Visor na verande vlastnými rukami (80 fotografií) \ t

Baldachýn nad oblasťou verandy nielen šetrí pred poveternostnými podmienkami, ale poskytuje aj ďalšiu príležitosť zdôrazniť exteriérový štýl. Ako neurobiť chybu pri výbere, vybrať si kvalitu v súlade s exteriérom budovy - neskôr v našom článku.

Prečo potrebujeme strechu nad verandou?

Priezor nad vstupným priestorom môže mať inú podobu a je určený rôznymi vlastnosťami v závislosti od zvolených materiálov a typu konštrukcie. Budeme o tom podrobnejšie diskutovať nižšie. A teraz načrtneme niekoľko bodov, prečo je dôležité, aby sme si na verande vášho súkromného domu vybrali malý prístrešok:

- V prvom rade je to možnosť pohodlného vstupu a výstupu z obydlia. Napríklad, keď odídete alebo vstúpite do domu, potrebujete čas na zatvorenie dáždnika, na získanie alebo vloženie kľúčov, na zatvorenie alebo otvorenie dverí, a ak počasie neprospieva lodenici, potom kôlňa rozhodne nebude zbytočná;

- Okrem toho, že osobne vy a ľudia, ktorí vstupujú do vášho domova, nebudete podrobovať ďalšiemu namáčaniu, vysoko kvalitný priezor chráni drevené alebo kovové dvere pred účinkami kvapaliny;

- A samozrejme, estetika. Harmonické baldachýn dokončí a zdôrazní exteriér vášho domu a stránky, najmä ak si vyzdvihnete materiál, ktorý zodpovedá iným detailom dizajnu.

Typy priezorov nad verandou

Takže ste sa rozhodli vybudovať pekný priezor, ale nie ste si istí, ktorý z nich. Pozrime sa na dve skupinyMožné varianty a typy konštrukcie:

Monolitická konštrukciastojí ako jeden celok so stenou, preto sa tento druh dá nazvať dobrý a pripravený na dlhú prevádzku. Zároveň však táto funkcia určuje nevýhody tohto produktu. Stavba nebude môcť čiastočne opraviť alebo presťahovať na iné miesto. Takúto clonu je veľmi ťažké inštalovať, a preto pravdepodobne bude musieť vyhľadať pomoc od odborníkov.

Modulové výrobkyboli v poslednej dobe veľmi populárne. Ich štruktúra sa skladá z niekoľkých častí, ktoré sú držané pohromade. Dizajn je ľahko namontovateľný a tiež umožňuje čiastočnú alebo úplnú opravu a všetky tieto postupy môžete vykonávať nezávisle od seba. Medzi výhody, ktoré môžete poukázať na širokú škálu farieb týchto produktov - to vám umožní vybrať si optimálne riešenie pre exteriér vášho domova.

Haly sa tiež líšia v závislosti od spôsobu pripevnenia. Takáto dôležitá vlastnosť štruktúry sa musí zohľadniť vo fáze plánovania.

Možnosti pozastaveniasú trvalé a spoľahlivé, ale len vtedy, ak boli postavené s podperami. Visory sú pripevnené na stenu samotnú a podpery v tomto prípade zabezpečia odolnosť, predĺženie životnosti.

Závesné konštrukciesú vyrobené z ľahkých materiálov v dôsledku pripevnenia na špeciálne závesy. Napríklad sklenené priezory vyzerajú veľmi atraktívne, najmä v prípade budovy v modernom štýle.

Rôzne materiály

Okrem typu konštrukcie a spôsobu jej pripevnenia sa clony líšia aj v závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Aby sme nestratili zo zreteľa voľbu a nevybrali si možnosť, ktorá bude trvať dlhú dobu, zvážme najbežnejšie, posúdime ich silné a slabé stránky.

Zvlnené priezory

\ t

Je to jeden z najpoužívanejších materiálov pre prístrešky na verande. Často sa uprednostňuje kvôli nízkym nákladom, ako aj jednoduchosti inštalácie a údržby. Takýto výrobok je praktický a má dlhú životnosť. Jeden profilovaný výstupok nie je trvanlivý, a preto stojí za to vyzdvihnúť hrubé úpravy a zakryť ich vrstvou ochrany.

Polykarbonátové priezory

Výrobcovia ponúkajú širokú škálu farieb, medzi ktorými môžete nájsť a transparentne, takže si určite môžete vybrať najvhodnejší pre váš prípad. Pekná vlastnosť - takéto modely sú flexibilné, čo im poskytne potrebnú konfiguráciu. Priezor vyrobený z tohto materiálu bude pevný, trvanlivý a ohňovzdorný. Môže však dôjsť k zakaleniu v dôsledku vystavenia sa slnku, preto si na ne určite položte prostriedky na ochranu.

Visiace plechové strechy

\ t

Malo by sa zvoliť tak, aby zodpovedalo streche a inštalovať náter už vo fáze výstavby budovy. Návrh poteší dlhé prevádzkové obdobie,nenáročný na starostlivosť, ale zohreje sa zo slnka a neposkytuje dobrú zvukovú izoláciu.

Kované vidlice

Kované výrobky nikdy nevyjde z módy a budú vždy vyzerať neuveriteľne atraktívne. Odmietnutie takejto voľby môže, pokiaľ nie je nevhodným štýlom konštrukcie alebo vysokými nákladmi na takýto priezor. Pokiaľ ide o druhý, nemôžete sa báť príliš veľa, pretože môžete znížiť náklady na výstavbu, ak si objednáte možnosť, ktorá kombinuje kovanie a polykarbonát, alebo rovnaké kovové dlaždice.

Drevené clony

Jeden z najobľúbenejších materiálov pre dekoratérov. A to je naozaj krásna a harmonická možnosť pre dom s dreveným povrchom. Tu je široké pole pre experimenty - urobiť pergolu, vyrezávaný priezor, maľovať v akejkoľvek farbe, ktorú chcete, alebo nechať prirodzenú farbu. Hlavná vec - nezabudnite na špeciálnu impregnáciu na ochranu pred vystavením kvapalinám. Pokiaľ ide o tvar konštrukcie, potom dávajte prednosť nekomplikovaným kompozíciám - dvojitým alebo jednoduchým.

Sklo visiace

Baldachýn s trojitým alebo tvrdeným sklom vyzerá veľmi ľahko a vzdušne a je ideálny pre budovy v modernom štýle. Prečo stojí za to zastaviť sa na týchto typoch skla? Faktom je, že štandardné odrody nemôžu zaručiť vysokú pevnosť a trvanlivosť. Ale triplex, ktorý je prepojenýokuliare alebo silné tvrdené sklo. Jediným negatívnym bodom je cena kvalitného materiálu, ako aj zložitosť údržby a opráv.

Visor nad verandou vlastnými rukami

Inštalácia priezoru cez verandu nie je taká ťažká, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Vo väčšine prípadov nepotrebujete špeciálne zručnosti a zručnosti.

Po prvé, musíte urobiť podrobnú schému štítu s rozmermi, ako aj rozpočet s údajmi o potrebnom množstve materiálu. V procese vytvárania takéhoto projektu zvážte technické aspekty:

- Šírka konštrukcie je jeden a pol násobok rozťažnosti dverí;
- Vypočítajte dĺžku tak, aby bola aspoň o jeden meter väčšia ako šírka otvoru dverí;
- Rohy svahov musia byť najmenej 20 stupňov, aby sa výrobok mohol vyrovnať so zaťažením snežnými závesmi;
- Vzdialenosť od fasády hlavnej budovy k vonkajším okrajom priezoru by mala umožniť voľné otvorenie dverí.

Najprv zmerajte šírku verandy a potom pridajte 30 cm na každú stranu - to bude veľkosť priezoru. Určite vzdialenosť pre požadovaný kryt, výška sa vypočíta s prihliadnutím na dispozíciu domu a stupeň sklonu svahu. Tento náčrt vám pomôže pochopiť, aká dĺžka je potrebná.

Ďalej zo stromu alebo kovového tvaru: nosník, rampy, krokvy a vzpery. Rampy a krokvy by mali mať rovnakú dĺžku. Spojte tieto prvky so skrutkami (v prípade dreva)alebo zváranie (ak pracujete s kovom).

Uzamknite rám. Nosník prilepte k stene pomocou skrutiek (prednostne nerezovej ocele) a vzpery s kotvami. Položte prepravky na krokvy (použite tyče alebo hranové dosky). Ak chcete pracovať s plechom alebo bridlicou, nechajte medzi lištami 20–40 cm.

Položte strechu na krokvy a potom ju upevnite. Odkvap (v dolnej časti svahu) a priľahlú dosku upevnite na hornom svahu alebo stene. Vytvorte odkvapový systém - môže to byť odkvap alebo rúra.

Ak postavíte priehľadný kryt na viacvrstvové obloženie stien, upevnite konštrukciu pomocou obuvi z nehrdzavejúcej ocele na vonkajšiu vrstvu. S cieľom ďalšieho otepľovania nezmokne, postarajte sa o utesnenie spoja nosníkov a vzpier.

Návštevník nad verandou - fotografické nápady

Diskutovali sme o nuanciách, ktorým by sme mali venovať pozornosť pri výbere štruktúry prístreškov, materiálov a ako ju postaviť sami. Ďalej ukážeme ešte viac fotografií s nápadmi na usporiadanie tohto atraktívneho exteriéru. Prajeme Vám inšpiráciu pre kreatívne výkony, silné stránky pre nové budovy a príjemné prezeranie!