Toaletný dizajn v Chruščove (80 fotografií) \ t

Nevhodné usporiadanie malých bytov s malou kuchynkou a kúpeľňou je dedičstvom Chruščova obdobia, keď rýchle tempo výstavby predpokladalo poskytnutie obytného priestoru najväčšiemu počtu rodín a pohodlie sa dostalo do poslednej úlohy. Ak ste dedičom práve takého bytu, otázka usporiadania toalety a kúpeľne pravdepodobne vytvára veľa problémov. Ale nezúfajte - existuje mnoho trikov, ako previesť miniatúrne WC do pohodlnej, štýlovej izby. Budeme o tom hovoriť v dnešnom článku!

Ako začať opravu?

Prvá vec, ktorá príde na myseľ, keď sa pozrieme na skromné ​​parametre sanitárnych miestností, je zjednotiť ich. Naozaj, demontáž steny medzi kúpeľňou a WC, môžete získať jednu priestrannú izbu. Ale nie každá rodina si môže dovoliť také potešenie kvôli finančným ťažkostiam alebo neochote čeliť fronte v kúpeľni, ak v byte bývajú viac ako traja ľudia. Preto pristupujeme k plánovaniu opravy v malej toalete.

Najprv musíte vykonať kompletnú demontáž starých povrchových úprav a inštalatérskych prác. Vzhľadom k tomu, že generálna oprava sa vykonáva viac ako jeden rok, musíte byť obzvlášť citliví na povrchy: vyrovnajte ich omietkou, naplňte špeciálnymi zlúčeninami, čo ďalej vylučuje výskyt húb. Vo viac priestranných priestoroch sa často používa vlhkosť odolná sadrokartónová doska, ktorá oplášťuje steny a strop, čo ich robíabsolútne rovno. V našom prípade je to nevhodné, pretože bez toho, aby táto miestnosť okamžite stratila niekoľko centimetrov z každej strany. Materiál môže byť bezpečne použitý na usporiadanie výklenku nad toaletou alebo na vytvorenie skrinky na maskovanie odtokov.

Keď už hovoríme o potrubí! Studené vody a kanalizačné potrubia prechádzajú cez Chruščovovu toaletu, ktorá po mnoho rokov pravdepodobne vyčerpala svoje prevádzkové zdroje, takže je lepšie ich nahradiť vo fáze globálnej opravy. Neodporúča sa montovať nové komunikácie do steny, pretože v prípade úniku bude ťažké dostať sa k nim. Po výmene rúry, ako sme už povedali, bude možné ju po zabalení do špeciálnej izolácie skryť v kartónovej krabici tak, aby sa kondenzát nes hromadil.

Keď je miestnosť našej malej toalety pripravená, pristúpime k vývoju dizajnu - vyberte farbu, štýl, dokončovacie materiály a inštalatérske práce. Predbežný náčrt môže byť urobený nezávisle na papieri, alebo použiť špeciálne navrhnuté dizajnové programy, ktoré umožňujú online vypracovať projekt budúcej kúpeľne.

Farebné roztoky pre toalety v Chruščove

\ t

Výber farieb na toalete závisí výlučne od osobných preferencií majiteľov (nezabudnite sa opýtať, čo si o tom myslí celá domácnosť). Jasná paleta urobí miestnosť na vizuálnej úrovni priestrannejšou a čistšou. Nie nevyhnutne by to malo byť monotónne, je to celkom možnékombinovať odtiene, vyzdvihnúť úspešných spojencov. Napríklad, s béžovou farbou čokoláda alebo karamel vyzerá skvele, modrá, zelená, žltá a červená paleta riediť biele, krémové tóny.

Po predstavení tmavých čiar v dizajne stien, môžete nastaviť priestor v jednom smere alebo iný: zvislé čiary budú miestnosť vyššie a vodorovné čiary budú širšie. Na pozadí svetelného prevedenia môžete nakresliť jednu tmavú stenu (zvyčajne za toaletu) - táto technika vám pomôže dať hĺbke priestor.

Ak máte sklon k tmavým farbám, ktoré chcú premeniť sanitárnu miestnosť na útulnú „zamyslenú miestnosť“, bez obáv implementujte svoj nápad, ale dbajte na dobré osvetlenie a prítomnosť lesklých povrchov. Vypustenie situácie pomôže škvrny svetelných vzorov, biele inštalatérske práce.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

K dnešnému dňu je výber materiálov pre vnútorné obloženie pomerne veľký, ale je potrebné zvážiť, že pre malé toalety je lepšie uprednostniť tie, ktoré sú odolnejšie voči vlhkosti.

Paul

Povrch podlahy by mal byť venovaný osobitná pozornosť - jeho úroveň by mala byť niekoľko centimetrov pod oblasťou chodby. Ak náhle dôjde k úniku rúrok alebo poškodeniu vodovodu, takáto technika pomôže zabrániť prietoku vody do iných miestností. Postarajte sa aj o položenie ďalšej vodotesnej vrstvy. Usporiadanie "teplej podlahy" systém tu nedáva zmysel, pretože v miestnosti je docela malý, a materiálne nákladybude dosť hmatateľný - je lepšie získať mäkký koberec, ktorý navyše bude pôsobiť ako dekoratívny prvok miestnosti.

Na konečnú úpravu je vhodná porcelánová kamenina, dlažba alebo samonivelačná podlaha. Tieto možnosti sa vyznačujú úplným dodržiavaním mokrých podmienok toalety a sú najodolnejšie, trvanlivé. Môžete si vybrať úspornejšie typy povrchových úprav, napríklad linoleum alebo laminát.

Steny

Ako sme už povedali, je žiaduce kvalitatívne zosúladiť steny v prípravnom štádiu, najmä ak ich plánujete maľovať. Najmenšie chyby, praskliny, praskliny môžu úplne pokaziť celý dizajn. Pri maľovaní je potrebné zvoliť vodné alebo akrylové formulácie.

Ak dávate prednosť dlaždice - dávajte pozor na modely s hladkým povrchom, pretože porézny absorbuje nepríjemné pachy, dlhšiu dobu ich zdržiava v miestnosti. To platí aj pre papierové tapety, takže je lepšie zvoliť netkané textílie, ktoré majú dodatočný ochranný povlak. Neobvyklý vzhľad tapety, najmä obrazy, vytvára perspektívu.

Je možné vytvoriť originálne vzory, geometrické vzory alebo luxusné panely pomocou mozaiky, čo je vhodné aj na riešenie problémových oblastí: rohy, výklenky, vydutia. Moderné PVC panely sú možné, ale nie najlepšia voľba pre malé WC v Chruščove. Ich usporiadanie bude vyžadovať vytvorenie rámca, ktorý, ako viete, „ukradne“ určitú oblasť.

Strop

Dokonale rovnomerný strop môže byť tiež jednoducho natretý, ale napínacie plátno bude vyzerať oveľa krajšie, najmä ak dávate prednosť lesku. Vzhľadom k tomu, že povrch stropu je malý, môže byť vyrovnaný sádrokartónovou doskou - niekoľko centimetrov stratených v hornej časti miestnosti výrazne neovplyvní jeho geometriu, ale poskytne príležitosť na zapustenie bodového osvetlenia.

Inštalatérstvo a nábytok

\ t

Pokiaľ ide o vodovodné armatúry, jeho majestátne toalety budú len málo, alebo skôr jedno. Moderný trh ponúka obrovský výber modelov, vrátane zavesených konštrukcií a zdobených v rôznych štýloch. Ale majte na pamäti, že cena týchto výrobkov bude veľmi "hryzenie". Závesné konštrukcie vyzerajú celkom originálne a dávajú miestnosti osobitnú estetiku a zjednodušujú čistenie. Pri inštalácii budete musieť postaviť falošnú stenu, za ktorou bude sklopená odtoková nádrž, takže táto možnosť je dobrá, ak nebudete používať priestor za toaletou na usporiadanie skrine alebo inštaláciu kotla. V extrémnych prípadoch môžete postaviť stenu len do polovice výšky miestnosti.

Aby bola kúpeľňa funkčnejšia, pomôžu vám vstavané umývadlo alebo mini sprcha s flexibilnou hadicou, ktorá poskytne WC doplnkovú funkciu bidetu.

Ak chcete vytvoriť jedinečný dizajn, môžete zastaviť výber farebnej sanitárnej keramiky - hlavná je modrá, zelená, červená alebo čierna toaleta."Zvýraznenie" interiéru. Hlavná vec, ktorú prišiel k všeobecnému štýlu a farebnej schéme.

Je ťažké umiestniť akýkoľvek nábytok do malej toalety. Stále môžete zvážiť možnosti pre zavesené štruktúry. Napríklad usporiadajte otvorenú poličku nad vstupnými dverami alebo skriňou na stene za toaletou, kde budú uložené toaletné potreby. Konštrukcia od podlahy k stropu umožní skryť potrubia, stúpačky, umiestniť mnoho políc a dokonca skryť ohrievač vody.

Osvetlenie a dekorácia

V malej "Chruščovovej" záchode stačí jedno stropné svietidlo. Ak je miestnosť zariadená v tmavých farbách, môžete nainštalovať mini-bodový systém osvetlenia dvoch alebo troch zariadení.

Decor tiež nie je odlišná pomp - jeho úloha je často venovaná dokončovacím materiálom. Môžete položiť jasný koberec, nastaviť pôvodný držiak na toaletný papier alebo použiť vinylové samolepky na dekoráciu.

Interiéry

\ t

Urobiť malú kúpeľňu v akomkoľvek štylistickom smere nepredstavuje veľa ťažkostí. Je dôležité dbať na toaletný model a dokončovacie materiály, ktoré sa môžu líšiť farbou, štruktúrou a tvarom.

WC v Chruščove v štýle minimalizmu

Malé WC v modernom minimalistickom smere je príkladom stručného dizajnu. Tam sú biele, sivé, béžové tóny povrchových úprav, moderné vstavané inštalatérske práce, atakmer úplne odmietnutý dekor.

WC v Chruščovskom štýle loftu

Výzdoba stien toaliet v štýle loftu nebude bez muriva a betónu, ktorý môže úspešne napodobniť také obkladové materiály, ako sú dlaždice, tapety, PVC panely.

WC v Chruščove retro štýle

Na ozdobenie toalety v retro štýle je lepšie použiť dva „starodávne“ druhy povrchových materiálov: obklady a farby. Prvá je lemovaná spodnou časťou stien a druhá hornou. Záchodová misa je najlepšie ponechaná v nedohľadne a dekorácie budú maľby, plagáty, čiernobiele fotografie.

WC v Chruščovskom provensálskom štýle

Ľahký, elegantný štýl Provence znamená jasné farby dekorácie s potlačami, vzormi v „klietke“ alebo „hrášku“. Uprednostňujú sa matné povrchy, takže je lepšie zvoliť vhodnú dlaždicu alebo natrieť steny. Prútené prvky nábytku a výzdoby vytvoria osobitnú atmosféru.

WC v ekologickom štýle v Chruščove

Toaletou šetrnou k životnému prostrediu sa rozumie prítomnosť prírodných materiálov, ktoré napodobňujú kameň alebo drevo. Zaujímavým riešením by mohla byť organizácia "zelenej" steny, zdobenie zadnej steny nad toaletou.

Interiérový dizajn toalety v Chruščove - foto

Ďalšie zoznámenie sa s tým, ako vybaviť toaletu v Chruščove, navrhujeme pokračovať v našej fotogalérii, kde sme zozbierali mnoho príkladov úspešných riešení. Šťastné prezeranie!