Drez nad práčkou (60 fotografií): typy, ako si vybrať

Kúpeľňa - jedno z najfunkčnejších miest v byte. To by sa nemalo zabúdať pri výbere inštalatérskych, nábytkárskych a bytových zariadení. Tak, že malá miestnosť sa nestane neprehľadným skladom, zameria sa na praktickosť a multitasking. Čím viac detailov možno kombinovať do jedného - tým lepšie. Jedným z atypických a nie najviditeľnejších riešení je inštalácia umývadla priamo nad práčku. Aby však všetko fungovalo a vyzeralo elegantne, musíte si vybrať správne komponenty a súčiastky.

Výhody a vlastnosti

Inštalácia umývadla nad práčkou má jeden zrejmý a hlavný úsporný priestor. Je to obzvlášť dôležité pre malé miestnosti, v ktorých nie je možné umiestniť oba dôležité prvky naraz. Môžete dokonca pripojiť skrinku. Na to sa umývanie vykonáva trochu dopredu a počas umývania nič nenarušuje úroveň kolien.

Takéto zariadenie je jedným z najúčinnejších spôsobov využitia priestoru. Ale je tu druhá významná výhoda: rôzne shell modely a inštalačné metódy. V každom interiéri sa nachádza verzia sania.

Spoločné zariadenie tradične používané v kúpeľni. To nie je najlepšia voľba pre kuchyňu. Je vhodné umyť si kompaktné a ploché umývadlá, ale nie umývať riad a robiť domáce práce.

Nevýhody a ťažkosti

Vzhľadom na nedostatky je najťažšie vybrať si sifónelektrický spotrebič. Akákoľvek nepresnosť inštalácie je plná vážnych bezpečnostných problémov, od skratov. Je lepšie zvoliť si špeciálny drez pre spoločnú inštaláciu so sifónom v súprave. V opačnom prípade nebude ľahké nájsť si vhodného.

Vzhľadom na špecifiká usporiadania odtoku je riziko stagnácie vody vysoké. Vychádza oveľa pomalšie ako pri tradičnej vertikálnej montáži a dokonca aj malá škvrna môže viesť k vážnym prekážkam.

Nesprávna voľba miesta vedie k tomu, že miestnosť je nepohodlná a pohybuje sa. Preto je lepšie najprv starostlivo vypracovať a vyhodnotiť inštalačný plán.

Ako vybrať umývadlo nad práčkou

Hlavné faktory výberu umývadla sa nemenia bez ohľadu na miesto inštalácie. Najskôr zvážte jeho veľkosť, konfiguráciu a spôsob inštalácie. Najpohodlnejšie - takmer ploché a plytké lekná, ktoré šetria priestor. Táto forma nejedí cenné výšky. Ale majte na pamäti, že úplne ploché drezy nedržia vodu, a preto nechránia pred postriekaním. Je to nebezpečné pre spotrebič. Preto je dôležité nájsť strednú cestu.

Materiály

Najbežnejšie používané plastové alebo hlinené lekná. Modely z liateho mramoru sú tiež populárne: špeciálne zametanie betónu, polymérov a kameniva. Sú odolné, krásne, nenáročné a odolné voči chemickým čistiacim prostriedkom. Hlavnou výhodou imitácie oproti prírodnému kameňu je malá hmotnosť. Okrem toho,Odlievaný mramor môže mať ľubovoľnú hĺbku a tvar.

Odtok

Dva hlavné typy odtokov sú určené jeho konfiguráciou: vertikálnou a horizontálnou. Prvá je praktickejšia - neumožňuje stagnáciu vody. Druhá je kompaktnejšia z hľadiska úspory výšky. Horizontálne slivky sa dajú nasunúť na stranu mimo tela stroja, viesť na stranu alebo na zadnú stenu umývadla. Je to bezpečnejšie, ale takýto odtok je často upchatý, takže ho musíte pravidelne čistiť.

Bezpečnosť

Najťažšou časťou spoločnej inštalácie lekárne je bezpečnosť zariadenia. Preto sú škrupiny vybavené špeciálnym odtokovým systémom. Jej úloha je jednoduchá: zabrániť prepadu vody. Prepadový otvor sa nachádza na boku. Existujú systémy s konektormi a najmodernejšie - s automatizáciou.

Veľkosť

Ak chcete vypočítať veľkosť umývadla, pridajte malú rezervu k parametrom práčky. Minimálny presah je najmenej 2 cm od každého okraja. Je potrebné zabrániť vniknutiu vody do zariadenia. Štandardná hĺbka je 18 - 20 cm, hlboké škrupiny sú pri montáži príliš vysoké, čo je nepohodlné a ošklivé.

Ako si vybrať práčku

Pre takéto zariadenie sú práčky výlučne predné. Teraz existujú aj špeciálne modely pre spoločnú inštaláciu. Ale môžete si vyzdvihnúť obvyklé, ak ste správne vypočítať veľkosť.

Optimálna výška je 60 - 70 cm,hĺbka - do 45 cm Vzdialenosť medzi strojom a umývadlom - do 3 cm Dávajte pozor na kompaktné mini- zariadenia do zaťaženia 3 kg.

V dokumentoch osobitných umývadiel sa niekedy uvádza, ktoré modely práčok sú kompatibilné. Môžu byť tiež predávané hotové zostavy. Je to oveľa pohodlnejšie, pretože všetky parametre a nuansy už výrobca vypočítal a je jednoduchšie občas montovať takýto dizajn.

Funkcie inštalácie

Pohodlie, funkčnosť a bezpečnosť celej konštrukcie závisí od kvality inštalácie. Túto prácu by mali vykonávať odborníci. Spočiatku je umývadlo založené, a až potom - práčka. Štandardne súprava obsahuje všetky zátvorky. Ale v prípade, že kúpeľňa už mala spojovacie materiály, položené aj počas výstavby, potom je lepšie ich opustiť - sú spoľahlivejšie.

Základné pravidlá

Pri inštalácii umývadla s práčkou sa teda riadte nasledujúcimi kritériami:

- Zariadenie je úplne uzavreté umývadlom, aby sa zabránilo neustálemu postriekaniu vodou;

- Odtok by nemal byť umiestnený priamo nad strojom, ktorý vibruje a pohybuje sa počas cyklu odstreďovania. Postupom času môže poškodiť potrubie a to vedie k jeho prielomu;

- Priemerná šírka umývadla - od 50 cm, pod normalizovanou šírkou stroja, alebo od 58 cm v prítomnosti kanalizácie;

- Podlaha, na ktorej je inštalovaná takáto konštrukcia, by mala byť úplne rovná. Preto, ak sú defekty alebo svahy, musíte najprvkompenzovať;

- Aby sa zabránilo prasknutiu stroja počas prania, môžete položiť špeciálnu gumovú podložku;

- Ak je mixér v kúpeľni a umývadle bežný, skontrolujte, či sa výtok môže voľne pohybovať. V opačnom prípade musíte drez namontovať tak, aby jeho okraj presahoval stranu kúpeľne.

Montážne konzoly

Ak stena neposkytuje konzoly položené počas výstavby, pripevnite ich sami. Najprv pripevnite misku na stenu pre označenie. Iba potom vyvŕtajte otvory pre upevňovacie prvky. Skrutky sa nedotiahnu na doraz: nechajte cca 5-7 mm.

Inštalácia umývadla

Umývadlo sifónu je pripojené k konzolám. Kovový hák je vložený do pripraveného otvoru na zadnej stene nádoby, ktorý je upevnený na stene. Všetky spoje a výčnelky sú utesnené špeciálnou penou. Až potom sa upevňovacie skrutky na doraz priskrutkujú.

Inštalácia miešačky

Mixér je nainštalovaný po umytí. Rúry so žeriavom sú spojené špeciálnymi hadicami. V ideálnom prípade, ak sa vám podarí udržať ich bez povšimnutia. Ak chcete pripojiť auto, vezmite odpalisko.

Pripojenie práčky

Po namontovaní umývadla do mixéra umiestnite práčku na svoje miesto. To môže byť presunutý v blízkosti steny, ale potom najprv odstrániť otvorené komunikácie. Vodovodné potrubia sa skrývajú vo výklenku.

Spojku sifónu a odtokovej hadice zaistite hadicovou svorkou. To je nevyhnutné, aby sa návrh nečakane zrútil počasintenzívny odtok. Po inštalácii musíte znova skontrolovať tesnosť všetkých pripojení a systém je pripravený na použitie.

Umývadlo nad práčkou - foto

Zozbierali sme fotografie zaujímavých praktických možností inštalácie umývadiel nad práčku. Pozrite sa, porovnajte a vyberte si vhodné riešenie pre vašu kúpeľňu!

Video: Inštalácia umývadla cez práčku