Žalúzie (80 fotografií): pohľady, nápady pre interiéry

Okenné dekorácie nie sú len racionálnym spôsobom ochrany priestoru pred množstvom slnečného žiarenia, ale aj vynikajúcou príležitosťou na poskytnutie estetiky a pohodlia miestnosti. Rolety sú vyrobené zo špeciálnej tkaniny, ktorá je impregnovaná rôznymi kompozíciami. To poskytuje dodatočnú odolnosť voči prachu, chemikáliám a slnečnému žiareniu. Inštalácia je jednoduchá bočná montáž a hriadeľ, ktorý musí byť v nich umiestnený. Tieto záclony pôsobia veľmi pôsobivo a dopĺňajú akýkoľvek interiérový dizajn. Univerzálnosť je nielen vo vzhľadu, ale aj v tom, že sú skvelé pre okná rôznych vzorov a veľkostí.

Výhody a nevýhody roliet

\ t

Existujú funkcie, ktoré stoja za to venovať pozornosť pred začatím výberu roliet. Medzi hlavné a nesporné výhody patrí: rôzne farby a textúry, vysoko kvalitná tkanina s dodatočnou impregnáciou (to má pozitívny vplyv na zachovanie vzhľadu), harmonickú kombináciu s rôznymi druhmi iných záclon, jednoduchú údržbu (dostatok mokrého čistenia), univerzálny rozmer (sú tu kompaktné možnosti a celkovo viac), jednoduchá inštalácia (možnosť montáže ľubovoľným spôsobom - napr. na krídlo alebo mimo okna).

Takéto množstvo výhod naznačuje, že je to naozaj dobrá a bezpečná možnosť na zdobenie okien. Existujú však aj malé nevýhody, ktoré tiež potrebujú vedieť. Patrí medzi nekrehkosť komponentov (v prípade neopatrného použitia môžu byť ľahko zraniteľné), schopnosť absorbovať ostré pachy (čo nie je veľmi dobré, ak v kuchyni nie je výfuk), ako aj inštalácia na ráme (v dôsledku miernej náročnosti otvárania okien).

Typy roliet

Tento typ okenných závesov je klasifikovaný nielen farbami a textúrami tkaniny, ale aj svojím dizajnom a schopnosťou osvetliť vnútorný priestor. V našom článku sa budeme zaoberať najaktuálnejšími typmi valcovaných závesov.

Kazetové rolety

Sú optimálne pre rôzne veľkosti okien. Charakteristické vlastnosti dizajnu sú považované za schopnosť ľahko otvoriť krídlo (bez ohľadu na smer a rovinu) a pevnú fixáciu. Úspešne skrýva mechanizmy kazetového zariadenia, ktoré sú vo vnútri.

Vláknitá tkanina je veľmi odolná voči prachu a nečistotám. Povrch je charakterizovaný hladkosťou tvarov a celistvosťou plátna. Tiež stojí za to vedieť, že tento typ záclon je rozdelený do dvoch hlavných typov: plochý (vhodný pre ploché okná) a U-tvar (ideálny pre nepravidelne tvarované okná).

Rolety

Štýlová alternatíva k bežným závesom, ktorá sa najlepšie hodí pre manzardové okná. Rollo sa ľahko inštaluje, šetrí miesto parapetu a chráni miestnosť pred najjasnejším slnečným svetlom. Je dôležité poznamenať, že dobre zvolený model môže nielenzdobia miestnosť, ale aj vizuálne rozširujú miestnosť. Oddeľte ich do systémov s rôznymi smermi (strana, smerovanie na báze skla, atď.).

Otvorené rolety

Jeden z najpopulárnejších typov okien. Jeho hlavnými výhodami sú jednoduchosť použitia a dokonalá hladkosť povrchu. Systém je postavený na špeciálnom hriadeli, ktorý je pripevnený na stenu vďaka malým rohom. Bočná tkanina je často doplnená vlascom tak, aby záclony vždy udržiavali požadovanú polohu.

Žalúzie-mini

Vynikajúce ziskové riešenie, ktoré vám umožní ušetriť financie a priestor. Kompaktné mini-záclony sa ľahko zmestia do okenného otvoru, čo výrazne znižuje spotrebu látky a robí ju beztiažovou a ľahkou. Najčastejšie je tento typ opony vyrobený z ľanu, viskózy alebo bavlny, ktoré sú tiež známe svojimi pozitívnymi vlastnosťami.

Veľké rolety

Vhodné nielen pre rozmerové okná, ale aj pre sklenené stojany. Sú zatriedené do priesvitných, úplne transparentných, čo naznačuje až 90 a 100% stmavnutie v dôsledku zatemnenia a zatemnenia tkanín. Medzi charakteristické vlastnosti patrí vysoká odolnosť voči rôznym kontamináciám a množstvo variantov farieb a textúr.

Žalúzie - foto

Správne dekorácie okien môžu úplne zmeniť miestnosť, urobiť svetlé akcenty, stať sa vynikajúcim zázemím pre nábytok avytvorte si vlastné zvýraznenie. Valcované záclony v interiéri rôznych miestností - to je vynikajúca voľba dekorácie.

Rolety v obývacej miestnosti

V sále môžete preukázať svoju rafinovanú chuť. Najväčšou voľbou pre obývaciu izbu môže byť rad roliet. Napríklad ľanové záclony dokonale dopĺňajú štýl minimalizmu a Provence a kombináciu plátna s hrubými závesmi - klasického alebo pop artu. Otvorené závesy budú priestor širší a ľahší.

Žalúzie v spálni

Najlepšou voľbou roliet pre oddychové miestnosti budú závesy s možnosťou 90% absorpcie svetla. Sú vytvorené zo špeciálnej tkaniny, ktorá chráni priestor aj v najhorúcejšom letnom dni. Ďalším plus zatemňovacích záclonových tkanín alebo zatemňovacích záclon je, že majú vysokú zvukovú izoláciu, ktorá je tiež veľmi dôležitá pre spálňu. Vzhľad môže byť pokojný a monotónny, a môže sa stať zvláštnym zvýraznením vo forme farebných kvetinových alebo iných výtlačkov.

Žalúzie v interiéri škôlky

Racionálna voľba, ktorá bude vykonávať dve dôležité funkcie naraz: estetické a funkčné. Deti sú veľmi aktívne, a preto môžu farbiť záclony ceruzkami alebo iným znečistením domácnosti. preRoll-up záclony nie sú problém vôbec, pretože materiál je ľahko mokré čistenie a zotrite všetky škvrny s obyčajným mydlom.

Dôležitá je aj skutočnosť, že dnes existuje obrovské množstvo roliet so vzormi pre deti (od kreslených postavičiek až po roztomilé vzory s kvetmi a mrakmi).

Rolety v kuchyni

Rolety budú vyzerať skvele na oknách veľkých aj malých kuchýň. Dobrá voľba môže byť mini-záclony, ktoré sú ľahko nastaviteľné a aby extra priestor pre kvety, ktoré tak radi predviesť na parapety majiteľov. Ďalším častým výberom milovníkov pohodlia je určite kazetový typ závesov, ktorý doplní akúkoľvek dizajnovú atmosféru.