Územné priestory pre rodičov a deti

Napriek tomu, že mestá sa rozširujú pomerne rýchlym tempom, dnes mnohé rodiny čelia problému nedostatku bývania. Táto otázka je obzvlášť dôležitá pre mladé rodiny, ktoré snívajú o svojom vlastnom dome. Často musia rodiny žiť v malých jednoizbových apartmánoch so svojimi deťmi, čo spôsobuje značné nepohodlie. V našom článku sa budeme rozprávať o tom, ako môžete racionálne distribuovať miestnosť pre rodičov s dieťaťom pomocou metódy zónovania, aby bol pre každého člena rodiny čo najpohodlnejší.

Čo je zón a prečo je to potrebné

Zóna priestor znamená rozdeliť ju podmienečne na potrebné územia pre pohodlné bývanie každého člena rodiny. To možno vykonať rôznymi spôsobmi, ktorých výber závisí jednak od vynikajúcich preferencií vlastníkov, jednak od záberov v miestnosti.

Každý človek potrebuje osobný priestor av prípade, že rodina s dieťaťom je nútená žiť v tej istej miestnosti, stáva sa táto otázka mimoriadne dôležitou. Dieťa potrebuje mať svoje vlastné miesto, kde môže hrať, učiť sa a relaxovať, zatiaľ čo rodičia majú plné právo na súkromie.

Najčastejšie je roh pre dieťa usadený pri okne, kde je veľa denného svetla av zimnom období pracujú radiátory. Aj na tieto účely môžete využiť výklenky v miestnosti alebo špajze. Zvyšok miestnosti by mal byť vyplnený ibapotrebného nábytku.

Ako posteľ pre rodičov si môžete kúpiť pohovku, ktorá sa po zložení zmení na miesto odpočinku pre celú rodinu. Celá stena trupu je lepšie nahradiť modulárnou súpravou, pričom sa vyberajú tie najpodstatnejšie prvky. Vykonávaním opravárenských prác je potrebné sa postarať o zabezpečenie kvalitného osvetlenia vo všetkých oblastiach.

Priestranné obývacie izby, spálne sú často rozdelené do zón s rôznymi materiálmi na konečnú úpravu stien, stropov a podláh. V tomto prípade to nie je najlepšia možnosť Ak chcete vytvoriť plnohodnotné jednotlivé zóny, mali by ste si vybrať jednu z nižšie opísaných metód.

Územné členenie priečok

Vznik takéhoto materiálu ako sadrokartónu v modernom stavebnom trhu dal veľa príležitostí na stelesnenie akéhokoľvek dizajnu nápady, rýchlo prestavať bývanie, naplniť ho novými architektonickými prvkami.

Pri zónovaní priestorov sa sadrokartónové priečky často stávajú najúspešnejšou možnosťou. S ich pomocou môžete nielen oddeliť určité územie (v našom prípade - škôlku), ale aj zaviesť nové funkčné prvky.

Oddelenie priestoru pre deti by ste sa nemali zapájať do globálnych návrhov, ktoré jednoducho blokujú prístup vzduchu a denného svetla do zvyšku miestnosti. Môžete si vytvoriť pôvabný oddiel, ktorý ho obdarí rôznymi výklenkami a policami. Schopnosť suchého sadrokartónu ľahko sa dostať do spracovania umožňuje vytvárať rôzne originálydizajn, ktorý bude vrcholom interiéru.

Územie miestnosti posuvnými dverami

Dvere Coupe sú častým prvkom v moderných interiéroch. Na rozdiel od bežných kĺbových konštrukcií nevyžadujú dodatočný priestor, takže krídlo sa môže voľne otvárať - dvere sa jednoducho pohybujú na stranu pomocou valčekových mechanizmov.

Ak hovoríme o územnom členení jednej miestnosti, je lepšie dávať prednosť dizajnom so sklenenými dverami, ktoré môžu byť úplne transparentné, pololesklé alebo dodatočne zdobené vzory. Prečo sklo? Pretože dokonale prenáša svetlo a neporušuje priestor. V protiklade k obavám, že tento materiál je dosť krehký, sú moderné sklenené konštrukcie vyrobené zo super pevného tvrdeného skla, ktoré sa nedá ľahko rozbiť.

Inštalácia dverí je prospešná aj preto, lebo môžu byť tesne uzavreté. Napríklad, ak hostia prídu k svojim rodičom, zatvorené dvere budú poskytovať ďalšiu zvukovú izoláciu a dieťa bude môcť pokojne spať večer.

Ako zónu vytvoriť miestnosť so závesmi

V malých miestnostiach, kde je pomerne ťažké umiestniť priečku alebo dvere, budú záclony skutočnou spásou. Textilné plátna budú vyzerať jednoducho a elegantne, okrem toho môžu byť kedykoľvek odstránené, ak nie je potrebné územné členenie.

Nevýhodou je, že záclony sa hromadiaprachu a musia sa pravidelne umývať. Môžete si kúpiť dve sady - zatiaľ čo niektoré plátna v umývaní, zavesiť ostatné. Tak bude dizajn miestnosti pravidelne aktualizovaný.

Jednou z najlepších možností sú obojstranné závesy. Môžete si vybrať model, kde jedna strana bude zodpovedať farebnej palete detského kútika a druhá - rodičovskému apartmánu.

Ak nie ste spokojní s hustými závesnými vlnami plátna - zvážte možnosť bavlnených závesov, známych ako mušelín. Umožňujú vám účinne zakryť miestnosť a rozdeliť priestor malej miestnosti na samostatné rohy s tenkými tryskami.

Územná miestnosť s nábytkom

Pomerne jednoduchý spôsob, ktorý vám umožňuje oddeliť detský priestor bez preťaženia miestnosti zbytočnými prvkami - používať nábytok. V tomto prípade ide o regály a skrine, ktoré sú inštalované na hranici zón kolmých na stenu. Okrem toho, že miestnosť bude rozdelená do dvoch funkčných oblastí, bude obohatená o ďalší prvok nábytku, ktorý sa stane priestranným úložným priestorom na veľa vecí. Knihy, časopisy, vázy, fotografie a ďalšie doplnky budú umiestnené na otvorených policiach. Ak má skrinka dvere, je lepšie, aby boli posuvné a nevyžadovali si ďalší priestor na otvorenie.

Územie miestnosti s usporiadaním pódia

Nakoniec, jednou z najzaujímavejších zónových možností je usporiadanie stupňov stupňov stupňov víťazovpomôžu ubytovať nielen jednu alebo dve deti, ale aj viac. Všetko závisí od typu stavby, alebo skôr od jej výšky a priestrannosti. Krok môže byť nízky (10–15 cm) a slúži na formálne oddelenie detského priestoru. Takýto dizajn dáva interiéru nejaký druh originality, modernosti, ale nebude mať praktické využitie.

Či už je to na pódiu. Možnosti pre jeho prevádzku dosť veľa. Po prvé, v hĺbke schodov, môžete umiestniť hromadný skladovací systém so zásuvkami, ktoré sa zbavia zbytočných vysokých ťažkopádnych skríň. Na samom stupni bude detská postieľka a stôl. Ak sú stropy v miestnosti dostatočne vysoké, môžete ušetriť miesto efektívnejšie - nainštalovať podkrovnú posteľ s pracovným priestorom na prvej úrovni a dieťa bude mať veľa priestoru na hry.

Druhá možnosť vám umožní usporiadať niekoľko lôžok, čo môže byť vynikajúcou cestou pre rodinu s dvoma alebo tromi deťmi. V tomto prípade sú do vnútra pódia zabudované sklopné lôžka, ktoré sa vysúvajú pomocou jednoduchých valčekových mechanizmov. V dopoludňajších hodinách sa lôžka presunú do dutiny pódia a vo večerných hodinách sa pohybujú bez toho, aby zaberali dostatok miesta počas celého dňa. Celá horná časť pódia zostáva voľná - tu môžete nainštalovať stôl (a nie jeden) alebo usporiadať hraciu plochu s mäkkou podložkou v závislosti od veku dieťaťa.

Kroky pódia sa často uskutočňujú vo forme zásuviek, kde môžete zložiť posteľdoplnky, bielizeň alebo iné potrebné veci.

Treba poznamenať, že pódium, hoci oddeľuje územie detí, na vizuálnej úrovni ho ponecháva úplne otvorené, takže môžete dodatočne nainštalovať priehradku alebo zavesiť záves.

Usporiadanie detskej izby

Okrem pridelenia samostatného priestoru pre ich potomkov by sa rodičia mali snažiť o jeho čo najpohodlnejšie usporiadanie. Ide predovšetkým o kvalitné osvetlenie a dekoráciu. Ak je detský kútik umiestnený pri okne - denné svetlo bude dosť dosť, takže si môžete nainštalovať niekoľko ďalších miestnych osvetlení: stolná lampa, svietidlo nad posteľou.

Pokiaľ ide o výzdobu stien - existujú dve možnosti: nechať to rovnaké ako spoločenská miestnosť, alebo urobiť z toho viac kontrastu. Môžete lepiť svetlejšie plátna, ozdobiť jednu zo stien fotografickými tapetami na základe veku a pohlavia dieťaťa.

Nábytok je lepšie vybrať si viac funkčný, napríklad vynikajúcou voľbou by bola loftová posteľ, ktorá kombinuje nielen lôžko na spanie v druhom poschodí, ale aj stôl, skrinku na prvom poschodí. Osobný svet vášho dieťaťa sa tak stane farebným, priestranným a multifunkčným.

Ako zónu umiestniť izbu pre rodičov a dieťa - foto

V našej galérii je veľa fotiek, ktoré zobrazujú rôzne predstavy o zónovaní priestorov pre rodičov a deti. Dúfame, že vám pomôžu vytvoriť to najlepšieprojekt bývania, kde sa celá rodina bude cítiť čo najpohodlnejšie. Šťastné prezeranie!