Vnútorné dvere (90+ fotografií)

Interiér domu možno nazvať úspešným, keď sa jednotlivé časti navzájom harmonicky dopĺňajú. Dvere vnútorných priestorov pomáhajú, aby bola izba viac štýlová a pohodlná. Vykonávajú dekoratívnu aj praktickú úlohu. Funkčnosť spočíva v efektívnom zónovaní a dobrej izolácii hluku a estetika je okrem všeobecného štýlového smerovania miestnosti. K dnešnému dňu existuje obrovské množstvo kupónov, ktoré by ste mohli mať radi. Pomôžeme vám pri výbere a informovaní o rôznych možnostiach, vlastnostiach a výhodách interiérových dverí.

Vlastnosti interiérových dverí-kupé

Posuvný dizajn je tak univerzálny, že je rovnako vhodný pre veľké priestranné izby a malé miestnosti. Dvere vnútorných priestorov sú celým radom pozitívnych vlastností. Jednou z hlavných je napríklad dlhá životnosť. Tiež dizajn nikdy neopustí trhliny alebo škrabance na stenách alebo podlahových krytinách. Schopnosť vytvárať dvere bez prahov tiež robí organizáciu interiéru oveľa jednoduchšou.

Ak sa niekto obáva, že samostatná časť môže zlyhať, potom môžete prestať znepokojovať. Prvky mechanizmu pohybu dverí sa dajú ľahko opraviť a vymeniť. Mínus sa dá nazvať len vyššou cenou (v porovnaní s klasickými modelmi dverí). Ale výhody vo forme funkčnosti, nezvyčajné a ľahko použiteľnézvíťaziť.

Typy dverných priestorov podľa typu pohybu

\ t

Jedným z dôležitých kritérií pre výber posuvných dverí je systém pohybu konštrukcie. Povieme vám o tých najobľúbenejších.

Norma

Toto je najaktuálnejší typ posuvných dverí. Klasická schéma na dverách, ktoré sa pohybujú v smere koľajníc pozdĺž otvoru v stene. Počet a pevnosť panelov môže byť rôzna.

Do

Podstatou mechanizmu je, že systém sa nachádza vo dverách. Pri rozširovaní zostáva jedna polovica otvorená, čo bude voľné. Pohyb môže mať dva smery, ako je to v prípade kaskádových modelov.

Kazeta

Smer mechanizmu je spôsobený inštaláciou. Listy sú skryté v ďalších výklenkoch (často sa nazývajú kanystre na sadrokartón). Pohybový systém sa podobá klasickému mechanizmu štandardných dverí.

Radius

Originálny dizajn. Forma - oválna alebo zaoblená. Pohybovým mechanizmom môže byť kazeta alebo úplne podobná konvenčnej konštrukcii kupé.

Kaskádové vysielanie

Táto konštrukcia pozostáva najmenej z dvoch listov. Hlavné rozlišovacie znaky spočívajú v tom, že každé dvere majú svoj vlastný smer, ale otvor ich spája.

Druhy materiálu pre interiérové ​​dvere-kupé

\ t

Zloženie krídla dveríhrá rovnako veľkú úlohu ako vzhľad dverí v oddelení. Varianty materiálov pre výrobu sa líšia svojimi vlastnosťami, vlastnosťami a estetickou stránkou konštrukcie. Zoberieme do úvahy najobľúbenejšie možnosti:

Drevo

Prírodné zloženie, ktoré je najdrahšie medzi inými typmi vnútorných priestorov dverí. Dizajn je možné vyrobiť výlučne z ekologicky nezávadného dreva alebo v kombinácii s inými materiálmi. Dvere tohto materiálu dopĺňajú interiér podkrovia a krajiny.

Sklo

Na vytvorenie vnútorných dverí z takého špeciálneho materiálu sa najčastejšie používa odolné plexisklo, ktoré sa používa nielen na rolety, ale aj na hlavnú fasádu. Vzhľad môže byť jednofarebný, viacfarebný alebo ozdobený ďalšími ozdobnými prvkami alebo lesklým povrchom. Takéto riešenie bude optimálne pre high-tech štýl alebo minimalizmus.

MDF

Verná cena a elegantný vzhľad z neho urobili jeden z najvyhľadávanejších materiálov na výrobu posuvných dverí. Detaily panelov sa mierne podobajú drevenému povlaku, ľahko sa dekorujú, natierajú a frézujú. Tieto dvere môžu zdobiť miestnosť v štýle Provence.

Kov

Zmes môže obsahovať oceľ, meď a hliník. Z nich sa vyrábajú pohyblivé koľajnice, dekoratívne prvky a doplnky. Prísny výstižný vzhľad a maximumpevnosť dobre zapadne do vnútorného smeru high-tech alebo klasiky.

Plast

Táto zložka prostriedku je už mierne zastaraná a zriedka sa používa ako hodnotný materiál pre dvere vnútorných priestorov. Častejšie sa tu vytvárajú jednoduché a štýlové kolické a pohybové vozíky.

Ako si vybrať dvere oddelenia

Zostavili sme zoznam praktických tipov, ktorým by ste mali venovať pozornosť pred zakúpením dverí vnútorného priestoru:

1. Rozhodnite sa o stavebnom mechanizme, ktorý sa vám zdá jednoduchší. Možnosť paralelného posuvu a skladania.

2. Venujte pozornosť tvaru vodidiel.

3. Zónovanie miestnosti s pomocou vnútorných dverí by malo byť mäkké a organické, a nesmie odvádzať pozornosť od všeobecného smeru dizajnu. Rozdiel vo farbách by nemal byť väčší ako jeden tón.

4. Skôr ako si kúpite, nezabudnite zmeniť vchod. To pomôže určiť požadovanú výšku, šírku a veľkosť krídla dverí.

5. Zloženie dizajnu by malo byť v súlade s dizajnom interiéru.

6. Fasáda môže byť ozdobená špeciálnym sklom, lesklým povrchom, vinylovými nálepkami, maľbou alebo inými technikami.

7. Dverová skriňa by mala byť pevná, bez prasklín alebo škrabancov.

8. Skontrolujte kvalitu každého detailu: krídla, valce, vodidlá.

9. Oceľové kolesá sa považujú za najodolnejšie.

Dvere vnútorných priestorov - foto

Naša kolekcia fotografií vás oboznámi s estetikou interiérových dverí-priestorov v dizajne izieb rôznych štýlov, veľkostí a farieb. Šťastné prezeranie!