Vstavaný šatník do-it-yourself

Pri organizovaní obytného priestoru je veľmi dôležité zvážiť otázku úložného priestoru. To platí najmä pre malé miestnosti, ktorých majitelia si nemôžu dovoliť, aby sa v miestnosti objemné komody alebo nekonečné množstvo políc. Moderný nábytok navyše nie je lacný. Dnes budeme hovoriť o tom, ako urobiť vstavaný šatník vlastnými rukami, čím sa vyriešia všetky tieto problémy v jednom páde!

Výhody vstavanej skrine

\ t

Posuvné skrine - úložný priestor so systémom posuvných dverí. Táto zdanlivo malá funkcia ho robí funkčným, priestranným, pohodlným a kompaktným pre malé miestnosti.

Faktom je, že posuvné dvere šetria drahocenný priestor, ktorý zvyčajne zaberajú otvorené priečky. Poskytujú tiež pohodlný prístup k veciam, umožňujú vám umiestniť do políc, vešiakov, zásuviek, ktoré sú kombinované v príjemnom slede, bez strachu z narušenia estetiky.

Okrem praktických vlastností sú vstavané skrine štýlovým prvkom interiéru, ktorý, ak je to žiaduce, môže byť vďaka dizajnérskym rozhodnutiam jasným akcentom a „zlúčením“ s výzdobou stien.

V závislosti od umiestnenia existuje niekoľko typov skríň. Medzi nimi je vstavaný niekoľko výhod. Po prvé, vzhľadom na ich umiestnenie vo výklenku, prakticky nemajú zaberať priestor. Po druhé, umožňujú vytvoriť kompletnú kompozíciu v interiéri bez rušeniazásady praktickosti. Po tretie, je pomerne jednoduché, aby boli nezávisle od seba, po tom, čo všetky steny fungujú ako základné oddiely.

Vytvorenie šatníka vlastnými rukami, nielenže ušetríte peniaze a čas, ale aj postavíte nábytok, ktorý je ideálny pre vaše podmienky, prispôsobený črtám stien, ako aj veľkosti výklenku.

Vývoj rozloženia skrine

Bez dôkladne premysleného plánu nie je možné realizovať žiadnu myšlienku. Než začnete montovať šatník, musíte sa rozhodnúť, aká veľkosť to bude, čo obsahuje a ako to vyzerá.

Merania

Veľkosť budúcej stavby závisí vo veľkej miere od výšky stropov a od priestoru samotného výklenku, v ktorom bude skrinka umiestnená. Mal by byť obdĺžnikový, s otvorom asi 70 cm - police majú približne rovnakú hĺbku, pretože s väčším indikátorom bude ťažké dostať veci. Ale tieto detaily by mali byť o 10 cm užšie, berúc do úvahy posuvné dvere.

Ideálne, keď je skriňa namontovaná na výšku stropov. To je výhodné, pretože sa nemusíte starať o hromadenie prachu v hornej časti, a tiež vám umožní držať maximálne množstvo vecí pri minimálnych nákladoch na miesto.

Vzhľadom na celkové rozmery konštrukcie je potrebné určiť dvere. Šírka každej priečky by nemala byť väčšia ako 600 mm, inak bude ťažký prvok silne tlačiť na valce a môže dôjsť k deformácii.

Prekrývanie by malo byť približne 60 mm, pri vyšších sadzbách prístup kveci v skrini budú komplikované.

Plnenie

Keď navrhujete šatníkovú skriňu, postupujte podľa vašich potrieb: počtu vecí a ich vlastníkov, ako aj rôznorodosti. V moderných komôrkach sú k dispozícii komponenty pre rôzne typy predmetov: od posteľnej bielizne po nepotrebnú elektroniku. Pre uľahčenie vytvorte kresbu vyskúšaním niekoľkých možností.

Komora šatníka môže byť naplnená podľa jednoduchého princípu: vrchný odev je na boku, dôležité drobnosti sú bližšie, cenné predmety sú v zásuvkách a suché oblečenie je vyššie. Napríklad vlhkosť z srsti môže ísť na iné veci, takže je lepšie usporiadať vešiaky bližšie k okraju konštrukcie.

Pastelná bielizeň sa nedá skladovať pod - špina z podlahy stúpa asi o 40 cm, dokonca aj v uzavretom priestore. Spodná časť musí byť vyplnená krabicami alebo sieťami na topánky. Odhadnite približné množstvo vecí v skrini vopred, aby ste naplánovali rozmery oddelení.

Dizajn

Vývoj vzhľadu skrine je pre mnohé najzaujímavejšie a najkreatívnejšie štádium. Tu je potrebné mať na pamäti, že hovoríme o dizajne predných dverí, pretože krása interiéru nie je viditeľná.

Zamerajte sa na štýl miestnosti. Napríklad klasika má rád ušľachtilé vzory a rezbárske práce, ale moderný štýl preferuje stručné línie a neštandardné riešenia. S minimalizmom, môžete použiť motívy stien, skrýva nábytok z zorného poľa, a s podkrovím by ste nemali báťexperimenty.

Krása vstavanej skrine je, že môže byť neviditeľná alebo svetlý prvok interiéru. Fasády s celými umeleckými kompozíciami vyzerajú originálne. Ale ak miestnosť nemá veľkú plochu, zrkadlový povrch pomôže vizuálne rozšíriť priestor.

Príprava: materiály a súčasti

\ t

Nie posledná úloha pri vytváraní vstavanej skrine skrine s rukami hrajúcimi materiálmi. Na nich závisí životnosť, trvanlivosť a vonkajšie vlastnosti nábytku.

Drevo, hoci je považované za vynikajúci základ pre klasický interiér alebo Provence, ale nie je vhodné na vnútorné plnenie posuvnej skrine. Faktom je, že vo výklenku bude vyššia vlhkosť, ktorá negatívne ovplyvňuje prírodné materiály. Ak je však takáto možnosť nenahraditeľná z viacerých dôvodov, je potrebné základňu ďalej spracovať špeciálnymi prostriedkami.

Ideálna voľba je MDF alebo drevovláknitá doska. Tieto druhy majú všetky pozitívne vlastnosti dreva, pričom sú odolnejšie voči vplyvom prostredia. Sú ľahko ovládateľné - ľahko sa vidia, zmontujú, šetria nielen peniaze, ale aj energia. Odporúčanie: odporúča sa zakúpiť MDF strednej alebo vysokej hustoty, pretože nízka je príliš nestabilná.

Je však lepšie odmietnuť sadrokartón - je to nepraktický, ťažký a krehký materiál, ktorý rozhodne nie je vhodný pre police.

Ďalej určte, ktoré časti potrebujete na montáž.Všimnite si, že niektoré položky je možné zakúpiť v hotovej forme: platí to pre police alebo posuvné dvere. Môžete sa obrátiť na pána, ktorý ich urobí podľa všetkých pravidiel a môžete si urobiť len inštaláciu skrine. Ostatné komponenty sa však musia kúpiť v každom prípade - sú nenahraditeľné.

Tieto položky zahŕňajú: valčekové mechanizmy pre dvere a koľajničky zásuviek, skrutky, montážne kolíky, nosné prvky, tyče pre závesy. Tento zoznam je možné aktualizovať v závislosti od vašich cieľov.

Montáž skrine

Po starostlivom návrhu priestoru šatníka a prípravy je načase prejsť na najzákladnejší moment - inštaláciu všetkých častí.

Niche

Otvor, v ktorom je teleso skrine namontované, musí byť nepochybne na to pripravený. Aby nedošlo k oprášeniu stien, niektorí dávajú prednosť prekrytie vrstvou z preglejky alebo dokonca lepidlo na tapetu. Existuje však ekonomickejšia možnosť.

Najskôr sa starý povlak odstráni pomocou gélového odstraňovača. Je úplne bezpečný pre zdravie. Potom je potrebné povrch nasýtiť roztokom PVA vo vode. Tento proces bude trvať niekoľko dní, pretože sa odporúča opakovať postup niekoľkokrát po uplynutí jedného dňa. Potom steny prekryjeme akrylovým smaltom. Hotovo - desaťročná obrana je zaručená.

Police

Čas na vyplnenie výklenku skladovaním. Všimnite si, že pre vstavané možnosti skrineupevnenie políc v skriňovom nábytku bude neefektívne, pretože nie je možné sa dostať von. Je ťažké postaviť špeciálny rámec na vlastnú päsť, ale použitie nastaviteľných systémov odpruženia môže situáciu zachrániť.

Ďalším výhodným riešením je namontovanie skladov na segmenty soklovej lišty, ktoré podopierajú spodné police. Všeobecne platí, že po rozhodnutí o spôsobe, inštalácia vnútorných komponentov skrine nebude spôsobovať problémy.

Posuvné dvere

\ t

Inštalácia hlavného prvku posuvných skríň - posuvných dverí - je najťažšou fázou práce. Mechanizmus hrania rolí musíte nainštalovať takým spôsobom, aby dobre fungoval s jeho funkciami, poskytoval jednoduché posúvanie, presnú fixáciu a tiež nevydával cudzie zvuky.

Je potrebné určiť výber pozastavenia. Existujú tri typy: spodná koľajnica, horná a jednokoľajová.

V prvom prípade je podpera spodnou časťou mechanizmu a vrch zabraňuje vypadnutiu. Toto je najbežnejšia a najspoľahlivejšia forma. Inštalácia sa vykonáva nasledovne: horná a dolná koľajnica sú namontované na stránke, zdvíhané a nastavované až na doraz.

V druhom prípade sa naopak podpora dostáva do hornej časti. Mechanizmus teda nie je tak zaprášený, nevytvára cudzie zvuky. Ale s neopatrnou manipuláciou sa môžu časti ľahko poškodiť.

Treťou možnosťou je vozík s dvoma pármi valcov. V tomto prípade sa zavesenie každého krídla presunie na druhú koľajnicu.

Bsú namontované závesy, dvere sú kontrolované z hľadiska prevádzkyschopnosti - a preto je vstavaná skriňa pripravená!

Video: Vstavaná skriňa do-it-yourself