenia, maximálny komfort a veľký počet miest.

V takejto multifunkčnej miestnosti by bolo vhodné pozrieť sa na veľkú pohovku vedľa kuchynskej linky, ktorá slúži ako miesto odpočinku. Môže slúžiť aj ako priečka, ktorá delí kuchyňu a obývaciu izbu.

Držaťautentický výklad štýlu, odporúča sa prebývať s dizajnom s koženým čalúnením alebo kúpiť starožitný predmet. Prítomnosť malých stôp času poskytne hĺbku objektu.

Pohovka v kuchyni v štýle hi-tech

High-tech štýl si vyžaduje vhodné riešenia. V takomto interiéri sa ideálne hodia uhlové modely s krivkami, lavičkami alebo inými variantmi neobvyklých tvarov. V tomto prípade môže byť náter lesklý a čalúnenie - koža.

Keďže high-tech kuchyňa je často postavená na kontrastných odtieňoch, môžete si vybrať pohovku v bielej, šedej, hnedej alebo dokonca čiernej farbe.

Pohovka pre kuchynku

Na prvý pohľad sa môže zdať, že pohovka pre malú kuchyňu je príliš objemná a absolútne zbytočná, ktorá bude trvať len vzácne štvorcové metre. Ale v niektorých situáciách je výhodnejšie kúpiť ako niekoľko stoličiek alebo stoličiek. Nasledujúce odporúčania vám pomôžu vybrať správny model:

1. Uhlové pohľady, hoci šetria priestor, ale v malých veľkostiach, je zriedka možné nájsť voľný kút. V tomto prípade perfektné rovné pohovky pozdĺž steny.
2. V ideálnom prípade, ak sa vám podarí umiestniť ho pod okno, pretože iné objekty sa tu nezmestia.
3. Pokúste sa vybrať možnosti s minimálnym počtom detailov. Menej pozornosti zaujme pohovka bez podrúčok a vankúšov. Ale najlepším riešením by boli nástenné konštrukcie, ktoré nie sútvoria medzeru.
4. S dostatkom skladov je lepšie zastaviť sa na pohovke s voľným priestorom pod sedadlami.
5. Pohovka v malej kuchyni by nemala vyniknúť vo farbe. Je lepšie, ak sa spojí so stenou, čím sa vytvorí monolitický objem.

Pohovka v kuchyni - foto

Krásna pohovka v kuchyni je pohodlná, útulná a esteticky príjemná. Rozmanitosť sortimentu vám umožní vybrať si model pre akýkoľvek interiér, aj ten najmenší. Ako inak môžete vstúpiť do čalúneného nábytku v priestore - pozrite si náš výber farebných fotografií. Real projekty vás určite posunú k úspešnému riešeniu. Šťastné prezeranie!

Video: Kuchynská sedačka na mieru