Tyl v kuchyni: 70 krásnych fotografických nápadov

Správne zvolený tyl bude slúžiť ako krásne dokončenie obrazu kuchyne. Možno si myslíte, že v modernom interiéri je pre neho sotva miesto, ale nie je to tak. Ak vezmete do úvahy vlastnosti miestnosti, farebnú paletu dizajnu, správne vyberiete potrebnú tkaninu, potom vás určite zaujme transformovaný pohľad na kuchynský priestor.

Jemnosť voľby tylu v kuchyni

Spravidla nie je výber tylu tak zložitý. Niekedy však tento proces spôsobuje množstvo ťažkostí súvisiacich s charakteristikou miestnosti - jej stupeň osvetlenia, veľkosť, štýl atď.

Záclony a tyly sa vyberajú na základe týchto parametrov: kompatibilita so zvyškom interiéru; stupeň priehľadnosti, ktorý umožňuje prechádzať svetelnými lúčmi; jednoduchosť starostlivosti; trvanlivosť; textílie textílie.

Okrem očakávania, že tyl prinesie nádych vzdušnosti, sviežosti a ľahkosti do atmosféry miestnosti, jeho praktické funkcie sú tiež dôležité - rozdelenie priestoru do priestoru, možnosť skrývania chýb v dekorácii a preskakovanie denného svetla.

Klasické tulipány vo svetlej farebnej schéme sa organicky zmestia do tradičného interiéru. Pre moderný, minimalistický štýl má zmysel opustiť tyl alebo zvoliť najneutrálnejšiu možnosť, možno v netriviálnej tmavej farbe. Škandinávsky dizajn vyžaduje maximálne svetlo, takže je lepšie nepoužívať tylu vôbec, ale dávať prednosťrímske rolety. Country štýl, Provence - to je prípad, kedy tylu bude vhodné. Možnosti s kvetinovými vzormi, niekedy aj so závesom - urobia výber, počnúc dizajnom miestnosti.

Niekedy je veľmi ťažké vybrať si vysokokvalitnú textíliu, ktorá spĺňa špecifikované parametre av tomto prípade stojí za zváženie možnosť prispôsobenia na objednávku alebo vlastnými rukami. Ďalej podrobne zvažujeme všetky nuansy výberu správneho textilu v súlade s vyššie uvedenými parametrami.

Dĺžka a konfigurácia tylu v kuchyni

\ t

V kuchynskej miestnosti je možnosť použitia rôznych paliet, ktoré nie sú obmedzené charakteristickými znakmi tejto miestnosti, pretože tento priestor slúži aj ako obývacia izba, kde sa môžete stretávať s priateľmi na dlhé rozhovory a hostiny.

Klasická verzia dlhého tylu, ktorá je spoločná pre väčšinu obytných priestorov, sa v kuchyni často nepoužíva. Avšak za predpokladu, že okenné otvory sa nachádzajú v značnej vzdialenosti od umývadla, rúry a sporáku, môžete závesy zavesiť. Takže môžete pridať dizajn vzdušnosti a ľahkosti.

Ak priestor nemá dostatočný počet záberov, potom je logické, aby sa pred parapetom urobil výber v prospech tylu. Táto dĺžka je optimálna z dôvodov čistenia a starostlivosti, ako aj možnosti umiestnenia farieb alebo iných prvkov dekoru a života na subwindow priestor.

Arcuate tylu nie je tak populárny dnes a nie jezodpovedá moderným estetickým pojmom. Ale práve taký produkt je ideálny pre malé okná, ktoré stoja pred ne-solárnou stranou - v tomto prípade textílie zabezpečia dobrý tok denného svetla. Mimochodom, ak si vyzdobiť izbu v štýle country, môžete bezpečne vyzdvihnúť len taký tyl.

Určite stojí za to vzdať sa akéhokoľvek návrhu z komplexných závesov, dekorov, lambrequínov. Takáto sofistikovanosť nie je presne taká, aby interiér, najmä malá kuchyňa, bola štýlová a harmonická. Snažte sa dodržiavať správne pravidlo: "menej, ale lepšie."

Tkanina do kuchynského tylu

Ukazovatele vzhľadu a kvality tylu sú do značnej miery určené materiálom, z ktorého sa vyrába. Výrobok sa spravidla zošíva z týchto druhov textílií:

Žakár je pomerne drahá položka s ornamentom. Ozdobné vzory na priesvitnom plátne sú tkané na špeciálnom žakárskom stave. Výroba okenných otvorov v takomto výrobku je vhodná pre klasický štýl.

Kisey je priesvitná, ľahká textília, ktorá je vyrobená z hodvábu, ľanu alebo bavlny, hoci v poslednej dobe sa často používajú aj syntetické materiály.

Závoj je vzdušný a ľahký materiál. Je vyrobený z bavlny, vlny, hodvábu. Takýto tyl bude trvať dlhú dobu, prejde vzduchom, slnečnými lúčmi a nebude hromadiť prach.

Sieťovina predpokladá textúru s otvormi. Textílie podporujú dobrú cirkuláciu vzduchu a tiež nezasahujú do tokudenné svetlo. Výrobcovia ponúkajú široký výber farieb a textúr, čo vám umožní vybrať si optimálne riešenie. Sieťka je krásne zložená so závesmi, ale je vystavená usadzovaniu prachu, a preto sa neodporúča pre ľudí náchylných na alergické reakcie.

Organza je syntetický výrobok vyrobený z polyesteru. Rovnako ako väčšina ostatných, plátno je neuveriteľne ľahké a vzdušné, ale nenecháva v dostatočnom množstve vzduchu. Odlišuje sa však v iných výhodách - je ľahké umývať orgán, rýchlo schnúť, nerozpadá sa a nehromadí prach.

Farebná paleta kuchynského tylu

Odtieň záclon a tylu pre kuchynskú miestnosť bude závisieť predovšetkým od farebného prevedenia celého priestoru. Dôležitým kritériom je množstvo prichádzajúceho slnečného svetla.

Biely tyl v kuchyni

Paleta bielej je univerzálnym a najviac harmonickým riešením pre takmer každý interiér. Je vhodný pre veľké a nadrozmerné priestory, ako aj pre okná, ktoré idú na ľubovoľnú stranu sveta. Priehľadná tkanina v snehobielej, krémovej, mliečnom odtieni bude ešte vzdušnejšia a svetlejšia.

Béžový tyl v kuchyni

\ t

Gamma béžová farba môže byť teplá aj studená. Aký tón dávať prednosť je len na vás. Ale skúste určiť, počnúc od ostatných farieb vo výzdobe a výzdobe, rovnako ako intenzita denného svetla. Na severe a západeV miestnostiach má zmysel staviť na teplé odtiene so žltým, oranžovým, broskyňovým, hnedým subtónom. Pre okná orientované na juh, východ vyzdvihnite studenú olivovú béžovú alebo béžovú farbu, ktorá má sklon byť sivá.

Žltý tyl v kuchyni

Životaschopná, slnečná farba hovorí sama za seba a naráža na jej použitie v miestnostiach s malým prúdom svetla. To je skvelá voľba pre zdobenie kuchyne, najmä pre domy nachádzajúce sa v severných zemepisných šírkach - ponuré zimné ráno bude oveľa príjemnejšie stretnúť sa v šálke kávy v takom jasnom prostredí.

Šedý tyl v kuchyni

Šedá paleta sa spojí do konceptu moderného priestoru av niektorých prípadoch do klasického dizajnu. Toto nie je najtriviálnejšie riešenie pre tyl, ale preto, že je to veľmi dôležité. Napríklad, čierna a biela kuchyňa bude vyzerať ešte jasnejšie a harmonickejšie, ak si vyzdvihnete práve takýto výrobok. Vyváženie trochu agresívneho kontrastu je vždy možné s tehlovým povrchom v terakotovej farbe a drevenými prvkami.

Farebný tyl do kuchyne

Hovorili sme o štandardných návrhoch tylu. Niekedy však tyl môže pôsobiť ako akcentový prvok. Napríklad moderná kuchyňa v základných farbách nebude vyzerať tak nudne, ak ju pridáte so vzduchovými clonami s jemnou gradáciou farby - citrónom, limetkou, svetlou a tmavosivou farbou. Udržujte celý rad svetlých plodovvhodný odtieň.

Štýly krajiny, shebbi-chic dávajú prednosť jasným farbám a originálnemu dizajnu, a preto neváhajte ozdobiť tylu vzorovanými záplatami - vyjde veľmi pekne.

Priestor, namaľovaný v tlmených tónoch, doplnený o zaprášené pistácie, lila, ružové, modré odtiene.

Ako šiť tyl vlastnými rukami

Ako už bolo povedané, niekedy nie je tak jednoduché vybrať si najlepšiu možnosť pre vašu kuchyňu, ako sa zdá, a v tomto prípade je zmysluplné objednať si šitie v štúdiu alebo si ho sami vyrobiť.

Pred začatím priameho šitia sa rozhodnite v prospech jedného alebo iného spôsobu upevnenia na rímsu:

1. Oká - sú prstence vyrobené z kovu alebo plastu, ktoré ohraničujú hranice otvorov pre tyč;

2. Väzby fixujú a zdobia textílie, mali by byť v harmónii s odtieňom tylu a iných tkanín v interiéri;

3. Široké závesové stuhy sú vhodné pre ťažké textílie. Slučka môže byť doplnená tlačidlami alebo suchým zipsom;

4. Pás musí byť zakúpený v obchode s textíliami, tento typ fixácie poskytne rovnomerné záhyby.

Ďalej musíte vybrať vhodnú tkaninu a vykonať merania na určenie veľkosti plátna. Otvorte prázdne miesto. Odmerajte od jedného okraja odkvapu k druhému, od stropu po parapet alebo podlahu. Optimálna šírka pásu je 1,5 - 2,5 krát dlhšia ako odkvap, v závislosti od želaniapočet záhybov. Pridajte niekoľko centimetrov (5 - 7) na vytvorenie spojiva.

Zvážte najjednoduchší spôsob, ako šiť tylu:

- Hrany tkaniny otočte o 1–2 cm a zašívajte ich strojom. Uistite sa, že šírka zostáva rovnaká, pretože počas firmware mierne dotiahnite textílie;

- Výsledné švy môžu byť zdobené potrubím alebo saténovou stuhou v tóne tylu alebo v kontrastnej farbe, ale v kombinácii so zvyškom dekoru;

- K okraju, ktorý sa bude nachádzať v hornej časti, prišívacia páska. Ak je šírka pásu menšia ako 5 cm, musíte urobiť dve čiary av prípade väčšej šírky vytvoriť tri čiary;

- Vytiahnite pásku na požadovanú dĺžku a odrežte nepotrebné časti, - Produkt upevnite na odkvap.

Ak si nie ste istí svojimi schopnosťami a bojíte sa pokaziť drahý materiál, obráťte sa na najbližšieho ateliéra.

Tyl v kuchyni - foto

Rozoberali sme hlavné nuansy výberu najlepšej verzie tylu v kuchyni. Suchá teória však nie je vždy dostatočná, je lepšie sa zoznámiť s už pripravenými výsledkami, aby ste si predstavili, ktorý produkt je pre vašu izbu správny. Preto pre vašu inšpiráciu ponúkame prezeranie výberu fotografií stelesnených dizajnérskych projektov jedální a kuchýň so vzduchovým tylom!