Zónovanie izieb (90 fotografií): spôsoby a nápady

Špecialisti na dizajn interiéru prišli s mnohými triky, ktoré pomáhajú nielen ozdobiť miestnosť krásne, ale aj vizuálne rozšíriť priestor. Jednou z týchto zaujímavých techník bolo zónovanie miestnosti. Rovnako často sa používa nielen v malých bytoch, ale aj vo väčších budovách. Územný plán pomáha rozdeliť priestor na dve samostatné úrovne, zvýrazniť funkčné zóny, zvýšiť pohodlie majiteľov a hostí domu, priniesť pôvodnú chuť do celkovej atmosféry.

Územné členenie rôznych miestností

Funkčné rozdelenie priestoru do rôznych zón pomáha šetriť čas, priestor a dekoračné materiály. Zonácia miestnosti do dvoch súkromných častí ju robí elegantnejšou, originálnejšou a pohodlnejšou. Berieme do úvahy najobľúbenejšie typy kancelárií.

Spálňa a štúdia

Odľahlé miesto na relaxáciu a spánok môže byť zároveň priestorom pre úlohy. Najčastejšie je spálňa rozdelená do priestoru pre odpočinok a pracovnú mini kanceláriu. Jedným z najobľúbenejších možností pre správne dekorácie možno nazvať posuvné dvere. Podľa dizajnu sa podobajú šatníku. Pohľad môže pripomínať priesvitný beztlačový papier alebo neobvyklé sklenené pásy. Ďalším dobrým spôsobom na zónovanie v spálni sú dekoratívne vzory. Môžu byť vložené do iných prvkov dekoru. Napríklad výklenky na oblečenie, akvárium, svetlá.

Deti a hry

Priestor pre deti je miestom, kde dieťa nielen trávi väčšinu svojho času, ale aj rastie, sny, rozvíja sa. Preto sú rodičia často jednou priestrannou izbou umiestnenou v detskej izbe a detskom ihrisku pre väčšie pohodlie ich potomkov. Estetické, bezpečné a kreatívne oddelenie môže byť nazývané zónovanie pomocou jasného vysokého regálu, na ktorom môžete dať veľa mäkkých hračiek alebo kníh. Tiež krásne a originálne vzhľad farebné tkaniny obrazovky s obrazom obľúbené postavy dieťaťa.

Obývacia izba a spálňa

Ďalšou veľkou príležitosťou na inteligentné rozdelenie miestnosti v malom byte. Na pomoc v tejto náročnej úlohe môžu byť falošné oddiely (ktoré budú tiež výklenkom pre knihy, oblečenie alebo dekoračné prvky), nábytok (vysoké skrine, veľké police, stoličky neobvyklého tvaru), ako aj oblúky. Druhá možnosť dokonale zapadne do klasických interiérov.

Kuchyňa a jedáleň

Ak sa pri rozdelení spálne na miesto na odpočinok a štúdium najčastejšie uprednostňuje najviac súkromia jednej a druhej zóny, potom v kuchyni a jedálni zohrávajú dôležitú úlohu funkčné a úžitkové úlohy. Napríklad, pódium bude vyzerať pôsobivejšie a pohodlnejšie ako presklená priečka. Zároveň môžu domácnosti a hostia komunikovať pri varení. Pódiá s výškou 6 cm vizuálne „zdvíhajú“ pracovnú plochu a robia jurecepcia originálneho dizajnu. Dodatočné podsvietenie môže priniesť aj vlastnú chuť.

Kúpeľňa a WC

V tomto prípade je optimálne použiť najjednoduchšie metódy zónovania. Separácia pomocou váhových sál (čo určite urobí kúpeľňu pohodlnejšou), posuvné sklenené dvere, ako aj iné dekoratívne štruktúry, ktoré musia byť v súlade s celkovým štýlovým rozhodnutím.

Všeobecné typy zón

\ t

Považujeme za najobľúbenejšie možnosti zónového priestoru, ktorý pomôže umiestniť potrebné akcenty, oddeliť dve funkčné oblasti a dokonale zapadnúť do celkového obrazu interiéru.

Priečky

\ t

Dobrá alternatíva k jednoduchej prázdnej stene. Existuje mnoho zaujímavých možností pre tento zónový smer. Napríklad odľahčené sádrokartónové priečky sa môžu prispôsobiť komunikácii, elektroinštalácii a falošnej stene. Drevené konštrukcie dopĺňajú miestnosť v štýle country, loft alebo Provence. Priehľadné výrobky z penových blokov umožnia, aby miestnosť zostala vždy ľahká a priestranná.

Dekoratívne vzory

Kreatívne riešenie, ktoré vyžaduje viac podlahovej plochy a stien. Tento typ dekorácie môže pozostávať zo sádrokartónovej falošnej steny, zabudovaného LED osvetlenia, sklenených alebo drevených políc, vstavaného krbu alebo dokoncamalé akvárium.

Posuvné dvere

\ t

Skvelá možnosť pre optimalizáciu priestoru. Posuvné prevedenie vyzerá ľahšie v porovnaní s pevnými stenami. Pohľad môže byť transparentný, sklo, imitujúce prírodné materiály alebo japonské shoji. Takéto nadrozmerné a štýlové riešenie umožní optimálne zónovanie pre každú miestnosť.

Pódium

Veľmi neobvyklé rozdelenie zón. Ak sa rozhodnete vybrať si malé pódium, môžete si zorganizovať malú zimnú záhradu alebo stojan na cenné fotografie. Ak je výška konštrukcie presne funkčná úloha, aby sa zvýšila jedna miestnosť a nižšia druhá - potom môžete postaviť podlahové osvetlenie alebo dekoráciu s prírodnými materiálmi. Tento prístup ocenia hostia vždy doma.

Oblúky

Elegantné a elegantné otvorenie medzi oboma miestnosťami vytvorí výrazný lesk, označí hranice oboch zón, položí potrebné akcenty a stane sa tiež originálnym zvýraznením. Najlepšie priamočiare oblúky vyzerajú v klasickom smere. V závislosti od farby a tvaru sa dobre hodia aj do modernejších štýlov (Provence, modern).

Nábytok

Nie každý vie, že nábytkové výrobky sa môžu používať nielen na svoj základný účel, ale aj na krásne a jednoduché zónovanie. Napríklad dobrý "priestorový delič" môžestať sa veľkým dreveným regálom, úzkymi policami, pohovkami a kreslami neobvyklých tvarov a farieb, obojstrannými doskami a dokonca aj barovými pultmi (v prípade kuchynského členenia).

Územné priestory - foto

Naša kolekcia fotografií vám pomôže rozhodnúť o type rozdelenia priestoru, možnostiach rôznych miestností a estetických riešeniach. Šťastné prezeranie!