Tkanina na nábytkové čalúnenie (85 fotografií): typy, funkcie

Stáva sa, že nábytok si zachoval pevnú konštrukciu a je pripravený slúžiť vám mnoho rokov, ale jeho vzhľad potrebuje úpravy. V tomto prípade, neponáhľajte sa zbaviť produktu - stačí zmeniť čalúnenie. Ako si vybrať, čo venovať pozornosť a dokonca ako to urobiť sami - čítajte ďalej.

Vlastnosti výberu čalúnenia pre nábytok

Čalúnenie pohovky vyhorel na slnku, tkanina na stoličke sa trela, deti maľovali nábytok a zanechali na ňom svetlé škvrny z mastného pečenia a plastelíny. Je čas zmeniť odpadový materiál a zavolať majstra. Firma, ktorá poskytuje tieto služby, je určite schopná ponúknuť štandardné, pokojné návrhy. Ak však naozaj chcete niečo krásne a nezvyčajné, musíte ísť do obchodu s textíliami.

V mieste predaja je dôležité starostlivo preštudovať zloženie a presne vybrať požadovaný záznam. Ale ak si nie ste istí, akú farbu a textúru tkaniny bude vyhovovať vášmu interiéru, poraďte sa v štúdiu textilného dizajnu. Nebojte sa, že produkty sú veľmi drahé, salón bude schopný poskytnúť výber materiálov pre akýkoľvek rozpočet. V tomto prípade sa tu nestratíte v materiáloch na kabát alebo šaty - len textílie pre dom.

Predtým, než pôjdeme na látku, pozrime sa na teoretickú časť. Vedenie základných vlastností materiálov vám uľahčí výber a vecne prerokuje s konzultantom.

Po prvéDávajte pozor na indikátory odolnosti voči opotrebeniu, najlepšie je vybrať textílie s prahom oderu viac ako 20 000 cyklov. Ďalej si všimnite, či je materiál impregnovaný nečistotami (napríklad teflón alebo Scotchgard). Takéto prostriedky zabraňujú vzniku škvŕn z rovnakej kávy, vody, oleja, do nich prenikne menej prachu. Opýtajte sa, ako presne bola impregnácia vykonaná - striekaním alebo úplným ponorením do nástroja. Ďalší spôsob čistenia tkaniny (domáce alebo suché čistenie) bude závisieť od toho.

Bez ohľadu na to, akú látku si vyberiete, zmení sa. Často sa pohybuje od 2 do 5%. Ak kompozícia obsahuje prírodné vlákna, bude to viac. Prečo je dôležité zvážiť tento ukazovateľ? Je dôležité pre výpočet záznamu, percento sa pripočíta k plánovanej veľkosti.

Druhy textílií na čalúnenie

\ t

Nielen vzhľad vášho nábytku bude závisieť od vlastností a vlastností tkaniny, ale aj od trvanlivosti, odolnosti proti opotrebeniu a možnosti čistenia. Na základe toho by mala byť voľba braná seriózne a zodpovedne a mala by predvídať možné problémy, ktoré môžu deti, domáce zvieratá, nápoje, jedlo alebo poveternostné podmienky dodať (v prípade záhradného nábytku). Zvážte niektoré druhy textilu na nábytok.

Bavlna na čalúnenie

\ t

Bavlna je prírodná tkanina, je netoxická a bezpečná pre zdravie ľudí a zvierat. V skutočnosti je teda bavlnené čalúnenie ideálne pre nábytok v detskej izbe. totomateriál „dýcha“ a môže absorbovať tekutinu, ale nebude trvať tak dlho - približne 6–8 rokov.

Napriek tomu sa neponáhľajte opustiť tento materiál, pretože špeciálne impregnácie, ktoré zabraňujú rýchlemu opotrebeniu, strate odtieňa a absorpcii prachu, sú schopné ho dostatočne chrániť.

Gobelín na čalúnenie

Tapiséria je charakterizovaná hustou štruktúrou a špeciálnym krížovým tkaním so súčasným vytváraním vzorovanej kompozície. Tkanie vytvára krásne obrazové plátna so zaujímavou hrou farieb. Jedná sa o silnú a kvalitnú tkaninu, ktorá však vytvára silný dojem. Materiál je vyrobený z bavlny, vlny a syntetiky a následne spracovaný ochrannými prostriedkami, ktoré predlžujú životnosť.

Všeobecne platí, že je to dobrá voľba pre čalúnenie, ale vzhľadom na špecifickú textúru a ornament, je pomerne ťažké splietať ho do vnútra, takže pred prijatím konečného rozhodnutia by ste mali tento bod starostlivo zvážiť.

Žakár pre čalúnenie

Žakár, ako aj gobelín, má hustú textúru, špecifický spôsob tkania a krásne prelamované vzory. Materiál vyzerá luxusne a perfektne zdôrazňuje rafinovaný klasický štýl, ale nie je vhodný pre iných, len ak nie je eklektický, ale opäť s poznámkami klasiky. Existujú však variácie žakárovej tkaniny, s netradičným vzorom alebo bez nej, napríklad Chenille.

Žakárové čalúnenie pokojne odkazuje na teplotný rozdiel, dokonale zachovávaPôvodný odtieň sa nepretiahne, zostane v prevádzke mnoho rokov. V obchode môžete vidieť Scotchard tkaninu - to je rovnaký žakár, ale namočený s ochranou pred mastnými látkami, vlhkosťou a prachom. Táto tkanina je pomerne drahá.

Pokiaľ ide o starostlivosť, je potrebné používať neutrálne čistiace prostriedky a nesušiť na priamom slnečnom svetle.

semiš na čalúnenie

\ t

Semišová textília vyzerá veľmi jemne a príjemne, to isté sa dá povedať o jej hmatových pocitoch. Nábytok s takýmto čalúnením v upokojujúcich farbách je vhodný pre väčšinu štýlových rozhodnutí. Semiš sa spravidla používa na výrobu pohoviek a postelí, nepredstavuje riziko pre ľudské zdravie. Látka sa zároveň nelíši za prijateľné ceny, hoci je lacnejšia ako prírodná koža.

Vločkovanie na čalúnenie

\ t

Táto povrchová úprava je neuveriteľne obľúbená v našich otvorených priestoroch. A to nie je náhoda. Flock je silný, trvanlivý, odolný voči vyhoreniu, vlhkosti, šetrný k životnému prostrediu a navyše toleruje čistenie. Ak teda prevádzkujete aktívne deti doma alebo žijete vo svete zvierat, tento materiál vám odporúčame.

Nevýhodou tkaniny je akumulácia statickej elektriny, ktorá môže spôsobiť „praskanie“ pri pristávaní. Aj v priebehu času, hromada je pokrčený, ktorý čas od času musí byť v poriadku.

Čalúnený nábytok s ochranou domácich zvierat

\ t

Ak steAk si vyberiete nábytok pre svoju kanceláriu alebo kanceláriu, alebo ho nemáte a nemáte v pláne začať mačiatko alebo mačku, potom sa pravdepodobne nebudete zaujímať o to, ako bude tkanina reagovať na mačky. Je pravdepodobnejšie, že sa dozviete o požiarnej odolnosti, ochrane pred škvrnami a vlhkosťou a ďalších užitočných vlastnostiach.

Pre mnohé rodiny je však otázka ochrany pred domácim vandalizmom aktuálna. Takýmto majiteľom odporúčame, aby sa zdržiavali na tkaninách s hustým tkaním, teflónovým poťahom, na fleece s nylonovým vlasom, umelým semišom. Vysoká hustota, hladký povrch - to, čo potrebujete. Takéto materiály nebudú podliehať potiahnutiu a stopám. Dobrou možnosťou je vybrať čalúnenie s jasným vzorom, kde poškodenie nebude zrejmé.

Čalúnenie záhradného nábytku

\ t

Upozorňujeme, že tkanina na nábytok do exteriéru by mala byť impregnovaná špeciálnymi prostriedkami. Takéto textílie zabraňujú absorpcii prachu, nečistôt, mastnoty a vody. Okrem toho, materiál nebude blednúť pri priamom slnečnom svetle, deformovať, hniloba a kolaps v dôsledku teplotných zmien.

Impregnácie tak ušetria čalúnenie na ulici od všetkých možných problémov s nábytkom vo forme poveternostných podmienok alebo hlučných stretnutí.

Textilné módne čalúnenie

Na výber textílií neexistujú žiadne vhodné univerzálne riešenia ako také. Samozrejme, pokojné monochromatické materiály budú pravdepodobne ľahšie zapadnúť do takmer každého interiéru. Ale opäť, vychádzajú nejaké odtienez módy a niektorí získavajú na popularite. V menšej miere to platí pre béžové, sivé tóny.

Ornament má veľký význam. Niektorí dekoratéri tvrdia, že veľký vzor je relevantný, iní dávajú prednosť malému. Rozhodnutie musí byť v každom prípade urobené čisto individuálne. Preto nestojí za to, aby sme vychádzali len z trendov, textil by mal byť v súlade so zvyškom dizajnu.

Okrem toho, svetlá módna farba a potlač môžu byť nudné a čalúnenie vyberáme nie na jednu sezónu. Ale ak ste si istí, že sa budete cítiť pohodlne v určitom farebnom prostredí - v poriadku, nakupujte!

Ak vytvárate eklektický moderný interiér, má zmysel držať sa náročných módnych trendov. Tu pohovka v rafinovanom tradičnom štýle sa môže potichu dostať spolu s jasnou skutočnou stoličkou.

Ako zmeniť čalúnenie vlastnými rukami

Najprv musíte nábytok rozobrať a odstrániť staré čalúnenie. Držte sa skrutkovačmi rôznych veľkostí a rozoberte výrobok, počnúc lakťovými opierkami. Je lepšie urobiť plán pre analýzu častí alebo opraviť proces na fotografii, videu, takže sa nestratíte v zostave.

Potom skrutkovačom nadvihnite konzoly z čalúnenia a odstráňte ich kliešťami. Buďte opatrní - textílie príliš nepoškodzujte, budú slúžiť ako vzor pre nás.

Otvoriť nové textílie a ponechať niekoľko centimetrov na inštaláciu. Pripravte základňu - položte podšívku vo forme flizelínu, odpaľovania alebo sinteponupružinový blok alebo penová guma. Tak uľahčite pevné uchytenie a poskytnete dlhšiu životnosť čalúnenia.

Požiadajte niekoho, aby prišiel na vašu pomoc, aby materiál na každej strane vytiahol rovnako dobre. Vysokokvalitné napínanie umožní, aby výrobok vyzeral elegantne a nedeformoval sa. Zapínanie čalúnenia môže byť klinček alebo zošívačka na nábytok. Zostavte nábytok.

Látka na čalúnenie nábytku - foto

V tejto zbierke fotografií sme sa snažili zozbierať najzaujímavejšie a harmonické príklady čalúnenia nábytku. Dúfame, že sa vám bude páčiť a nájdete riešenie pre vlastný nábytok. Šťastné prezeranie!