Záclony v kuchyni: 100 fotografických nápadov

Výber záclon do kuchyne nie je jednoduchý a nepríjemný. Moderný trh ponúka širokú škálu modelov a materiálov. K tomu stojí za to pridať veľmi cenovo dostupnú príležitosť na výrobu záclon na mieru. Aby bolo možné ľahšie určiť, ktoré záclony sa zmestia do konkrétnej kuchyne, zvážte, aké typy záclon sú a ako ich používať v rôznych štýlových riešeniach.

Krátke a dlhé závesy do kuchyne

\ t

Výber záclon do kuchyne, v prvom rade je potrebné začať s pochopením, ako dlho by mali byť - výber modelu bude závisieť od neho. Závoje sú krátke a dlhé, existujú aj ich kombinácie. Napríklad, ak je vedľa okna balkónové dvere, môže byť zakryté dlhým plátnom, zatiaľ čo samotný okenný otvor ozdobí krátky. Dlhé záclony, spravidla ísť v kombinácii s krátkymi modelmi alebo tylu - to je celkom pohodlné, pretože počas dňa, s cieľom chrániť miestnosť pred jasným slnečným svetlom, nemusíte prekážať steny s oknom s rozsiahlymi plátna.

Na uľahčenie procesu výberu zvážte výhody krátkych a dlhých záclon do kuchyne.

Krátke záclony

\ t

Kratšie závesy sa považujú za praktickejšiu možnosť pre kuchyňu, kde prebieha proces varenia a často nie je dostatok voľného miesta. Moderné modely sú vyrobené z rôznych materiálov, ktoré sa ľahko čistia, majú vysokú odolnosť voči vlhkosti, odpudzujú prachvlastnosti a vynikajúci dizajn premieňa plátna na skutočné dekorácie v miestnosti. Krátke návrhy dokážu skryť vnútorný priestor pred nadmerným svetlom alebo zvedavými očami vo dne, bez toho, aby zaberali veľa miesta. Nebránia v prístupe k parapetu, čím poskytujú možnosť využiť svoj priestor aj v uzavretej polohe. To je skvelá voľba pre malé a úzke kuchyne.

Dlhé závesy

Klasické dlhé závesy do kuchyne sú najznámejším štýlom, ktorý existoval po stáročia a nevychádza z módy. Pomocou slučiek, očiek, háčikov a iných zariadení sú pripevnené k odkvapu a zostupujú takmer k podlahe. Podľa uváženia majiteľov môže zavesiť jeden alebo dva obrazy, ktoré dodajú špeciálny komfort do miestnosti. Množstvo tkanín, schopnosť zvoliť hustotu montáže, použitie rôznych závesových doplnkov vám umožní vytvoriť si vlastný dizajn okenných otvorov, ako aj skryť existujúce nedostatky. Po korunovaní malého okienka v kuchyni širokou rímsou na celej stene s veľkými plátnami je realistické vytvoriť vzhľad panoramatického okna.

Samotné dlhé závesy sa zriedka nachádzajú v miestnostiach. Spravidla sa ich spoločník stáva tylom, roletami alebo roletovými závesmi, ktoré dokážu pokryť miestnosť vo dne z slnečného svetla alebo zvedavých očí, ak sa byt nachádza na prvom poschodí. Stojí za zmienku, že dlhé záclony nemožno umiestniť v blízkosti doskyVyhnite sa mastnému rozstreku a možnosti vznietenia.

Nevýhody dlhých plachiet zahŕňajú obtiažnosť čistenia - je nepohodlné odstraňovať, žehliť a visieť. Okrem toho to nie je najlepšia voľba pre malé miestnosti, kde je dosť preplnená.

Akú farbu zvoliť

Pre malé kuchynské miestnosti je vhodnejšie zvoliť svetlé závesy, ktoré vytvoria svetlosť atmosféry: svetlo béžová, krémová, ružová, bledomodrá atď. na závesy teplých tónov, napr. žltá alebo krémová. Často však záclony zohrávajú úlohu prízvukových prvkov interiéru a do značnej miery sa odlíšia od všeobecného pozadia.

Záclony sú hladké alebo môžu obsahovať vzor. Najčastejšie sa volí farbenie, ktoré má niečo spoločné s vybavením stien, záster, dostupnej podlahovej krytiny, dekoratívnych prvkov alebo textílií, napríklad v tóne látky, čalúnenia stoličiek. Je tiež potrebné zvážiť, že veľkoplošná tlač bude oblasť vizuálne komprimovať, je lepšie zvoliť si malé kresby. Ak je kuchynská miestnosť navrhnutá tak, aby vyhovovala konkrétnemu štýlu, záclony sa musia nutne hodiť.

Moderné typy záclon v kuchyni

Okrem dĺžky a farby existuje široká škála závesných modelov do kuchyne, ktoré sa nachádzajú v moderných interiéroch.

Žalúzie

Žalúzie sú ťažkéinováciu. Boli zdobenie rôznych interiérov na nejakú dobu, majú schopnosť stmaviť miestnosti, rovnako ako je potrebné. Každoročne sa však vylepšuje ich dizajn a množstvo materiálov na výrobu. Podľa typu otváracích roliet sú rozdelené do dvoch skupín: horizontálne a vertikálne. Ten má zase oveľa väčší modelový rad kvôli použitiu materiálov, ako sú:

- Plast je najľahší, najnáročnejší a lacnejší materiál;
- Hliník je praktická možnosť, ktorá nezmizne na slnku, je trvanlivejšia a ľahšie čistiteľná, ale možno najhlučnejšia zo všetkých;
- Fabric - poskytuje tichý objav, má neobmedzený dizajn;
- Drevo je najdrahšia, ale ekologická a krásna možnosť;
- Bambus - dokonale rozptyľuje svetlo, ľahko sa čistí;
- Sklolaminát - alternatívny materiál k látkovým závesom, šetrný k životnému prostrediu, neobsahuje impregnácie.

Viacvrstvové viacvrstvové kombinácie, v ktorých sú prítomné viaceré materiály, môžu prekvapiť a ohromiť neobvyklosťou.

Rímske rolety

Talianske závesy patria do skupiny krátkych závesov. Sú to plátna, ktoré pri otvorení (zdola nahor) vytvárajú elegantné záhyby. Vďaka tomu sú schopní hrať rolety aj luxusné závesy. Plátna vyzerajú veľmi pekne a elegantne, čím poskytujú pohodlie interiéru vďaka mäkkým záhybom. Možnosť nastavenia výšky záclon umožňuje nastaviťpožadovanú úroveň osvetlenia kuchyne. Rímske závesy sú perfektne kombinované s lambrequins, záclonami. Podľa dizajnu sú rozdelené do dvoch hlavných skupín:

1. Rám - pri otvorení vytvárajú vstavané horizontálne tyče;

2. Beskarkasnye - plátno nemá "kostru", ich otvorenie je spôsobené napätím čipky, navlečené cez slučky - krúžky umiestnené na nesprávnej strane. V tomto prípade bude tkanina mäkké oblúkové ohyby, ako je znázornené na fotografii.

Valcované závesy

\ t

Valcované konštrukcie sú často zamieňané s rímskymi závesmi, ale stále majú významný rozdiel v štruktúre mechanizmu. V tomto prípade sa obrazy počas otvárania nezhromažďujú do záhybov, ale jednoducho sa navíjajú na valcový mechanizmus nainštalovaný v hornej časti. Nevyzerajú tak sviežo ako talianske modely, ale nie menej elegantné a moderné. Môžu byť inštalované vo vnútri okna a na vrchu. Záclony našli široké uplatnenie v modernom minimalizme interiérov a tiež, v závislosti od tkaniny a vzoru, sa úspešne používajú v iných štýloch. Existujú dva typy rímskych záclon, a to:

1. Classic - s otvoreným navíjacím mechanizmom. Oni sú tiež nazývaní klasické alebo otvorené. Nevýhodou tejto konštrukcie je potreba častejšieho čistenia;

2. Kazeta - vylepšená verzia, kde sa pri otváraní plátna skrýva v plastovom boxe a zostáva úplne neviditeľný.

Záclony Kaviareň

Docela roztomilý a útulný pohľad na kuchynské okenné záclony kaviareň, dokonale podporuje všetky rustikálne štýly, rovnako ako shebbi-chic, retro, škandinávske, atď V tomto prípade, krátke plátna sú zavesené na okapy, ktoré môžu byť inštalované v ľubovoľnej výške najčastejšie v strede okna).

Takéto záclony v kuchyni nie je ťažké šiť samostatne, pretože majú pomerne jednoduchý strih a existuje mnoho spôsobov, ako ich ozdobiť; smery country hudby môžu byť použité v bunke, pre Provence - kvetinová potlač, a slovanský smer podčiarkovaný čipkou tkanina alebo plátno s bodkami.

Záclony vyrobené z priadze (gaudie)

\ t

Napriek tomu, že záclony mušelínu existujú po stáročia, objavili sa v interiéroch našich domov nie tak dávno. Ich domovinou sú východné krajiny, kde sa tieto záclony používali múdro ako slnečné clony, ktoré neblokujú cestu cirkulácie vzduchu.

Dizajnéri ocenili zásluhy záclon, ktoré dokážu spríjemniť atmosféru a zároveň majú štýlový vzhľad. S nimi môžete vytvoriť rôzne kombinácie s použitím tylu, žalúzií, iných závesov. V porovnaní s inými návrhmi, záclony nepodliehajú znečisteniu - sú veľmi zriedka umyť.

Odporúča sa, aby sa inštalovali v malých kuchyniach, aby sa nepoškodilipriestor a v spojených priestranných izbách (napríklad v kuchyni a obývacej izbe) záclony-závity pomáhajú s územným plánovaním, vytvárajúc priehľadnú stenu. Kisei môže mať ďalšie dekoratívne prvky - flitre, sklenené korálky, ale musíte si vybrať model pre kuchyňu veľmi starostlivo, takže takáto dekorácia nevyzerá bez chuti.

Japonské závesy

\ t

Zvláštny japonský štýl textilných plátien sa v moderných priestoroch stáva veľmi populárnym. Zvláštnosťou takýchto závesov je pohyb posuvných textilných panelov pozdĺž vodiacich líšt na princípe šatníka. Je to skvelá voľba pre izby s balkónom alebo veľkými oknami, kde môžete inštalovať niekoľko vzorov. Existujú modely takýchto záclon, ktoré sú vybavené diaľkovým ovládaním, čo je obzvlášť dôležité v súčasných "technologických" interiéroch a je naozaj pohodlné. Látky nevyžadujú starostlivý dohľad - pre nich stačí pravidelné umývanie. Záclony môžu byť použité na veľkej ploche ako plátno, ktoré oddeľuje priestor na varenie od jedálenského kúta.

Textilné záclony na priechodkách

Oká sú špeciálne krúžky s relatívne veľkým priemerom, šité závesy v hornej časti plátna. Vďaka nim môžu záclony ľahko a voľne kĺzať po kruhovej rímse. Ďalšou výhodou sú hladké záhyby, ktoré sú vytvorené vďaka upevneniu na priechodkách, zatiaľ čo okraje závesov závisia od priemeru priechodiek aako často sa nachádzajú. Hustota látky tiež zohráva dôležitú úlohu - čím je tenšia, tým viac záhybov dopadne a na vytvorenie veľkých vĺn je potrebné zvoliť si siete, ktoré sú hustejšie.

Záclony na priechodkách sú jednoducho a rýchlo odstránené a nasadené - to je dôležitá výhoda pre tkaniny, ktoré vyžadujú pravidelné pranie. Je tiež potrebné poznamenať, že takáto inštalácia môže byť vynikajúcou voľbou pre interiéry v štýle minimalizmu, hi-tech, moderné, podkrovné.

Záclony, oblúky a pelety

Oblúková závesová tkanina so skrátenou oblúkovou strednou časťou a dlhými bočnými olovnicami. Je pohodlný, nezasahuje do svetla a poskytuje voľný prístup k parapetu, na ktorý môžete umiestniť aj svieži kvitnúce vázy. Takéto konštrukcie však neskrývajú komunikáciu a nebudú „zapadať“ do minimalistických štýlov, čo je dôležité vziať do úvahy. Je lepšie ich inštalovať spolu s roletovými závesmi alebo roletami, pretože samy o sebe nedávajú efekt kvalitnej bariéry. Takéto záclony sú dokonca alebo so záhybmi.

Ďalšou zjednodušenou verziou sú lambrequiny, ktoré sú úplne krátkymi typmi záclon. Sú určené skôr na dekoráciu ako na bariéru, vhodné výhradne pre úzke kuchyne.

Dizajnové závesy do kuchyne, aby vyhovovali štýlu

Pri výbere záclon do kuchyne je potrebné spoliehať sa nielen na dĺžku a konštrukčné prvky, ale aj na estetické ukazovatele,ktorý musí zodpovedať štýlu miestnosti.

Napríklad, v klasickom smere, budú dlhé svetelné závesy visieť úžasne, visiace dolu na zem alebo napoly zostavené so špeciálnou aristokraciou. Tkanina na záclony v štýle Provence, je žiaduce vybrať si s kvetinovou potlačou alebo s klietkou. Tmavé monofónne záclony, v súlade s tehlovými a betónovými stenami, sa úspešne „zmestia“ do nezvyčajného pôvabného podkrovia. Retro štýl je lepšie ozdobiť záclony, kupé, roll alebo rímske pruhy s pruhmi. Luxusné umelecké záclony sú preferované pre art deco, moderný minimalizmus je však náchylný k obyčajným závesom. Prednosť sa dáva dizajnom s nízkym profilom (rolka, japonská roleta, žalúzia), ale môžu sa vyskytnúť aj dlhé závesy.

Záclony v kuchyni - foto

Viac o záclonách do kuchyne vám povie náš výber fotografií, ktorý obsahuje najlepšie nápady na zdobenie priestorov v rôznych variáciách a štýloch. Šťastné prezeranie!