Záclony do spálne: 80 fotografických nápadov

Pocit bezpečia a súkromia je možno jedným zo základných želaní každého bytu alebo majiteľa domu, najmä pokiaľ ide o osobný priestor. Prvok, ktorý zohráva kľúčovú úlohu pri vytváraní tohto pocitu, ako aj ochrana obyvateľov pred okolitým svetom - záclony v spálni, ktorých výber by nemal byť odložený na poslednú chvíľu. Povieme vám, ako sa nestratiť vo všetkých rôznych sortimentu a kúpiť textílie, ktoré sú ideálne pre váš dizajn.

Typy záclon do spálne

Záclony - to nie je len priame plátno na okne, chráni pred zvedavými očami. Môžu sa líšiť tvarom, objemom, veľkosťou, vytváraním jasných akcentov v interiéri alebo doplnením minimalistického vzhľadu. Francúzsky, japonsky, klasicky ... Ktorý si vybrať? Prejdite si najobľúbenejšie typy a skúste zistiť, ako vyzerajú v spálni.

francúzske záclony

Typ záclon, ktorých textílie sú vybrané a vytvára veľa zaoblených záhybov po celej dĺžke. Účinok sa dosahuje pomocou šnúr z vnútra hmoty, ktoré prechádzajú cez slučku. Takéto záclony v spálni vyzerajú veľmi slávnostne, najmä v kombinácii so vzorovaným materiálom. Výber ľahkej priesvitnej tkaniny môže dosiahnuť efekt vzdušnosti alebo ju kombinovať s masívnejšou.

Rakúske záclony

\ t

Tento typ opony má spoločné s francúzštinou, pričom má viac obmedzenú výzdobu. V zníženom tvare horizontálne záhybyumiestnená len pozdĺž spodného okraja, pričom horná časť čiary je rovná. Elegantne a zároveň stručne.

Rímske rolety

Rímske záclony v spálni sú napriek starovekému pôvodu pomerne moderné a praktické. Jedná sa o prúžok tkaniny napnutý cez štruktúru, ktorá je inštalovaná v okne.

Rímske rolety sú pevné, vertikálne nastaviteľné. Často sa používajú husté nepriepustné textílie, ktoré spoľahlivo chránia miestnosť pred slnečným svetlom.

Japonské závesy

Predstavujú niekoľko obdĺžnikových hladkých plátien, ktoré sú upevnené pevnými vložkami v spodnej časti a zabraňujú vzniku záhybov. Môže byť jednostranne alebo centrálne. Japonské závesy pripomínajú veľkú obrazovku, ideálne zapadajú do minimalistického interiéru spálne.

Žalúzie

Pohodlný pohľad na záclony do spálne, ktorej tkanina je navinutá na špeciálnom valci. Vďaka tomuto mechanizmu je možné hmotu upevniť v ľubovoľnej polohe a podľa potreby prispôsobiť úroveň osvetlenia v miestnosti. Bude to vyzerať dobre ako monofónne textílie a plátno s elegantným vzorom.

Klasické závesy

Najbežnejší variant, ktorý sa skladá z dvoch rovných tkanín so separáciou pozdĺž stredu. Napriek zdanlivo jednoduchému vzhľadu môžu byť takéto záclony zdobené akýmikoľvek kresbami alebo doplnkami, čím sa vytvorí jedinečný dizajninteriér izby.

Typy závesov metódou upevnenia

\ t

Jemnejší, ale nemenej dôležitý bod, pochopenie vlastností, ktoré značne zjednodušia výber ideálnych závesov - spôsob pripevnenia na odkvap. Podľa tohto kritéria existuje niekoľko typov.

Záclony v spálni s kravatami.

Pripevnite k rímse viazaním stuh alebo kordu okolo konštrukcie. Lepšie pre tenšie tkaniny, ale v prípade hustého materiálu sa odporúča vyrábať široké pásy. Veľké luky pomáhajú vytvoriť vzdušný dizajn, ktorý je dôležitý pre detské izby. Dôstojnosť formy - absencia cudzích zvukov, ktoré sa zvyčajne vyskytujú pri jazde na rímse.

Záclony v spálni na priechodke

Horná časť závesov obsahuje očkové krúžky, ktoré sú umiestnené na odkvape. Výhodou pohľadu je nenápadný spôsob pripútania, ktorý v niektorých prípadoch môže vizuálne zvýšiť tok alebo vytvoriť pocit jednoty umeleckého zloženia plátna. Okrem toho sa pomocou priechodiek získajú rovnaké očká. Hustota častí znižuje opotrebovanie tkaniny.

Záclony v spálni na šnúrke

Záves je tunelový tunel na vrchu tkaniny, do ktorej je vložená odkvapová trubica. Líšia sa v bezhlučnosti a presnom vzhľade. Sú považované za typ priamych záclon, ktoré tvoria svetlé záhyby.

Záclony v spálni na kapele

Na rozdiel odPredchádzajúca verzia je charakteristická častými vertikálnymi záhybmi, ktoré dodávajú výrobku dynamiku a okázalosť. Účinok je dosiahnutý pomocou vložených šnúr, ktoré sú utiahnuté. Odporúča sa vybrať látku širšiu ako použitý okenný priestor, pretože zostavené záclony sa môžu stať jeden a pol až dvakrát menšie.

Spálne so závesmi s krúžkami a šatkami

Tento typ sa nachádza v interiéroch mnohých apartmánov. Záclony sa montujú na odkvapy vďaka špeciálnym krúžkom, ktoré presahujú látku. Najpraktickejšia možnosť pre spálňové závesy, ktorá nevyžaduje dodatočné úsilie počas inštalácie. Vytvára klasický dizajn, vhodný pre rôzne štýly.

Akú látku použiť?

Samozrejme, je lepšie dať prednosť prírodným materiálom, najmä v spálni. Bavlna a ľan majú príjemnú textúru a priepustnosť vzduchu. Ale táto voľba je vhodnejšia pre byty nachádzajúce sa na severnej strane, pretože pod vplyvom slnka sa plátno rýchlejšie spáli. Okrem toho môžete použiť žalúzie alebo rolety.

Nemali by sme však používať záclony z umelých materiálov - sú nielen praktické, ale vyznačujú sa aj veľkou rozmanitosťou. Napríklad polyester má širokú škálu textúr. Taffeta vytvára ľahký pocit a je vhodný pre objemné záclony. Viskóza vyzerá luxusne a umývateľne. Organza je ideálnym riešením pre vzduchsvetlo interiér.

Pokiaľ ide o dekor, na modernom trhu môžete nájsť širokú škálu možností - od jednoduchých vzorov až po textílie s komplexnými výtlačkami. V spálni skúste použiť jednofarebné svetelné závesy, ktoré vám pomôžu vytvoriť pokojnú atmosféru.

Ako si vybrať záclony v štýle spálne?

Nie poslednú úlohu pri výbere správnej voľby záclon hrá štýl izby. Koniec koncov, ak v dizajne miestnosti ste sledovali určitý smer, potom budete musieť držať sa ho v každom detaile.

Záclony do spálne v klasickom štýle

\ t

Napriek svojmu tradičnému charakteru klasický štýl dnes nestráca svoju popularitu. V tomto rozhodnutí hrajú záclony dôležitú úlohu pri vytváraní luxusného, ​​ako aj útulného dizajnu.

Podľa pravidiel sa používajú dve úrovne hmoty: husté plátno s kvetinovým vzorom, pod ktorým je transparentný závoj. Najlepšie sú vhodné pre tento interiér - francúzsky alebo rakúsky.

Je žiaduce, aby farby závesov boli svetlé, pastelové, ako samotný interiér. V spálni by mal každý prvok prispieť k odpočinku a zdravému spánku. Ak sa v miestnosti používa niekoľko farieb, postupujte podľa farby prikrývky.

Záclony do spálne v modernom štýle

Tento štýl nemá jasné hranice a pravidlá. Následne je potrebné riadiť sa všeobecnými princípmi dizajnu, nebáť sa experimentmi alebo neobvyklými kombináciami.

Klasické záclony sú veľmi vhodné, ich jasný akcent je farebný, ako aj zaujímavý vzor. Roman, japonské typy sa zmestia v kombinácii s dlhým závesom iného odtieňa.

Záclony do spálne v štýle Provence

V provensálskom štýle v spálni sa páči útulnosť a rustikálny šarm, takže záclony sú jej nepostrádateľným prvkom. Dbajte na ľahké vzdušné tkaniny alebo textílie s kvetinovým vzorom. Dobrá stará bunka tiež vyzerá dobre, najmä ak sa táto látka už používala v interiéri, napríklad ako posteľná bielizeň alebo obrus.

Farebná paleta by sa mala ideálne hodiť pre celkový dizajn, ktorý sa vyznačuje jemnou textúrou a elegantnými záhybmi.

Záclony do spálne v štýle minimalizmu

Keď hovoríme o minimalistickom štýle, môže nastať otázka: prečo tu potrebujeme záclony? Koniec koncov, dizajn zahŕňa obmedzený súbor položiek, ktoré slúžia len na praktické účely. Ale v súkromnej miestnosti, ako je spálňa, záclony sú skôr nutnosťou než ozdobou.

Záclony by nemali obsahovať textúry, ale musia byť vyrobené v bielej, šedej alebo čiernej farbe. Jednoduchý klasický záves, valček a rímske záclony budú stačiť na vytvorenie požadovaného efektu.

Ďalšie kritériá pri výbere záclon

Záclony v spálni nie sú len súčasťou interiéru. Slúžia na praktické účely a zabezpečujú súkromie. Skutočné pre týchktorí bývajú v prvom poschodí alebo ktorých okná sú v blízkosti ďalšieho domu. Vo večerných hodinách sa preto používajú husté tkaniny a denný svetlý priesvitný tyl.

Ak sa nebojíš zvedavých očí, dávaj pozor na to, kam okno ide. Slnečná strana môže priniesť obyvateľom určité nepríjemnosti. Skvelá voľba v tomto prípade - rímske alebo japonské záclony, ktoré spoľahlivo ochránia spálňu pred nadmerným svetlom.

Keď sa vyriešia všetky praktické otázky, je možné sa sústrediť na dekoratívne. Na tento účel použite textílie so vzormi alebo si kúpte ďalšie doplnky, napríklad zdvihnite záclony so strapcami alebo garážou.

Venujte pozornosť rozmerom priestoru a stropov. V interiéri s veľkou plochou bude každé riešenie vyzerať harmonicky, ale malé miestnosti vyžadujú špeciálny prístup. To isté platí pre výšku stien - tie, ktoré sú viac ako niekoľko metrov, môžu byť použité na zobrazenie krásnych vzorov na textíliách.

Záclony do malej spálne

Spálne, ktoré nemajú impozantné množstvo metrov štvorcových, a väčšina z nich v našich domácnostiach, sú vo vzťahu k dizajnu okien veľmi náročné. Záclony v tomto prípade by nemali brániť prenikaniu prirodzeného svetla, ale zodpovedne plniť poslanie rozdelenia medzi vnútorným a vonkajším svetom.

Pri výbere postupujte podľa svetlých odtieňov, aj keď váš dizajn obsahuje dve úrovne závesov. Ideálny pre farebný rozsahbude blízko stien, pretože jasné detaily môžu zvýšiť pocit priestoru.

V závažných prípadoch je lepšie robiť s obyčajným textilom. V tomto prípade, v malej spálni bude vyzerať dobre Roman, valček a ďalšie typy záclon, ktoré nevytvárajú veľké množstvo záhybov.

Vizuálne zvýšenie nízkych stropov pomôže stropným odkvapom. V tomto prípade by samotná tkanina mala dosiahnuť podlahu, hoci toto riešenie sa môže zdať nepraktické pre niektorých. Vertikálne čiary zvýšia požadovaný efekt a výstižný vzhľad vytvorí štýlovú atmosféru.

Záclony v spálni - foto

Najlepšie zo všetkého je, že rôzne riešenia okien sa nepreukážu slovami, ale fotografiami. Pripravili sme svetlý výber so všetkými druhmi záclon do spálne, medzi ktorými nájdete tú správnu. Nechajte sa inšpirovať!

Video: Záclony do spálne - nápady 2017