Umývateľná tapeta do kuchyne (+65 fotografií)

Pri plánovaní opravy ktorejkoľvek miestnosti sa pozornosť venuje dokončeniu stien - konieckoncov, pôsobia ako druh plátna, na ktorom sa neskôr vykresľuje celá situácia. Správna voľba dokončovacích materiálov je kľúčom k vytvoreniu krásneho, štýlového interiéru, ktorý poteší majiteľov už roky. Pre kuchyňu má vlastné požiadavky na obklady stien. Dôležitú úlohu tu zohrávajú okrem estetických ukazovateľov aj odolnosť povrchovej úpravy proti vlhkosti, jej schopnosť odolávať znečisteniu a následné čistenie. Vynikajúcou možnosťou sú umývateľné tapety do kuchyne, ktoré nielen spĺňajú podmienky miestnosti, ale sú tiež vynikajúcou voľbou pre vytvorenie originálneho dizajnu.

Výhody umývateľnej tapety

Niekto by mohol namietať, že umývateľná tapeta do kuchyne je pamiatkou minulosti. Ako materiál na konečnú úpravu skutočne existovali mnoho rokov, ale výrobné technológie sa nezastavia, vďaka čomu sa sortiment výrobkov neustále rozširuje: objavujú sa trvanlivejšie materiály, povrchy s vysokou odolnosťou a vylepšuje sa aj dizajn. K dnešnému dňu, umývateľné tapety majú veľa pozitívnych vlastností, ktoré zdôrazňujú svoje nepochybné výhody oproti iným typom povrchových úprav, a to:

- Schopnosť vytvoriť útulnú domácu atmosféru;
- Trvanlivosť pri správnej prevádzke;
- Obrovský výber farebných, textúrnych, umeleckých riešení, ktoré umožňujú ich použitie na akékoľvekdizajnový štýl, zónovanie, vizuálne mení rozmery priestoru;
- Zdobenie kuchyne umývateľnou tapetou je omnoho jednoduchšie ako pri iných materiáloch, ako sú keramické dlaždice;
- Ľahko sa čistí - stačí občas utrieť povrch vlhkou špongiou;
- Jednoduchosť lepenia a demontáže náteru uľahčuje jeho výmenu výberom plátna inej farby alebo textúry.

Jednou z dôležitých výhod umývateľných tapiet v kuchyni je ich demokratická cena. V obrovskom sortimente si môžete vybrať drahé majstrovské diela alebo lacnejšie modely, ale rovnako atraktívne estetické kvality.

Druhy umývateľných tapiet do kuchyne

Keď už hovoríme o typoch umývateľných tapiet, môžeme rozlíšiť dva hlavné faktory, na základe ktorých je klasifikácia založená - základný materiál a odolnosť voči vlhkosti.

Podľa materiálu výroby

\ t

Pri výbere umývateľnej tapety dôležitá úloha, ktorú zohráva materiál, z ktorého sú vyrobené - je od neho často závislá od ceny pokrytia. Na trhu nájdete rôzne variácie: od jednoduchých papierových tapiet až po ultramoderné metalizované alebo tekuté. Aby sa uľahčila voľba v prospech určitých obrazov, zvážte charakteristiky každého z nich:

1. Papierová tapeta.Najjednoduchšia a cenovo najvýhodnejšia možnosť, ale zároveň najkratšia. Takéto tapety môžu byť vložené do kuchyne, pokiaľ to nie je dočasné, pretože určite nebudú mať čas vyhorieť alebo sa nudiťpred tým, než sa dostanú do rozpadu. Môžu ozdobiť niektoré časti stien, ktoré sa nachádzajú ďaleko od pracovného priestoru v kuchyni.

2. Vinylová tapeta.Vinylová bielizeň je už dlho známa a nestrácajú svoju popularitu. Vo výrobe sú zastúpené niekoľkými typmi: penové, ploché a netkané. Prvé dva typy majú zvláštnu úľavu, ktorá môže výrazne skomplikovať čistenie, a tretia je presne to, čo potrebujete. Papier sa ľahko umyje, má všetky potrebné vlastnosti pre kuchyňu, vzhľadom na špecifiká jeho mikroklímy.

3. Akrylová tapeta.Nedávno sa objavil na trhu, akrylová umývateľná tapeta nezaostáva za popularitou vinylu, aj keď majú menšiu hrúbku tkanín a omývajú sa trochu horšie. Niektorí výrobcovia jednej z výhod akrylu nazýva jeho schopnosť "dýchať", čo normalizuje situáciu v miestnosti, ale pre kuchyňu, kde je dostatok vetrania, táto vlastnosť nie je vždy prioritou.

4. Sklenené vlákno.Tento typ dekorácie sa dá naozaj nazvať šetrný k životnému prostrediu a z hľadiska kvality a praktických ukazovateľov je omnoho úspešnejší v porovnaní s predchádzajúcimi typmi tapiet. Laminátový materiál nehorí pri požiari a dobre sa umyje, ale nie je ani lacný.

5. Metalizovaná tapeta.Kovové plátna majú skutočne úžasný, štýlový, chytľavý vzhľad. Sú schopní slúžiť dlhú dobu, nestrácajú svoju estetickú prevahu. Materiál na tvár sa skladá z hliníkovej fóliea ľahko sa čistí.

6. Tekuté tapety.Úplne nový typ dokončovacieho materiálu, ktorý sa ťažko volá tapetou, avšak vzhľadom na to, že kompozícia obsahuje celulózu, patrí do tejto kategórie. V skutočnosti je to sypká zmes, ktorá sa riedi vodou a aplikuje na steny. Výhodou tekutých tapiet je schopnosť vyrobiť z originálneho materiálu rôzne prísady (triesky, korálky, atď.), Ktoré radikálne menia vzhľad povrchu. Tapety vyzerajú ako tmel riešenie, takže posledný obloženie bude prezentovaný s krásnym hladkým povrchom, ktorý nemá švy, tupé spoje. Pri nákupe musíte vziať do úvahy, že nie všetky tekuté tapety sú odolné voči vlhkosti, niektoré z nich sa obávajú vlhkosti.

V závislosti od úrovne odolnosti voči vlhkosti a vyhorenia

Ukazovateľ odolnosti voči vlhkosti pre umývateľné kuchynské tapety je najdôležitejšou charakteristikou, pretože tento dokončovací materiál bude musieť prejsť nielen všetkými vlastnosťami mikroklímy v miestnosti, ale aj častým mokrým čistením. Ak chcete zistiť, ako je tapeta odolná voči podmienkam vysokej vlhkosti, musíte venovať pozornosť štítku, ktorý je umiestnený na výrobcoch obalov. Obsahuje tieto informácie:

Jedna zvlnená čiara povedie, že toto plátno nemá vysokú odolnosť proti vlhkosti a malo by sa veľmi starostlivo a zriedka umývať. Toto je najlacnejšia možnosť;

Dva navíjacie linky - odolnejší materiál, ktorý vydrží umývanieneagresívne prostriedky bez použitia kefiek;

Tri vlny - superwash, uznávané ako najodolnejšie voči hojnej vlhkosti. Povrch tapety môže, bez strachu z prania vlhkou handričkou, s použitím rôznych detergentov;

Prítomnosť obrazu vlny vlnou pomocou kefy znamená, že tkanina má základňu s vysokou nosnosťou a je prijateľné ju čistiť aj pevnou kefou. Na stenách kuchyne je často možné pozorovať sušené kvapky maziva, ktoré unikli počas čistenia, a ak máte takéto tapety, dajú sa ľahko vyčistiť.

Umývateľná tapeta s označením kefy a troch vlnoviek funguje ako najvyššia trieda. Takéto výrobky sú na trhu k dispozícii len zriedka, pretože majú pomerne vysoké náklady, čo výrazne znižuje dopyt a následne aj rozsah výroby.

Veľmi dôležitý pri výbere umývateľných tapiet je svetlostálosť plátna - čas potrebný na to, aby vzor zmizol a stratil svoj pôvodný vzhľad. V nižšie uvedenej tabuľke označovania sa môžete zoznámiť s typmi tapiet a potom pri nákupe porovnať indikátor zobrazený na rolke.

Nápady na zdobenie kuchýň s umývateľnou tapetou

Vzhľadom na technické nuansy výberu umývateľnej tapety pre kuchyňu by sa osobitná pozornosť mala venovať dizajnu - koniec koncov, dnešný trh je plný obrovskej rozmanitosti, medzi ktorými je dosť ťažké vybrať si najvhodnejšiu možnosť.

Výber farby tapety, musíte zvážiť, že chladné odtiene sú schopné vizuálnezväčšiť priestor a zredukovať; klasika bola a zostáva béžovou paletou. Nepreťažujte situáciu rôznymi textúrami a farbami - dekorácia by mala byť v súlade s nábytkom. Na pozadí stien neutrálnej palety bude vyzerať veľkolepé slúchadlá v jasných farbách. Ak sa rozhodnete zamerať na tapetu, bude musieť nábytok vyzdvihnúť vo viac upokojujúcich farbách.

Umývateľná tapeta so vzormi a vzormi pomôže výrazne vyzdobiť a transformovať miestnosť, pričom veľkosť prvkov závisí aj od veľkosti miestnosti. Je dôležité zvoliť správny obrázok, ktorý bude zodpovedať štýlu miestnosti. Kuchyňa Provence hodí tapetu s malou kvetinovou potlačou, pre klasický interiér - s klietkou alebo vzormi. Malý vzor je príznačný pre malú kuchyňu a väčší je typický pre veľkú kuchyňu. Prednosť sa dáva svetelným monochromatickým ozdobám, ktoré nebudú vyvíjať tlak, ale prinesú do dekoru ďalšie pohodlie.

Umývateľné pruhované tapety pomôžu napraviť geometriu kuchynského priestoru. Horizontálne čiary rozširujú oblasť a zvislé čiary „zdvíhajú“ výšku stien.

Tapeta, ktorú možno namaľovať

Nástenný papier na maľovanie je často výnosným riešením. Ich výhodou je, že kedykoľvek môžete ľahko zmeniť farbu, ktorá je nepríjemná alebo nie je vhodná pre nový interiér bez demontáže. Okrem toho, vysoko kvalitné tapety (napríklad netkané) vydrží asi pätnásť farieb bez poškodeniaštruktúra. Moderné plátna majú často reliéfne povrchy, ktoré oživujú ich monotónnosť, maskujú nedokonalosti stien a pripomínajú konečnú úpravu dekoratívnej omietky.

Umývateľná tapeta do kuchyne

\ t

Veľkolepým doplnkom interiéru kuchyne je umývateľná tapeta. Spravidla sú umiestnené na stene v blízkosti jedálenského priestoru, ďaleko od pracovných plôch. Téma obrázkov je založená na osobných preferenciách majiteľov, ale častejšie sú krajiny, zátišie, kresby starých miest. Pre malú kuchyňu je lepšie zvoliť si stenový papier na celej stene, pretože môžu vizuálne „presúvať“ a rozširovať priestor a 3D obrazy sú dobré len pre veľké miestnosti.

Imitácia tapety

Umývateľné tapety do kuchyne, napodobňujúce prírodné materiály: kameň, drevo, získavajú čoraz väčšiu popularitu. Skvelý vzhľad plátna so murivom, najmä v bielej a šedej farbe. V priestrannej kuchyni môžete použiť tmavšie tehlové odtiene (tento typ povrchovej úpravy prišiel do interiérov so širokým rozložením podkrovia v americkom štýle, kde sa uprednostňujú betónové a tehlové steny). Tapety s imitáciou prírodných materiálov často zdobia jednotlivé steny, dokonale sa kombinujú s inými druhmi povrchových úprav.

Umývateľná tapeta do kuchyne - foto

Na záver ponúkame čitateľovi navštíviť galériu, kde sme sa snažili zbierať najlepšie fotografie kuchynských interiérov s umývateľnoutapety. Rôzne dizajnové riešenia určite prekvapia a inšpirujú ich vlastné možnosti dizajnu interiéru. Šťastné prezeranie!