Záclony do obývačky (60 fotografií)

Dokonca aj veľmi premyslený a štýlový interiér vyzerá nedokončený bez slušného rámovania okien. V kanceláriách je každý zvyknutý na žalúzie, ale krásne textilné závesy sú základným atribútom domu. V obývacej izbe je obzvlášť dôležité vybrať vhodné závesy. Táto miestnosť je určená na relaxáciu, pohodlie a priateľstvo, čo znamená, že je potrebné vytvoriť jemnú, neformálnu atmosféru. Pre jednoduchšie navrhnutie záclon pre halu ponúkame ukážky z fotogalérie.

Výber záclon pre rôzne štýly

Moderný trh ponúka rozsiahly katalóg textílií, ktoré možno použiť v interiéri haly. Ako sa nestratiť v takej rozmanitosti? Vskutku, v obchode sa veľa vzoriek javí ako ideálne a je ťažké orientovať sa, ako budú vyzerať v skutočnej obývacej izbe. V tomto prípade stojí za to vyvolať zmysel pre štýl a nasledujúce opisy pomôžu pochopiť charakteristické črty módnych trendov dizajnu.

Záclony do obývačky v klasickom štýle

Najlepší spôsob, ako zdôrazniť elegantný luxus klasického dizajnu, sú hrubé záclony z drahých tkanín: satén, zamat, brokát, žakár. Tkané zlaté alebo strieborné vzory (damašková, indická, kráľovská ľalia atď.) Zdobia monochromatické zvislé steny a monochromatická lesklá textúra vo farbe vzorov bude vyhovovať tapetám s reliéfnou potlačou alebo sieťotlačou.

Záclony do obývačky v modernom štýle

LaconicModerný interiér obývačky bude úspešne dopĺňať záclony stredne hustých a neutrálnych odtieňov: biela, béžová, piesková, sivá. Súčasným rozhodnutím môžu byť závesy farebných blokov. Fanúšikovia minimalizmu by sa mali pozrieť na japonské okenné panely - nedostatok závesov im dodáva elegantný kompaktný vzhľad. Tyl je lepšie zvoliť priesvitný, plynulý, bez akejkoľvek čipky a strapcov.

Záclony pre obývaciu izbu v štýle Provence

\ t

Akékoľvek romantické motívy dokonale zapadnú do štýlu Provence: jemné závesy „babičiek“, francúzske závesy padajúce v mäkkých vlnách, kučeravé lambrequiny, všetky druhy stuh a mašlí ako príslušenstvo.

Farebná schéma by mala byť v pastelových farbách (levanduľa, mäta zelená, svetlošedá, smotana). Tkaniny by si mali vybrať prírodné, matné. Nenápadná kvetinová potlač by mala byť kombinovaná s farbou stien alebo čalúnenia nábytku.

Záclony pre obývaciu izbu v štýle krajiny

\ t

Rustikálny dizajn je čo najbližšie k prírode, preto v takejto obývačke by boli vhodné motívy motívov, výšiviek, vzorov pokojného kvetu, škótsky článok. Vo vnútrozemí krajiny vyzerajú hrubé plátna najviac organicky: rohož, pytlovina, juta, plátno, nebielený ľan, hrubá bavlna. Volánky, šnúrky a háčkované prvky sú vítané.

Záclony pre obývaciu izbu v štýle chaty

Tento štýl v plnej miere obnovuje atmosféru poľovníckej chaty. StredobodomV krbe dominuje nelakované drevo a kameň, ako dekorácie sa používajú rôzne trofeje - kože, rohy jelene, štylizované zbrane. Do tohto farebného interiéru obývacej izby zapadajú záclony velúr, ktorých textúra pripomína zamsh. Na monotónnych textíliách tmavo šedej, hnedej, matnej oranžovej alebo béžovej je možné sa zdržiavať.

Odrody závesov do obývačky

\ t

Keďže ľudia začali stavať priestranné domy s veľkými oknami, je nevyhnutné chrániť životný priestor pred jasnými slnečnými lúčmi a nečlenmi, aby bol o niečo uzavretejší. Za týmto účelom začali používať tkaniny - priesvitné závoje cez deň a nepriehľadné závesy v noci. Kombinácia tylu a posuvných závesov pripojených k rímse zostáva najobľúbenejšou možnosťou dizajnu okenných otvorov. Kultúrne a klimatické črty niektorých krajín však prezentovali svet niekoľkými novými spôsobmi, ako sa zbaviť skla. Môžu byť zaujímavé pre každého, kto chce do interiéru svojej obývačky vložiť prvok novosti.

Rímske rolety- druh textilných roliet. V nich sú pruhy tkaniny upevnené tenkými horizontálnymi mostíkmi a zvisle usporiadané laná umožňujú zdvíhanie konštrukcie, jej starostlivé zloženie do harmoniky a spustenie dole.

Francúzske záclonysa vyznačujú kaskádou zvlnených kudrliniek (girlandy) zošity z mäkkej tečúcej látky po celej dĺžke plátna. Jemné a luxusné, často sa používajú v divadlách,palácov, múzeí, vytvárajúcich slávnostnú atmosféru. Je to skvelá voľba pre priestrannú obývaciu izbu v klasickom štýle.

Rakúske záclonysú jediný kus tkaniny, v rámci ktorého sú zvisle šité špeciálne laná v rovnakej vzdialenosti. Keď je aktivovaný zdvíhací mechanizmus, šnúry utiahnu hmotu a hladké polkruhové závesy zospodu. Tento typ závesu je vyrobený z rôznych tkanín - od zamatu až po chintz alebo dokonca tylu, takže sa dajú prispôsobiť takmer každému interiéru.

Anglické závesysú takmer identické s rakúskymi. Rozdiel medzi nimi spočíva len v tom, že pre akúkoľvek šírku plátna sa montujú len na dve pásky umiestnené na bokoch (so vzdialenosťou 10-15 centimetrov od okrajov). Teda vo vyvýšenej forme sa v dolnej časti objavuje široký oblúk a na pravej a ľavej strane zostávajú krátke chvosty.

Japonské závesyv skutočnosti napodobňujú dizajn okien, namiesto skla na pevnom ráme, pevne napnutú tkaninu. Takéto panely sa pohybujú podľa princípu posuvných dverí a zvláštnych koľajníc, ktoré môžu byť pripevnené buď len zhora, alebo zhora a zdola, pôsobia ako rímsa. Stabilita dizajnu a široká škála textúr tiež umožňuje použitie obrazovky tohto typu na vymedzenie priestoru obývačky, oddelenia pracovného rohu alebo postele.

Možnosti upevnenia závesov

\ t

TradičnéSpôsob upevnenia tkaniny nad oknom je rímsa. Je to horizontálna priečka, ktorá je pevne pripevnená k stene alebo stropu a je určená na udržanie hmotnosti závesov spolu so všetkým príslušenstvom. Tento konštrukčný prvok by mal byť zvolený veľmi starostlivo, berúc do úvahy nielen fyzikálne parametre výrobku, ale aj jeho dekoratívne vlastnosti a kompatibilitu so zvyškom dizajnu. Ťažké závesy v obývacej izbe je možné zavesiť len na silnú (drevenú alebo kovovú) závesovú tyč, ktorá nebude klesať alebo klesať pod ich hmotnosť.

Na pripevnenie tkaniny na vodorovnú základňu sa používajú rôzne zariadenia - kolíky, spony, slučky, šnúrky, šnúrky. Každá z týchto možností vyzerá svojím vlastným spôsobom zaujímavo a dopĺňa celkový štýl obývačky.

Korunkové priechodky sú veľmi pohodlné v každodennom živote - krúžky z plastu, dreva alebo kovu, navlečené na vrchu závesov. Sú jednoducho navlečené na okrúhlej rúrovitej rímse a bez problémov ju posúvajú. Ak vezmeme do úvahy, že čas od času sa záclony budú musieť umyť, z praktických dôvodov je najlepšie vybrať si plastové krúžky.

Rôzne drapáky, špendlíky, vlásenky, stuhy a suchý zips upevňujú elegantné záhyby záclon v správnej polohe. Často sú vyrobené z tenkých kusov rovnakej alebo kontrastnej tkaniny; používať laná, šnúrky. Craftswomen vytvoriť originálne a štýlové držiaky z materiálov šrotu: disky a hudobné záznamy, korálky, umelé kvety, mäkké hračky, šperky pozostatky, gombíkya mnoho ďalších vecí.

Výber závesov v malej obývacej izbe

Malé miestnosti si vyžadujú osobitnú starostlivosť pri navrhovaní okien. Okupácia pomerne viditeľného priestoru, záclony majú silný vplyv na situáciu ako celok. Najmä pre malé obývačky vytvorili návrhári niekoľko odporúčaní, ktoré vizuálne zvýšia priestor.

Rada №1. Vyhnite sa veľkým výkresom

Veľké svetlé kvety, klietka s rozmermi 10x10 cm, široké horizontálne pruhy, požiarne vtáky a iné podobné umelecké diela vyzerajú v priestranných sálach skvele a zapĺňajú sa nadmernou prázdnotou. Ale v stiesnenej obývačke v Chruščove, aj keď je všetko ostatné monotónne sivé, sú kričajúce záclony úplne nevhodné. Jedinou výnimkou sú ploché japonské panely alebo roletové závesy s realistickou potlačou. Fotoservisy by mali mať hlbokú perspektívu - slnečné oslnenie, výhľad na mesto, lesnú cestu, alej, oblúk atď.

Tip č. Celý obrázok

V malej obývacej miestnosti by závesy nemali „narezávať“ stenu, v ktorej sa nachádzajú. Je lepšie ju úplne uzavrieť látkou spolu s oknom. Ak je taká šírka záclon neprijateľná, potom by sa mali zhodovať s odtieňom tapiet, a nie s nimi kontrastovať.

Tip č. Výška stropu

Aby sa miestnosť zdala byť vyššia, je lepšie pripevniť odkvap na strop. Môžete ho skryť do výklenku (špeciálne pri montáži zaveseného alebo natiahnutého stropu),zdobia omietky štuky, LED pásky, garáž, vyberte odtieň, aby zodpovedali farbe stropu sám a /alebo hraníc.

Číslo Rady 4. Draperie

Hromadné závesné závesy v malej obývacej izbe budú vyzerať neprirodzene. To platí najmä pre pompézne vlny charakteristické pre francúzske, rakúske a anglické závesy. Rovnomerné záclony so stredne hustou tkaninou, sotva viditeľnými zvislými záhybmi od podlahy až k stropu, zároveň vizuálne zvýšia výšku miestnosti.

Číslo Rady 5. Farba

Harmonicky zapadajúce záclony do interiéru malej obývacej izby umožnia dobre zvolený odtieň. Je dobré, ak opakuje napríklad farbu vzorov na tapete alebo čalúnenie pohovky - táto technika „vytvorí priateľov“ rôzne detaily interiéru a miestnosť bude vyzerať štýlovo. Ak sú steny a nábytok obyčajné, môžete si vybrať záclony s nenápadným malým vzorom a šiť obliečky na vankúše na ozdobné vankúše zo zvyšku látky alebo obrus na stôl.

Záclony do obývačky (hala) - foto

Ak ste ešte neurobili konečné rozhodnutie, aký typ závesov pre obývaciu izbu je vhodný pre váš dom alebo byt, pozrite si príklady na fotografii nižšie. V galérii sme zozbierali množstvo neobvyklých nápadov na dizajn okenných otvorov, a to v priestranných izbách av malých útulných izbách. Venujte pozornosť detailom - ako vyzerá rímsa, aké upevňovacie prvky sa používajú, či existujú ďalšie dekorácie (lemovanie, čipky, korálky),koľko okien uzatvára tkaninu, pokiaľ prenáša svetlo. To všetko pomôže lepšie pochopiť tému a urobiť správnu voľbu, ktorá vás poteší mnoho rokov!

Video: Záclony do obývačky - nápady na dizajn