Vidiecky štýl v interiéri (80 fotografií) \ t

Mnohí z nás majú najpríjemnejšie spomienky na detstvo spojené s letnými prázdninami u našich babičiek, útulný dom pri rieke, voňavé koláče a krásny ručný obrus. Country štýl v interiéri je rustikálne jednoduchosť, staroveké tradície, šetrnosť k životnému prostrediu a jedinečné kúzlo. Tento štýl je tak rozmanitý, že zahŕňa také populárne návrhy: ukrajinskej, ruskej, americkej, francúzskej, anglickej, mexickej, talianskej. Každý zvolený smer môže sprostredkovať ducha a hodnoty ľudí.

Charakteristiky vidieckeho štýlu

Počiatky tohto duchovného vnútorného smeru viedli do dvadsiatych až tridsiatych rokov dvadsiateho storočia, keď si ľudia v krajine kúpili majetok a navrhli ho pomocou motívov dedín. Od roku 1950 sa vo vidieckom štýle zhromaždilo mnoho fanúšikov po celom svete a milovníci pohodlia sa začali meniť svojou pomocou nielen svojimi vidieckymi domami, ale aj priestrannými apartmánmi. Kombináciou jednoduchosti a funkčnosti má krajina niektoré špeciálne funkcie:

1. Kalibrované farebné riešenie. Krajina neakceptuje kyslé farby. Prirodzené svetlé odtiene a neprítomnosť jasných kontrastov sú preňho typické. Najúspešnejšie farby na výzdobu, nábytok a textil sú biele, pieskové, olivové, svetlo tyrkysové, hnedé, sivé, žlté.

2. Ekologické materiály. Toto je základ vidieckeho štýlu. Nábytok môže byť vyrobený z dreva, riadu - z hliny, záclony - tkané z organickej bavlny. Stojí za to zabudnúť na plastové, linoleum podlahy a syntetickétkanivo.

3. Jednoduchá úprava. Pokrytie podlahy a steny by malo byť elegantným zázemím pre tento štýl. Biela maľba, drevené podlahy a sklenené, medené alebo hliníkové prvky sú vítané.

4. Pôvodné textílie. Jeho voľbe by sa mala venovať osobitná pozornosť. Najčastejšie sú izby zdobené prírodnými závesmi, vankúšmi, vlnenými prikrývkami a kobercami a kuchyňa je zdobená obrusom s krásnou výšivkou a ručne vyrobenými obrúskami.

5. Zdobený nábytok. Odborníci radia pozrieť sa na rovné predmety s hladkou textúrou. Pohovka pre hostí môže byť ozdobená špeciálnym čalúnením a geometrickými vzormi, posteľ pre spálňu - pozostáva z kovaných železných prvkov. Tabuľky môžu byť zdobené autorskými kresbami.

6. Luxusné doplnky. Prijateľným dekorom pre vidiecky štýl budú hlinené figúrky, plstené hračky, vyšívané maľby, ručne vyrábané vázy so vzormi, drevené boxy, keramické riady, hrnce.

7. Kovové prvky. Napriek tomu, že tento predmet zahŕňa veľké množstvo drevených predmetov, dizajnéri tiež radi používajú kovové vložky. Medené riady, nábytok z tepaného železa a kuchynské dekorácie sú dobrou voľbou.

8. Bunkové vzory. Môžu byť najčastejšie vidieť na obrusy, záclony, obrúsky, obrazovky. Táto tlač je v súlade s dizajnom krajiny.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Voľba podlahového a stenového obkladu pre rustikálny štýl interiéru je jednou z možnostíhlavných úloh, ktoré by sa mali brať veľmi zodpovedne. Pri navrhovaní miestností musíte použiť prírodné a jednoduché materiály, vylúčiť plastové panely, samonivelačné podlahy a lesklé stropy.

Pohlavie

Ideálnou voľbou by boli také možnosti: inštalácia podlahovej rohože, podlahy, dlaždíc, použitie dekoratívneho kameňa. Farebná paleta sa môže líšiť od béžovej po kávu. Hlavná vec - nezabudnite, že podlaha by mala byť v súlade s farbou stien.

Steny

Dekorácia na stene by mala závisieť nielen od zvoleného materiálu, ale aj od celkového vzhľadu miestnosti. To je najlepšie pre štýl krajiny (v každom smere) fit drevené panely, tapety s jednoduchými vzormi (bunka, pás, bodka), dekoratívne omietky, murivo.

Strop

Jedným z najobľúbenejších stropných dekorácií je drevené trámy. Budú v dokonalej harmónii s bielym pozadím, doplnia celkovú atmosféru pohodlia a možno sa stanú aj akýmsi vrcholom miestnosti.

Nábytok

\ t

Hlavným kritériom pri výbere správneho nábytku pre tento štýl je funkčnosť a jednoduchosť. Položky môžu byť objemné a mierne drsné. Hosťovskú izbu dokonale dopĺňajú prútené stoličky, kuchyňa s kovaním alebo dreveným nábytkom, spálňa s obdĺžnikovými závesnými policami a široká posteľ (drevené alebo s kovovými vložkami). Nie je zbytočné askrinky s ručne vyrezávanými. Okrem toho si môžete kúpiť umelo starnúce materiály. Aj kožené čalúnenie mäkkého rohu bude vyzerať veľmi krásne.

Interiéry izieb vo vidieckom štýle - foto

Každá jednotlivá miestnosť môže špeciálnym spôsobom sprostredkovať slobodného ducha štýlu. Spálňa bude naplnená pohodlie domova, kuchyňa - pohostinnosť, obývacia izba - kúzlo.

Spálňa v štýle country

Určite sa v dome stane pokojný a útulný kútik. Strop by mal byť monochromatický, ale steny môžu byť zdobené kvetinovými ornamentmi, geometrickými vzormi alebo drevenými trámami. Spálňa by nemala byť preplnená nábytkom. Stačí drevená lakovaná posteľ, kovový toaletný stolík a pohodlné prútené kreslo. Výzdoba môže byť nielen doplnkom v podobe stolových lámp a krajinomaľieb, ale aj funkčnými textíliami, ktoré splnia tak praktickú, ako aj estetickú úlohu. Napríklad, patchwork posteľné prikrývky, ručne vyrábané koberce, vankúše z vlny.

Obývacia izba v štýle country

Centrum miestnosti môže byť zdobené knižnicou, krbom, ako aj ručne vyrobeným stolom. Podlaha môže byť zdobená murivom a steny môžu byť zdobené drevenými trámami. Prostredníctvom políc alebo stoličiek môžete zónu z priestrannej izby umiestniť do dvoch samostatných priestorov. Vo forme dekoru je dobré používaťhrnce, kované svietniky, police s hlinenými figúrkami a bronzovými prvkami. S pomocou koberčekov so vzormi, maľbami s kvetinovými motívmi, ručne vyrobenými doplnkami, fotografiami môžete zriediť miestnosť a textílie.

Detská izba v štýle country

Teplé pastelové farby, prírodný nábytok, police na knihy sú skvelé na zdobenie detskej izby. Vo forme dekoru je najlepšie použiť posteľnú bielizeň s krásnymi kresbami, plstené hračky, drevené truhlice na veci, staré zrkadlá, hlinené figúrky zvierat. Tento prístup osloví deti a dokonale doplní celkový dizajn domu.

Kuchyňa v štýle country

Výzdoba kuchynského priestoru v štýle krajiny by mala spájať aj prirodzenosť a jednoduchosť. Okná môžu byť zdobené bavlnenými závesmi alebo stuhami, stoličky s mäkkými vymeniteľnými sedadlami, stôl s obrusom s ručne vyrobenými vzormi. Ideálnym základným osvetlením bude luster s kovanou základňou a prídavné - okrúhle stolové lampy. Keramické taniere, kvety v hlinených vázach, maľby so zátiší, beztížne prírodné záclony môžu byť dekorom.

Kúpeľňa v štýle country

Bude vhodné použiť modulárny nábytok s geometrickým tvarom a kované držiaky uterákov. Podlahy a steny môžu byť obložené ľahkou dlažbou alebo kameňom. Prírodné podlahové rohože, drevené hrebene, staršie zrkadlá s integrovaným osvetlením a hlinené mydlá sú dobrým dekorom.