Navrhnite obývaciu izbu v vidieckom dome (95 fotografií)

Obývacia izba v chate nie je len centrom domu, ale aj zdrojom pýchy, ako aj obľúbeným miestom odpočinku majiteľov. Súkromné ​​vlastníctvo v krajine otvára neobmedzené možnosti na realizáciu akýchkoľvek nápadov na dizajn, takže dizajn hosťovskej izby sľubuje, že bude vzrušujúcou kreatívnou aktivitou. Štýlový interiér vyplývajúci z opráv poteší domácnosti, ich príbuzných a priateľov už mnoho rokov.

Interiéry

Konštrukcia haly v súkromnom dome závisí od niekoľkých dôležitých faktorov: všeobecný štýl budovy, materiály použité pri jej stavbe, dispozícia a samozrejme preferencie vlastníkov. Medzi mnohými možnosťami dizajnu pre vidiecke domy, etnické motívy, Provence, Country a Chalets sú najvhodnejšie. Všetky tieto oblasti spája maximálna blízkosť k prírode, šetrnosť k životnému prostrediu a prirodzenosť. Vyhradený klasický štýl nikdy nestráca svoj význam, zatiaľ čo milovníci novosti môžu experimentovať s eklekticizmom mládeže alebo vytvoriť dynamickú fúziu.

Obývacia izba v klasickom štýle

Obývacia izba v klasickom štýle - stelesnenie úcty, ušľachtilosti a lojality k tradíciám. Môže byť ozdobený bielymi a zlatými alebo čokoládovými a béžovými farbami, so stĺpmi, štukami, luxusnými lustrami. Materiály sa používajú drahé a vysoko kvalitné - prírodné drevo, potiahnuté tmavým lakom alebo smaltovanou slonovinou, kožené čalúnenie sedacích súprav a kresiel, saténové závesy, brokát,Žakárové, pozlátené rámy, vynikajúci dekor.

Obývacia izba v provensálskom štýle

Jarná citlivosť a romantika francúzskeho vnútrozemia sa odráža v pastelových odtieňoch olivovo zelenej, modrej, levanduľovej, béžovej. Čalúnený nábytok a textílie s kvetinovou potlačou, fotografiami v prelamovaných rámoch, roztomilým ručným dekorom (háčkované obrúsky, interiérové ​​bábiky, šperkovnice a mnoho ďalšieho) sa stanú ozdobou obývačky v štýle Provence.

Obývacia izba v štýle country

Demokratická atmosféra amerického ranča je dobre prijatá v sále vidieckeho domu. Hrubo spracované drevené, kamenné, jednoduché bavlnené a vlnené tkaniny s kockovaným vzorom, praskajúcim palivovým drevom v krbe vytvárajú príjemnú atmosféru, v ktorej vládne pokoj a pohodlie.

Obývacia izba v štýle chaty

S množstvom dreva a nespracovaného kameňa v interiéri je štýl chaty veľmi podobný krajine, ale má lovecký duch. Pre čalúnenie čalúneného nábytku možno použiť zamsh alebo velúr, namiesto kockovaných prikrývok - načechrané kože zvierat, na stenách - zbrane, rohy jeleňov, obrazy divokých zvierat.

Obývacia izba v etnickom štýle

V każdom regióne existujú urćité tradície pri navrhovaní dedinských domov, ktoré sa môżu dobre uplatńovai pri navrhovaní moderných chatiek. Spravidla ide o najprístupnejšie materiály pre konkrétne oblasti, výrobky remeselníkovcharakteristické ozdoby, dekor založený na staromódnych presvedčení a zvykoch. Inšpiráciu môžete vyhľadávať v miestnych múzeách, na veľtrhoch, v pestrých turistických miestach.

Farebné kombinácie

Zdá sa, že paleta odtieňov v hosťovských izbách vidieckych statkov sa požičiava od samotnej prírody. Pravidlom je, že v ňom prevládajú prírodné tóny dreva, kameňov, vápna, kože a kožušiny. Neexistujú žiadne kyslé, neónové, lesklé farby, ktoré ľudia vo veľkých mestách tak unavujú - len tupé polovičné tóny a krásne matné textúry. V takomto prostredí je odpočinok vždy príjemný, pretože organické materiály majú svoju vlastnú pozitívnu energiu, ktorá upokojuje a hojí.

Neutrálne kombinácie

\ t

Ak v mestských apartmánoch neutrálne farby svojou závažnosťou spôsobujú asociácie s úradom, v súkromnom sektore vyzerajú oveľa jemnejšie v dôsledku hladkých línií a väčšieho priestoru. Čierne, biele, sivé, béžové odtiene - ideálne zázemie pre jasnejšie detaily. Tieto farby samy o sebe nespôsobujú emócie, čo vám umožňuje sústrediť sa na zvyšok. Napriek tomu, že kombinujú achromatické tóny v interiéri haly, stojí za to odmietnuť ostré čiernobiele kontrasty v prospech hladších krémových, šedo-hnedých, strieborných tónov.

Studené kombinácie

Chladné odtiene modrej, svetlosivej, mäty zelenej, bledoružovej, fialovej sú väčšinou charakteristické pre francúzske Provence, Chebbi-chic a Škandinávskestyle. Biela farba naplní obývaciu izbu svetlom, a preto sú ideálne pre malé miestnosti s malými oknami.

Teplé kombinácie

Všetky farby so žltým subtónom sú skvele obklopené prírodným drevom (okrem, možno bieleného). Celá hnedá paleta, od kávy po béžovú, veselá oranžová, ušľachtilá červená, zelená, zlatá, je najlepší spôsob, ako navrhnúť priestrannú hosťovskú izbu v vidieckom dome. Je však lepšie ponechať najsýtnejšie a najjasnejšie farby pre malé textilné prvky a dekor a použiť pokojnejšie farby na pozadí.

Povrchová úprava obývacej izby

Výber materiálov na dekoráciu je jednou z najdôležitejších etáp dizajnu obývačky. Nielen vzhľad miestnosti, ale aj životnosť opravy závisí od ich kvality a estetiky. Vzhľadom na to, že nehnuteľnosť v krajine je získaná, predovšetkým preto, aby bola bližšie k prírode, v dizajne stojí za to odmietnuť aj syntetické a plastové materiály, pričom sa uprednostňujú prírodné nátery.

Strop

V porovnaní s výškovými budovami sa obydlia zvyčajne môžu pochváliť vyššími izbami. To poskytuje dostatok príležitostí pre navrhovanie stropov - môžete urobiť niekoľko úrovní sadrokartónu, natiahnuť film alebo špeciálnu elastickú tkaninu (ak je to žiaduce, dokonca aj s tlačou fotografií), ozdobte povrch sadrokartónové výlisky alebo maľovanie.

Ale najobľúbenejšiemožnosť dokončenia priestoru nad hlavou sú drevené trámy - skutočné alebo dekoratívne. Dokonale zapadajú do štýlu krajiny a odrážajú farbu a textúru s ostatnými prvkami interiéru. Pre malé obytné miestnosti bude optimálne jednoduché farbenie alebo bielenie. Aby sa predišlo vzniku trhlín, môže byť podklad pre natieranie pokrytý sklenenými vláknami.

Steny

Zdobenie stien obývacej izby v chate je jednoduché a nenáročné. Tam sú takmer nikdy nepoužil papier a vinylové tapety - ich funkcia je vykonávaná drevené obloženie, bielenie, textúrované omietky.

Pomerne bežnou verziou obloženia je dekoratívny kameň. To môže byť ako prírodné drvené plemeno, a porcelán dlaždice, umelé dlaždice. Z exotických materiálov, bambusových panelov, rákosových tapiet, korkových krytín, stojí za zmienku ohybný kameň - môžu sa použiť na ozdobenie určitých častí stien alebo napríklad priestoru okolo televízora.

Pohlavie

Keďže obývacia izba v vidieckom dome sa často nachádza na prvom poschodí, stojí za to sa postarať o podlahové vykurovanie. V žiadnom prípade by to nemalo byť betón, keramické dlaždice sú tiež nežiaduce. Ideálne - drevené parkety (najlepšie matné, aby nezanechávali stopy a škvrny). Drevo môže byť nahradené laminátom, korkovou, epoxidovou živicou samonivelačnou vrstvou. V zime nemôžete robiť bez kobercov, načechraných alebo tkaných kobercov.

Nábytok a dekorácie

Pohodlie pobytu v obývacej izbe, v neposlednom rade závisí od krásy a pohodlia nábytku, ktorý v súkromnom dome, vzhľadom na jeho veľkosť, môže byť dosť veľký. Priestranná pohovka, kreslá, konferenčný stolík a možno aj komoda na knihy - tieto položky sú dosť dostačujúce pre útulný interiér.

Samozrejme, hala kaštieľa mimo mesta sa nedá predstaviť bez krbu, okolo ktorého sa najbližší ľudia zhromažďujú v chladných večeroch. V ideálnom prípade ide o skutočne fungujúce ohnisko s horiacim palivovým drevom, ale sú tu aj dekoratívne elektrické modely. Krbový portál slúži ako hlavná výzdoba hosťovskej izby: môže byť ozdobený kameňom, kachľovou mozaikou, štukovou omietkou s mini stĺpmi, sú tu aj konštrukcie z tehál, sadrokartónu alebo vyrezávaného masívneho dreva. Na rímse sú obyčajne umiestnené všetky druhy figurín, sviečok, vázy, zarámované fotografie atď.

V dizajne moderných obývacích izieb sa veľká pozornosť venuje stene s televízorom. Môže to byť špeciálny výklenok zo sadrokartónu alebo dreva, stena nábytku, podstavec alebo niekoľko samostatných políc. Táto zóna je spravidla prízvuk. Je izolovaný pomocou textúrovanej povrchovej úpravy, farbením v kontrastnej farbe, špeciálnym podsvietením.

Interiér malej obývačky v súkromnom dome

V porovnaní s priestrannými sálami majú malé miestnosti pod obývacou izbou celý rad výhod. Tak máloje ľahšie vykurovať miestnosť, atmosféra v ňom je intímnejšia a útulnejšia, na opravu je potrebných omnoho menej materiálov a čistenie je možné vykonať za pár minút.

Pri navrhovaní kompaktnej obývacej miestnosti je vhodnejšie uprednostniť diskrétne, svetlé odtiene a najjednoduchšie geometrické tvary. Nemôžete preťažiť interiér viacúrovňovými štruktúrami na strope, pestrými vzormi na stenách a svetlými viacfarebnými škvrnami. Všetko by malo byť navrhnuté v rovnakom štýle a harmonicky kombinované.

Najlepší podklad pre malého hosťa bude monochromatická dekorácia na stenu, svetlý jednoúrovňový strop, nízkoprofilová textúra podlahy. V textíliách a dekoroch môžete pridať jasné farby, výtlačky, šperky. Môžu to byť vankúše, záclony, obrazy alebo fotografie, izbové rastliny.

Návrh obývacej izby v vidieckom dome - foto

Nájdete tu ešte zaujímavejšie nápady na dizajn obývacej izby v vidieckom dome vo fotogalérii na našich webových stránkach. Kolekcia obsahuje najlepšie dizajnérske riešenia pre priestranné izby v luxusných chatkách, ako aj pre malé obytné miestnosti na vidieku. Vyberte si možnosť podľa svojich predstáv a nechajte svoju obývaciu izbu čo najviac vyhovovať novej renovácii, čo spôsobí univerzálny pôžitok a prispeje k riadnemu odpočinku so svojimi blízkymi.

Video: Obývacia izba v súkromnom dome - Nápady na interiér