Vešiak na šaty (75+ fotografií)

Vešiak na šaty je nevyhnutným atribútom každého obytného priestoru. Dnes však existuje mnoho modelov, medzi ktorými je čestné miesto obsadené podlahovými konštrukciami. Vešiaky inštalované na podlahe majú svoje vlastné vlastnosti a výhody, veľký výber foriem, ktoré vám umožnia vybrať si tú správnu voľbu pre konkrétny interiér. V tomto článku sa pozrieme na hlavné vlastnosti vešiakov na podlahu pre oblečenie, ich odrody a tiež poskytneme niekoľko tipov, ako urobiť dobrú voľbu.

Výhody

Na rozdiel od vešiakov zabudovaných v skrini alebo stene má vešiak na šaty významnú výhodu v mobilite - dá sa ľahko nainštalovať na správne miesto, v prípade potreby sa premiestni, bez veľkého úsilia. Výhody uvažovaných vešiakov možno pripísať aj týmto ukazovateľom:

- Nie je potrebné poškodzovať obklady stien - ak nie je vešiak v miestnosti potrebný, dá sa jednoducho odstrániť;

- Bohatý výber modelov, ktorý okrem štandardu zahŕňa aj jedinečné dizajnové návrhy. To umožňuje vybrať vešiak na podlahu pre akýkoľvek štýl interiéru;

- Kapacita väčšiny dizajnov, kvôli ktorým sú závesy často inštalované na podlahe chodby, kde môžete umiestniť oblečenie nielen majiteľom, ale aj hosťom domu.

Za zmienku stojí aj to, že veci sú umiestnené na vešiak podlahy úplne voľne av prípade potrebyAk chcete sušiť šatník, môžete jednoducho tlačiť dizajn bližšie k zdroju tepla.

Výrobný materiál

Pri výbere vešiaka na podlahy je dôležité venovať pozornosť výrobnému materiálu, pretože je zodpovedný za pevnosť konštrukcie, ako aj jej význam pre celkový štýl interiéru. Nasledujúce typy vešiakov, v závislosti od materiálu:

1. Drevené - vyrobené z rôznych druhov pevných, pomerne silné a trvanlivé. Sú to celé a tímy, ktoré sa skladajú z niekoľkých prvkov. Drevené modely budú vyzerať skvele v rustikálnom interiéri, v podkroví v štýle loftu a samozrejme v klasickom dizajne. Môžete si tiež vybrať drevený výrobok, ak je na chodbe povrchová úprava z prírodného materiálu, ako je kameň.

2. Metallic - vyznačujú sa veľkou hmotnosťou a vynikajúcou stabilitou, takže sú skvelé pre chodby, čo vám umožňuje označiť veľa ťažkého vrchného ošatenia. Kovové podlahové vešiaky sú najčastejšie vyrobené z pochrómovaného kovu, ktorý je vymaľovaný v rôznych farbách, ale sú tu aj zaujímavejšie modely - tie kované, ktoré dokážu dodať elegantný interiér.

3. Plast má hlavné výhody nízkej hmotnosti a nízkych nákladov, ale je menej stabilný a nemôže odolať veľkému množstvu oblečenia.

Okrem preskúmaných materiálov môže vešiak na šaty pozostávať z kombinácie prvkov, napr.drevené police alebo plastové vložky.

Typy ramien na šaty

Dnešný trh ponúka obrovskú paletu vešiakov na podlahe - od tých najnáročnejších až po najvýraznejšie v ich originalite. Sú stacionárne alebo vybavené kolesami, ktoré umožňujú jednoduchú prepravu, otvorené a zatvorené. Tam sú tiež transformátor závesy, ktoré môžu vykonávať rôzne funkcie.

Statív

Tento druh je možno známy každému človeku, pretože má veľmi dlhú históriu existencie. Návrh však nestráca svoj význam pre súčasnosť, získavanie nových, vylepšených foriem v priebehu rokov. Existujú dva hlavné typy vešiakov, statív. Prvá pozostáva z pevnej tyče s hákmi umiestnenými v rovnakej výške alebo na rôznych úrovniach. Konštrukcia je vystužená kruhovým podkladom. Ak vyberiete túto možnosť pre chodbu, musíte venovať pozornosť jej stabilite - podporný kruh by mal mať priemer najmenej 30 cm.

Druhý typ znamená model zostavený z niekoľkých zakrivených kovových pásov, ako je znázornené na fotografii uvedenej nižšie. Horné ohyby sú zároveň oveľa menšie ako spodné. Tento záves je oveľa stabilnejší ako ten predchádzajúci, ale bude vyžadovať väčšiu plochu, preto bude vhodný v priestrannej miestnosti.

Kombinácia so stoličkou alebo stĺpikom

\ t

Praktická verzia transformujúceho závesu, ktorá zaberá málo miesta, je v poriadkupre inštaláciu v ktorejkoľvek miestnosti. To je jedna z odrôd kostýmových ramien, ktoré môžu byť dodatočne vybavené podstavcom. Takýto nábytok bude dobrým riešením pre malé byty, kde je katastrofálny nedostatok voľného priestoru. Okrem toho, že sa tu perfektne zmestí malá šatníková skriňa, bude záves slúžiť ako sedadlo alebo bude mať ďalší úložný priestor. Dizajny so stojanom majú väčšiu stabilitu vďaka váženiu spodnej priehradky, takže môžu ľahko odolať hmotnosti aj zimných kabátov a kabátov.

Vešiak na obleky

\ t

Tento názor je vhodný tak pre dospelé izby, malé šatne, ako aj pre deti, ak dieťa nosí školský oblek. Jeho hlavnou výhodou je prítomnosť špeciálnych závesov na bundu a priečok na nohavice. Dámsky model sa dodáva dodatočne s úchytkami na sukňu. Vešiak na šaty je vyrobený z akéhokoľvek materiálu, vrátane plastu, pretože nenesie ťažké náklady. Výhodou mnohých podobných modelov je prítomnosť police alebo malej skladovacej haly, kde sa kompaktne umiestnia doplnky do šatníka a potrebné predmety, ako sú okuliare, hodinky, kľúče atď.

Stand

Vešiak so stojanom na vešiak dokonale zvláda úlohu skrine. V závislosti na veľkosti, môže držať dosť veľa oblečenia, ktoré sa zmestia pohodlne a nestratí tvar. Konštrukčne je vešiak vytvorený z obdĺžnikovej základne, regálov ajedna alebo dve rúry, na ktorých sú zavesené závesy. Dobrá voľba je moderný stojan s výškovým nastavením, ktorý sa môže pohybovať od 80 cm do 1,5 m. Materiál na výrobu je drevo alebo kov, sú tu aj kované konštrukcie. Detské podlahové stojany môžu byť vyrobené z plastu a majú svetlú farbu.

Pre dospelých porastov je dôležité správne vyberať vešiaky, ktorých dĺžka by nemala byť menšia ako veľkosť oblečenia z ľavého ramena doprava - to pomôže vyhnúť sa účinku natiahnutých ramien. Tenké štruktúry tiež vedú k deformácii, preto je lepšie zakúpiť objemové vešiaky. Venujte pozornosť aj kvalite leštenia a náteru. Ak má povrch nízku kvalitu, má drsnosť, poškodené sú tenké a ľahké tkaniny.

Modely na kolesách, ktoré sa môžu v prípade potreby voľne pohybovať, sú veľmi žiadané. Rodiny, ktoré milujú privítať hostí v dome, si môžete kúpiť skladací vešiak. Takýto model v zmontovanom tvare bude mať veľmi málo miesta a v rozloženom stave poskytne pohodlné umiestnenie veľkého množstva vecí.

Neštandardné závesy

\ t

Táto kategória zahŕňa rôzne konštrukčné riešenia, v ktorých sa spája funkčnosť a individuálna krása. Veľmi často sa takéto modely stávajú interiérovou výzdobou, prinášajúc poznámky originality, ako sú závesy stromov v škandinávskej chodbe, kované masívne stavby, neobvyklý podkrovný stánok arôzne abstraktné produkty.

Ako si vybrať?

Voľba vešiaku podlahového plášťa závisí od mnohých faktorov. V prvom rade je potrebné rozhodnúť, koľko vecí sa má na ňom umiestniť a ktoré z nich. Napríklad, pre ťažké top skriňa, musíte zvoliť pevnú a stabilnú štruktúru z materiálu, ktorý sa nebojí vlhkosti. Tieto závesy sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele alebo dreva, potiahnuté impregnáciou odolnou voči vlhkosti. Ak je vešiak určený na uloženie kostýmu, musí mať penové gumové priečky a pre sukňu špeciálne prídavné háčiky.

Je dôležité vziať do úvahy počet rodinných príslušníkov - ak jeden alebo dvaja ľudia žijú v byte, môžete si vybrať kompaktnú možnosť a priestrannejšiu pre veľkú rodinu. Ak hostia často navštevujú dom, môžete si vybrať niekoľko návrhov.

Pri výbere je tiež dôležité umiestniť vešiak na podlahu - spravidla je na chodbe inštalovaný masívny a v miestnosti (spálňa, detská izba, kúpeľňa) je lepšie sa obmedziť na ľahkú konštrukciu.

Okrem priestrannosti je dôležitý aj vzhľad závesu. Mal by byť v súlade s okolitým interiérom, aj keď je vyrobený v neštandardnej forme alebo na svetlej palete farieb, môže sa stať aj prízvukovým prvkom.

Vešiaky na šaty - foto

\ t

V našej galérii sme zozbierali množstvo fotografií zobrazujúcich rôzne typy vešiakov na podlahu na oblečenie v interiéri. DúfameVizuálny úvod vám pomôže správne sa rozhodnúť. Šťastné prezeranie!