Závesné stropy (+80 fotografií)

Premýšľanie prostredníctvom dizajnu interiéru, mnohí ľudia si spomínajú na stropy ako na poslednú možnosť, alebo nevenujú dostatočnú pozornosť tejto otázke, pričom si vyberajú najjednoduchšie riešenie. Nepodceňujte túto časť priestoru, pretože horná časť môže byť jasným prízvukom v miestnosti a vytvára zaujímavú kompozíciu. Zvlášť, ak sa jedná o zavesené stropy - moderné riešenie, ktoré ohromuje množstvom možností dizajnu.

Čo je to?

Ako už názov napovedá, zavesený strop je konštrukcia, ktorá je zavesená na hlavnej priečke. To sa robí na základe praktických alebo dekoratívnych účelov, pretože inštalovaný prvok môže byť vyrobený z rôznych materiálov, má zaujímavé neštandardné tvary, farby alebo vzory.

Ak hovoríme o technických aspektoch, zavesený strop je rámový systém, ktorý sa montuje na základňu pomocou závesov. Rámy majú často vzhľad kovovej mriežky, ktorej upevňovacie prvky sú orientované na panely - moduly alebo registre.

Pozastavená konštrukcia je vhodná pre všetky typy priestorov, hlavná vec je vybrať si najlepšiu možnosť.

Sadrokartónje lacný, všestranný materiál, ktorý má širokú škálu foriem: rovné alebo vlnité čiary, hladké krivky, kučeravé detaily. Zloženie je smiešne jednoduché a obsahuje - dva listy hrubého kartónu s vrstvou omietky medzi nimi.

Stropy kazetového typudokonale zapadnúmoderný interiér. Predstavujú druh modulov, ktoré sú pripojené k rámu v danej sekvencii. Každý konštrukčný prvok sa môže líšiť farbou alebo povrchom, čo poskytuje nekonečné množstvo dekoratívnych riešení. Jediné negatívne je vysoké náklady, ktoré sa vyplatia s vynikajúcimi vlastnosťami.

Roštové stropysú vhodné pre veľké priestory. Ako už názov napovedá, pozostávajú z latiek a v hotovej forme sa podobajú povrchovému obloženiu s šindľom. Okrem toho sú odolné a spoľahlivé.

Stretch stropyzaujímajú vedúce postavenie medzi všetkými možnosťami. Predstavujú plátno natiahnuté na ráme (z PVC fólie, tkaniny), ktoré je vyrezané presne podľa štandardov miestnosti. Môžu byť matné alebo lesklé, vzorované alebo monofónne - môžete myslieť na čokoľvek.

Výhody a nevýhody zavesených podhľadov

\ t

Na základe vlastností zavesených podhľadov sa preto odporúča venovať im pozornosť, ak:

- Zrekonštruovaná izba má nerovný strop. Ide napríklad o starý dom, ktorého výzdoba nie je v najpresnejšom stave. A namiesto toho, aby ste vynaložili veľa úsilia na vyhladenie nedostatkov, nie je lepšie ich skryť? Závesné konštrukcie sa s touto úlohou dokonale vyrovnávajú. Okrem toho pomôžu skryť inžiniersku komunikáciu.

- Návrhový plán zahŕňa pôvodné dekoratívne riešenie v dizajne stropu. Pomocou pozastaveného oddielu môžete vytvoriť komplexkučeravé alebo viacúrovňové stručné skladby, ktoré stelesňujú každý rozmar autora.

- Je potrebné zlepšiť životné podmienky v miestnosti. Zavesené stropy majú ďalšie vlastnosti, vrátane: zvukovej a tepelnej izolácie, ako aj odolnosti voči vlhkosti. Inštalácia s požadovanými vlastnosťami bude udržiavať stabilnú teplotu v miestnosti, chráni ju pred nežiaducimi zvukmi, alebo nedovolí, aby voda prechádzala, ak susedia od vrcholu zabudli vypnúť kohútik.

Pozastavená konštrukcia bude vynikajúcim rámcom na inštaláciu komplexného osvetľovacieho systému. Okrem toho sa ľahko čistí a v prípade poškodenia sa dá ľahko vymeniť modulárny tovar bez prepracovania celého náteru.

Bohužiaľ, tento typ povrchovej úpravy nie je vhodný pre každú miestnosť. Malé priestory budú ešte menšie kvôli zaveseným stropom, ktorý zníži výšku stien o najmenej 15-20 cm - a žiadne vizuálne triky tento efekt nevyhladia.

Aby sme si boli istí trvanlivosťou a pevnosťou materiálov, je potrebné zvoliť možnosti s vysokým výkonom - a zvyčajne sú drahé. Ale ak nie ste obmedzení z týchto dôvodov, bude zavesený strop skvelou dekoráciou pre každú miestnosť - či už je to kuchyňa alebo škôlka.

Závesné podhľady - foto

Správne zadanie stropu do interiéru nie je ľahká úloha. Dúfame však, že vás naše rady a foto-nápady posunú k úspešnému riešeniu!

Falošný strop v kuchyni

Osobitné podmienky v kuchyni sú opatrnéprejsť na strop. Táto miestnosť sa vyznačuje vysokou vlhkosťou a častými teplotnými zmenami, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú povrch. Je potrebné, aby sa na materiál zdržiavalo, a to tak, že sa proti tomuto vplyvu úspešne postaví.

Nijaké preťahovacie stropy nie sú najobľúbenejším typom pokrytia. Jeho hlavnou výhodou v kuchyni je, že sa ľahko ošetruje povrch. Dosť na to, aby sa vlhká handrička odstránila, aby sa odstránili tukové kvapky.

Napínacie alebo kazetové konštrukcie majú vysokú odolnosť voči vlhkosti, čo je veľmi dôležité pre varnú plochu. Okrem toho vám umožnia vytvoriť jedinečný dizajn, ktorý „oslavuje“ krásu hladkých línií, pričom kladie dôraz na inštalovanú svetelnú kompozíciu.

Monotónne lesklé povrchy, ktoré odrážajú miestnosť a dodávajú interiéru hĺbku, vyzerajú v modernej kuchyni úžasne. Kreslenie v strede stropu bude jasným prízvukom.

Falošný strop v obývacej izbe

V obývacej izbe je výber materiálu obmedzený iba rozpočtom a štýlom priestoru. To sa môže zdať niekomu, že zavesené stropy sú vhodné len pre moderný interiér, ale to nie je tak - výstavba sadrokartónu s monochromatickou maľbou dokonale zapadne do akéhokoľvek dizajnu.

Veľmi populárna je kombinácia ťahových a sadrokartónových konštrukcií. To je skvelá základňa preosvetlenie, keď je v strede masívny luster a na bokoch sú navrhnuté bodové zdroje svetla.

V byte, v ktorom žije veľká rodina, sa určite ocitnú vhodné povrchy s vysokou úrovňou zvukovej izolácie - aby nenarušili susedov detským plačom alebo hlasnou hudbou.

Falošný strop v spálni

Zvuková izolácia je tiež užitočná v spálni, len tentoraz na opačný účel - nenechať do miestnosti iné zvuky. Koniec koncov, toto miesto je určené pre odpočinok a relaxáciu, ktorá rozhodne zabráni hluku.

Odporúča sa nepoužívať svetlé vzory ako dekoratívne prvky, ale dávať prednosť diskrétnej škále, kráse foriem a línií, mäkkému kontrastu matných a lesklých povrchov. Stručné riešenia pomôžu vytvoriť potrebnú atmosféru.

Je lepšie, ak sa podhľad v takejto miestnosti stane jedným s vnútorným priestorom, než bude vyvíjať tlak na obyvateľov.

Falošný strop na chodbe /chodbe

Hostia, ktorí sa prvýkrát ocitli na prahu vášho domova, budú ohromení ohromujúcou povrchovou úpravou stropu, ktorej lesk zvýrazní mnoho reflektorov. Niečo podobné je najlepším riešením pre chodbu, akzvážte, že slnečné lúče sa len zriedka dostanú do tohto priestoru.

Roštový strop bude vizuálne rozširovať vstupnú halu a zrkadlový náter zvýši výšku miestnosti. Vďaka svojej praktickosti sú strešné stropy ideálne. V tejto miestnosti je vysoká pravdepodobnosť znečistenia z pouličného prachu a nečistôt, ktoré sa dajú ľahko vyprať bežnou vlhkou handričkou.

Falošný strop v škôlke

Vo všetkých záležitostiach týkajúcich sa detí by sa mala venovať osobitná pozornosť a pozornosť. Urobiť spálňu pre dieťa, je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých bodov naraz, nezabudnite na preferencie najmenších obyvateľov.

Po prvé, zavesené stropy v detskej izbe by mali byť s vysokou úrovňou tepelnej a zvukovej izolácie - aby sa nenarušil spánok dieťaťa a aby sa dlhú dobu udržiavala príjemná teplota.

Po druhé, napriek tomu, že je nepravdepodobné, že by aj tínedžer dosiahol strop, je lepšie vybrať si materiály, ktoré sa ľahko čistia, sú odolné a bezpečné pre zdravie.

Dieťa, najmä v ranom štádiu vývoja, je veľmi citlivé na farby, vzory, detaily. Práve sa začína učiť svet a bude v poriadku, ak mu v tom pomôže výzdoba interiéru.

Strop so vzorom oblohy je dnes populárnym riešením pre návrh škôlky, najmä ak takýto obraz zodpovedá téme miestnosti. A lampy,imitácia hviezd bude určite kľúčom k šťastnému detstvu.

Ak má však vaše dieťa nepokojnú povahu, je lepšie upustiť od takýchto jasných rozhodnutí v prospech miernych farieb alebo hladkých geometrických tvarov. V skutočnosti musí dieťa vo svojej izbe nielen hrať, ale aj zdravo spať.

Video: Falošný strop urob si sám