Vstupná hala v škandinávskom štýle (80 fotografií)

Prvá miestnosť, kde sa človek dostane, keď vstúpi do domu, je vstupná hala. A samozrejme, každý hostiteľ by chcel vidieť, že je priestranný, svetlý, s priateľskou, pohostinnou atmosférou. Vstupná hala v škandinávskom štýle bude tým najlepším riešením, ktoré prinesie do malého uzavretého priestoru poznámky modernosti, v kombinácii s prírodným povrchom, teplými drevenými podlahami a nábytkom. Aplikácia v dizajne pestrých farieb a jasných inklúzií zdôrazní originalitu štýlu, jeho originalitu.

Vlastnosti škandinávskeho štýlu

Škandinávsky smer vznikol v severných zemepisných šírkach, kde klíma bola rozhodujúcim faktorom v dizajne. Ťažké dlhé zimy, nedostatočné slnečné žiarenie - to spôsobilo, že ľudia robili svoje domy svetlými a priestrannými. Medzi vlastnosti tohto štýlu patria tieto ukazovatele:

1. Veľké množstvo voľného miesta. Aby ste to dosiahli, musíte si vybrať kompaktný funkčný nábytok, opustiť nepotrebné dekorácie. Interiér obsahuje len položky, ktoré nesú funkčnú záťaž. Žiadny luxus a domýšľavosť.

2. Hlavná farba štýlu je biela, čo robí miestnosť čo najjasnejšou. V dekorácii ho môžete kombinovať s pastelovými tónmi, ako je béžová, obloha modrá, svetlo zelená a svetlosivá. Atmosféra bude oživená jasnými červenými, zelenými alebo modrými akcentmi.

3. Povrchová úprava a zariaďovanie sa vykonáva pomocouprírodných materiálov. Typ prírodného dreva, prírodný kameň, kožušina, koža prinesú do interiéru pohodlie domova.

4. Nábytok je praktický a funkčný, nič zbytočné. Mal by byť vyrobený z masívneho dreva alebo aspoň z materiálov napodobňujúcich prírodné ľahké drevo (borovica, smrek, breza, buk).

Farebné riešenia

Už sme povedali, že škandinávsky smer je charakterizovaný predovšetkým belosťou dizajnu. Pre podmienky chodby, kde neprichádza prirodzené svetlo a malé rozmery vytvárajú tlak, sa biela farba stáva najvýhodnejšou. Nie je to však na škodu pridať do dizajnu určitú rozmanitosť pomocou ďalších farieb a odtieňov. V tomto svetlom tóne môžu byť základom interiéru, a jasne nasýtené (červená, oranžová, žltá) - stať sa akcenty, riedenie a oživenie životného prostredia.

Vstupná hala v sivom škandinávskom štýle

Šedá farba má obrovské množstvo odtieňov, ale ako základ v škandinávskom smere je lepšie zostať na najľahšom variante bieleného sivého tónu. V kombinácii s drevenou podlahou, bielou farbou nábytku, prednými dverami a stropom vytvorí neutrálny monochromatický interiér.

Konštrukcia jednej šedej steny proti pozadiu hlavného bieleho povrchu bude vizuálne rozširovať priestor a ďalšia technika pomôže „zdvihnúť“ strop, keď je spodná časť stien vyhotovená v sivom odtieni, a horná biela. Táto kombinácia je tiež prospešnáže šedá je oveľa praktickejšia ako biela - jej dizajn spodnej časti steny pomôže vyhnúť sa viditeľným znakom pouličného prachu.

Živé prvky dekoru, napríklad vzorovaný koberec s ozdobou, pomarančový poof a plagáty v jasných rámoch, prispejú k vytvoreniu rozmanitosti v takomto prostredí. Pridá sa interiér kvetináčov so živými rastlinami.

Škandinávska vstupná hala Olive

Olivová farba v kombinácii s lakonickými jednoduchými formami nábytku a dekoratívnych prvkov vytvorí pohodlnú a útulnú atmosféru v miestnosti. Pre otvorený škandinávsky dizajn musíte použiť najľahšie odtiene olivovej farby v kombinácii s bielymi prvkami. Olivové tapety s bielym dreveným nábytkom budú vyzerať skvele: nástenné panely, komoda, otvorené police.

Intenzívnejšia olivová farba môže byť prítomná v interiéri škandinávskej chodby ako samostatné prvky proti bielo-šedej povrchovej úprave. Severný charakter dizajnu je zároveň zdôraznený teplými farbami hrubého, nenatretého dreveného nábytku.

Čierna škandinávska vstupná hala

Môže to znieť divne, ale kombinácia úplne opačných farieb bielej a čiernej farby v kombinácii s dreveným nábytkom bude v tomto smere vyzerať celkom zaujímavo. Je dôležité, aby ste to nepreháňali čiernym tónom - mal by byť prítomný v obmedzenom množstve. Môže ísť napríklad o podlahovú rohož, panel s háčikmi, aleboskromnejšie predmety - fotorámčeky, kvetináče. Odvážne, ale pozoruhodné bude rozhodnutie vyzdobiť podlahu v čiernej farbe, ktorá dokonale ladí so svetlosivými stenami, bielym stropom a nábytkom.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Vrcholom tohto štýlu je jednoduchosť dekorácie stien, stropov a podláh. Proces registrácie však môže byť dosť časovo náročný. Vzhľadom k tomu, steny a strop by mali mať monochromatické ľahké lietadlá, bude potrebné vyrovnať je s omietkou a až potom aplikovať dokončovacie materiál.

Steny

Na výzdobu stien v škandinávskom štýle sú najvhodnejšie možnosti maľovania, obaľovania alebo lepenia obyčajnými tapetami. Všetky výkresy a vzory sú vylúčené. Výhodou je biela, ale je tiež možné navrhnúť s pridaním podobných svetlých odtieňov (mliečny, krémový, atď.). Ak boli steny pôvodne murované, jeden z nich môže zostať v pôvodnej podobe - stane sa prízvukom interiéru.

Paul

Podlaha v škandinávskom štýle musí byť výlučne drevená. Dosky sa otvárajú lakom alebo natierajú bielo. Nie je však vždy možné použiť prírodné drevo a, ako to ukazuje prax, na chodbe nie je veľmi praktické, pretože pouličný prach a nečistoty sa pevne usadzujú na poli, čo komplikuje čistenie. Môžete použiť materiály, ktoré napodobňujú, napríklad, položiť laminát alebo daťkeramické obklady napodobňujúce ľahké drevo.

Strop

Stropný povrch je natretý vodou riediteľnou farbou alebo jednoducho bielený. Aby sa nezkomplikoval proces časovo náročného vyrovnávania povrchu, strop môže byť zdobený strečovým plátnom, ale len matným, napodobňujúcim bielenie.

Nábytok pre škandinávsky štýl

Keďže jednoduchosť a prirodzenosť sú charakteristické pre škandinávsky štýl, nábytok je drevený, ľahký, malej veľkosti, ale zároveň dobrej kvality. Hrubé drevené konštrukcie sú vítané bez akýchkoľvek pompéznych objektov. Otvorené regály, vešiak na stenu s háčikmi, stôl, stolička alebo lavička - to je v skutočnosti dosť.

Jedným z hlavných prvkov každej chodby je zrkadlo. Okrem svojho hlavného účelu plní dodatočnú funkciu rozširovania priestoru, takže veľké modely, steny alebo podlahy, sú vyrábané v striktnom štýle.

V malých bytoch môže byť vstupná hala jediným miestom, kde je možné umiestniť priestranný skladovací systém vo forme šatníka. V tomto prípade je lepšie, aby sa jeho dvere zrkadlili, aby sa nenarušila harmónia štýlu s moderným dizajnom.

Dekorácie a osvetlenie

Hoci jednoduchosť, funkčnosť a nedostatok náročnosti sú rozhodujúcimi kritériami, poznámky o teplo a. \ TPohostinnosť nebolí. Výzdoba môže byť podlahová rohož, vyrobená v jasných etnických vzoroch, ozdobné podložky na lavičke, fotografie v farebných rámoch, vtipné drevené konštrukcie alebo keramika, svetlé prvky oblečenia, dáždniky. Aj hrniec so živou rastlinou oživí „severný minimalizmus“. Môže to byť napríklad dracaena, ktorá nevyžaduje zvláštne podmienky.

Keďže prirodzené osvetlenie vo forme okien vo vstupnej hale je najčastejšie neprítomné (s výnimkou súkromných domov), malo by byť zabezpečené čo najviac elektrického osvetlenia. Ako osvetlenie používa malé stropné svietidlá s hladkými odtieňmi, bez farebného skla. Môžete tiež použiť vstavané LED diódy, škvrny. V prípade potreby je v blízkosti zrkadla nainštalované diskrétne nástenné svietidlo a v blízkosti lavice môže byť umiestnená stojanová lampa.

Vstupná hala v malom škandinávskom štýle

Pre malú chodbu s rozlohou niekoľkých metrov štvorcových je lepšie zvoliť bielu farbu stien a stropu, pretože to prispeje k osvetleniu všetkých rohov. Podlaha môže byť šedá alebo zdobená svetlým drevom. Hlavným princípom je čo najmenej nábytku. Tu si môžete urobiť s háčikmi na stenách pre vrchné oblečenie, malé závesné police na klobúky, stojan na topánky, ktorý zároveň plní úlohu lavičky.

Integrálnym prvkom bude veľké zrkadlo v drevenom ráme, ktoré prispeje k zväčšeniu priestoru. Masívny, pravidelný obdĺžnikový tvar,Úspešne zdôrazní štýl a zvýši osvetlenie malej miestnosti.

Osvetľovacie zariadenia by nemali byť odnášané - nech je niekoľko, ale originálne, čo dáva jasné prirodzené svetlo. Môžete inštalovať vstavané LED svietidlá kruhového alebo štvorcového tvaru.

Dizajn chodby v škandinávskom štýle - foto

Vstupná hala v škandinávskom štýle, napriek svojej zdanlivej jednoduchosti, môže byť úplne nepredvídateľná. Ak chcete pochopiť základné princípy budovania dizajnu, kombinácia lojálnej palety farieb a jasných farieb pomôže pri výbere fotografií, ktoré nájdete nižšie. Sledujte a užívajte si teplo a pohodlie škandinávskeho života!