Vonkajšie kvetináče pre kvety: 70 fotografií a nápadov

Život na vidieku v našej dobe získava veľkú popularitu. Krajina a obytné pozemky sú zakúpené s cieľom nedostávať malé zeleninové záhrady, ako v sovietskych časoch, ale skôr získať nádherné miesto pre rekreáciu v prírode. Územie domu sa snaží čo najviac ozdobiť živými plotmi, kvetinovými záhonmi a inými „triky“, ktoré poskytujú estetické potešenie. Nie poslednú úlohu vo floristickej výzdobe hrajú pouličné vázy. Majú mnoho výkladov a sú schopní dokonale ozdobiť miesto, a robil vlastnými rukami, tiež ušetriť peniaze. V našom článku sa budeme zaoberať zaujímavými možnosťami pre vonkajšie kvetináče, ako aj metódami ich výroby.

Zvláštnosti vonkajších kvetináčov

\ t

Kvetináče s kvetmi v prímestskej oblasti pomáhajú šetriť miesto, takže aj na 3 - 4 väzbe je celkom možné zorganizovať vynikajúci kvitnúci skleník. Niekedy sa dokonca používajú na usporiadanie mini-zeleninovej záhrady, pestovanie zeleniny (uhorky, paradajky, atď). Je ľahké umiestniť ich na akékoľvek územie lokality, ozdobiť ploty a živé ploty bez toho, aby zaberali užitočnú pôdu, av prípade potreby ich premiestnite na verandu alebo lodžiu.

Výhodou výsadby zástupcov flóry v kvetináčoch je schopnosť poskytovať vysokokvalitnú starostlivosť, predlžovať obdobie kvitnutia, zabezpečiť bujný rast a kvitnutie. Črepníková rastlina je omnoho ľahšie poskytnúť potrebné osvetlenie, dostatočnú vlhkosť, výživnú pôdu,ktorý mu vyhovuje.

Moderné pouličné vázy majú tiež dekoratívnu funkciu, a to nielen pre rastliny, ale aj pre samotné kontajnery. Čo len krajinári nebudú vymýšľať! Okrem štandardných hrncov vyrobených z rôznych materiálov používajú najviac neočakávané domáce potreby a menia ich na skutočné postele.

Druhy vonkajších kvetináčov na kvety

\ t

Dnešné kvetináče pre domáce záhrady sa líšia veľkou rozmanitosťou. Na predaj nájdete rôzne tvary a veľkosti. Ak je výber tvaru hrnca založený na osobných preferenciách, potom musíte byť opatrnejší s rozmermi. Odporúča sa odpudiť veľkosť plochy, na ktorej sa bude nádoba inštalovať. Ak máte v pláne umiestniť ho na priestrannom mieste alebo uličke, je lepšie zvoliť väčší hrniec, aby sa nestratil v okolitej krajine. Menšie hrnce sú vhodné pre malé miesta, ktoré nezaťažujú situáciu a zaberajú priechodnú plochu.

Materiály

Hotové vonkajšie kvetináče ponúkané na predaj sú vyrobené z rôznych materiálov, na ktorých závisí vzhľad aj doba používania, cena výrobku. Najobľúbenejšie materiály sú:

Plasty - tento typ sa považuje za najjednoduchší a vyznačuje sa nízkymi nákladmi. Ich hlavnou nevýhodou je vystavenie chemickému a mechanickému namáhaniu, ktoré znižuje ich trvanieservice. Ale majú veľké množstvo modelov. Vďaka pružnosti materiálu sú z neho vyrobené kvetináče rôznych tvarov a veľkostí. Plast má rozsiahlu farebnú paletu, ktorá je schopná skutočne napodobniť kameň, keramiku alebo kovový povrch;

Drevené - dokonale zapadajú do akéhokoľvek krajinného dizajnu. Mali by ste dávať pozor na to, že materiál je schopný dokonale zadržať vlhkosť, takže je dodatočne upravený špeciálnymi nátermi. Ak sa tak nestane, rýchlo stratia svoje vlastnosti kvality a stanú sa nepoužiteľnými;

Hlinený tovar (keramika) - má vynikajúce estetické ukazovatele, dokonale priedušné, ale zem v takýchto nádobách rýchlo schne a vyžaduje časté zavlažovanie;

Kovové - vyznačujú sa vysokou pevnosťou, ale z času na čas podliehajú negatívnym účinkom vlhkosti, preto musia byť ošetrené antikoróznymi zlúčeninami. V modernej výrobe sa používajú materiály ako oceľ, mosadz, aspoň - liatina. Obzvlášť krásne sú kovové vázy v podperách vyrobených metódou kovania;

Betón - najodolnejšie vázy, ktoré môžu trvať desaťročia bez straty estetických a praktických vlastností. Hlavnou výhodou je, že rastliny v takýchto kontajneroch sa budú vždy cítiť pohodlne, budú bezpečne zakryté pred vysychaním v horúcom lete a prechladnutím počas chladného obdobia. Nepríjemnosť je objemnosť hrnca, ktorýznačne komplikuje ich prepravu.

Existuje aj veľa možností na výrobu vonkajších kvetináčov vlastnými rukami, kde sa zoznam materiálov výrazne rozširuje, ale o tom sa budeme baviť neskôr.

Metódy inštalácie

V závislosti od modelu majú vonkajšie kvetináče pre kvety rôzne spôsoby inštalácie. Najobľúbenejšie - stacionárne, určené pre montáž na podlahu. Spravidla majú impozantné rozmery, ktoré neumožňujú, aby konštrukcia padala pod vplyv akýchkoľvek faktorov (silný vietor, mechanické vplyvy).

Menšie hrnce sú umiestnené v dekoratívnych stolných stojanoch. Nemenej zaujímavá možnosť - visí hrnce, ktoré môžu zdobiť terasu, hlavný vchod do domu alebo plot. Najčastejšie majú ampelous rastliny, ktorých vetvy klesajú dole v nádherných kaskád.

Vonkajšie vázy na kvety vlastnými rukami

\ t

Hoci väčšinu vyššie uvedených odrôd možno kúpiť na predaj, pričom si vyberá najvhodnejší model materiálu, inštalácie a nákladov, mnohí uprednostňujú výrobu „domov“ pre rastliny vlastnými rukami, najmä preto, že na to môžete použiť všetko, čo je k dispozícii. bez získania finančných prostriedkov. Zvážte niekoľko jednoduchých, ale veľmi pekných možností.

Vonkajšie vázy z plastových fliaš

\ t

Mnohí z arzenálu budú určite používať plastNádoby na nápoje. Nenechajte sa ponáhľať vyhodiť, pretože z nich môžete urobiť rôzne kvetináče. Všetko bude závisieť od toho, ako nádobu rozrezať. Bočný podlhovastý otvor môžete rozrezať vo veľkej fľaši a položiť ho vodorovne na jeho zadnú stranu reverznou stranou, vymaľovať a vyplniť do pôdy. Takéto domáce kvetináče často dávajú akýkoľvek originálny tvar a menia sa na vtipné zvieratá.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je znížiť fľašu na polovicu: spodná časť sa zmení na kvetináč a zvršok sa stane elegantným stojanom. Ak vymaľujete výsledné náterové farby pod striebrom alebo mosadzou, môžete získať skutočné majstrovské dielo.

Z malých plastových fliaš môžete zložiť celú kompozíciu, vytvoriť závesné hrnce, ako je znázornené na fotografii, alebo originálne vertikálne terénne úpravy plota.

Kvetináče z riadu

\ t

Teraz je celkom módne ozdobiť kvetináče z jedál, a absolútne každý kontajner natretý svetlými farbami príde vhod. Pre tieto účely budú užitočné kotle, hrnce a cedník úplne eliminuje potrebu vytvárať drenážne otvory. Staré šálky a taniere, stojace na policiach, zostávajú často zo starých sád. V tomto prípade existuje možnosť dať im druhý život v podobe miniatúrnych hrncov. Keďže kontajnery sú pomerne malé na usporiadanie kvetov, je možné vybaviť jednu z nich „obydlím“ pre sukulenty a iné malé kultúry.

Ďalšou možnosťou nie je maľovať riady, ale nechať ich v originálialebo umelo starnú. Takýto kvetináč, napríklad z čajovej kanvice, ktorá videla názory, sa bude páčiť milovníkom retro-kompozícií a dekorácií pre štýly dediny.

Vonkajšie kvetináče z dreva

\ t

Drevo je skvelý materiál, ktorý sa ľahko spracováva. Je tu veľa možností - stojí za to spojiť fantáziu a môžete prísť s najneobvyklejšími návrhmi. Najjednoduchšia, ale skôr originálna verzia je kvetináč z paluby.

Často po rozrezaní alebo odrezaní starých stromov zostávajú v tejto oblasti fragmenty jeho mocného stĺpika - používajú sa na usporiadanie záhonu mini kvetov. Na tento účel položte guľatinu v horizontálnej polohe a vyrežte vybranie v hornej časti - najskôr sa otvory vyvŕtajú čo najbližšie k sebe, a potom sa pomocou sekáča odoberie vnútorné drevo. Použite aj starý valec, jednoducho ho rozrežte na polovicu.

Stojí za to zvážiť, že drevo sa môže rýchlo stať nepoužiteľným pod vplyvom vlhkosti, takže vo vnútri, kde bude pôda vyliata, by sa malo ošetriť škvrnami a položiť polyetylén na dno. Áno, a celá konštrukcia je lepšia na maľovanie a lakovanie, aby sa maximalizovala životnosť.

Kvetináč z betónu

\ t

Spôsob výroby vonkajšieho hrnca s použitím cementu možno možno označiť za časovo najnáročnejší, ale výsledkom bude spoľahlivá a trvanlivá konštrukcia. Najprv musíte variť dvekontajnery rovnakého tvaru, ale rôznej veľkosti, pričom jedna by mala byť o niečo menšia ako druhá. Potom pripravte roztok: vezmite cement a piesok v pomere 2: 3, premiešajte a pridajte trochu vody, kým neprestane zasahovať do homogénnej hmoty.

Keď je roztok pripravený, namažeme nádoby rastlinným olejom: rozmazáme vnútorné steny veľkej formy a vonkajšie steny malej formy. Nalejte roztok s výškou 3 - 5 cm do veľkej formy a vložte malé trubičky, na ktoré, keď betón začne tuhnúť, nainštalujte menší tvar. Nalejte cementovú maltu do steny a nechajte ju na jeden deň stuhnúť.

Po určitom čase by sa mala odstrániť menšia forma, cementová forma by mala byť posypaná vodou a pokrytá polyetylénom. Takéto akcie sa vykonávajú počas nasledujúceho týždňa, po ktorom sa hotový kvetináč vytrepe zo základnej formy.

Vonkajšie kvetináče na kvety - foto

Vonkajšie kvetináče na kvety sú nádhernou výzdobou každého priľahlého priestoru. Môžu byť vybrané alebo zdobené v akejkoľvek farbe, ale stojí za to zvážiť, že krása kvetináč by nemal zatieniť celé kúzlo a bohatstvo kvitnúcich púčikov. Ďalšie zoznámenie sa s pestrosťou outdoorových kvetináčov sa navrhuje pokračovať vo fotogalérii, kde sme sa snažili zozbierať najlepšiu zbierku záberov. Šťastné prezeranie!