Vlečka pod kameňom (65 fotografií): výhľady, krásne nápady

Kompetentne vybrané materiály na konečnú úpravu môžu nielen výrazne vyzdobiť štruktúru a krajinný dizajn, ale tiež vytvoriť čo najpohodlnejšiu, vrelú atmosféru v každom dome. Kamenné dekorácie dávajú osobitný šarm, originalitu a slušný vzhľad súkromných budov. Ale vysoké náklady a objemnosť prírodného kameňa sú často dôvodom na opustenie tohto dekoratívneho materiálu. Dôležitou náhradou pre neho bude vlečka, napodobňovanie prírodného kameňa, ktorý sa tak dávno rozšíril. Má veľa pozitívnych vlastností, vrátane rôznych štruktúr. V našom článku sa budeme zaoberať hlavnými výhodami vlečky, napodobňujúceho kameňa, jeho odrôd a metód aplikácie.

Čo je vlečka, jej výhody

Vlečka je materiál na dokončenie stien, ktorý je schopný nielen chrániť budovu pred kvalitnými klimatickými podmienkami a vytvoriť príjemnú atmosféru v dome, ale aj dokonale ozdobiť fasádu. Ponoríme sa do histórie a všimneme si, že po prvý raz sa vlečka používala v stavebníctve už v 19. storočí, keď Američania začali používať drevené dosky ako obklady. A položili ich s prekrytím, rovnako ako horizontálne plátno viselo na sebe. O niečo neskôr, v polovici minulého storočia, v Kanade a Spojených štátoch začala výroba PVC obkladových panelov, ktoré sa vyznačovali svojou trvanlivosťou. Postupom času sa objavili aj iné typy.Obkladový materiál. Prečo je vlečka tak populárna po celom svete? Odpoveď na túto otázku vyplýva zo zoznamu podstaty materiálu, a to:

- Jednoduchá inštalácia - materiál je ľahko položiteľný aj pre začiatočníka, ktorý nemá s týmto materiálom veľa skúseností;
- Nie je potrebné vopred vyrovnať povrch, pretože primárna prepravka skrýva všetky nedostatky stien;
- nenáročná údržba - pouličné nečistoty sa dajú ľahko opláchnuť tlakom vody;
- Odolnosť voči poveternostným podmienkam, ktorá zaručuje životnosť materiálu (záručná doba je približne 50 rokov);
- Cenovo dostupné náklady.

Za zmienku tiež stojí, že moderné typy vlečiek majú širokú škálu rôznych verzií, ktoré ľahko napodobňujú akýkoľvek prírodný kameň. Pomocou kamennej obklady môžete vytvoriť dokonale majstrovské fasády, kombinovať textúry, ako aj aplikovať ich v interiéri. Ďalšou výhodou je univerzálna kompatibilita obkladu pod kameňom s inými druhmi obkladových materiálov (drevo, dekoratívne omietky, sklo, atď.).

Druhy vlečky pod kameňom

Dnes má kamenná vlečka rôzne výklady. Môže byť klasifikovaný podľa materiálov použitých ako surovina pre výrobu. Dôležitú úlohu zohráva aj rozsah povrchov, ktoré napodobňujú konkrétny prírodný materiál.

Materiály na výrobu vlečky

\ t

Rozhodovaniezariadiť fasádu domu alebo interiéru kamennou vlečkou; Moderný trh ponúka také typy vlečiek ako:

1. Vinylové obklady. Nízkonákladové PVC panely. Medzi jeho prednosti patrí rad typov povrchov - môžu byť hladké alebo majú zaujímavú textúru. Nízka hmotnosť uľahčuje prepravu a inštaláciu. Vinyl nie je vystavený prírodným katastrofám, poškodeniu plesňami a plesňami, má nízku tepelnú vodivosť. Pod vplyvom ohňa nehorí, ale iba sa rozpúšťa, pričom do atmosféry nevypúšťa škodlivé látky. Jeho výhoda ovplyvňuje aj nízku tepelnú vodivosť, ktorá poskytuje priaznivé vnútorné prostredie. Čo sa týka nedostatkov, stojí za zmienku nízka odolnosť voči mechanickému namáhaniu, silný šok.

2. Akrylátová vlečka. Drahší materiál vyrobený z najnovších polymérov, vďaka čomu vyniká zvýšenou pevnosťou a odolnosťou voči deformácii. Vyznačuje sa krásnym lesklým leskom, rôznymi textúrami a odtieňmi. Materiál najviac spoľahlivo napodobňuje murivo a má dlhú životnosť - až pol storočia. Ak si vyberiete akrylátový obklad pod kameňom, je dôležité venovať pozornosť jednotnosti farby z vonkajšej a vnútornej strany panelov - ak sa líšia farbou, znamená tonekvalitný materiál, ktorý bol znovu spracovaný na maskovanie nedostatkov.

3. Kovová vlečka. Vyrobený z hliníka a pozinkovanej ocele, materiál má najvyššiu pevnosť a dlhú životnosť a dodatočný polymérny povlak ho chráni pred koróziou. Kovová vlečka má atraktívny vzhľad, skutočne opakuje akýkoľvek druh kameňa, či už je to škrupina, kamenné vrstvy alebo tehly. Voľba pre dokončovacie fasády, stojí za to zvážiť, že listy sú pomerne ťažké a vytvorí ďalšie zaťaženie na stenu a základ. Budete potrebovať aj ďalšiu vrstvu izolácie, pretože materiál má zlú tepelnú izoláciu.

4. Vláknité cementové obklady. Špeciálny typ, ktorý je vyrobený z cementu, piesku, vody, celulózových vlákien a výstužných panelov. Materiál nie je horší ako pevnosť voči betónu, spoľahlivo napodobňuje reliéf prírodných zložiek a je odolný voči klimatickým a mechanickým namáhaniam. Pri výrobe vláknitého cementu vlečky pod kamenným mramorom drvený kameň, kremeň, sľuda sa pridáva do kompozície, ktorá dáva väčšiu podobnosť s prírodným materiálom. Často sa používa na navrhovanie podpivničenia, tŕňov, plotov.

Okrem výberu základného materiálu - obklady pod kameňom - ​​je dôležité zvoliť ďalšie prvky (štartovacie, dokončovacie pásy, rohy, detaily pre okná a dverné otvory), ktoré pri inštalácii spresnia spoje panelov a otvorov.

Rozmanitosť povrchovvlečka pod kameňom

Vďaka zdokonaleniu výrobnej technológie dnes môžete nájsť širokú škálu textúr a vzorov obkladových plôch. Okrem toho, rozmanitosť sa môže pochváliť neustálym objavom nových riešení, ktoré sú schopné napodobňovať prírodné sutiny, skalnaté, žulové balvany, škrupiny a tak ďalej. ,

Na základe znázorneného typu kameňa a veľkosti vzoru je vlečka reprezentovaná rozsiahlym farebným rozsahom, ktorý umožňuje vybrať najvhodnejší dizajn.

Uplatnenie obloženia kameňa

Aj keď samotný materiál vyzerá celkom krásne, je dôležité zvoliť správny dizajn pre estetický dizajn vonkajších alebo vnútorných stien budovy.

Vonkajšia obloženie

\ t

Dokončenie fasády budovy s vlečkou by sa malo predpokladať vo fáze výstavby. Ak sa rozhodnete tento dekoratívny materiál pokryť všetkými stenami, je lepšie dávať prednosť vinylovým panelom, ktoré sú ľahké a nevytvárajú ďalší tlak na box. Pre silné betónové a tehlové budovy môže byť výber materiálu ľubovoľný. Výber materiálu na kreslenie, stojí za to zvážiť, že veľké murivo vyzerá skvele na veľkých budovách a pre malý dom je lepšie zvoliť materiál, ktorý imituje.malý kameň.

V budovách postavených na niekoľkých podlažiach s kamenným obložením sa vo väčšine prípadov zhotovujú jednotlivé architektonické prvky: čiastočne steny, sokel, arkýřové okno atď. Vonkajší obklad s rozdielom medzi povrchom suterénu a stenami vyzerá krásne s použitím rôznych obkladových textúr a odtieňov. Ak existuje niekoľko budov (altánok, sauna, atď), môžu byť vyrobené v rovnakom štýle s domom, s použitím rovnakej textúry materiálu - táto možnosť bude vyzerať veľmi štýlovo, s dôrazom na vynikajúcu chuť majiteľa a krásu kameňa obklopený zeleňou.

Kameň je dokonale kombinovaný s inými druhmi dekorácií, napríklad s dekoratívnou omietkou, drevom, zrubom. Na fotografii vidíte nádhernú tandemovú vlečku pod kameňom, ktorý označoval centrálnu časť budovy, s hladkými omietkami a vstupnými stĺpmi. Pozoruhodným príkladom sú moderné domy v štýle chaty, kde je spodná časť budovy orámovaná suterénnou vlečkou a vrch je vyrobený z dreva alebo materiálov, ktoré ho napodobňujú.

Vedenie pod kameňom v interiéri

V modernom interiérovom dizajne je v poslednej dobe najvýznamnejšia vlečka, napodobňovanie muriva. Môže to byť hodná výzdoba útulnej obývacej izby, niekedy sa materiál používa na dokončenie kuchynskej miestnosti, ale je lepšie chrániť sa pred jej umiestnením v blízkosti ohňa. Na chodbe sa spravidla občas používa imitácia prírodného kameňa -obklady kresliť rohové plochy, výklenky, vchody. Tento typ dekorácie nájdete na balkónoch, ktoré budú aj v chladnom zimnom období vyzerať v teple a útulne.

Kamenná vlečka - foto

Na záver odporúčame navštíviť fotogalériu, kde môžete vidieť mnoho spôsobov, ako používať obklady pod kameňom. Uvidíte, aký veľký je tento materiál schopný ozdobiť fasády budov, malých budov, plotov a priľahlých oblastí. Fotografie tiež ukazujú možnosti použitia kamennej obklady v štýlových interiéroch. Šťastné prezeranie!