Záclony do kuchyne: 70 fotografických nápadov

Zdá sa, že v kuchynskom dizajne záclony nehrajú tak dôležitú úlohu ako v obývacej izbe alebo spálni. Ale často je to textil, ktorý pomáha, aby bol interiér skutočne útulný! Môžete si vybrať krásne závesy do kuchyne v špeciálnom obchode, alebo dokonca steh sami, a určiť ich dizajn bol jednoduchší, pozrite sa na výber fotografií na tejto stránke.

Typy záclon

\ t

Pokiaľ ide o záclony, mnohí si myslia, že klasická kombinácia priesvitného tylu a dvoch posuvných záclon po stranách. Všeobecne platí, že tento formát je veľmi pohodlné, ale pre kuchyňu to nie je celkom vhodné, pretože špecifiká miestnosti sám.

Samozrejme, ak je to priestranná izba s jedálenským stolom v blízkosti veľkého okna, potom svieži záclony s háčikmi, čipky závoje a lambrequins bude viac než vhodné, ale v kompaktných kuchyniach nepotrebujú nič. Vo varnej zóne je lepšie používať praktické žalúzie, rolety, elegantné krátke záclony.

Žalúzie do kuchyne

Predstavujú nekomplikovaný mechanizmus, v ktorom sa tkanina navíja na valec pripevnený na vrchu alebo na spodku. V klasickej a mini verzii zostáva kotúč viditeľný, zatiaľ čo v kazete sa skrýva vo vnútri rámu okna. Kazetové žalúzie sú zvyčajne plastové a každý okenný krídlo uzatvárajú samostatne.

Rímske rolety do kuchyne

\ t

Pri zložení sa podobajú harmonike. Prísne horizontálne záhyby sú tvorené roztiahnutými lanami šitými do tkaniny na tej istej stranevzdialenosti. To je dobrá alternatíva k žalúziám, ktoré sa vyhnú "kancelárskemu" štýlu v kuchyni.

Japonské záclony do kuchyne

\ t

Ide o druh „dverových priehradiek“ pre okná. Obrovské panely z tkaniny pripojené k pevnému rámu, vyzerajú veľmi moderne a štýlovo.

Príručky pre tieto konštrukcie sú obyčajne umiestnené na úrovni stropu a podlahy, takže sú ideálne pre balkónové a panoramatické okná av štúdiových apartmánoch môžu slúžiť aj ako vnútorná priehradka, ktorá oddeľuje napríklad jedálenský alebo obývací priestor.

Rakúske záclony do kuchyne

Vyznačujú sa mäkkými polkruhovými lastúrami, ktoré sa pri zdvíhaní závesu zhromažďujú na dne. K tomuto efektu prispievajú šité z vnútorných stužiek alebo lán, na ktorých sa potom vlnité záhyby držia. Tento typ opony vyzerá veľmi romanticky a slávnostne, čím dodáva kuchyni vynikajúce kúzlo.

Bambusové závesy do kuchyne

\ t

Ekologický prírastok do orientálneho alebo dedinského interiéru. Môžu to byť buď vertikálne pripojené bambusové stonky alebo všetky druhy tkania so vzormi tvorenými rôznymi odtieňmi tejto exotickej rastliny.

Existuje mnoho možností na upevnenie takýchto záclon do kuchyne - od klasických drevených krúžkov na odkvape až po rolky a rímske návrhy.

Korálikové záclony do kuchyne

Je jedným z najjednoduchších a zároveň neobvyklých spôsobov navrhovania oknaotvory v kuchyni. Ľahko sa dajú vyrobiť vlastnými rukami, navlečené korálky na priehľadnom vlasci, nite alebo tenkej stuhe.

Umelé tyly alebo papierové kvety, malé škrupiny, penové guľôčky, korálky prispejú k diverzifikácii dizajnu takejto opony.

Požiadavky na textílie

Pri zariaďovaní kuchyne je vždy potrebné zohľadniť mikroklímu v tejto miestnosti. Zvýšená vlhkosť a teplota, periodické vystavenie vodnej pare, zápach vznikajúci počas varenia - majú veľký vplyv na všetky materiály a najmä na textil. Na tomto základe je vhodné zvoliť si odolné tkaniny na záclony v kuchyni, aby pri opakovaných praniach a náročných prevádzkových podmienkach nestratili svoju estetiku.

Ak je kuchyňa veľká a varná zóna sa nachádza dostatočne ďaleko od okna, môžete si dovoliť záclony z hrubých, drahých tkanín - hodváb, satén, žakár, taft. Stojí za to odmietnuť, možno, zamat, velúr a iné vlnené materiály.

Svetlo transparentné tylové tkaniny - organza, čipka, plyn, mušelín pomáhajú mierne tlmiť denný jas slnka. Mali by sa používať veľmi opatrne, vo vzdialenosti najmenej 2-3 m od sporáka, rúry a iných vykurovacích zariadení.

Všetky záclony by sa mali čo najviac odstrániť zo zdrojov zapálenia. Ak je to ťažké kvôli malej ploche, je lepšie zvoliť protipožiarne a tesne priliehajúce rolety.

Pre stredne veľkú kuchyňu, jednoduché materiály, ktoré nevyžadujú osobitný charakterStarostlivosť: bielizeň, kaliko, bambusové závesy budú vyzerať štýlovo a organicky, najmä ak si vyberiete obrus na jedálenský stôl, ktorý bude zodpovedať farbe stola, alebo položte pohovky v podobných farbách.

Najvýhodnejšou a najpraktickejšou možnosťou pre kuchyňu sú polyesterové záclony. Tento syntetický materiál sa nerozpadá, takmer neabsorbuje pachy a veľmi rýchlo schne. Je dobré, ak je tkanina potiahnutá žiaruvzdornou, vodou odpudzujúcou (teflónovou alebo akrylovou) impregnáciou - takže bude menej kontaminovaná.

Ak potrebujete úplne nepriehľadnú oponu na noc, venujte pozornosť výpadku prúdu. Tmavé vlákna, ktoré poskytujú maximálnu nepriehľadnosť pre záclony, sú do tohto plátna tkané špeciálnym spôsobom.

Záclony a interiérový štýl

\ t

Výber záclon do kuchyne závisí od štýlu, v ktorom je zdobený. Absencia textílií sa predpokladá len v loftovom a škandinávskom dizajne, vo všetkých ostatných prípadoch sú látky významným prvkom interiéru a niekedy najjasnejším prízvukom.

Záclony do kuchyne v modernom štýle

\ t

Stručnosť moderného dizajnu ideálne dopĺňa prísne monochromatické závesy s výraznými grafickými záhybmi, bez toho, aby sa príliš veľa dekorácie a ozdôb.

Odporúča sa dávať prednosť neutrálnym odtieňom bielej, šedej, béžovej, ale mini-žalúzie naladené na svetlé lesklé slúchadlá môžu tiež vyzerať celkom zaujímavé.

Záclony do kuchyne v klasickom štýle

Klasika sa vyznačuje luxusnou eleganciou, ktorá sa prejavuje v drahých tkaninách, sviežich volánkoch a pútavom príslušenstve. Posuvné závesy s tylu a lambrequin, rovnako ako rakúske, francúzske a anglické girlandy sa stane skutočnou výzdobou priestrannej kuchyne s útulným jedálenským kútom v blízkosti arkýřové okno, balkón alebo panoramatické okno.

Záclony do kuchyne v štýle Provence

Kúzlo francúzskych provincií v kuchyni pomôže vytvoriť krátke potlačené závesy s jemnou kvetinovou alebo tematickou potlačou. Môžu byť zdobené babičkou čipkou, výšivkou, monofónnymi stuhami v súlade s kresbami, držať tvar vďaka snímače a zložiť s mäkkými závesy.

Tradičný provensálsky tyl sa používa len zriedka a závesy iba čiastočne zatvárajú okná, čo umožňuje slnku čo najviac.

Záclony do kuchyne v štýle country

\ t

Rustikálne záclony sú opäť bavlnené tkaniny s kvetinovým vzorom (môžu byť svetlejšie a väčšie ako v Provence), klietka, bodky, obrazy ovocia, zeleniny, bobúľ, hydiny a zvierat. Krátke posuvné závesy sa zbierajú v krásnych ozdobách, často sa tu nachádzajú lambrequiny z toho istého materiálu.

Záclony do malej kuchyne

\ t

Na to, aby dizajn malej kuchyne vyzeral premyslene a harmonicky, musia byť záclony zvolené v súlade s proporciami a umeleckými pravidlami pre výstavbu kompozície.

Veľkosť okna je dôležitá. Ak je to takpanoramatické okná alebo prístup na balkón, je lepšie namontovať rímsu na strop, a aby záclony dlho v podlahe tak, aby "znížiť" výšku miestnosti. Vertikálne záhyby alebo kontrastné pruhy budú opticky zdvíhať strop a priehľadná textúra, ktorá umožní, aby sa svetlo rozsvietilo, mierne posunie priestor od seba.

Veľký okenný otvor môže byť uzavretý fotoprúdom s realistickou hrou svetla a tieňa, kvetinovým vzorom alebo krásnou krajinou. Vzhľadom k tomu, že takýto záves je pravdepodobne zavrieť celú stenu v blízkosti okna, je vhodné usporiadať jedálenský kút s bielym alebo transparentným (sklo, plast) nábytok vedľa neho.

Ak je okno v kuchyni stredne veľké alebo malé, potom sa oplatí bývať na krátkych závesoch s lambrequínmi ako dekorom av noci na zatvorenie okien roletami, rímskymi žalúziami alebo žalúziami.

Záclony v kuchyni - foto

Ak chcete vidieť viac možností dizajnu pre kuchynské závesy, odporúčame vám venovať pozornosť našej galérii. Tu sú najzaujímavejšie fotografie s príkladmi otvárania okien v rôznych štýloch a pre rôzne usporiadania. Prezentované možnosti vám pomôžu určiť výber tkanín, strihu, dekoru, príslušenstva a doplnkov pre záclony, ktoré budú najlepšou dekoráciou pre vašu kuchyňu!

Video: Záclony do kuchyne