Vyplnenie skrine: 75 fotografií, možnosti, nápady

Posuvné skrine sú univerzálne moderné skladovacie systémy, ktoré sa môžu stať nielen centrálnym prvkom interiéru, ale aj funkčným doplnkom k celkovému dizajnu. Okrem estetického pôsobenia zohráva dôležitú úlohu aj organizácia vnútorného priestoru, ktorá si vyžaduje osobitný prístup, pretože kompetentné usporiadanie priestorov je kľúčom k kompaktnému umiestneniu veľkého množstva vecí a predmetov pre domácnosť. V našom článku sa pozrieme na hlavné body, ktorým je potrebné venovať pozornosť pri výbere „plnky“ pre šatník, ako aj dizajnérskych prvkov jednotlivých miestností.

Plánovanie skrine

Plánovanie vnútorného priestoru skrine by malo začať určovaním jeho rozmerov, umiestnenia a funkčného zaťaženia. Najprv sa musíte rozhodnúť, kde sa bude skladovací systém nachádzať. Ak sa predpokladá, že skrinka by mala obsahovať veci všetkých členov rodiny, je lepšie ju inštalovať do chodby alebo obývačky, každý bude mať voľný prístup k nábytku.

Je dôležité správne vypočítať rozmery budúcej stavby, ktoré závisia od veľkosti miestnosti a od potrieb konkrétnej rodiny. Najobľúbenejšie modely majú hĺbku 55 až 65 cm a výška sa premieta od podlahy k stropu. Súčasne sa vo vzdialených horných častiach spravidla skladujú veci, ktoré nie sú potrebné v každodennom živote alebo ktoré sa obliekajú podľa sezóny (zimné čiapky, športové potreby atď.).

Budúca dĺžka výrobkuurčuje, koľko vecí sa tu uloží. Pre veľkú rodinu alebo vášnivý shopaholic, môžete usporiadať skladovací systém, ktorý sa nachádza pozdĺž dlhej steny miestnosti. Tieto veľkosti pomôžu zabezpečiť starostlivé uchovanie celého šatníka. V detskej izbe alebo spálni stojí za to obmedziť sa na malú stavbu, ktorá bude stačiť pre jedného alebo dvoch ľudí.

Pre úspešné usporiadanie interiéru, musíte sa rozhodnúť o účele návrhu, zvážiť potrebu pre každú časť, pretože skrine môže byť skladovanie nielen pre oblečenie, ale aj pre knihy, domáce spotrebiče. Niekedy je tu vybavená špeciálna priehradka pre žehliacu dosku alebo dokonca mini-kancelária.

Ako si vybrať formulár

V závislosti od charakteristík miestnosti, jej veľkosti, tvaru, výklenku si môžete vybrať najúspešnejšiu verziu skrine, ktorá neusporiada priestor. Populárnou možnosťou sú vstavané konštrukcie, ktoré sú umiestnené v priehlbinách stien, slepých uličiek alebo rohov miestností, ako aj pozdĺž jednej zo stien. Zvláštnosť spočíva v tom, že tu chýbajú horné, zadné a bočné panely - ich úloha je úspešne vykonávaná stropom a stenami a montuje sa iba fasáda a vnútorné priestory. Vstavané skrine umožňujú maximalizovať využitie prázdneho priestoru v miestnostiach, čím sa stáva pomerne priestranným úložným priestorom. Police tu môžu byť umiestnené tak pozdĺž steny, ako aj v tvare písmena L alebo U, v závislosti od hĺbkynika.

Rohové konštrukcie nie sú menšie ako zabudované skrine a niekedy ich dokonca prekonávajú, čo im umožňuje umiestniť veľké predmety do strednej časti. Zvlášť výhodné sú radiálne konštrukcie, ktoré sa dajú premeniť na skutočné šatníkové izby so zrkadlom a toaletným stolíkom. Často je „slepá“ rohová zóna obsadená centrálnou podperou s tyčami na uloženie trempov a bočné priestory sú zasunuté pre police a zásuvky.

Lineárne, voľne stojace skrine sú menej priestranné, ale v prípade potreby nie je ťažké ich premiestňovať. Môžu mať rôzny počet úsekov, a teda aj dverí.

Naplnenie skrine: povinné zóny

Pre úspešné usporiadanie interiéru je potrebné určiť účel stavby, zvážiť potrebu každej časti. Niekedy je tu vybavená špeciálna priehradka pre žehliacu dosku alebo dokonca mini-kancelária. Zvážte hlavné oblasti, ktoré sú potrebné na presné usporiadanie vecí. Patrí medzi ne:

- Police pre neodstrániteľné veci, kde si môžete uložiť svetre, ponožky, tričká, nestrácajú svoj tvar pri zložení. Ich šírka môže byť rôzna: pre dospelé oblečenie - 50 - 60 cm, pre deti - 30 - 40 cm;

- Zásuvky pre bielizeň - pre dámske spodné prádlo, pančuchové nohavice, ponožky a oddelene pre pánske spodné prádlo, kravaty sú k dispozícii oddelené skladovacie systémy. Takže malé veci postačujú na to, aby hĺbka sekcie bola asi 15 cm;

- Bary aPantografy na šaty na ramienkach (trempely) - pomôcky, ktoré pomáhajú umiestniť veci na niekoľko úrovní. Je dôležité správne vypočítať výšku ich umiestnenia: je potrebné zmerať dĺžku oblečenia a pridať k nemu približne 20 cm zásob s ohľadom na montáž priečky a výšku závesov s háčikom. Najvhodnejšia možnosť - usporiadanie jednotlivých tyčí pre krátke a dlhé veci. Môžete napríklad umiestniť dve časti s bundami, košele, svetre, jednu pod druhú a oddelenú časť s dlhým oblečením (kabáty, večerné šaty, atď.). Zároveň stojí za to sa postarať o to, aby bol k dispozícii špeciálny dlhý háčik, pomocou ktorého je vhodné odstrániť závesy z hornej vrstvy;

- Zásuvky pre príslušenstvo - pomerne významná bunka v komore skrine, ktorá vám umožní usporiadať stredne veľké šatníkové predmety, ako sú hodinky, okuliare, dámske šperky. Priehradka bude vyžadovať malú výšku (10 - 12 cm), je lepšie, aby boli boxy rozdelené do samostatných buniek;

- Priestor pre obuv - vo veľkom šatníku môžete vybaviť dve priehradky. Prvá sa bude nachádzať v spodnej časti, kde ležia na regáloch alebo špeciálnych úchytkách ležérne topánky. Police môžu byť stacionárne alebo výsuvné, pevné alebo sieťované - výber závisí len od osobných preferencií majiteľov. Druhé oddelenie sa usadí na samom vrchu - tam môžete dať krabice s topánkami, ktoré čakajú na sezónne nosenie;

- Skladovanie kufrov a cestovných tašiek sa často usadí pod stropom a rozmery políc sa vyberajú podľa rozmerov.batožinu.

Okrem toho môžu existovať iné oddelenia, ako sú štetiny, police na tašky, klobúky alebo posteľná bielizeň. Je potrebné poznamenať, že čím viac políc a zásuviek v skrinke, tým väčšia bude kapacita. Niekedy sú škatule nahradené košmi, kde skladujú zimné doplnky, prostriedky na čistenie odevov a obuvi. Zásuvky sú umiestnené vo výške nepresahujúcej 120 cm od úrovne podlahy, takže je vhodné ich používať.

Nápady na plnenie komôr do šatníkov pre rôzne miestnosti

Každá izba v byte nesie svoje vlastné funkčné zaťaženie, preto sa plnenie skríň môže líšiť v jednej alebo druhej polohe. Ďalej sa pozrieme na niektoré nuansy, ktoré by sa mali zohľadniť pri plánovaní vnútorného vybavenia skrine v konkrétnej miestnosti.

Predsieň

Posuvná skriňa na chodbe bude najlepším riešením pre usporiadanie úložného systému, ktorý vám umožní umiestniť dosť veľa oblečenia a posuvné dvere zabezpečia ľahký prístup. Ak je v stene výklenok, môžete v ňom vytvoriť skutočnú šatňu. Výhodnou možnosťou sú aj uhlové konštrukcie a skrine umiestnené v hluchých slepých uličkách dlhých chodieb.

Prostredníctvom „vycpávky“ by sa mal v prvom rade postarať o moduly na skladovanie vonkajšieho oblečenia a obuvi. V prístupnej výške je namontovaná tyč s ramenami. Môže to byť jedna pozdĺžna rúrka alebo niekoľko priečnych tyčí, ktoré sú schopné sa rozprestierať. Dobrá voľba pre priestrannejšie topšatníková skriňa bude inštaláciou zberača, ktorý vám umožní zvýšiť a znížiť množstvo oblečenia.

Pod topánkami sa spodná časť konštrukcie zasunie a je žiaduce, aby to boli sieťové police alebo zásuvky, ktoré neodkladajú akumuláciu pouličných nečistôt. Horné časti sú určené pre čiapky, cestovné tašky, zriedka používané veci. Ak je veľa miesta, napríklad keď má skriňa uhlový dizajn, priestor je vyhradený pre zariadenia, ktoré je ťažké nájsť miesto v byte (vysávač, elektrické náradie, atď.). Tiež stojí za to sa starať o prítomnosť zásuviek a políc, kde sa menšie veci uložia usporiadaným spôsobom: rukavice, šatky, slnečníky.

Obývacia izba

V obývacej izbe sa skrine môžu používať na rôzne účely: na uloženie oblečenia, kníh, vybavenia. Väčšina z nich je dekoratívnym komponentom interiéru, zdobia ho fasádami. Často sa používa možnosť skríň so sklíčkami do obývačky, keď je skriňa ukrytá v hlbinách skrine a ďalšie moduly zaberajú predmety modernej technológie a príslušenstva.

Zaujímavou možnosťou je inštalovať televízny panel priamo do vnútra skrine, kde sa nachádza samostatná masívna polica. V závislosti od veľkosti hosťovskej izby môže mať šatníková skriňa rôzne rozmery, a teda iný počet dverí. Krásne vzory sa snažia vyplniť celú stenu, okrem toho sú najviac priestrannéa umožní vám uložiť maximálne množstvo šatníka a ďalšieho príslušenstva (športové vybavenie, vysávač, detské sánky, žehliaca doska, knihy atď.).

Spálňa

Priestranná šatníková skriňa pre spálňu - to je skutočný nález, pretože v tejto miestnosti sú často doplnky, ktoré nie je žiaduce uviesť na verejnosť. Správne plánovanie vnútorného priestoru pomôže nájsť každé miesto, kde sa nachádza, a čo najviac uvoľní životný priestor, čo šetrí interiér z náhodne rozložených vecí na stoličkách, lôžkach alebo na toaletnom stolíku.

Skriňa v spálni, okrem základného oblečenia, musí mať priehradky na posteľnú bielizeň, froté župan a uteráky, pod ktorými sa odoberajú veľké veľké police. Pre vrchné odevy sú spravidla odstránené najvyššie šatníkové moduly. Spodná bielizeň by sa mala skladovať v oddelených zásuvkách (pre mužov a ženy) s bunkami. Oblečenie pre voľný čas by malo byť umiestnené v úrovni očí. Rovnako ako v obývacej izbe, šatník v spálni môže mať priestor, kde bude televízor umiestnený, ak nie je iná možnosť ho nainštalovať. Tu bude miesto žehliaca doska so stojanom na železo.

Detská izba

Vlastná šatníková skriňa v detskej izbe je schopná nielen zabezpečiť presnú údržbu detského šatníka, ale aj pomôcť dieťaťu získať potrebné zručnosti na vytvorenie poriadku v jeho malom, malom svete. Odídupriestor v miestnosti je čo najviac voľný, môžete nainštalovať uhlovú konštrukciu alebo usporiadať vstavaný úložný systém.

Je dôležité myslieť na zaplnenie skrine pre dieťa takým spôsobom, aby bol v šatníku najpohodlnejší. Závažia pre vešiaky sú lepšie umiestnené vo výške s určitým rozpätím, vzhľadom na to, že deti rastú veľmi rýchlo a prirodzene sa dĺžka nového oblečenia zvýši.

Šatníkové predmety, potrebné pre dieťa v každodennom živote, by sa mali umiestniť na úrovni jeho výšky a na horných policiach sa môžu umiestniť sezónne predmety, športové potreby. Zásuvky, prútené koše, kde sa dá umiestniť malé príslušenstvo, pomôžu udržať poriadok. Ak je skrinka dostatočne veľká, môžete v nej oddeliť sekciu pre hračky alebo príslušenstvo pre kreativitu.

Vyplnenie skrine - foto

V ďalšej galérii odporúčame zoznámiť sa s rôznymi spôsobmi plnenia skrine, kde sú prezentované možnosti správneho umiestnenia modulov. Dúfame, že fotografie, ktoré sme vybrali, prispejú k tomu, že vaša náhlavná súprava bude priestranná a pohodlná. Šťastné prezeranie!