Umývadlo (80 fotografií): typy a modely

Pred niekoľkými desaťročiami sa vybavenie hygienických zariadení bežných obyvateľov nemohlo pochváliť osobitnými požitkami a rozmanitosťou. Dnes je na trhu mnoho modelov, ktoré dokážu premeniť obyčajnú atmosféru na multifunkčnú a štýlovú. Dobrým príkladom by bolo dobre zvolené umývadlo. Okrem toho, že sa chová ako nevyhnutný prvok, jej dizajn urobí svetlý doplnok štýlového dizajnu.

Vyberte spôsob inštalácie

Rôzne dizajny umývadiel dnes umožňuje vybrať si najvhodnejší variant pre akúkoľvek veľkosť miestnosti a dizajn. Môžu byť zavesené alebo namontované, a toto kritérium je jedným z hlavných pri výbere.

Umývadlá na zavesenie na stenu

\ t

Najviac „starodávnou“ verziou sú umývadlá pripevnené na stenu. Napriek tomu zostáva v našej dobe pomerne populárna, najmä v podmienkach malých kúpeľní. Závesný držiak umožňuje ponechať dostatok priestoru pod umývadlom a zjednodušiť čistenie.

Teraz sa môžete stretnúť s takmer plochými drezy, pod ktorými môže byť napríklad práčka úspešne umiestnená. Ale je tu aj mínus - plytká hĺbka povedie k tomu, že pri vodných postupoch postriekne voda na priľahlé steny (pokiaľ nepoužívate malú hlavu).

Stenové konštrukcie sa ľahko inštalujú, ale treba mať na pamäti, že komunikácia zostane viditeľná. Môže to byťmínus z estetického hľadiska, ale je potrebná plus v prípade opravy.

Škrupiny v tvare tulipánov

\ t

Model škrupiny na elegantnom podstavci od svojho vzniku rýchlo získal sympatie s elegantným, moderným dizajnom. Rúry tu sú kvalitatívne skryté za keramickou nohou a biela miska, ktorá z nej vyrastá, sa sama stáva dekorom. Môžete si kúpiť monolitický model, kde misa a noha sú jedno, alebo možnosť, kde sú dve položky sady.

Nevýhodou je nedostatok voľného priestoru pod umývadlom, takže táto inštalácia je vhodná pre priestranné izby. K stene je možné pripojiť aj podstavci. Umožní montáž misy v akejkoľvek výške.

Vstavané umývadlá

\ t

Ak vám zábery umožňujú umiestniť nočný stolík do kúpeľne, môžete ho vybaviť umývadlom. K tomu je potrebné otvoriť na hornom povrchu a ponoriť misku do nej.

Teraz sú v predaji hotové zostavy vrátane prídavného zrkadla, mixéra. Výhodou inštalácie je, že dvere skryjú všetku komunikáciu a samotná skriňa bude slúžiť ako priestranný úložný priestor pre kozmetické a hygienické výrobky. Niekedy je v takejto skrinke umiestnená práčka. Okrem toho zostane časť prázdneho povrchu stola, ktorá bude slúžiť ako polica. Treba poznamenať, že táto metóda umožní napríklad vytvoriť ťažké typy škrupínz prírodného kameňa.

Nevýhodou je ťažkopádny dizajn, takže pred nákupom by ste mali starostlivo vypočítať voľné zábery, aby sa ponechal priestor na pohyb.

Spodné výlevky

\ t

Nový a dosť zaujímavý typ inštalácie umývadlovej misy je nákladný list. Zahŕňa položenie umývadla na pult, ktorý vytvoril špeciálne vybranie. Stojí za zmienku estetické výhody - tento model je ideálny pre moderný dizajn miestností a absencia spojov zabezpečí hygienickú čistotu. Všetka komunikácia je pripojená zo zadnej strany, nie zospodu, takže ich nie je potrebné skrývať dodatočne. Nevýhodou je pomerne vysoká cena takejto novosti.

Rôzne materiály

Vývoj priemyselnej technológie umožňuje výrobu sanitárnych zariadení z rôznych materiálov. Individuálna voľba je založená spravidla na technických vlastnostiach, trvanlivosti, nákladových a estetických ukazovateľoch, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri udržiavaní štýlu kúpeľne.

Keramické výlevky

\ t

Umývadlá z kameniny sú najlepšie známe všetkým a sú veľmi populárne, pretože majú nízke náklady a vynikajúce ukazovatele kvality. Ľahko sa čistia aj pri tých najťažších čistiacich prostriedkoch. Nevýhodou je krehkosť - v prípade náhodného pádu tvrdého predmetu sa môže zlomiť alebo poškodiťna povrchu sa tvoria neestetické trhliny. V každom prípade to bude potrebné zmeniť.

Fajáns alebo porcelán (menej časté, pretože stojí oveľa viac) je skvelý pre kúpeľne v klasickom štýle retro. Majú mimoriadny tvar a dokonale zapadnú do modernosti. Kreatívny a kreatívny charakter nemusí mať rád štandardný materiál. V tomto prípade by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim možnostiam.

Sklenené výlevky

\ t

Ľahké, transparentné umývadlá sú spoľahlivými spoločníkmi moderného minimalizmu, hi-tech, moderného, ​​kde sú sklenené interiéry vítané. Vo svojej výrobe sa používa vysokopevnostný kalený materiál, takže výrobky sa nebojí otrasov, pokiaľ sa ich samozrejme nesnažia rozbiť úmyselne. Steny plášťa sú až 15 mm hrubé bez porézneho povrchu, takže sa nemusia obávať znečistenia. Stačí, ak po použití vody utrite povrch suchou handričkou.

Sklenené drezy môžu byť priehľadné, takmer neviditeľné v interiéri alebo farebné, majú matný alebo leštený povrch. Stojí za zmienku, že na nákup takéhoto inštalatérske bude musieť zaplatiť upratané sumy.

Prírodný kameň a jeho napodobňovanie

\ t

Najdrahšie možno nazývať drezy z prírodného kameňa - mramoru, žuly, onyxu. Hoci ich estetické indikátory sú limitované farebnou paletou, sú určite obdivuhodné. Každé umývadlo je vlastným spôsobomexkluzívne a je skutočným umeleckým dielom.

Medzi výhody patrí trvanlivosť, šetrnosť k životnému prostrediu, prezentovateľnosť. Nevýhodou je veľká váha (umývadlo je inštalované výlučne na pevnom základe), hygroskopickosť materiálov, čo vyžaduje obzvlášť starostlivú údržbu. Za zmienku stojí aj vysoké cenové rozpätie, ktoré je odôvodnené individuálnou originalitou takýchto inštalačných prác.

Alternatíva prírodného kameňa môže byť umelá. Zloženie týchto výleviek zahŕňa ďalšie komponenty, ktoré zabezpečujú odolnosť a estetickú príťažlivosť. Farebné pigmenty umožňujú napodobniť mramor alebo žulu a tiež si vybrať model, ktorý je vhodný pre farebné prevedenie miestnosti. Inštalatérstvo je navyše navyše pokryté ochrannou vrstvou látky, ktorá robí povrch hladkým, bez pórov. Starostlivosť o takýto drez je oveľa jednoduchšia.

Kamenné umývadlá sú skvelé pre akýkoľvek dizajn. Zvlášť atraktívne budú vyzerať v štýle podkrovia, eko, moderné, minimalistické, orientálne variácie.

Kovové plášte

Oceľové puzdrá boli populárne v dávnej minulosti. Teraz, vzhľadom na silný zvukový efekt tečúcej vody, sú takmer mimo výroby. Alternatívou k nim sú modely z kovu, liatiny, medi a mosadze. A z nich vynikajúci dizajnér gizmos. Pri výbere musíte zvážiť, že kov, vyrobený zNerezová oceľ - najodolnejšia. Liatinové predmety sú dosť ťažké a medené a mosadzné výlevky, aj keď vyzerajú veľmi atraktívne, vyžadujú starostlivú údržbu, pretože povrchy sú náchylné na oxidáciu.

Drevené drezy

Obzvlášť drahý a vzácny výrobok je drevený drez pre kúpeľňu. Je vyrobená z cenných drevín a je ošetrená bariérou proti vlhkosti. Všeobecne platí, že takéto inštalačné práce neslúžia na trvalé použitie, ale skôr pôsobia ako špeciálna dekorácia v domove znalcov dekoratívnych pôžitkov.

Formuláre a kombinácie

\ t

Umývadlá majú rôznu veľkosť, tvar a prevedenie - od tých najmenších až po tie, ktorých šírka je viac ako 60 cm Pred nákupom by ste mali zhodnotiť veľkosť miestnosti a správnosť inštalačných prípravkov. Obdĺžnikové, oválne, štvorcové umývadlá už nie sú inováciou, ale dnešné dizajnérske riešenia nám umožňujú robiť skutočné majstrovské diela z bežných foriem.

Okrúhly tvar umývadla, ktorý existoval v dávnych dobách a ktorý sa teraz obnovuje, vyzerá neobvyklejšie. To platí najmä pre stropné konštrukcie, ktoré sú inštalované na stolíku. Tento dizajn pripomína tradíciu vodohospodárskych postupov z predchádzajúcich rokov a dodáva kúpeľni jedinečný obraz.

Rohová škrupina

V podmienkach malej kúpeľne sa dajú rohy použiť čo najviac. Okrem sprchy,ktorý bude zaberať jeden z nich, umývadlo zapadne do druhého. Môže to byť trojuholníkový prívesok, typ „tulipán“, alebo majú akýkoľvek tvar zapustený do rohovej skrinky. To je skvelá voľba pre minimalizmus a dodatky ku klasickým interiérom. Existujú aj asymetrické modely neobvyklých veľkostí, ktoré vám umožnia dodať nádych originality.

Kombinácia viacerých umývaní

\ t

V priestranných izbách pre veľkú rodinu nie je možné nainštalovať jedno, ale dve alebo dokonca tri umývačky. Veľkosti misiek môžu byť rovnaké alebo rôzne. Najčastejšie sa nachádzajú v tej istej rovine, ktorá je vložená do jednej dosky, ale možnosť umiestnenia nie je vylúčená. Niekedy súbor umývadiel naznačuje prítomnosť umývadla. Jeho zvláštnosťou je, že jedna zo strán má rebrovaný povrch.

Farba škrupiny

Na záver by som chcel povedať niekoľko slov o tom, ktorá farba si vybrať. Spektrum palety používanej v inštalatérskych predmetoch je rôznorodé. K dnešnému dňu si môžete zariadiť kúpeľňu v akomkoľvek riešení dúhy a to nielen. Hlavnou vecou je dodržať princíp jednotného farebného dizajnu pre všetky prvky - kúpeľňu, toaletu, bidet a umývadlo nie je možné vyrobiť v inej palete a štýle, pretože to prinesie do interiéru neporiadok.

Biele vodovodné potrubie možno považovať za univerzálne, čo je ideálne pre akúkoľvek paletu a je považované za štandard čistoty. Ak chcete urobiť originalitu - môžete si vybrať modrú,olivový, červený inštalatérsky, a zdôrazniť prezentovateľný, štýlový moderný dizajn môže byť čierny.

Umývadlo v kúpeľni - foto

Dekor kúpeľne môže vytvoriť nádhernú náladu, povzbudiť celý pracovný deň, alebo pomôcť relaxovať, oddýchnuť si od naliehavých problémov. Voľba inštalatérstva zohráva dôležitú úlohu - musí byť nepoškvrnená nielen z estetického hľadiska, ale aj funkčná, pohodlná a zároveň originálna. Ďalej ponúkame možnosť zoznámiť sa s fotografickou zbierkou, ktorá predstavuje rôzne modely moderných umývadiel pre kúpeľňu - od obvyklých foriem až po najneobvyklejšie dizajnové riešenia. Šťastné prezeranie!