Zelená kuchyňa: nápady na dizajn (75 fotografií)

Zelená farba je univerzálna. Symbolizuje život a harmóniu. Toto je farba jari a prírody. Je šťastný a relaxačný, pomáha zbaviť sa negativity a stresu, povzbudzuje a motivuje. Zelená farba je obzvlášť vhodná pre pracovné oblasti. Podporuje koncentráciu, ale nepotláča a netlačí. Je príjemné variť a relaxovať v zelenej kuchyni, stretnúť sa ako rodina na večeru, alebo pozvať hostí na šálku čaju a koláča. Okrem toho je užitočná pre oči. Niet divu, že zelená sa často používa na verejných miestach, v reštauráciách, kaviarňach a zábavných centrách.

Interiéry

V interiéri je zelená vždy jednou z najmodernejších. Je najbližšie k prírode, je dokonale kombinovaná s prírodnými materiálmi a zapadá do súčasných ekologických trendov. Aj podľa Feng Shui sú takéto odtiene symbolom postupného stabilného rastu a harmónie. Preto sa zelená ľahko hodí do akéhokoľvek štýlu kuchynského interiéru.

Zelená kuchyňa je spôsob, ako udržať veselú jarnú letnú náladu počas celého roka.

Moderná zelená kuchyňa

Moderný štýl kombinuje niekoľko trendov. Toto je jednoduchosť minimalizmu a extravagantné poznámky pop artu a high-tech funkcionalita. Takáto kuchyňa vyžaduje svetlé alebo chladné farby. Tento kov, umelé osvetlenie, jasná geometria, striktné línie, lesk. Smaragdové alebo šalátové fasády vyzerajú harmonicky. Prilákať pozornosť a ešte viac vyniknúť na pozadí jednoduchých bielych stien a stropu bez prebytkov.Vyplňte obrázok veľkým šedým obkladom alebo ľahkým laminátom.

Hlavným príslušenstvom je sklo a zrkadlá. Priehľadný zelený strop, zelený sklenený stôl, jednoduché lakonické jedlá a dekor. Doplňte obraz hrubými khaki záclonami alebo jednoduchými a funkčnými rímskymi závesmi.

Ekologická zelená kuchyňa

\ t

Eko-štýl - to sú prirodzené farby a textúry. Preto do tejto kuchyne zapadá zelená farba. Aktívne používané ľahké drevo, prírodný kameň, dekoratívne omietky s účinkom bridlice a iných textúr.

Eko-štýl - dar pre milovníkov domácich rastlín. Túto kuchyňu možno premeniť na skutočný skleník. Okrem obvyklých kvetináčov sú nádoby s kvetmi namontované v priečkách. Môžete ich premeniť na malé sadenice sadením bazalky, mäty a iných bylín. Neobvyklým riešením je použitie stabilizovaného machu, vopred upraveného glycerínom. Takže si môžete vytvoriť skutočný prírodný žijúci koberec, napríklad na stenu.

Klasická zelená kuchyňa

Klasický štýl vyžaduje ľahké alebo hlboké ušľachtilé odtiene zelenej. Ak je povrch kuchyne svetlý, venujte pozornosť prírodnému kameňu pre zásteru, pult a parapet. Je to mramor, žula alebo imitácia. Ak je nábytok biely, steny môžu byť bezpečne zdobené v jemných hruškových alebo jablkových tónoch. Vyzerá to dobre veľké dlaždice na podlahe.

Ďalej prichádzajú podrobnosti. Sklenené fasády, krištáľové vázy,Pôvabné tienidlá s látkovými odtieňmi, zahalené záclony, pozlátené svietniky so zelenými sviečkami - to všetko pomôže zvýrazniť akcenty. Spotrebiče by mali byť zabudované priamo do náhlavnej súpravy. Potom nebude vyniknúť z celkového obrazu.

Zelená kuchyňa v stredomorskom štýle

Stredomorská kuchyňa v stredomorskom štýle - to sú tie isté grécke poznámky. Pre Grécko je charakteristická chladná modrozelená paleta, citrón a olivové tóny, množstvo bielych. Často používané biele steny, skončil s hrubou textúrou omietky. Svetlé zelené jedlá s etnickými ornamentmi vyzerajú skvele na svojom pozadí.

Studené tóny sú kombinované s teplou textúrou dreva. Pracovná plocha je obložená dlažbou alebo mozaikou. Na podlahe - hrubé dosky alebo dekoratívny kameň. Strop je teplý alebo tmavý. Na vytvorenie pohodlia sa používajú zelené textílie a dekoratívne drobnosti v štýle country.

Kuchyňa Zelenej krajiny

Krajina je jednoduchosť, jednoduchosť a romantika. V hlučných mestách je takýto štýl príležitosťou na relaxáciu, relaxáciu a rozptýlenie. Krajina je prírodný materiál, hrubé textúry a mäkké obrysy. Aktívne sa používa nespracované drevo, tehla, textúrované textílie. Ľan dokonale zelený.

Zelená pre krajinu je jednou z hlavných farieb. Briti napríklad aktívne využívajú kombináciu hlbokých, bohatých farieb s dreveným poľom. Ale Francúzi dávajúuprednostňujú ľahké drevo a pistácie, olivové alebo mäty kvety. Hlavná vec - nepreháňajte to. Ak je v kuchyni v štýle country už nábytok so zelenými fasádami, steny so stropom by mali byť vľavo neutrálne. Svetlé závesy, záclony na policiach, textilné vankúše a maľby v ozdobných rámoch - to všetko sú charakteristické prvky štýlu. Jediným pravidlom je harmonická zhoda textúr, vzorov a odtieňov.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Zelená je obľúbená a klasická farba. Rôzne odtiene sú zastúpené v takmer všetkých kolekciách dokončovacích materiálov. Dlaždice, laminát, tapeta, farba, sklo, plast, textil - výber je neobmedzený. Zelená vyzerá dobre s prírodným drevom a kameňom, a svetlé a bohaté farby s chrómom a kovom.

Výber materiálov, musíte si vybrať správne odtiene, pretože sú veľmi odlišné a spôsobujú úplne iné asociácie. Svetlé bylinné farby dodávajú silu a symbolizujú smäd po živote. Tmavé ihličnany sú spoľahlivosť, trvanlivosť a trvanlivosť. Jemné mechové odtiene dokonale upokojujú. Smaragd, malachit a hlboké modrozelené tóny - to je luxus a bohatstvo. Venujte pozornosť takým zaujímavým možnostiam ako oliva, limetková farba, mäta, tyrkysová, citrónová, sklenená fľaša.

Tlmené a zriedené odtiene budú vynikajúcim základom pre nábytok a dekoráciu a svetlé a šťavnaté - plnohodnotný nezávislý prízvuk alebo odvážna spoločenská farba.

Paul

Zelená dlažba - pohodlná apraktické riešenie pre kuchynskú podlahu. Ľahko sa ošetruje a umýva. Nie je tak špinavý ako biely a výber farieb je neobmedzený. Venujte pozornosť prírodnému kameňu a jeho napodobňovaniu. Ušľachtilé zelené odtiene skál a minerálov sú vždy elegantné.

Alternatívou je laminát alebo linoleum. Sú lacné, odolné a praktické. Ale luxusný zelený koberec je lepšie opustiť v spálni alebo v obývacej izbe, aby nedošlo k znečisteniu.

Steny

Zelené steny sú krásne a veľkolepé. Teraz existuje veľa tapiet, ktoré môžete bezpečne lepiť v kuchyni. Ľahko sa čistia, nevstrebávajú do tukov, nezmiznú roky a nezmiznú na slnku.

Môžete si objednať špeciálnu farbu, ktorá je odolná voči nečistotám. Moderný trend - jedna jasná akcentová stena bohatého zeleného odtieňa.

Strop

Zelený strešný strop je odvážne a nezvyčajné rozhodnutie. Správne zvolený odtieň však môže zmeniť vnímanie priestoru nad rámec rozpoznania. Tmavé matné stropy vyzerajú originálne a drahé vo veľkých a priestranných kuchyniach a svetlé lesklé sú vizuálne zväčšené.

Kuchynský nábytok

Zelená slúchadlá sú sviežosti a ľahkosti. Jemné akvarely a olivové odtiene nádherne zapadajú do štýlu Provence alebo krajiny, hlboké a studené - v moderných high-tech, kyslých - v minimalizme, a temných a bohatých - v klasike.

Ale pre kuchyňu so zelenými stenamiJe lepšie zvoliť si neutrálny nábytok. Úspešne sa zmestí farba slonoviny a drevené slúchadlá alebo slúchadlá s textúrou woodgrain. Tienidlo dreva - od ľahkej borovice až po ušľachtilý mahagón.

Dekorácie a osvetlenie

Zelené akcenty môžu osviežiť takmer akýkoľvek interiér. Svetlá kuchyňa bude jasnejšia a výraznejšia, tmavšia a útulnejšia. Nemusí to byť kuchynský set. Niekedy stačí obmedziť textílie: záclony, obrusy, obrúsky, podpery a cvočky.

Na parapete zelenej kuchyne vyzerajú vnútorné kvety skvele. Harmonicky dopĺňajú prirodzený obraz. Môžete si kúpiť jasnú jarnú sadu jedál alebo ozdobiť pracovný priestor zelenými dlaždicami. Vyzerá to zaujímavá sklenená mozaika.

Povrchová úprava, textil a dekor by mali byť navzájom v súlade. Teplé odtiene zelenej a odtiene so žltým subtónom sú kombinované s inými teplými farbami: krémová, béžová, oranžová, žltá, horčica a dokonca červená. Studené odtiene zmiešané s modrou alebo sivou sú kombinované s rovnakou chladnou paletou.

Zelená je svetlá, nenápadná farba. Môže byť bezpečne použitý pri osvetlení. Stropné svietidlá a tóny v tónovom prevedení urobia elektrické svetlo pohodlnejším pre oči. Hlavná vec je, že tieň nie je príliš jasný a ostrý.

Malá zelená kuchyňa: interiérový dizajn

Svetlozelené odtiene vizuálne zväčšujú priestor.Preto je to jedna z klasických možností pre malú kuchyňu. Lesklé povrchy kuchynskej linky, ľahký strešný strop, dobré osvetlenie a minimum ozdôb - a dokonca aj malá kuchynka sa bude zdať vzdušná a priestranná.

V prípade nábytku v malej kuchynke je lepšie zvoliť olivové, pistáciové, mäty, šalát a zriedené pastelové odtiene. Tmavý súbor tiež tlačí a bude vyzerať pochmúrne a represívne. Ale je lepšie opustiť steny svetlo: biela, béžová, krémová, šedá.

Kuchyňa v zeleni - foto

Vybrali sme tie najlepšie fotky z dizajnu kuchyne v zelenej farbe pre inšpiráciu. Čakajú vás zaujímavé a nápadité nápady! Pozrite si a vyberte si možnosť podľa svojich predstáv!

Video: Zelená kuchyňa - Nápady na interiér