Zrkadlo na chodbe (65+ fotografií)

Vstupná hala je prvá miestnosť, do ktorej osoba padá. Samozrejmosťou je jeho dizajn - chodba pôsobí ako „tvár“ bytu, podľa ktorej majú hostia všeobecný názor na svojich majiteľov. Popri kráse zohráva dôležitú úlohu aj funkčný obsah, pretože v podmienkach často malých miestností je potrebné umiestniť potrebné prvky. Jedným z takýchto interiérových prvkov vstupnej haly je zrkadlo. Jeho prítomnosť na chodbe je nevyhnutná pre osobu opúšťajúcu dom aj pre hostí, ktorí prišli na večeru. Aké sú zrkadlá na chodbe a aké funkcie vykonávajú - o tom budeme hovoriť v dnešnom článku. A pre tých, ktorí veria v ľudovú múdrosť, sme urobili malý výber značiek spojených so zrkadlami.

Vlastnosti a funkcie zrkadiel

Zrkadlá v interiéri vykonávajú mnoho rôznych funkcií. Predovšetkým majú odrážať objekty. Každá civilizovaná osoba sa snaží nasledovať svoj vzhľad a bez zrkadla je takmer nemožné. Pri pohľade na svoj vlastný odraz, môžete odstrániť nedostatky, zdôrazniť dôstojnosť rysy tváre, vybrať šatník, ktorý vám vyhovuje podľa typu a veľkosti, a jednoducho ukázať, čo ženy často radi robia.

Okrem tejto základnej funkcie sú zrkadlá schopné nastaviť priestor. Nie je žiadnym tajomstvom, že ich prítomnosť v malej chodbe ju môže vizuálne zvýšiť, dodať dodatočný objem. Ale takýto účinok sa odohrávaIba ak je zrkadlový povrch umiestnený oproti prázdnej stene. Ak sa plátno zrkadla obráti na skrinku naplnenú vecami alebo nahromadenými knihami, časopismi, chodba bude vyzerať ešte viac preplnená. Malý trik: zrkadlo inštalované v chodbe tak, aby slnečné lúče zasiahli, aby miestnosť bola jasnejšia. Nemenej dôležitý je aj tvar zrkadla, napríklad vertikálne obdĺžnikové konštrukcie dokážu „skrátiť“ výšku stien, takže by mali byť zavesené v miestnostiach s vysokými stropmi.

Zrkadlo sa môže stať prízvukovým prvkom, ktorý odvádza pozornosť od nedostatkov geometrie priestoru, príliš jasného dizajnu. Vykonáva významnú dekoratívnu úlohu v interiéri v konkrétnom štýle. Pri výbere výrobku je potrebné venovať pozornosť jeho dizajnu, ktorý by mal zodpovedať štýlovej orientácii. Napríklad v high-tech štýle, masívne obdĺžnikové zrkadlo vo vyrezávanom drevenom ráme bude vyzerať hlúpe, zatiaľ čo zrkadlový panel s úplným nedostatkom dekorácií bude v poriadku.

Druhy zrkadiel na chodbe

Na rozdiel od predchádzajúcich čias, dnešný zrkadlový trh ponúka mnoho možností na výkon. Bežne sa dajú všetky dostupné typy rozdeliť do niekoľkých skupín, pričom sa rozlišujú podľa tvarov, veľkostí, typov inštalácie a vzhľadu.

Tvary a veľkosti

\ t

Moderná výroba umožňuje vyrábať najviac zrkadielrôznych foriem. Najobľúbenejšie sú obdĺžnikové plátna, ktoré sú inštalované vertikálne alebo horizontálne. Vzhľadom na to, že uvažujeme o zrkadle pre chodbu, kde je dôležité, aby reflexná plocha zachytila ​​čo najširší pohľad, najlepšou možnosťou by bolo vertikálne obdĺžnikové zrkadlo. Môže mať strednú veľkosť (štandard 60x40 cm), keď sa človek môže vidieť až na úroveň pásu, alebo viac (60x120cm), čo poskytne prehľad v plnom raste. Nemá zmysel inštalovať na chodbe malé zrkadlá, okrem dekorácií, keď sa z nich zhotoví pôvodný nástenný panel.

Okrúhle a oválne zrkadlá pôsobia pôsobivo, najmä v rustikálnom prevedení. V dielňach si môžete objednať povrchy neobvyklých tvarov, ktoré urobia miestnosť mimoriadne krásnou a prinesú si poznámky individuality, napríklad zrkadlá v podobe zložitých geometrických tvarov, siluety atď. Veľké zrkadlové plochy sú veľkosti steny a sú schopné vytvoriť efekt nekonečna miestnosti.

Typ inštalácie

Plochý zrkadlový povrch umožňuje umiestniť ho do interiéru rôznymi spôsobmi. Výber jednej alebo inej možnosti, je potrebné, aby štart nielen z osobných sympatií, ale aj z veľkosti miestnosti - zrkadlo je navrhnutý tak, aby priestor viac zadarmo, a nie neporiadok. V závislosti od typu inštalácie sa tieto typy zrkadiel na chodbe rozlišujú ako:

- Stena -Tieto plátna sú vhodné pre akúkoľvek veľkosť miestnosti, môžu byť s rámami alebo bez rámov, majú rôzne police, háčiky a ďalšie príslušenstvo v balení;

- Pracovný stôl - na chodbe sú takéto modely menej bežné, najmä v moderných interiéroch, kde je boj o uvoľnenie každého extra metra voľného miesta a nastavenie stola nie je vždy najlepšou voľbou. Často úlohu tabuľky vykonáva viac funkčné nočný stolík pre malé doplnky, topánky. V malých chodbách budú takéto návrhy v rohu vyzerať dobre.

- Podlahové konštrukcie - možnosť pre veľké vstupné haly - majú najširší možný prehľad, ale zaberajú určitú oblasť, takže ich inštalácia v úzkom priestore bude iracionálna. Tieto plátna sa často obliekajú do nádherných masívnych rámov. Výhodou podlahových zrkadiel je ich mobilita - v prípade potreby je možné plátno ľahko premiestniť na správne miesto alebo dokonca ukryť v skrini;

- Zahrnuté v dizajne nábytku - spoločná možnosť, keď je zrkadlový povrch už v dizajne koridorovej skrine. Môže byť umiestnená na dverách alebo na iných fasádnych moduloch modulárneho dizajnu. Najmodernejšou možnosťou sú zrkadlové dvere skrine na chodbe, ktoré sú často zdobené elegantnými vzormi.

Možno budete prekvapení, ale na chodbe je aj stropná inštalácia zrkadla. Takýto dizajn sa vyskytuje len zriedka, najmä kvôli jeho vysokým nákladom a zložitosti čistenia, aleinteriér má nádherný výhľad. V tomto prípade zrkadlo nie je schopné plniť svoj účel, ale slúži ako prvok dekoru.

Vzhľad

Ako sme už povedali, pri výbere zrkadla má veľký význam dizajn zrkadla, ktorý by mal čo najviac zodpovedať všeobecnému konceptu dizajnu chodby. Zrkadlá môžu mať drevené, kovové, prútené rámy alebo nemajú vôbec žiadne. Domáce remeslá často robia dekor zrkadlových plôch vlastnými rukami, pričom si vyberajú vhodný materiál a paletu farieb. Budeme uvažovať, aké parametre zrkadlo v chodbe, vyrobené v jednom alebo inom štýle, by malo zodpovedať:

1. Minimalizmus. V tomto smere sa dáva prednosť maximálnemu uvoľneniu vnútorného priestoru zo všetkých prebytkov v prospech funkčných prvkov. Bezrámové zrkadlá, ktoré majú impozantné rozmery, vám nielen umožnia vidieť sa v plnom raste, ale aj vizuálne výrazne rozširujú priestor.

2. Hi-tech. Špeciálny dizajn, navrhnutý tak, aby ohromil svojou ultramodernosťou. Tu nájdete najneočakávanejší geometrický tvar zrkadlových plôch, ktoré buď nemajú ráfik, alebo sú vyrobené zo skla alebo kovu.

3. Klasika. Ideálnou voľbou pre chodbu by bolo obdĺžnikové plátno, oblečené v rozsiahlom drevenom ráme s prvkami rezbárstva, pozlátenia a iných dekorácií. Keďže luxusný klasický dizajn spravidla zodpovedá veľkým miestnostiam,na chodbe je celkom možné nainštalovať elegantný stôl so zrkadlom a pár štýlových svietnikov.

4. Loft. Najlepším riešením pre podkrovnú vstupnú halu bude veľké podlahové zrkadlo v silnom drevenom ráme, ktoré zdôrazní nielen rozsah „priemyselných“ priestorov, ale aj vizuálnu jednoduchosť dekorácie.

5. Provence. Pre koridor, vyrobený v duchu francúzskeho šarmu s náznakmi starého vidieckeho života, si môžete vybrať oválnu alebo okrúhlu zrkadlovú tkaninu zdobenú rámom z tepaného železa. Vyzerá skvele v súbore s ďalšími elegantnými kovanými interiérovými predmetmi.

V dnešnej dobe sú veľmi populárne make-up zrkadlá, ktoré majú vstavaný osvetľovací systém z masy žiaroviek umiestnených po obvode. Dávajú úžasne jasné svetlo, s ktorým sú lepšie viditeľné akékoľvek nedostatky vonkajšieho prostredia, ktoré je potrebné odstrániť. Okrem toho sa svetelný rám stáva vynikajúcou výzdobou chodby.

Ľudové známky

Zrkadlá boli vždy jedným z najzáhadnejších kusov nábytku, ktoré spôsobili veľa úvah, špekulácií a kontroverzií. Existuje veľa poverčivých ľudí, ktorí sa snažia počúvať múdrosť ľudí zhromaždených v priebehu storočí. Počítať s nimi alebo nie - každá osoba sa rozhodne pre seba. Urobili sme malý výber ľudových znakov týkajúcich sa umiestnenia zrkadiel v dome:

- Stena oproti vstupným dverám sa považuje za najlepšie miesto na inštalovanie zrkadla. Predpokladá sa,že zrkadlové plátno je schopné hromadiť sa v sebe všetkou pozitívnou energiou, prenikajúcou cez otvorené dvere a zvyšujúce pohodu;

- Nemôžete inštalovať zrkadlá oproti sebe. Táto metóda sa často používa v bytoch, pretože vám dáva možnosť vidieť sa zo všetkých strán. Známky hovoria, že takáto kombinácia vytvára určitý druh rivality, pričom si vyžaduje silu a zdravie človeka. Ešte temnejšie je varovanie, že zrkadlá naproti sebe sú schopné spôsobiť všetky druhy zlých duchov;

- Ak sa škvrna objaví na zrkadlovom povrchu, ktorý sa nedá vyčistiť, je lepšie sa zbaviť takéhoto zrkadla, pretože v jeho hĺbkach sa nahromadilo veľa negatívnej energie. Pre prevenciu je potrebné zrkadlo utierať tak často, ako je to len možné.

Vo viere národov rôznych krajín existuje aj varovanie, že by sa človek nemal pozerať do zrkadla, najmä na ženy, ktoré môžu „odniesť“ blahobyt, zdravie a krásu. Avšak, návrat do reality, všetci chápeme, že aby sa tomu zabránilo v podmienkach chodby nie je možné. Preto zrkadlový povrch čistite častejšie, aby vás vždy potešil svojou krásou, najmä odrazom.

Zrkadlo v sále - fotografické nápady

Na záver nášho preskúmania odrôd zrkadiel chodby odporúčame, aby ste sa zoznámili s naším výberom fotografií. Tu sú rôzne modernéZrkadlové modely, úspešne umiestnené v štýlových interiéroch. Šťastné prezeranie!