Záclonové tyče pre záclony (75 fotografií): typy, ako si vybrať

Interiér domu je vytvorený nielen zo všeobecného štýlu, nábytku a dekoratívnych prvkov, ale aj z takých vecí, ako sú záclonové tyče. Tento dizajn hrá veľmi dôležitú úlohu v krásnom dizajne okien. Správne zvolená hora môže zdôrazniť dôstojnosť miestnosti, skryť menšie nedostatky, stať sa jasným prízvukom, doplniť celkovú atmosféru pohodlia. V našom článku podrobne povieme, aké kritériá by sa mali uprednostniť pri výbere tohto zaujímavého príslušenstva.

Typy montáže

Aby sme vám uľahčili výber odkvapov pre záclony, zoznámime vás s dvomi hlavnými typmi upevnenia, na ktorých závisí hlavne odolnosť, pevnosť a deformácia textílií. Existujú dva hlavné typy montáže: stena a strop.

Nástenné rímsy sú veľmi populárne. Konštrukcia je inštalovaná nad okenným otvorom, čo je mimoriadne dôležité pre vysoké stropy. Materiál výrobku môže byť rôzneho zloženia - od mäkkej sadrokartónu po odolný hliník. Nástenné rímsy sa ľahko vyberajú a ľahko sa nasadzujú. Pri výmene závesov sa tým šetrí čas a mimoriadne úsilie.

Stropná rímsa je vynikajúcim riešením pre malé miestnosti, kde hlavnými textíliami sú prírodné hodvábne alebo bavlnené závesy. Konštrukčné riešenie takéhoto pripojenia vám umožňuje vizuálne predĺžiť a rozšíriť priestor, čím sa strop o niečo zvýši, než v skutočnosti je. Inštalácia vybranej rímsy prebieha s výklenkomplast, ktorý je často pod zaveseným stropom. Vzhľad je skôr lakonický a elegantný.

Materiál

Akýkoľvek model príslušenstva k oknu je tak jedinečný, že má svoje zloženie, tvar, ako aj výhody a nevýhody. Aby ste si boli úplne istí svojou voľbou, musíte sa zoznámiť s hlavnými druhmi materiálov, z ktorých sa vyrábajú obľúbené závesové tyče.

Kovová závesová lišta pre záclony

\ t

Bude to skvelý doplnok k oknám pre high-tech miestnosti. Jednoduchý nerezový náter, štýlový dizajn a monotónnosť šikovne zdôrazňujú tvar a priestrannosť okna bez toho, aby sa venovala pozornosť všetkým. Kovové odkvapy dokonale v súlade s roll, rovnako ako japonské typy záclon.

Hliníková závesová lišta pre záclony

\ t

Často sa to nazýva optimálne z hľadiska hodnoty za peniaze. Náter vyzerá výstižne a nezvyčajne, ale zároveň zaručuje dobrú trvanlivosť, odolnosť voči opotrebeniu a spoľahlivé upevnenie, ktoré určite vydrží niekoľko rokov.

Kované krovy

Pôvodný výber tých, ktorí sa rozhodli individuálne pristupovať k dizajnu okien. Tento typ výrobku je veľmi ťažké nájsť v špeciálnych butikoch. Najčastejšie je to na zákazku, berúc do úvahy všetky vlastnosti okien a želania zákazníka. Kreatívna a mierne objemná kovaná rímsa zapadne do atmosféry podkrovia alebo klasických štýlov.

Plastová záclonová tyč pre záclony

\ t

Verná cena a jednoduchá estetika urobili z plastovej rímsy jednu z najobľúbenejších doplnkov na dekoráciu okien v vidieckych domoch a verandách. To je tiež v dopyte v zdobenie okenných otvorov v iných miestnostiach, ale nie tak často, pretože krehkosť materiálu je pomerne vysoká.

Formy odkvapov pre záclony

\ t

Ak by všetky okná mali skôr alebo menej štandardné tvary v tvare obdĺžnika, potom by sa odkvapy nerozlišovali zvláštnym množstvom druhov. Dnes sú však známe nezvyčajné formy okien, ako aj najpodivnejšie formy ríms. Preskúmame tie najobľúbenejšie.

Ohybné odkvapy

\ t

Názov výrobku sám hovorí mnohými spôsobmi. Môže byť inštalovaný v inej polohe. Často sa takáto rímsa používa nielen na dekoráciu okien, ale aj na jej zvláštne členenie. Kompozícia môže obsahovať kov a jednoduchý držiak struny.

Profil cornice

Toto príslušenstvo sa skladá z kombinovaných mäkkých zliatin alebo hliníka. Vzhľad sa podobá trubici so špeciálnymi bunkami pre trvalé upevnenie háčikov. Skladací rámový systém hovorí, že odstránenie a zavesenie odkvapu je oveľa jednoduchšie.

Rohové odkvapy

Často je zavesený v priestranných izbách s vysokým osvetlením. Vykonávané rohové odkvapy z kovu, dreva alebo plastu. Je dobre kombinovaná s výklopnými vyrezávanými typmi panelov. Tiež majúDobrá možnosť skombinovať dizajn okien v jednom zložení (vzhľadom na predné a bočné otvory).

Rámové orámovanie

Neobvyklý typ odkvapového príslušenstva, ktorý zakrýva funkciu externej konzoly. Mal by byť upevnený po montáži záclon. Tento typ výrobku je známy pre širokú škálu farieb, štýlov a spracovania (drevo, imitácia kameňa, maľovanie striebrom).

Skryté odkvapy

Inštalácia sa uskutočňuje na úkor montáže do zaveseného stropu, ktorý bude vyšší ako samotná konštrukcia. Odkvapy sú inštalované medzi stropom a stenou a skrývajú všetky detaily.

Ako si vybrať závesovú lištu pre záclony

Aby ste nestratili správnu voľbu, musíte mať istotu v technických a vonkajších vlastnostiach výrobku. Odkvap by mal harmonicky zapadnúť do celkového štýlu domu a nemal by vyčnievať z okien. Najlepšie je dávať prednosť neutrálnym pastelovým odtieňom. Patrí medzi ne béžová, popol, broskyňa, moka, grafit.

Kovanie a tvar odkvapu by mali byť tiež stručné, nie vymyslené. Použitie dodatočných dekoratívnych prvkov bude relevantné len pre také neobvyklé interiérové ​​návrhy ako je etnika alebo baroko. Modernejšie moderné, hi-tech alebo Provence neakceptujú inlay a ďalšie detaily.

Je tiež potrebné určiť tvar okna, ktorý by mal byť v súlade s vybranou rímsou. Ak máte pochybnosti o nastavení okna - potom to stojí za tokonzultujte s odborníkom a ak je to možné, objednajte si individuálnu tvorbu rímsy. Typ upevnenia a materiálu by mal tiež závisieť od počiatočného okna, interiéru a osobných preferencií.

Oves na záclony - foto

Fotografie, ktoré si vyberieme, vás zavedú k vizuálnej prehliadke moderných typov záclonových tyčí, ich typu pripevnenia, ako aj harmonickej kombinácii s rôznymi oknami. Vychutnajte si vaše sledovanie a inšpiráciu!