Veľkosti lôžok: jednolôžkové, jeden a pol, dvojlôžkové

Pokiaľ ide o spánok, nestačí len vyzdvihnúť kvalitnú drevenú posteľ, dať elastický matrac, aby bola táto krása príjemná na dotyk. Je dôležité, aby si dovolenkári mohli pohodlne sadnúť na povrch tak, aby ich nohy neviseli alebo nevystrašili obrovský priestor. Dnes budeme hovoriť o tom, čo sú veľkosti postelí a ako si vybrať medzi nimi perfektnú možnosť.

Predbežné merania

\ t

Výber lôžka na základe jeho veľkosti bude musieť zohľadňovať niekoľko aspektov naraz. Zvážte každú z nich v poriadku.

Veľkosť izby

Nie je nič zložité, pokiaľ ide o to, že nábytok by sa mal zmestiť do miestnosti. Predtým je potrebné vyhradiť miesto pre budúcnosť postele v spálni a odhadnúť, či je toto usporiadanie pohodlné. To platí najmä pre malé miestnosti, v ktorých musíte racionálne používať každý meter štvorcový. Po rozhodnutí o výbere vykonajte merania prideleného územia - tieto informácie budú potrebné v sklade.

Rozmery vlastníkov

A ešte dôležitejšie je pohodlie nie v miestnosti, ale na posteli, takže ďalšia hodnota, ktorá sa má určiť, je rozmer vlastníkov. Do úvahy sa berie rast a objemy človeka a pridáva sa k nim náhrada 20-30 cm, čo sú minimálne parametre, vzhľadom na ktoré sa nemôžete báť nepríjemných „prekvapení“ ako zavesenie rúk po okrajoch.

Na určenie vhodnej veľkosti choďte rovnoukladanie je efektívnejšie ako akékoľvek výpočty. Je potrebné ležať na posteli a ramená zložené tak, aby sa konečky prstov dotýkali a lakte boli od seba vzdialené. Ak sa zavesia, potom priestor na posteli nebude stačiť pri zatáčaní.

Aktivita počas spánku

Dokonca aj dokonalá posteľ nebude vyhovovať ľuďom, ktorí sú aktívni v spánku. Niektorí napríklad často menia polohu tela, iní ležia natiahnutím končatín. Takíto vlastníci si v každom prípade musia vybrať nábytok širšie, čo poskytne priestor pre nekontrolované pohyby, najmä v pároch.

Ako určiť veľkosť postele?

Táto práca s číslami však neskončí. S potrebnými parametrami pre budúci nábytok môžete prísť len k výrobcovi nábytku, ktorý navrhne perfektnú možnosť. Obchod si bude musieť vybrať z ponúkaného rozsahu, pričom bude venovať pozornosť viacerým ukazovateľom.

Rôzne systémy opatrení

\ t

Matrace a posteľná bielizeň sa vyberajú po zakúpení postele tak, aby dokonale zapadali do parametrov. Dávajte pozor na výrobcu - závisí od kompatibility prvkov.

Faktom je, že systémy opatrení sa líšia v rôznych častiach sveta. Sú to len dve: angličtina, ktorá sa používa v Spojených štátoch, a metrická charakteristika európskych krajín. Americké spoločnosti uvádzajú rozmery v palcoch a v taliančine v centimetroch.

Problém je v tom, že výsledkom konverzie sú nepríjemné čísla. Napríklad dĺžka80 palcov a šírka 60 palcov sa zmení na 203,2 resp. 152,2 cm. Ťažko nájdete matrace s takýmito parametrami.

Výška lôžka

\ t

Tento ukazovateľ nemá veľký vplyv na pohodlie, hoci to môže byť mätúce pre niekoho blízkeho alebo vzdialeného relatívne k podlahe - to všetko individuálne. V normálnych situáciách je výška s najväčšou pravdepodobnosťou zodpovedná za estetický aspekt, ktorý pomáha pri zapracovaní nábytku do interiéru.

Takže najčastejšie sú postele s takýmito indikátormi: nízka (20-30 cm), stredná (40-60 cm), vysoká (70-90 cm).

Je jasné, že v miestnosti s nízkymi stropmi môže byť len nízka posteľ, alebo v extrémnych prípadoch môže „bežať“ priemerná posteľ. A šťastní majitelia priestranných nehnuteľností si môžu dovoliť akúkoľvek možnosť.

Pre interiér v štýle minimalizmu, ktorý sa vyznačuje svetským nábytkom. Ale klasika nebude tolerovať skromnosť - v tomto prípade by posteľ mala vyzerať ako kráľovská posteľ, a výška tu hrá dôležitú úlohu.

Optimálna dĺžka lôžka

Na úvod poznamenávame, že tento indikátor, podobne ako šírka, sa nevzťahuje na rám výrobku, ale na matrac. Veľkosť samotného lôžka bude teda väčšia ako tieto jednotky.

Ak chcete určiť primeranú dĺžku nábytku, pridajte do svojej vlastnej výšky 30 cm, pre osobu s priemernými rozmermi budú pomerne bežné modely - 190 a 200 cm, menej často výrobcovia vyrábajú výrobky s dĺžkou 195 cm.

Vysoký zákazník však bude potrebovať viac miesta na dobrý spánok. V takýchto prípadoch -treba hľadať lôžka z dvoch metrov. Môžete však vždy objednať výrobok s individuálnymi parametrami, pričom zaplatíte navyše.

Veľkosti jednolôžkových postelí

\ t

Hlavné číslo, ktoré nás zaujíma, je šírka štruktúry. Na základe toho sú postele troch typov: jedno-, štvor- a dvoj-.

Predpokladá sa, že 60 cm postačuje na to, aby jedna osoba pohodlne spala.K tomuto ukazovateľovi výrobcovia pridávajú 10 cm - minimálna veľkosť jednolôžka je pripravená. Dokonca aj dospelý môže spať v takejto posteli bez pocitu nepohodlia alebo nedostatku miesta počas spánku. Ale najpohodlnejšou možnosťou je model 90 cm, pričom štandardná veľkosť jedného lôžka v Európe je o niečo väčšia a tvorí 90-100 cm.

Kompaktné lôžka stredných a veľkých výšok sa často dodávajú so zásuvkami zabudovanými pod rámom na uloženie posteľnej bielizne. Takéto modely sú často vyrábané vo forme rozkladacej stoličky alebo kupé, ktorá šetrí miesto v malých miestnostiach.

Veľkosť jednej postele

Tieto lôžka sú niečo ako prechod medzi jedinou a dvojitou. Nestačí voľne spať spolu, ale trochu pre jednu osobu.

Šírka polpenzie sa pohybuje od 120 do 160 cm, ale len s horným ukazovateľom sa na ňu vejde dospelý pár, ktorý chce udržať priestor v malej spálni.

"Nákladné vozidlo" - skvelé riešeniepre ľudí s aktívnym spaním alebo veľkou veľkosťou. Ale pár s rovnakými problémami je lepšie venovať pozornosť dvojitému pohľadu.

Všimnite si, že aj tu sa domáca norma líši od normy prijatej v zahraničí. K dispozícii sú samostatné postele, ktoré sú väčšie ako 140 cm.

Dvojlôžkové postele

Hranica medzi predchádzajúcim a týmto druhom je skôr svojvoľná: maximálna šírka polovičnej dvojposteľovej postele sa zhoduje s minimálnym dvojitým. Od 160 cm, návrhy pre niekoľko ľudí nemajú jasný horný limit, aj keď tie, ktoré idú viac ako dva metre sú zriedka nájdené na predaj.

Európania však zrejme milujú luxus a priestrannosť, takže vyrábajú manželské postele so šírkou 180 cm až 200 cm, ktoré sa nazývajú „kráľovské“.

Zaujímavé je, že ide o dvojité postele, ktoré sa môžu líšiť v tvare. Okrem štandardného obdĺžnika sú štvorcové, oválne a dokonca okrúhle. Druhý vzhľad je obzvlášť luxusný v priestrannej spálni, pričom má najväčšiu veľkosť.

Treba poznamenať, že 200 cm široká posteľ v miestnosti môže byť umiestnená len vtedy, ak je stena za lôžkom väčšia ako 3,5 m, pretože na oboch stranách nábytku musí byť aspoň 70 cm chodníkov.

Modely pre deti

\ t

Starostliví rodičia sa môžu pri výbere lôžka pre dieťa stretnúť s určitými ťažkosťami. Deti vyrastajú veľmi rýchlo, a preto by mal byť priestor na odpočinokich rastu. Samozrejme, môžete si myslieť vopred a kúpiť model štandardných veľkostí - tak ako tak, dieťa raz vyrastie. Ale nie každý bude vyhovovať tejto možnosti. Insightful výrobcovia ponúkajú produkty v niekoľkých kategóriách s rôznym podielom:

1. Postele pre novorodencov a predškolákov - rozmery 120 cm x 60 cm.
2. Modely pre školákov - rozmery 160 cm x 80 cm
3. Dospievajúce lôžka - rozmery 180 cm x 90 cm. 86]

Všetky predložené modely sú veľmi podmienené nerovnomerným rastom detí. Súčasne je pre rastúce dieťa dôležité, aby bolo veľa miesta, aby ste sa vyhli pádom pri pohybe.