Toaletný stolík so zrkadlom (70+ fotografií)

Roztomilý a pohodlný toaletný stolík nie je len sen, ale aj nevyhnutnosť pre každú modernú ženu. V modernom dizajne tento funkčný a užitočný prvok interiéru opäť získava na popularite. V závislosti od veľkosti alebo dizajnu miestnosti môže vzniknúť mnoho otázok o výbere a umiestnení stola a dnes podrobne opíšeme všetky hlavné aspekty a poskytneme užitočné tipy a odporúčania.

Typy toaletných stolíkov

\ t

Stoly na toaletné potreby možno rozdeliť na typy, podľa vzoru a dizajnu hlavného prvku - zrkadla. Práve tento detail plní hlavnú funkčnú a dekoračnú funkciu, zdôrazňuje a zdôrazňuje potrebné zóny v interiéri. Na základe toho možno určiť tieto typy tabuliek:

Pierome - klasická verzia, má jedno veľké zrkadlo, ktoré sa nachádza v strede. Pravdepodobne mu dávate prednosť, ak sa chcete obliekať v plnom raste, stojí pred zrkadlom. Je vhodný aj do malej miestnosti - veľké zrkadlo ho robí vizuálne a naplní ho denným svetlom.

Trellis - zrkadlo sa skladá z troch častí, jednej centrálnej a dvoch úzkych - bočnej. Tento dizajn je navrhnutý pre obojstranný bočný pohľad, ideálny pre samo-stylingové vlasy. To je táto vlastnosť, ktorá kompenzuje nedostatok jedného centrálneho zrkadla, ktoré núti použitie dodatočného zrkadla.

Tabuľka srotujúce zrkadlo - má obojstranné zrkadlo, ktoré môže byť nasadené normálnou alebo zväčšenou stranou. Je upevnený na mobilnej platforme, takže by mal byť umiestnený mimo steny tak, aby mohol byť nasadený. Je ideálny na aplikáciu make-upu alebo starostlivosti o pokožku. Vhodný pre stredne veľké alebo veľké miestnosti vďaka vlastnostiam otočného mechanizmu.

Konzola je toaletný stolík so skrytým zrkadlom, ktoré presahuje nevyhnutnosť. Táto možnosť má obidva plusy - zrkadlo je menej znečistené a minusy - jeho veľkosť je vždy obmedzená plochou stola. Takýto stôl môžete použiť nielen na určený účel, ale aj ako stôl na laptop alebo na vyplnenie dokladov.

Toaletný stolík bez zrkadla je skvelým riešením pre malé miestnosti, zrkadlo pre neho sa kupuje samostatne a hosteska ho umiestni na vlastnú päsť. Namontované na hornej strane komody alebo zavesené na najbližšej stene.

Komoda so zrkadlom je skvelou alternatívou k klasickému toaletnému stolíku, na rozdiel od rozšíreného priestoru na umiestnenie rôznych predmetov. To je skvelá voľba pre ženy, ktoré majú obrovské množstvo kozmetiky.

Hlavné parametre pre výber toaletného stolíka

V prvom rade zmerajte priestor, v ktorom sa bude nachádzať váš budúci toaletný stolík, čo pomôže pri výbere požadovaných rozmerov. Snažte sa tiež zamerať na tieto ukazovatele:

- VybranéStôl by mal byť vyrobený z odolných a vysoko kvalitných materiálov. Ak máte akékoľvek pochybnosti, požiadajte predajcu o certifikát pre tento produkt.

- Skontrolujte, či bol stôl ošetrený špeciálnym povlakom, ktorý zabráni kontaminácii a menšiemu mechanickému poškodeniu. Trvanlivosť závisí od vybraného materiálu - dreva, MDF alebo drevotrieskovej dosky.

- Akýkoľvek kvalitný toaletný stolík bude mať dobrý a podrobný návod.

- Skôr ako začnete s výberom, musíte sa rozhodnúť, koľko položiek v ňom budete mať. Upozorňujeme, že veľký počet políc a zásuviek ovplyvňuje veľkosť a objemnosť zvoleného modelu. Myšlienka, môžete nájsť najlepšie riešenie pre váš interiér.

- Keď si vyberiete toaletný stolík a stoličku alebo pohovku na to, pozrite sa na výšku a snažte sa v nej sedieť v obchode. To vás ochráni pred nepohodlím v procese používania tohto prvku interiéru.

- Ak to miestnosť umožňuje, nastavte tabuľku pri okne. Prirodzené osvetlenie - najlepší spoločník krásneho make-upu a krásnych vlasov. V opačnom prípade nainštalujte svetlá bočnej steny. Ak chcete pristupovať k otázke vášho make-upu na profesionálnejšej úrovni, potom vám pomôže lupa.

- Nezabudnite nainštalovať zásuvky v blízkosti toaletného stolíka, pretože pravdepodobne máte kulmu alebo sušič vlasov, ktorý pravidelne používate.

Priestranný toaletný stolík

Byť definovaný s týmto alebo tým modelom toaletného stolíka, dávajte pozor na jeho kapacitu. Zvážte, či pre vás môže uložiť všetky potrebné veci. Počet zásuviek a políc má pozitívny vplyv na umiestnenie potrebných drobností, ale nezabudnite, že stôl by mal niesť aj eleganciu a krásu, a nie nábytok pre sklad.

Ale ak si stále kupujete verziu, ktorá sa vám páči, ale jej kapacita vám neumožňuje umiestniť všetko potrebné príslušenstvo, potom by ste nemali byť naštvaní. Upravte si svoju kozmetiku a určite zistíte, že mnoho doplnkov, ktoré používate veľmi zriedka, a preto správne rozhodnutie by bolo ich odstránenie na iné miesto, použitie organizátora alebo dokonca opustenie niektorých kozmetických výrobkov. Takže po vykonaní auditu môžete správne usporiadať priestor vo vašom šatníku a zbaviť sa zbytočných vecí.

Konfigurácia zrkadla

Zrkadlo je nepochybne dôležitou a nevyhnutnou vecou pre každú ženu, ale zároveň nie je to úplne jednoduchá úloha. Toaletný stolík vyrobený vo forme mreží - skvelá voľba pre detailnú prácu s vlasmi a make-upom zo všetkých uhlov. Zrkadlá s plnou dĺžkou pomôžu nielen pri líčení, ale aj pri montáži oblečenia.

Ak nie ste zástancom otvorených zrkadiel s nepretržitou prevádzkou, potom sú pre vás pripravené voľby s konzolovými zrkadlami. Niekoľko zrkadiel rovnakého tvaru, ale rôznej veľkosti, pripojené k stene pri stole - ďalšiemožnosť krásneho dizajnu.

Celý proces výberu konfigurácie zrkadla úplne závisí od vašich preferencií a potrieb.

Sedadlo na toaletný stolík: stolička, stolička alebo pohovka?

Základným pravidlom pri výbere jedného z týchto prvkov nábytku je absolútne pohodlie pri používaní. Preto, ak máte dostatok priestoru v oblasti toaletného stolíka, vyberte si pohodlnú stoličku s mäkkým chrbtom alebo malou a pohodlnou pohovkou. Po organizovaní takého „pracoviska“ zabudnete na nepríjemnosti pri aplikácii make-upu alebo účesu. Toto je mimoriadne užitočná akvizícia.

Ak trávite málo času na ošetrovanie alebo nemáte dostatok miesta, nájdete pohodlnú stoličku s mäkkým sedadlom.

Správne umiestnenie

Ako sme už uviedli: jednou z najdôležitejších podmienok úspešného make-upu je správne osvetlenie toaletného stolíka. Umiestnite ho nabok pri okne a dostanete správne denné svetlo na aplikáciu make-upu a starostlivosti o vlasy.

Ak nemáte takúto príležitosť, umiestnite stôl pozdĺž steny oproti svetelnému oknu. Neumiestňujte ho pred okno - to je najviac negatívny vplyv na používanie zrkadla počas hodín. Vaša tvár s týmto usporiadaním bude v tieni, a ako viete, použitie make-upu v takýchto podmienkach je takmer nemožné. Okrem toho, jasné svetlo odrazené od zrkadla sa "zasiahne" do očí avyužite zrkadlo nepohodlne.

Toaletný stolík v malej miestnosti

Výber toaletného stolíka pre nadrozmernú izbu nie je ľahká úloha. Nemala by byť obmedzená funkčnosťou, zároveň mať kompaktné rozmery a harmonicky zapadať do celkového dizajnu. Zvážte najobľúbenejšie riešenia založené na tomto probléme.

Zabudovaná verziaje ideálna pre obmedzený priestor. Nové technológie poskytujú obrovský výber rôznych zabudovaných úprav. Miesto pre osobnú starostlivosť môže byť súčasťou šatníkovej skrine alebo komody, alebo môže byť integrované do všeobecného konceptu nábytku modelovej izby. Veľkou výhodou tohto riešenia je dostatočný počet políc a zásuviek na uskladnenie kozmetiky a ďalších drobností, ktoré pomôžu zachovať vzácne priestory v miestnosti. Ale ak chcete, aby váš toaletný stolík niesol dekoratívnu funkciu, potom táto voľba nebude fungovať, pretože vo väčšine modelov bude skrytá z pohľadu.

Namiesto nočného stolíka.Výmena nočného stolíka za toaletný stolík je v moderných spálňach pomerne bežnou praxou. To nielen šetrí metrov štvorcových miestnosti, ale tiež dáva použiteľnosť. Odporúča sa zvoliť podobnú konfiguráciu s malými stoličkami, ktoré neblokujú prístup k posteli alebo k oknu. Ideálnou voľbou sú malé malé pohovky alebo štýlové stoličky. Túto možnosť možno priradiť ešte jedno pôvodné rozhodnutie - umiestnenie tabuľkypred posteľou, nie na jej strane.

Parapet ako toaletný stolík.Jeden z najoriginálnejších nápadov na efektívne používanie parapetu. Odporúča sa rozhodnúť o takomto funkčnom nábytku v miestnosti v štádiu jeho plánovania a usporiadania, ktoré vám umožní usporiadať elegantný a neobvyklý toaletný stolík s čo najmenšími nákladmi.

Prevodná tabuľka.Ako už názov napovedá, celá myšlienka je dvojakým cieľom tohto prvku interiéru. Väčšinu času to bude skôr užitočný a kompaktný komoda alebo skrinky, a ak je to potrebné, s rýchlym pohybom zápästia sa zmení na toaletný stolík s pohodlným zrkadlom. Toto je pohodlné a elegantné riešenie pre malú spálňu.

Toaletný stolík so zrkadlom - foto

\ t

Pokúsili sme sa odpovedať na väčšinu otázok, ktorým ženy čelia pri výbere toaletného stolíka. V našom výbere fotografií nájdete množstvo zaujímavých nápadov a príkladov implementácie. Šťastné prezeranie!