Žltá kuchyňa: 85 fotografií a nápadov

Čo môže dávať energiu za celý nasledujúci deň? Samozrejme, osviežujúca káva v kuchyni, vyrobená vo veselej farbe. Nie je potrebné maľovať celý priestor v aktívnych citrónových odtieňoch, môžete vytvoriť správnu náladu pomocou mäkkých možností tohto rozsahu alebo malých akcentov. Avšak prvé veci ako prvé.

Interiéry

V prvom rade by ste mali zvoliť spoločný vektor pre budúci dizajn. Štýl bude určovať správu, ktorú chcete oznámiť každému návštevníkovi v kuchyni, nastaví správnu náladu v miestnosti. Z množstva rôznych smerov je dôležité vybrať si tú, ktorá je pre vás správna a zároveň bude vyzerať harmonicky v žltej farbe.

Žltá kuchyňa v klasickom štýle

Ako je dobre známe, tradičný kurz je pomerne konzervatívny, pokiaľ ide o farebný gamut. Pokojné a tlmené tóny sú pre neho vhodné. Preto v našom prípade stojí za to pozrieť sa na nenápadné verzie žltej: ľahký banán, smotanu, horčicu, slamu, šafran. Tieto odtiene nespôsobia emocionálne odmietnutie a sú sotva nudné.

Spojte zvolený tón s tmavým drevom - je to tento materiál, ktorý dodá interiéru nejakú vážnosť a význam. Biela a béžová odstráni zostávajúce rozpory medzi hmotnosťou hnedej a frivolóznej žltej.

Žltá kuchyňa v modernom štýle

Hlavný podiel solárnych kuchýň predstavujemoderný štýl. Závažnosť obrysov a minimalizmu v dekore a chcem maľovať v niečom jasnom. Ale malo by sa to robiť opatrne, stačí jeden výrazný citrónový prízvuk vo varnej zóne. Môžete si zachovať nasýtené farby s modrou, zelenou stoličkou, rovnako ako netriviálne tvarovaný luster. Všeobecne platí, že dizajn by mal zostať diskrétny. Ako hlavné použitie použite achromatickú farbu - bielu alebo svetlosivú.

Kuchyňa žltej zeme

Rustikálny interiér zaujme svojou očarujúcou jednoduchosťou a zdanlivou neochotou sa mu páčiť. Mierna drsnosť však pridáva do tohto interiéru len zvláštne čaro.

Na dekoráciu použite skrine s rámovými fasádami. Slepé dvere je možné riediť sklenenými dverami, z ktorých budú vychádzať malé záclony alebo pekná súprava od babičky. Najviac harmonicky, modré alebo čierne domáce spotrebiče v štýle retro bude vyzerať. Všimnite si tiež kapotu s klenutým dizajnom s ozdobeným viečkom.

Urobte strop hladký a biely alebo zakryte svetlým dreveným šindľom. V druhom prípade bude aj obyčajný mestský byt pripomínať atmosféru vidieckeho domu. Alternatívne môže byť časť steny opláštená drevom a natretá nenápadnou žltou farbou. Zástera je vhodná na ukladanie slinku alebo veľkých mozaikových dlaždíc. Prútené koše a stoličky, ako aj pekné textílie pomôžu dotvoriť interiér.

Žltá kuchyňa v škandinávskom štýle

Obmedzený štýl krajín severnej Európy presadzuje praktickosť a funkčnosť, slobodu priestoru, veľké množstvo svetla. Posledná položka je „dokonale“ vďaka odtieňom bielej a žltej, ako aj množstvu svetlého dreva so zaujímavou textúrou.

Priestor môžete umiestniť v malej miestnosti pomocou malého baru pri stene alebo usporiadaním jedálenskej skupiny v obývacej izbe. Nad jedálenským kútom, nezabudnite zavesiť nezvyčajný luster - takže dostanete non-záťaž dekor.

Podlahu zakryte drevom. Chladné tóny urobia miestnosť jasnejšou a teplé budú zahrievať a prinášať motívy severnej country hudby. Systém Windows by mal zostať otvorený. Ak však budete mať závesy stále potrebné, použite obyčajné rímske rolety bez ornamentu.

Kuchyňa so žltým podkrovím

Priemyselné interiéry sú niekedy odrazené chladom a nedostupnosťou. Žltá sa však s takýmito ťažkosťami vyrovná. Spolu s terakotovým murivom sa priestor bude zdať veľmi príjemný a pohodlný.

Ak sú v dizajne sivé, oceľové bankovky, môžete do dekorácie pridať aj drevené prvky - takže miestnosť bude celkom „obývateľná“. Priestor nasýťte svetlom. Vytvorte viacúrovňové osvetlenie a zaveste na okná žalúzie alebo rímske závesy.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Pozadie vždy hrá obrovskú úlohu pri vytváraní akéhokoľvek dizajnu. Najmä preto, žekuchynský priestor má svoje špecifiká. Preto je dôležité zvoliť si kvalitné a praktické možnosti dokončovania.

Pohlavie

Prírodné materiály tmavých farieb - drevo, kameň a mramor - môžu vytvoriť potrebný odtieň pre svetlý nábytok. Môže to byť čokoládový laminát alebo tmavý dub.

Parkety alebo podlahová doska je krásny a praktický náter. Lakované parkety dokážu odolať všetkým negatívnym vplyvom v kuchyni a rôzne varianty vám umožnia vybrať si individuálne riešenie.

Moderný laminát nie je možné vizuálne rozlíšiť od drahších náprotivkov, ako sú parkety alebo keramika. Zároveň má vysokú kvalitu: je odolný voči vlhkému prostrediu a ľahko sa čistí.

Keramická dlažba je najbežnejším materiálom pre kuchynskú podlahovú krytinu vzhľadom na jej rozmanitosť a odolnosť voči chemikáliám v domácnosti. Medzi mnohými odtieňmi a textúrami si môžete vybrať dosky, ktoré budú spĺňať všetky požiadavky na dizajn v žltej farbe.

Pri priestranných izbách a štúdiových apartmánoch je vhodné kombinovať materiály na dekoráciu podlahy. To umožní nielen diverzifikovať štýl miestnosti, ale aj oddeliť zóny varenia a jedenia.

Steny

Existujú stovky možností dekorácie na stenu. Súčasne, vlastnosti kuchyne mikroklímy vyžadujú osobitný prístup k výberu materiálov. Po prvé, musia byť trvanlivé a praktické.

Dodržujte harmóniu farby, pokrývajte iba časť steny žltou farbou alebo dlažbou, zvyšok povrchu by mal byť biely. Ak je vybraný headset jasný, obklopte ho príjemným a teplým mliečnym, krémovým tónom. V spoločnosti s popolavými modrými, sivými a béžovými farbami bude slnečná farba vyzerať jemne a zdržanlivo.

Strop

Klasický biely alebo béžový strop opticky zvýši výšku miestnosti. Ak chcete priniesť poznámky o extravagancii, potom vaša voľba je lesklý kovový panel.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako dokončiť, je omietka. Jedná sa o pomerne trvanlivý náter, ktorý vydrží mnoho rokov a dá sa ľahko obnoviť.

Sadrokartónové dosky poskytujú príležitosť na realizáciu rôznych myšlienok týkajúcich sa konštrukcie stropu, ale pristupujú k tejto otázke opatrne. Odporúča sa nerobiť objemné konštrukcie, ktoré zaťažujú a zužujú miestnosť. Ideálne jednostranné alebo dvojúrovňové možnosti.

Zo všetkých uvedených možností je strom najpohodlnejšou a najekologickejšou voľbou. Estetika prírodného stromu dáva nepopierateľné pocity pohodlia. Textúra prírodného materiálu je sama o sebe krásna. S výhradou správneho spracovania Vás tento typ povrchovej úpravy poteší nielen svojím vzhľadom, ale aj dlhou životnosťou.

Nábytok

\ t

Výber nábytku pre slnečné prostredie nie je vždy jednoduchý.Pokúsme sa na to prísť. Čiernobiela kombinácia kontrastuje so žltými stenami a veľmi svetlá farba je vyhladená sivými, modrými alebo striebornými predmetmi. Je potrebné pripomenúť, že nábytok hrá druhotnú úlohu, len dopĺňa vybrané pozadie.

Vzhľadom na proporcie odtieňov citrónovej farby s umelým alebo prírodným drevom vyzerá veľmi pohodlne v akomkoľvek smere. Nábytok v rôznych odtieňoch bielej kombinovať s jasnými základmi neutralizovať ich bohatý vzhľad. Krémové a ľahké kávové predmety vytvoria harmóniu s citrónovou alebo slamovou farbou.

Pre otvorený priestor, ktorý spája kuchyňu s jedálňou alebo obývacou izbou, bude najpohodlnejšia dispozícia, ktorú tvorí roh. Môžete pridať podobný dizajn s barom a stoličkami, alebo malý oddiel - budú slúžiť ako prechod medzi funkčnými oblasťami.

Interiér malej žltej kuchyne

Rozmery miestnosti vždy určujú ich podmienky pri navrhovaní kuchynského dizajnu. Pre priestrannú miestnosť s veľkým oknom, ktoré dáva denné svetlo, bude každý odtieň žltej farby. Ale pre skromné ​​zábery musíte pristupovať k výberu tónu opatrnejšie. Zlikvidujte tmavé variácie, pretože vizuálne zmenšujú miestnosť a sťažujú jej vnímanie. Mäkký citrón alebo citrín je skvelou voľbou pre malú kuchyňu. Zriedené odtiene možno použiť vo veľkých množstvách, na rozdiel od jasných náprotivkov.

Úspešný spôsobrozšíriť oblasť - žlto-biely tandem. Tieto tóny kompenzujú nedostatok kvadratúry a priťahujú svetlo. Pre vizuálne rozdelenie priestoru použite kontrastné prvky - obrazy, domáce kvety a rôzne doplnky.

V malej miestnosti by mala byť žlto žltá. Ozdobte zásteru, fronty, pracovnú dosku alebo dekor s ňou, a použite biele pozadie pre zvyšok priestoru.

Ak vaša voľba padla na žlté steny, takto ozdobte len jedno lietadlo a zvyšok urobte v bielych alebo iných neutrálnych farbách. Akcentový povrch umožní nestratiť individualitu, ale zároveň nestratiť potrebný vizuálny priestor.

Dizajn kuchyne v žltej farbe - foto

Pripravili sme pre vás výber rôznych návrhov žltých kuchýň. Veľa aspektov opísaných v článku bude odhalených na fotografii už v stelesnených projektoch a pomôže vám urobiť konečné rozhodnutie o dekorácii vlastnej izby. Šťastné prezeranie!

Video: Žltá kuchyňa v interiéri