Vstavané kuchyne (65+ fotografií)

Moderné trendy sú také, že aj v klasických interiérových dizajnéroch sa snažia odkloniť od iracionálneho plánovania priestoru smerom k pohodlným, funkčným interiérom. A ak v obývacej izbe nábytok zloženie nepodlieha prísnym pravidlám, potom v kuchyni často musí mať obrovské množstvo položiek. To je miesto, kde vstavané kuchyne prísť na záchranu!

Architektonické a vstavané kuchyne - čo to je?

Na internete, vedľa vstavaných kuchýň, môžete často nájsť podobný názov - architektonický. Niektorí interpretujú tieto pojmy ako identické, ale je tu malý rozdiel.

Vstavané kuchyne už dlho existujú na trhu s nábytkom. Pod nimi sa rozumie headset, vrátane domácich spotrebičov. To znamená, že chladnička alebo rúra nie sú oddelenými objektmi od konštrukcie, ktoré navyše zaberajú viac miesta, ale sú neoddeliteľnou súčasťou nábytku.

Relatívne nedávno toto odvetvie pokročilo o niečo ďalej a predstavuje revolučné, moderné riešenie, najmä pre veľké miestnosti. To sa stáva, keď odborníci z inej sféry dospejú k názoru, v našom prípade - architekti. Z toho, ako aj z uvedených zásad, sa objavil názov - architektonické kuchyne.

Tradičný pojem miesta varenia prestal byť spojený s oddelenou miestnosťou plnou veľkého počtu predmetov. V snahe o čistý, svieži dizajn, ergonomickýModel.

Architektonické kuchyne boli integrované do obytného priestoru, pričom sa zachovala harmónia interiéru. Skvelým príkladom tohto projektu je projekt Hadi Tagerani, v ktorom náhlavná súprava vyzerala ako „nábytok v obývacej izbe“. Pocit uzavretej miestnosti sa dosiahol pomocou stĺpov a oblúkov - typických architektonických prvkov.

Dizajnér Philippe Starck šiel ešte ďalej a vytvoril funkčný šatník, ktorý zaberá najviac jeden meter štvorcový, ktorý obsahuje riad, riad a minimálny súbor domácich spotrebičov.

Znie to úžasne, ale nie každý si môže dovoliť takéto estetické slúchadlá a ešte menej ich bude chcieť. Prečo maskovať priestor, ktorý je spojený s domom, útulnosť a pohodlie? Ale ako racionálne plánovať - ​​hlavná otázka pri vytváraní vnútorného plánu. K tomu sú vyrobené ergonomické vstavané kuchyne.

Tipy na kuchynské vybavenie

Na úvod poznamenávame, že je nepravdepodobné, že by bolo možné kúpiť salóny so vstavanými spotrebičmi v salóne hneď po tom, čo sa pozrieme na krásnu možnosť. Často sa vykonáva na zákazku, simuluje a prispôsobuje parametrom budúcich priestorov a vašim požiadavkám. Tak ako zmeniť alebo kúpiť niečo po príchode nábytku do nového „domu“ bude veľmi problematické, na výber by sa malo pristupovať tak zodpovedne, ako je to len možné, po zvážení každej situácie.

Napríklad počet horákov na kachliach sa bude líšiť v závislosti od toho, či v nich žijev byte je veľká rodina alebo bakalár. To isté platí pre veľkosť chladničky, ďalšie kuchynské potreby.

Predajne nábytku majú často dohodu s konkrétnymi výrobcami. Niektoré známe značky robia kuchyňu a zodpovedajúce vybavenie. Odporúča sa používať výrobky rovnakého mena, najlepšie jeden riadok. Vyzerá esteticky príjemnejšie a tiež zjednodušuje opravy v prípade masívnych porúch.

Samozrejme, môžete sa zaoberať otázkou dokončenia vstavanej kuchyne sami, objednávaním výrobkov a domácich spotrebičov samostatne. Ale riskujete, že čoskoro zistíte, že nejaký objekt nezodpovedá parametrom výklenku, dobre nezapadá, alebo jednoducho nevyzerá vôbec tak, ako bol plánovaný.

Domáce spotrebiče: čo a kde?

Vstavané kuchyne sa môžu líšiť v štýle, usporiadaní a, čo je najdôležitejšie, v polohe. Žiadny model sa nezaobíde bez štandardnej sady domácich spotrebičov, ktorá obsahuje tieto položky:

1. Kompaktné a pohodlné povrchy na varenie. Môžu byť plynové, elektrické alebo kombinovať všetky druhy. Ich tradičná kombinácia s rúrou nie je dnes taká dôležitá. Povrch je často umiestnený na skrinke.

2. Pece, bez ktorých sa bez nich nezaobíde kuchyňa prívržencov zdravých potravín alebo domácich zákuskov, môžu byť umiestnené v samostatnej skrini za uzavretou fasádou.

3. Chladnička je kľúčovým „charakterom“ kuchyne, ale v prípade potreby ju možno zamaskovaťpomocou obloženia dverí. Umiestnenie závisí od celkového zloženia miestnosti, ale podľa pravidiel musí nasledovať pred umývadlom alebo pracovným povrchom.

4. Čistite a pohodlne. Mnohí sú zvyknutí vnímať ich ako samostatný prvok, ale v prípade vstavaných kuchýň podporujú kompozíciu. V spodnej časti nástenných skriniek alebo aj skladacích modelov, ktoré nie sú pri zložení viditeľné, existuje variant umiestnenia.

5. Pre hostí, ktorí šetria čas, je umývačka riadu nepostrádateľným pomocníkom v kuchyni. Nikto z hostí však nepozná tajomstvo čistých tanierov, pretože tento typ technológie je ľahko ukrytý za dverami pod pracovným povrchom.

6. Automatizácia sa však nedokáže vyrovnať s umývaním výrobkov, takže kuchynský drez zostáva povinným atribútom, aj keď nie elektrickým. Nie je potrebné ho skrývať pred zvedavými očami, ale nájsť vhodné miesto, ako je rohová zóna, je realistickejšie ako v bežných kuchyniach.

Približne štandardná súprava pre vstavanú kuchyňu vyzerá takto, ale moderní výrobcovia odporúčajú zvážiť vhodné miesto pre malé predmety: mikrovlnnú rúru, parný hrniec, viacvrstvový kávovar, kávovar, mixér a mnoho ďalšieho. Ich umiestnenie je plánované vopred: na stôl, v skrini alebo na závesných konzolách. Aby sme ukázali, aké sú možnosti vstavaného nábytku, odporúčame vám nainštalovať televízor.

Všetky potrebné zariadenia môžu byť umiestnené v spodnom rade aj v namontovanom zariadenískrine. Ešte viac funkcií sa dosahuje so zásuvkami, karuselmi alebo kuchynskými ostrovmi.

Výhody a nevýhody vstavaných kuchýň

\ t

Aj takýto pohodlný typ súpravy ako vstavaná kuchyňa má svoje nevýhody, ktoré nie každý výrobca ponáhľa varovať. Áno, je to pohodlné, funkčné, kompaktné, ale zároveň nepraktické a dosť drahé. A v okrúhlom súčte bude stáť nielen nákup, ale aj ďalšia starostlivosť.

Faktom je, že je ťažké opraviť alebo demontovať zariadenie zabudované do nábytku. Niektoré časti náhlavnej súpravy budú musieť darovať a obráťte sa na salón. Musíte zmeniť starú elektroniku pre rovnaký model alebo hľadať variant s podobnými parametrami.

To isté platí pre obnovu priestoru. Ak sa v priebehu času interiér stane podnadoestom a chce urobiť malé preusporiadanie - nemôžete robiť nič na vlastnú päsť.

Ďalšia nepriaznivá skutočnosť: zabudované zariadenie môže byť drahšie ako samostatné zariadenie. Je to spôsobené zvýšenými požiadavkami na kvalitu: ak sa vyskytnú ťažkosti s opravou, znamená to, že by sa mali vykonávať čo najmenej.

Dobrou správou však je, že existuje viac výhod ako nevýhod. Hlavným z nich je úspora miesta. Namiesto toho, aby ste rúru položili vedľa stolíka s pracovným povrchom, môžete ich jednoducho skombinovať a uvoľniť miesto pre niečo iné. A takéto triky tento druh kuchyneskryli dosť málo. S ich pomocou stačí dostať pár metrov štvorcových zadarmo.

Vstavaná kuchynská linka ponúka variabilitu v usporiadaní. Ak v tradičnej verzii nie je miesto na umiestnenie špeciálnej umývačky riadu, okrem toho, aby sa dala na podlahu, potom tu môžete napríklad nainštalovať o 20 centimetrov vyššie pre väčšie pohodlie.

Zaujímavý fakt: čím menšie sú trhliny v kuchyni, tým menšia je šanca, že tu budú tukové kvapky, kúsky jedla a všetky druhy baktérií. Preto sa zdá, že priestor je o to čistší.

Stojí za zmienku, že takýto nábytok vyzerá veľmi esteticky, predstavuje jeden celok, rám miestnosti? A možnosť skryť domáce spotrebiče otvára nové príležitosti pre štýl rozhodnutia.

Stylistické rozhodnutia

Tam, kde obyčajné kuchyne vyzerajú divne, zapadajú tie, ktoré sú dokonale zapadnuté do vnútorného štýlu, a to je ich hlavná výhoda pre tých, ktorí kladú estetiku na prvé miesto.

Vybavená moderná kuchyňa

Pre moderný štýl - moderné riešenia. Táto možnosť je najlepšia pre dnešné kuchyne a diktuje módu.

Sólová technológia je už dávno minulosťou v tých časoch, keď to bolo nové a zriedkavé potešenie. Pýcha sa takáto akvizícia bola považovaná za zásadnú záležitosť, ale v dnešnej dobe, keď sa technológia stala známou súčasťou života, je zvykom skrývať ju v priestore.

Vybavená kuchyňav štýle minimalizmu

Minimalistický interiér je harmónia a bezúhonnosť, ktorú môže rozbiť nevhodná umývačka riadu alebo kávovar. Vstavaná kuchyňa v tomto štýle je takmer monolitická štruktúra, ktorá lemuje priestor s čistou geometriou ich línií.

Vybavená kuchyňa v klasickom štýle

Pravdepodobne, mnoho milovníkov luxusných klasík, ktorí čelia takémuto problému: ako umiestniť moderné technológie do interiéru storočia XVIII? Hľadanie štylizovaných modelov je veľmi nepríjemná úloha. Ako optimálne riešenie sa však skryje za drevenú fasádu s jemnou rezbou. Výhody materiálu, dekoru a farby je možné zvoliť nezávisle.

Škandinávsky štýl zariadenej kuchyne

Biely, prírodný a zároveň moderný, tento štýl si vyžaduje starostlivý prístup ku každému detailu, aby žiadny objekt „nezľakol“ škandinávskej sviežosti z vášho interiéru. Kuchyne sú často kombinované s obývacou izbou, takže architektonický nábytok pomôže vytvoriť harmonický pocit.

Vstavaná kuchyňa v japonskom štýle

Medzi nedávno získanou popularitou etnických trendov - japonský štýl naďalej zaujíma vedúce postavenie vďaka svojej jemnej, pokojnej estetike, prírodným materiálom a orientálnym vzorom. Neprerušujte túto krásu pomôckami zabudovanými do kuchynského nábytku.

Vstavané kuchyne pre malé miestnosti

Takže vo vašom malom byte má kuchyňa malú plochu, čo je bežný problém v našej realite. Samotná vstavaná konštrukcia je v takýchto prípadoch vynikajúcou voľbou, ktorá pomôže ušetriť drahé štvorcové metre. Niekoľko tipov, ako to zapadnúť do priestoru, však nebude zbytočné!

Po prvé, súbor zariadení by mal byť štandardný, plus niekoľko malých položiek druhého významu. Zároveň si vyberte modely s minimálnymi parametrami, ale bez poškodenia funkčnosti.

Po druhé, starostlivo naplánujte svoje potreby, ako aj počet položiek, ktoré by mal váš nábytok pojať.

Vzhľad hrá o nič menšiu hodnotu. Štýl - moderný, škandinávsky alebo minimalizmus. Aby sa zabránilo zbytočným detailom, vzory, ktoré len rozdrvia priestor. Farby - vstavané kuchyne ponúkajú vynikajúcu príležitosť na navrhovanie konštrukcií, vybavenia a príslušenstva v jedinom tieni, najlepšie svetlom.

Vstavané kuchyne - foto

Aby sme dokázali estetickú krásu vstavaných kuchýň, pozývame vás, aby ste sa zoznámili s výberom fotografií. Nájdete tu ešte viac možností, dizajnové nápady a funkčné riešenia. Šťastné prezeranie!

Video: Vstavané kuchyne - interiérový dizajn