Zrkadlo v kúpeľni (85+ fotografií)

Kúpeľňa nemôže existovať bez zrkadla - musí mať príslušenstvo, ktoré vám umožní starať sa o svoj vzhľad. Moderné dizajny, okrem svojej hlavnej funkcie, prispievajú k výzdobe miestnosti, s dôrazom na dizajn nápad. Obchody majú veľký výber zrkadiel do kúpeľne, ale pri výbere výrobku je potrebné začať nielen z estetických ukazovateľov, ale aj z iných charakteristík, o ktorých budeme diskutovať neskôr.

Hlavné kritériá výberu

\ t

Moderné kúpeľňové zrkadlá majú mnoho výkladov. Líšia sa mnohými spôsobmi: veľkosťou, tvarom, materiálom, atď. Zrkadlové panely pozostávajúce z abstraktnej koláže vyzerajú pôsobivo a veľké konštrukcie od podlahy až k stropu dokonale zväčšujú priestor a umožňujú vám kontemplovať seba, ako sa hovorí, v celej jeho kráse. Takže, zvážte, čo je potrebné zvážiť na prvom mieste, výber zrkadla do kúpeľne.

Tvary a veľkosti

\ t

Ak chcete výrazne zmeniť interiér v modernom štýle, môžete sa uchýliť k zdobeniu jednej zo stien zrkadlovými dlaždicami, ktoré môžu byť štvorcové, trojuholníkové a polomery. Z jednotlivých prvkov môžete pridať najzaujímavejšie zrkadlá špeciálneho formulára. Tradičné výrobky sú prezentované v týchto formách:

- Štvorcový - schopný prispôsobiť kúpeľňu, najmä ak má predĺženú plochu;
- Obdĺžniková - najobľúbenejšia verzia panelov,ktoré môžu byť inštalované rôznymi spôsobmi;
- Oval - majú vyhladené rohy, vďaka čomu výrazne zdobia interiér a dávajú mu harmonický vzhľad;
- Okrúhly - okrem toho, že vyzerajú celkom pekne, dokážu oblasť vizuálne rozšíriť.

Pokiaľ ide o veľkosť, neexistujú žiadne jasné normy. Zrkadlo musí byť zvolené v súlade s rozmermi miestnosti, ako aj na základe osobných preferencií. Okrem veľkých nástenných panelov môžete inštalovať obojstranné kozmetické zrkadlo. Jeden povrch sa odráža v obvyklom obraze a druhý - vo zvýšenom. Takéto mini-zrkadlá môžu byť namontované na stenu, zatiaľ čo mechanizmus umožňuje otáčanie konštrukcie v ľubovoľnom uhle.

Materiály

Ak uvažujeme zrkadlo konštruktívne, pri výbere modelu je potrebné venovať pozornosť jeho trom komponentom: základni, zrkadlovej vrstve a rámu.

Ako základ sa používajú dva materiály - drevotrieskové dosky a MDF. Zrkadlá so základňou drevotrieskovej dosky sú lacnejšie, ale sú náchylnejšie na vlhkosť, čo v kúpeľni povedie k rýchlemu zhoršeniu pôvodného stavu. Je lepšie zvoliť si silnejší MDF - nechať produkt stáť o niečo viac, ale bude trvať dlhšie. Z rovnakého dôvodu by ste si nemali vybrať drevotrieskové skrinky so zrkadlom do kúpeľne.

Zrkadlová vrstva, nazývaná amalgám, môže byť hliník alebo striebro. Druhá možnosť má najlepšie reflexné vlastnosti. výhodastriebro je tiež v tom, že je odolnejší voči podmienkam s vysokou vlhkosťou a extrémnymi teplotami.

Kúpeľňové zrkadlá môžu byť s rámami alebo bez nich (napríklad zabudované do steny). Ak sa uprednostňuje panel s rámom, je lepšie, aby bol vyrobený z plastu alebo kovu, pretože tieto materiály sú optimálne prispôsobené špecifickej mikroklíme. Okrem toho, plast má veľkú rozmanitosť dizajnu a dokonale imituje prírodné drevo, kameň a farebné možnosti uľahčujú výber rámu pre akékoľvek farebné riešenie interiéru.

Druhy kúpeľňových zrkadiel

\ t

Ako sme už povedali, možnosti dizajnu reflexných povrchov v kúpeľni sú dosť veľké. Dokonca aj najčastejšie zrkadlo na stene sa môže stať originálnym dekoratívnym prvkom, ktorý sa oblieka do štýlového rámu. Moderné zrkadlá nezaznamenal technický pokrok bez povšimnutia a dnes existujú panely vybavené sklenenými vykurovacími zariadeniami, ktoré im zabraňujú zahmlievaniu, lupám, teplotným senzorom, rádiu a iným „zákrutom“. Zvážte tie najobľúbenejšie.

Nástenné zrkadlo

\ t

Tento koncept kombinuje dva spôsoby inštalácie zrkadla. V prvom prípade hovoríme o zrkadlových paneloch s rámami alebo bez nich, ktoré sú upevnené na povrch steny špeciálnymi upevňovacími prvkami. Nemajú konštruktívne ďalšie prvky, ale vzhľadom na vybrané snímky vyzerajú celkom štýlovo.V druhom uskutočnení je zrkadlo inštalované priamo do steny ("zapustené" do dokončovacieho materiálu). Špeciálna estetika dodá zrkadlové hrany alebo lišty.

Zrkadlo

Ubytovanie v prázdnom rohu skrine so zrkadlom je vynikajúcim riešením pre malé kúpeľne. V tomto prípade má skriňa dostatočnú dĺžku na prispôsobenie sa hygienickým potrebám a nezaberá veľa miesta.

Zrkadlo s poličkou

Tento model možno oprávnene nazvať najobľúbenejším, keď prešiel dlhým časovým testom. Dizajn je vhodný pre dizajn akéhokoľvek interiéru, je pohodlný a praktický, často doplnený o dekoratívne vložky, osvetlenie. Niektoré konštrukcie majú ďalšie háčiky, stojany, čo z nich robí čo najpohodlnejšie. Súčasne samotné police môžu byť vyrobené z akéhokoľvek materiálu - toho istého zrkadla, skla, plastu. Zrkadlo s ďalšími konštrukčnými prvkami vám umožní umiestniť a udržiavať osobné hygienické výrobky v perfektnom poradí.

Zrkadlo v skrinke

Z mena je už zrejmé, že sa rozumie prítomnosť závesnej skrinky na vonkajšej strane krídla, na ktorej je umiestnené zrkadlo. Tento dizajn sa zvyčajne montuje nad umývadlom, čo vám umožní ľahko získať potrebné príslušenstvo počas aplikácie make-upu alebo iných postupov. Výhodou je, že kozmetika a výrobkyosobná hygiena ostáva skrytá pred zvedavými očami, nevytvárajú zmysel pre zmätenosť, sú vystavené v očiach. Výber takejto skrinky, musíte dávať pozor na jej veľkosť - pre malé miestnosti sú vhodnejšie jednodverové konštrukcie s malou hĺbkou.

Osvetlené zrkadlo

Túto možnosť možno označiť za najmodernejšie a vo všeobecnosti za vhodné riešenie. Existuje niekoľko možností osvetlenia - môže to byť LED pásik, ktorý beží po celom obvode plátna, tradičné svietidlo priamo nad zrkadlom alebo bočné osvetlenie. V každom prípade takéto lokálne osvetlenie prináša ďalšie pohodlie pri ošetrovaní tváre alebo líčení, odmieta potrebu používať centralizované osvetlenie a zároveň vytvára jemnú romantickú atmosféru pri ošetrení vodou.

Zrkadlo s vyhrievaným sklom

Pohodlný moderný model, ktorý je novou technológiou, ktorá vám umožní vyhnúť sa zahmlievaniu a kondenzácii na povrchu zrkadla. Nezáleží na tom, ako vysoká teplota a vlhkosť v kúpeľni. Zrkadlový vykurovací systém je podobný analógom umiestneným v organizácii podlahového vykurovania: na zadnej strane zrkadlového panelu je tenký film s drôtmi, ktoré sú infračervenými ohrievačmi. V prevádzkovom stave je prúd, ktorý prechádza týmito vedeniami, schopný sa v krátkom čase zahriať.povrchom. Zrkadlá sú často doplnené osvetlením.

Zrkadlá a interiéry

\ t

Dôležitým aspektom správnej voľby zrkadla je súlad jeho vonkajších údajov so štýlom interiéru. Hlavnú úlohu tu zohráva tvar plátna a estetika rámu.

Pre luxusnú klasickú kúpeľňu sú charakteristické napríklad zrkadlové obdĺžnikové (oválne) zrkadlá s luxusnými rámami z dreva alebo s výkovkami. Môže tu byť pozlátenie alebo fragmenty umelého starnutia.

Pre štýl Provence je ťažké vymyslieť niečo lepšie ako zrkadlo v starom drevenom ráme zdobenom vyrezávaným dekorom. Niekedy samotný povrch zrkadla má povrchové defekty, čo robí návrh čo najuznateľnejším. Najúspešnejšia forma je okrúhla, ale môžu byť aj iní. Zrkadlové obrazy umiestnené na kovaných stojanoch vyzerajú krásne.

Myšlienka minimalizmu v interiéroch nezahŕňa luxus - vládne poriadok, prísnosť a stručnosť dizajnu. Zrkadlá nemusia mať vôbec žiadne snímky a prekvapiť ich neočakávanými formami. Maximálny počet zrkadlových plôch je vítaný, takže miestnosť sa zdá byť priestranná a bezplatná. High-tekovskie interiéry úspešne dopĺňajú zrkadlá so svetlami, vyhrievané, a do kúpeľne v podkroví štýl, môžete si vybrať dizajn podlahové zrkadlo v hrubom ráme.

Zrkadlo v kúpeľni - foto

Pomôcť vámDobrá voľba zrkadiel do kúpeľne, zozbierali sme tie najlepšie fotografie, ktoré budú prezentovať rôzne modely vo veľkých a malých kúpeľniach, zdobené rôznymi štýlmi. Šťastné prezeranie!