Zástera na kuchynské sklo: 70 fotografických nápadov

Každý majiteľ bytu alebo domu, ktorý sa rešpektuje, venuje osobitnú pozornosť priestoru kuchyne, kde sa koná varenie a podávanie jedál. Pri vytváraní praktického a krásneho kuchynského interiéru je veľmi dôležité zvoliť optimálnu zásteru, ktorá sa stane ochranou stien pred prachom, tukom, špinou a pridaním celkového štýlu miestnosti. Sklenená zástera je vynikajúcou voľbou, ktorá prekvapuje svojimi funkčnými vlastnosťami a estetickým vzhľadom. V našom článku sa budeme zaoberať jeho hlavnými vlastnosťami, všetkými druhmi odrôd, ako aj správnymi výberovými kritériami.

Vlastnosti zástery zo skla

Než začnete kupovať túto kuchynskú súpravu, mali by ste sa oboznámiť s jej hlavnými charakteristikami. Medzi hlavné výhody stojí za zmienku, že sklenená zástera je ideálne kombinovaná s nasledujúcimi oblasťami: moderný, podkrovný, minimalistický, high-tech. Bude to potešiť aj budúcich majiteľov a dôležitú skutočnosť, že montáž skla sa uskutočňuje v pomerne krátkom čase (od jednej hodiny po tri). Výrobky bez dodatočných švov si dlhodobo zachovávajú svoj pôvodný vzhľad, pretože konštrukcia spoja neumožňuje hromadenie prachu a nečistôt.

Ďalšou dôležitou pozitívnou črtou takejto kuchynskej zástery je sklo na lesk. Je nielen esteticky príjemný, ale aj funkčný: lesklý povrch je schopný mierne odrážať svetlo a tým vizuálne zväčšovať priestor.

Parametre od 40 do 90 cm sa považujú za štandardnú veľkosť sklenenej zástery, odborníci v tejto oblasti sú presvedčení, že dĺžka kuchynského panelu by nemala byť väčšia ako 2,5 m. Individuálne projektové projekty sa považujú za výnimky.

Napriek obavám mnohých ľudí o tom, že sklenený povrch nemôže byť dokonale čistý a že na ňom je viditeľný prebytočný tuk, škvrny alebo prach, to nie je tento prípad. Je ešte jednoduchšie sa starať o tento výrobok ako o zásteru vyrobenú z iných materiálov, pretože konštrukcia sklenenej zástery eliminuje medzivrstvové švy, ktoré sú schopné hromadiť znečistenie.

Druhy sklenenej zástery do kuchyne

Druhy tohto neobvyklého headsetu možno rozdeliť do samostatných skupín, ktoré sa vyznačujú rôznymi druhmi skla. Zoberieme do úvahy najobľúbenejšie kategórie sklenených záster, ktoré dokážu vyzdobiť akúkoľvek miestnosť.

Stalinitská kuchynská zástera

Zaujímavý názov znamená tvrdené silikátové sklo, ktoré sa najprv podrobí tepelnému spracovaniu a potom fáza chladenia. Vďaka tomu získava najvyššiu možnú pevnosť (asi 10-krát vyššiu, ako je odolnosť bežného skla), ako aj absenciu tendencie k prípadným deformáciám v kuchyni spôsobeným procesom varenia a teplotnými zmenami. Vzhľad kuchynskej zástery od stalinitu skôr estetický. Nestráca svoj lesk na 10-15 rokov. Okrem toho je vytvrdený výrobok odolný voči vysokým teplotámvlhkosti a tiež prehriatiu. Pokiaľ ide o starostlivosť, je pomerne systematické používať brúsnu kefku.

Medzi nevýhody patrí vyššia cena (v porovnaní s obyčajným sklom), ktorá je plne odôvodnená dobrou kvalitou.

Kuchynská zástera z plexiskla

Najčastejšie sa tento typ skla nazýva akryl. Možno ho vidieť pod takými názvami ako karboglass, akrilit alebo plexisklo. Zrejmými výhodami tohto materiálu sú jednoduchosť montáže (aj samotná zástera), dobrá trvanlivosť, vysoká šetrnosť k životnému prostrediu (úplná neprítomnosť škodlivých látok aj pri horení), odolnosť voči vlhkosti a tiež pomerne lojálna cena. Osobitnou nevýhodou je možnosť deformácie (pri teplotách nad + 85 °), jednoduchší vzhľad (v porovnaní s inými druhmi skla), ako aj vzhľad škrabancov na povrchu. Ale s opatrným používaním týchto nevýhod sa nebudeme cítiť.

Kuchynská zástera z triplexu

Vybrané zloženie je organické, temperované alebo silikátové sklo, ktoré sa skladá z niekoľkých vrstiev. Nazýva sa laminovaný. Každá vrstva je lepená na seba vďaka špeciálnemu polymérnemu filmu. Takéto riešenie pomáha nielen zvýšiť už tak dobrú silu, ale aj dodať výrobku originálny vzhľad, ktorý je považovaný za charakteristický znak triplexových kuchynských záster.

Polykarbonátová kuchynská zástera

Podľa jeho názoruFunkčné a praktické vlastnosti polykarbonátu sú veľmi podobné plexisklu, ale sú vysoko odolné voči teplotám a mechanickému poškodeniu, pružnosti a ľahkosti. Cena je tiež minimálna (v porovnaní so stalinitom). Medzi minusy - možnosť škrabancov.

Vzhľad polykarbonátovej kuchynskej zástery je stručný a diskrétny. Táto možnosť osloví znalcov minimalistických trendov.

Ako si vybrať sklenenú kuchynskú zásteru

Zostavili sme zoznam jednoduchých pravidiel, ktoré pomôžu zjednodušiť výber sklenenej kuchynskej zástery:

1. Vyberte si kompozíciu založenú na vašej skromnosti. Ak sa vyznačujete miernou nepresnosťou, uprednostnite Stalinite, ktorý nie je vystavený mechanickým a chemickým otrasom, teplotným zmenám, ako aj deformáciám. Ak ste dosť opatrní a hľadáte možnosť lojálnej ceny - potom sa pozrite na plexisklo alebo polykarbonát.

2. Vzhľad a najmä farebná schéma by mali zodpovedať všeobecnému tematickému smeru kuchyne. Ak je to miestnosť v podkroví - potom si musíte vybrať zásteru s imitáciou dreva, ak je to škandinávske motívy - potom studené sklo v čistej forme.

3. Zrkadlová zástera môže ľahko rozšíriť priestor. Vizuálne, aj najmenšia kuchyňa bude priestrannejšia a útulnejšia.

4. Rozhodnite sa o veľkosti. Ak chcete ušetriť viac miesta a domácnosti vo vašej domácnosti nie sú príliš vysoké, potom môžete zostať na zástere45 cm vysoká, ak to priestor dovolí, potom zvoľte štandardné modely s parametrom 60 cm.

5. Zástera a doska stola musia byť vyrobené z rovnakého alebo aspoň identického materiálu. Potom bude atmosféra kuchyne harmonická.

6. Ak chcete, aby sa zástera stala nielen praktickou časťou kuchyne, ale aj vrcholom miestnosti - potom obráťte svoju pozornosť na výrobky so vzorom, dekoratívnymi nálepkami alebo fotografickou tlačou. Tento prístup pomôže premeniť kuchyňu na skutočné umelecké dielo.

Sklenená zástera do kuchyne - foto

Zber nami zhromaždených fotografií vám ukáže všetky praktické výhody sklenenej zástery a tiež uvidíte, že tento materiál pre kuchynský set je jednou z najlepších alternatív keramickej dlažby. Šťastné prezeranie!

Video: Nevýhody a výhody zástery zo skla