Tyrkysová kúpeľňa: 75 fotografických nápadov

Tyrkysová farba je pomerne ľahko čitateľná a štýlovo vyzerá v interiéri. Dáva energiu, dáva dôveru a veselosť. Tyrkysová kúpeľňa, zdobená harmonickou kombináciou farieb, dodá vitalitu počas rannej úpravy vody a pomôže relaxovať čo najviac po pracovnom dni.

Interiéry

Tyrkysová kúpeľňa, ako každá iná, môže byť zarámovaná do rôznych štýlov. Pre každý z nich je však dôležité vybrať si najvhodnejšiu paletu farieb, dokončovacích materiálov, nábytku a inštalatérskych prác.

Tyrkysová kúpeľňa v štýle minimalizmu

Kúpeľňa, ktorá spravidla nemá veľkolepú veľkosť, bude vyzerať skvele v minimalistickom dizajne. Tu je len požadovaný počet kusov nábytku, sanitárneho vybavenia a príslušenstva a výzdoba je takmer úplne neprítomná. Funkčný interiér bude priaznivo zdôraznený voľnosťou priestoru a čistotou. Dokonale vyzerajú svetlo-tyrkysové steny bez kresieb a vzorov na pozadí rozptýleného osvetlenia a vytvárajú vzdušnosť situácie.

Retro tyrkysový kúpeľ

Starožitný dizajn v interiéri má vždy svojich priaznivcov. To neznamená, že musíte zbierať v miestnosti starožitné exponáty. Môžete inštalovať nábytok a moderné inštalatérske práce, napodobňovať predmety minulosti, napríklad oválnekúpeľ trochu nepravidelného tvaru na dekoratívnych nohách, veľké zrkadlo v drevenom ráme, elegantný figúrkový nábytok.

Inštalatérske práce by tiež mali zodpovedať štýlu. Tu je potrebné opustiť chrómové výrobky v prospech zdobené pod starým medi alebo mosadze, inštalovať ventilové kohútiky namiesto modernej páky. Môžete si vyzdvihnúť nábytkom tlmené tyrkysové farby s prvkami odier, ktoré dokonale harmonizujú proti belosti stien a liatinového kúpeľa so starými kohútikmi.

Vaňa v tyrkysovom orientálnom štýle

Tyrkysová farba je jednou z hlavných farieb v niektorých orientálnych štýloch (indická, arabská). V kombinácii s kobaltom, zlatom a ultramarínom vytvára ohromujúci efekt. Steny budú zdobené keramickými dlaždicami s ornamentom alebo malou mozaikou a biele, čierne alebo dokonca červené inštalatérske práce budú svetlé kontrasty v tyrkysovej povrchovej palete. Tam sú prírodné materiály a rôzne dekorácie. Etnické lampy, koberce, nábytok z drahého dreva, bronzové miešačky so zložitými tryskami - to všetko bude znamenať ducha východu.

Tyrkysový kúpeľ v námornom štýle

\ t

Dizajn kúpeľne v námornom štýle je dosť dôležitý. Tyrkysová paleta farieb dokonale vystihuje čistotu, sviežosť, ľahkosť morského vánku. Biela farba bude vynikajúcim spoločníkom, ktorý bude prítomný vo výzdobe a klampiarstve. Pomôževizuálne zväčšiť priestor, obnoviť situáciu. Téma bude tvorená keramickými obkladačkami rôznych vzorov, modernou samonivelačnou podlahou s obrazom morského dna, mozaikovými kompozíciami v ultramarínových tónoch. Veľké zrkadlá dodajú hĺbke priestor a dizajn skrytého osvetlenia sprostredkuje tajomstvo morských hlbín.

Tyrkysový kúpeľ v klasickom štýle

Dizajn tyrkysovej kúpeľne v klasickom štýle sa vyznačuje stelesnením šik a šľachty. Tu môžete použiť oválnu vaňu alebo mramorovú vaňu, porcelán alebo medené umývadlo, skrinky, police, komody a toaletný stolík z prírodného dreva. Upresnenie dizajnu umožní pozlátenie, ktoré môže byť prítomné v rámci zrkadiel, príslušenstva, svietidiel. Jemné tyrkysové tóny keramických obkladačiek na stenách vytvoria nádherný komplet so snehovo bielym príslušenstvom a béžovou (piesočnatou, svetlohnedou) úpravou podlahy.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Spomedzi materiálov na konečnú úpravu v kúpeľni si vyberajú najviac odolné voči vlhkosti, ľahko sa čistia, pretože stála prítomnosť vlhkosti a kondenzátu môže ovplyvniť estetické vlastnosti. Tyrkysová sa bude cítiť skvele v spoločnosti podobných odtieňov - od svetlomodrej po bohatú zelenú. Classic - kombinácia s bielou. Okrem toho sa úspešne kombinuje s pieskom, smotanou, oranžovými kvetmi. Prítomnosti červenej a čiernej palety je najlepšie sa vyhnúť, alebo vAko posledná možnosť aplikujte svetlejšie tóny (ružové, sivé) v malých škvrnách.

Paul

Podlaha kúpeľne môže byť zdobená keramickými obkladačkami (často elektricky vyhrievanými), samonivelačnými konštrukciami, modernými 3D dlažbami, ktoré dodávajú miestnosti nekonečnú hĺbku, prírodný kameň, vodotesný laminát a menej často linoleum s reliéfnym povrchom.

Najobľúbenejšie v týchto dňoch sa považujú za samonivelačnú podlahu, ktorá bude navyše ideálnou voľbou pre tyrkysovú kúpeľňu v námornom, stredomorskom štýle. Hlavnými výhodami sú realistické objemové obrazy v kombinácii s najvyššími ukazovateľmi kvality. Univerzálna možnosť - podlahy v béžovej farbe, pieskové tóny, hladko tečúce do modrých stien. Niekedy je podlaha zdobená tyrkysovými dlaždicami tmavých farieb.

Steny

Pri navrhovaní kúpeľne je dôležité zohľadniť nielen farebnú kombináciu, ale aj kombináciu textúr. Miestnosť, kde je dekorácia stien kombinovaná s lesklými a matnými povrchmi tyrkysových odtieňov, napríklad keramická dlažba v duete s tekutou nepremokavou tapetou alebo sadrou s plastovými panelmi, bude vyzerať krásne. V zóne kúpeľa môžete vytvoriť bielu stenu s akcentom alebo ju usporiadať mozaikovou samolepiacou fóliou s imitáciou morských scén.

Prírodný kameň nájdený vo výzdobe kúpeľní oveľa menej. Nepochybne to vyzerá veľmi pôsobivo, ale zároveň je to jeden znajdrahších materiálov. Alternatívou je umelý kameň. Tento materiál nie je horší v externých ukazovateľoch, ktoré majú ohromujúci vzhľad, vysokú pevnosť. To bude vyzerať skvele v oblasti úpravy vody, vytvára prirodzený vzhľad tečúcej kvapky vody na kameni.

Strop

Je lepšie navrhnúť povrch stropu v bielej alebo svetlom tyrkysovej farbe, pretože tmavší dizajn „znižuje“ strop, čím sa znižuje vizuálny priestor. Vhodnými materiálmi budú PVC panely s imitáciou rôznych textúr a rôznymi farbami, vodou riediteľnými farbami, lesklými ťahovými štruktúrami.

Pomocou sadrokartónu odolného voči vlhkosti môžete ozdobiť povrch stropu kúpeľne rôznych konfigurácií tak, aby tvorili úrovne so zabudovaným bielym alebo modrým podsvietením. Zrkadlové stropy tiež pôsobia impozantne, ale vysoké náklady, pracnosť inštalácie, ako aj špeciálna starostlivosť vysvetľujú ich vzácnu prítomnosť v kúpeľniach.

Nábytok a sanitárny tovar do kúpeľne

\ t

Hlavným atribútom je, samozrejme, kúpeľ. Dnešný trh vám umožňuje vybrať si rôzne konfigurácie a pri výbere musíte postupovať od štýlu dizajnu. Kúpeľ môže byť oválny, obdĺžnikový, hranatý a dokonca okrúhly. V klasickom dizajne veľkých kúpeľní sa často inštaluje ďaleko od stien. Moderné multifunkčné sprchy nie sú v popularite horšie. Ak je kúpeľňa spojená, je v kúpeľni aj WC,bidety.

Pohodlie miestnosti je dané nábytkom, ktorý by mal byť odolný voči vlhkosti, ergonomický a zodpovedať štýlu miestnosti. Najčastejšie ide o police na uskladnenie hygienických a kozmetických doplnkov, skriniek, závesných skriniek a puzdier na ceruzky. Drevený nábytok je vhodný pre klasiku a Provence, minimalizmus víta plast alebo kov, vintage bude zvýraznený kovanými železnými policami.

Ak sú prvky nábytku zdobené v tyrkysovej palete, mali by sa trochu líšiť od všeobecnej výzdoby. Kombinácia ultramarínových políc a skríň s bielymi stenami bude úspešná. Svetlý tyrkysový nábytok ideálne zapadá do retro štýlu a svetlé odtiene neba sú vhodné v klasickom dizajne.

Dekor a osvetlenie

\ t

Pre kúpeľňu v tyrkysových odtieňoch je dôležité myslieť na dobré osvetlenie, ktoré urobí interiér v rôznych odtieňoch. Podhľad bude vyzerať perfektne s reflektormi a neónovým skrytým osvetlením.

Vo veľkej miestnosti môžete nainštalovať luster, ktorý dodá mäkké svetlo. Nástenné svietidlá a miesta budú pôsobiť ako lokálne osvetľovacie zariadenia určitých zón. Ozdobné prvky vybrané pre interiérový štýl budú tiež dekoratívnymi prvkami. Interiér môžete urobiť pohodlnejším a zaujímavejším pomocou originálnych gizmos. Môže to byť mäkká rohož, váza s niekoľkými tónmi tmavšími ako základná farba miestnosti, hrniec so živou rastlinou. Vyzerajte skvele v interiéri kúpeľnearomatické lampy a svietniky s dekoratívnymi sviečkami, ktoré navyše pomôžu vytvoriť romantickú atmosféru.

Malá tyrkysová kúpeľňa: interiérový dizajn

Malá kúpeľňa je najlepšie kombinovaná s toaletou. V tomto prípade môžete získať viac miesta a umiestniť všetko, čo potrebujete. Nainštalovali sa len tie najnutnejšie inštalatérske a nábytkárske práce. Kúpeľňa môže byť nahradená rohovou sprchou, ktorej moderné modely sú vybavené mnohými funkciami.

Rohy sa musia používať maximálne: môžete nainštalovať rohové WC alebo umývadlo so skrinkou, zavesiť otvorené police. Zrkadlá pomôžu rozšíriť priestor, rovnako ako lesklé povrchy povrchovej úpravy, takže pre steny by najlepšou možnosťou boli keramické dlaždice. Strop je lepšie vydať roztiahnuté lesklé plátno so systémom bodového osvetlenia.

Malá tyrkysová kúpeľňa je vyrobená z ľahkých tónov zriedených klasickou bielou farbou. Prechod z tmavého dna na svetlý vrch dekorácie na stene bude vizuálne zväčšovať miestnosť.

Úlohu výzdoby v malej miestnosti možno vykonávať mozaikovým vzorom na jednej zo stien, plagátov, elegantného nástenného svietidla pri zrkadle, ako aj záclon a koberčekov.

Kúpeľňa v tyrkysovej farbe - foto

So všetkými druhmi spôsobov, ako navrhnúť kúpeľňu v tyrkysovej farbe možno nájsť na fotografiách uvedených nižšie. Tu sú zhromaždené možnosti pre veľké a malé izby, kde sú kúpeľnezdobené v rôznych štýloch. Nechajte sa inšpirovať novými nápadmi a experimentujte s dôverou!