Tyrkysová kuchyňa: 70 fotografií a nápadov na dizajn

Na rozdiel od kúpeľní a detských izieb sú kuchyne v modrej farbe veľmi zriedkavé. Nebeské odtiene robia interiér sviežim a vzdušným, takže sú vhodné aj pre malé miestnosti. Typicky, tyrkysové prevedenie si vyberajú obyvatelia južných regiónov, ktorých láka jemná chladnosť takejto palety. V severnom podnebí pre podobný dizajn, je lepšie zvoliť slnečné strane domu alebo bytu, a riediť modré tóny s teplou textúrou stromu a žiarivé žlté dekor.

Tyrkysová: účinok farby, s ktorou sa kombinuje

Relaxačné vlastnosti tyrkysovej farby sú známe každému, kto mal možnosť sledovať bezmračné nebo obdivovať pokojnú hladinu vody. Po náročnom dni strávenom medzi blikajúcimi oknami, svetlami a reklamami veľkomesta, pokojná ľahkosť modrej kuchyne vždy pôsobí upokojujúco a vytvára kontemplatívnu náladu.

Podobne ako väčšina chladných odtieňov, aj azúrovo sa zdá, že posúva hranice priestoru, vizuálne zväčšuje miestnosť, ale aby sa to stalo, musí existovať výrazná zmes bielej farby. Najlepší spoločníci pre kuchynský set v nebeských farbách sú farby ako perla, béžová, piesočnatá žltá, hnedá, sivá. Ak potrebujete jasný teplý prízvuk, mali by ste venovať pozornosť koralovo-červenej, oranžovej, fialovej - všetky tvoria modrý, veľmi bohatý a výrazný kontrast.

Interiéry

V prírode je minerálna tyrkysovápredstavila celý rad odtieňov - od zeleno-zelenej po bezhraničnú modrú letnú oblohu za jasného dňa. Štruktúra týchto kameňov má zvyčajne veľa šedých, zlatých alebo červenohnedých žíl, ktoré dodávajú modrým drahokamom ešte dekoratívnejšie.

Opakovať toto sfarbenie v dizajne kuchyne je skôr nezvyčajné riešenie, ale v mnohých oblastiach dizajnu môže byť takýto experiment korunovaný skutočným úspechom. Hlavnou vecou je zachovanie jediného štýlu v detailoch, a preto je potrebné zvoliť správne textúry, materiály a geometrické obrysy objektov, ktoré budú vnútornou výzdobou miestnosti.

Tyrkysová kuchyňa Provence

V dizajne, ktorý je založený na interiéroch francúzskej provincie, hrá pastel-blue kľúčovú úlohu. Najčastejšie je drevený povrch nábytku natretý v tejto farbe, ale niekedy steny, výtlačky na látkach (záclony, obrusy), vzory na keramických obkladačkách a dokonca aj maľovanie na riad môžu byť tiež tyrkysové.

Provence zvyčajne používa najľahší, matný odtieň oblohy. Ako doplnok k tomu sú vybrané prírodné farby: farba ľanu, ľahkého dreva, pieskovca, vápna a jemne pálenej hliny.

Tyrkysová škandinávska kuchyňa

Škandinávci navrhujú svoje vlastné domovy a zopakujú ľadovú vznešenosť okolitej prírody, ale zároveň pridávajú útulné textúry - svetlo nelakované drevo,tkané koberce, keramické obklady, zdobené patchwork technikou.

Proti snehobielemu pozadiu kuchynského nábytku, súprav a dekoratívnych prvkov svetlomodrého vzhľadu úhľadne a zdržanlivo na severe. Tu tyrkysová nie je bezstarostnou farbou morskej modrej v slnečných trópoch, ale skôr zatiahnutým a mierne smutným tieňom oblohy pred snežením. V škandinávskych interiéroch sú matné drevené povrchy zvyčajne doplnené jemnou brilanciou bieleho mramoru, lesklej keramiky a nehrdzavejúcej ocele.

Tyrkysová kuchyňa v modernom štýle

Svojou lakonickou funkčnosťou moderný štýl netoleruje žiadne prekročenia alebo nedbanlivosť v dizajne kuchyne. Fasády náhlavnej súpravy, stolových dosiek, nábytku pre jedálenský kút v tomto dizajnovom smere by mali byť dokonale hladké, pevné a čisté. Použité materiály sú nárazuvzdorné sklo (zvyčajne tónované alebo farebné), leštené drevo, chrómová oceľ a lesklý umelý kameň.

Ak je pre stenu nábytku zvolená tyrkysová farba, potom bude mať skôr zrkadlový lesk alebo sa bude podobať televíznej obrazovke s tekutými kryštálmi. V úlohe pozadia a rôznych doplnkov (dosky, spotrebiče, riad) sú zvyčajne achromatické farby - biela, oceľová sivá a lesklá čierna.

Tyrkysová kuchyňa v modernom štýle

\ t

Je veľmi ľahké rozpoznať moderný štýl na zaoblených rohoch a hladkých líniách nábytku, ktorého povrch je vo väčšine prípadov pokrytý jasným svetlom.lesklý film. Tyrkysové farby v tejto verzii budú vyzerať nezvyčajne svetlé, pripomínajúce vlny tropického oceánu.

V súlade s touto témou je zástera často ozdobená fotografickou tlačou s morskými odtlačkami, ako sú ryby, koraly, mušle, palmy. Najúspešnejším zázemím pre modrú kuchyňu v modernom štýle sú jednoduché biele steny, sivá podlaha a lesklý PVC strop. Dosky v tomto dizajne sa zvyčajne používajú akrylové, táto technika sa volí s kovovým povlakom.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Zo všetkých miestností v dome je kuchyňa najviac náchylná na takéto deštruktívne faktory, ako je vlhkosť, pokles teploty a časté znečistenie. Toto všetko treba vziať do úvahy pri výbere materiálov: vo varnej zóne musia byť odolné voči vode a teplu, nesmú sa stať zbytočnými z častého umývania a nesmú sa hromadiť prach. Okrem toho je rozhodujúci význam daný štýlu - prírodné textúry sú zvyčajne používané v etnických a vidieckych smeroch, zatiaľ čo moderné a high-tech je ťažké si predstaviť bez polymérov.

Paul

Vhodným riešením pre tyrkysovú kuchyňu by boli sivé, biele, béžové, tmavohnedé farby podlahovej krytiny. V závislosti od štýlu interiéru môže byť matný alebo s jemným leskom. Jas nebeského slúchadla je žiaduce mierne utlmiť neutrálne monofónne pozadie; Ak je nábytok pastelovo modrý, môže byť podporovaný tónovými vzormi - napríklad pomocou patchwork dlaždíc.

Odporúča sa pre vnútrozemské krajinyporcelánový kameninový materiál pod prírodným kameňom a podlahy zo studených odtieňov. V "tropických" alebo high-tech témach, najvhodnejšie by vyzeralo hromadné podlahy a veľké lesklé dlaždice.

Steny

Keďže väčšina stien v kuchyni je obyčajne obsadená nábytkom a veľkými spotrebičmi, môžu byť jednoducho zarovnané a natreté v pokojnej základnej farbe. Dobrou voľbou pre dokončovanie vertikálnych povrchov by bolo umývateľné tapety alebo sklenené vlákna. Ak je kuchyňa priestranná, stena v blízkosti jedálenského priestoru môže byť prelepená fotografickými tapetami, ktorých dej sa harmonicky kombinuje s farbou náhlavnej súpravy. Prímorská krajina bude dobrým doplnkom k azúrovo modrému lesku a chladný modrý odtieň zvýrazní veľkosť zasnežených hôr.

Zástera

Vo väčšine prípadov je zástera tyrkysovej steny v kuchyni vyrobená tak, aby zodpovedala, hoci sa niekedy pridáva stlmený vzor. Materiály na ochranný náter sa môžu použiť rôzne - malé keramické obklady, tónované sklo, plast. Pieskovo-béžová kamenná dlažba, mozaika mozaiky a prvky pre tlač fotografií vyzerajú celkom zaujímavé.

Strop

Existuje niekoľko možností na dokončenie stropu v kuchyni modrej farby - to je buď biely náter alebo ten istý PVC film. V štýle Provence je niekedy možné ozdobiť trámami obielenými pastelmi tak, aby zodpovedali hlavnému povrchu. Ak je miestnosť vysoká, môžete vytvoriť dvojúrovňovú konštrukciu sadrokartónu snapínacia vložka, opakujúce sa farby náhlavnej súpravy.

Osvetlenie a kuchynské spotrebiče

\ t

Ak chcete, aby tyrkysová kuchyňa vyzerala tak atraktívne, ako je v noci, musíte mať v nej dobré zvýraznenie. Odtieň svietidiel by v tomto prípade mal byť neutrálny, aj keď studená biela môže byť vhodná pre lesklé fasády. Teplý má žltkastú luminiscenciu a pod jeho lúčmi získava modrá farba zelenkastý odtieň.

Okrem LED pásikov a reflektorov nad pracovnými doskami sa v strede kuchyne zvyčajne nachádza veľký a jasný luster. To môže byť vybraný, so zameraním na štýl interiéru, ale s ohľadom na farby, je vhodnejšie zamerať sa na biele, strieborné, zlaté alebo modré (v tónovom prevedení). Pri kúpe lustrov pre jedálenský kút by sa mali dodržiavať rovnaké pravidlá.

V tyrkysovej farbe budú kuchyne, biele, oceľové alebo čierne spotrebiče vyzerať najprirodzenejšie - všetko závisí od smeru dizajnu. V interiéroch "dediny" v dohľade je lepšie opustiť len ľahkú rúru, vyrobenú v retro štýle, a extrakt v podobe obielených kachlí.

Dizajn kuchyne v tyrkysových farbách - foto

V nižšie uvedenej fotogalérii nájdete mnoho príkladov krásne zdobenej kuchyne v modrých tónoch. Hotové dizajnové projekty pomôžu určiť výber dekorácie, technológie, dekoru, textilných prvkov a riadov pre tyrkysové slúchadlá v akomkoľvekstyle. Stelesnite myšlienky, ktoré sa vám páčia, doplňte ich vlastnými kreatívnymi riešeniami a nová varná zóna bude jednou z najznámejších izieb v dome.

Video: Tyrkysové kuchyne - Nápady na interiér