Televízny stôl (65 fotografií): typy a modely

Pre mnohých zostáva televízia dôležitou súčasťou interiéru a technológie pre rekreáciu. Dodatok a zabezpečenie pohodlného umiestnenia tohto prvku pomôže špeciálnemu stojanu. Ak chcete, aby príslušenstvo vyzeralo krásne a harmonicky, neponáhľajte si kúpiť prvú dostupnú možnosť. Z nášho článku sa dozviete, ktoré tvary, farby a konfigurácie sú pre vás to pravé.

Materiály

Najprv rozhodnite o materiáli, z ktorého bude stánok vyrobený. Štýl tohto prvku interiéru bude priamo závisieť od neho. S dôrazom na tento parameter spoľahlivo rozhodujete, či je nábytok vhodný pre konkrétnu miestnosť. Pokúsme sa systematizovať najpopulárnejšie druhy.

Nočné stolíky pre televízor v dreve

\ t

Reprezentant večnej klasiky, materiál, ktorý zostáva relevantný po mnoho storočí. Prirodzený, ekologický a príjemný, bude harmonickým doplnkom súčasného interiéru. Skriňu je možné vybrať podľa interiérov, štýlu a finančných možností majiteľov. Výrobcovia ponúkajú výrobky v štandardných farbách a vo viac exotických a neobvyklých farbách. Dokonca aj najbežnejšia verzia - borovica - môže byť natretá v ľubovoľnom tieni.

Stojan na sklenené TV

Organické riešenie pre moderný interiér. Ak chcete umiestniť na podobný stôl ťažký a objemný televízor, s najväčšou pravdepodobnosťou zlyhá, aleVäčšina modelov posledných rokov je extrémne ľahká. Tieto skrine vyzerajú nezvyčajné a elegantné. Uložiť pri výbere tabuľky zo skla nestojí za to, pretože musí byť trvanlivý a vysokej kvality. V súčasnej dobe si môžete kúpiť sklenený prvok situácie v rôznych farbách.

Kovový TV stojan

Podobné stojany nie sú vhodné pre každý dizajn miestnosti. Tieto stoly vyzerajú skvele v štýle minimalizmu alebo high-tech. Môžete tiež získať veľmi zaujímavú kombináciu, ak kombinujete kov s iným materiálom, napríklad drevom - takýto nábytok sa zmestí do mnohých štýlov.

Nočné stolíky pre televízor z drevotrieskovej dosky alebo MDF

\ t

Drevotrieskové dosky alebo MFZ ponúkajú pomerne rôznorodý moderný dizajn, ale ich trvanlivosť zostáva veľmi žiaduca.

Plastový TV stojan

Ďalší zástupca dostupných materiálov, ktorý je veľmi praktický a ľahko sa udržuje. Lacné možnosti sú ťažko trvanlivé, pretože na hladkých povrchoch sa objavujú škrabance a iné mechanické poškodenia. Drahšie modely sú oveľa silnejšie. Nespornou výhodou plastu je široká škála tvarov a farieb.

televízne stoly z kombinovaných materiálov

Možno najoriginálnejšie riešenie pre televízny stojan. Takýto nábytok je spravidla vyrobený na objednávku, ale mnohí výrobcovia stále ponúkajú produktyz viacerých typov povrchov. Existujú stoly z dreva alebo kovu v kombinácii so sklom alebo kovom a drevom.

Druhy televízneho stojana

\ t

Moderné podstavce možno rozdeliť do niekoľkých skupín na základe konštrukčných prvkov:

- Stojan- obvyklý stojan pre televízor. Pre montáž TV je držiak, ktorý sa otáča v rôznych smeroch. Aj tento dizajn vám umožní upevniť LCD televízor a nebojte sa, že bude padať.

- Štandardná palička.Určené len na inštaláciu televízora.

- Hrudník.Veľmi praktický variant, ktorý sa bude používať aj na ukladanie rôznych dodatočných inštalácií, ako sú reproduktory, systémy pre domáce kiná alebo herné konzoly.

- Pozastavené.Toto riešenie ušetrí nejaký užitočný priestor, ale stojí za to pripomenúť, že závesné podstavce nepodporujú veľkú hmotnosť. Snažte sa ich nezaťažovať.

- Rohové stĺpiky.Je vhodné miešať ich v rohu miestnosti, ale ako hlavný mínus označujeme skutočnosť, že nebudete môcť inštalovať veľkoplošnú televíziu. Od predchádzajúcich verzií sa líši iba v uhlovej forme a konfigurácie s policami a zásuvkami sú podobné.

Na čo sa zamerať pri výbere

Pri výbere televíznej skrinky sa opýtajte na také charakteristiky, ako je hmotnosť, odolnosť, množstvo úložného priestoru, maximálna záťaž atď.

Veľkosť.Zvážte rozmery všetkých potrebných prvkov, ktoré budú namontované na skriňu, ako napríklad televízor, prehrávače alebo tunery. Mali by zapadnúť do skrinky a neprekračovať ju.

Zaťaženie.Moderné televízory sú ľahké, ale krehké podstavce sú veľmi nestabilné. Ak je dom má malé deti, potom nemôžete robiť bez pevného TV stojan.

Skladovacia kapacita.Tento parameter je dôležitý pre vlastníkov malých bytov, pretože každý meter štvorcový v nich je nevyhnutnou súčasťou priestoru. Curbstones môžu byť použité na ukladanie kníh, nastavenie izbové rastliny v blízkosti TV alebo iné užitočné veci.

Forma.Široká paleta otázok môže byť dosť mätúca. Snažte sa zamerať na celkový dizajn interiéru, ako aj na vyššie uvedené parametre.

Výrobný nábytok má rôzne možnosti. Ale všetky sú kvalitatívne? Zostaňte na značke, ktorá sa môže pochváliť množstvom pozitívnej spätnej väzby. Pozrite sa na kvalitu montáže, materiálu a záručnej doby. To vám umožní vybrať si kópiu najvyššej kvality.

Je dôležité pochopiť, že podstavca televízora nie je prvkom interiéru, na ktorom sa má šetriť, pretože bude vybavený drahým vybavením. Navyše, nekvalitný nábytok bude pokaziť dojem z celej miestnosti, najmä ak elektronika zaberá centrálnu časť kompozície.

Funkčnénočné detaily

Pri výbere skrine v obchode venujte pozornosť viacerým funkciám:

Kolesá.Vhodné pre pohyb TV stola, ale tento dizajn je nestabilný. Preto, ak máte deti, je lepšie odmietnuť takúto funkciu.

Priehradky a zásuvky.Čím viac bude, tým priestrannejší bude váš stánok. To môže byť otvorené a skryté za sklenené police. Venujte pozornosť ich počtu, veľkosti a účelu.

Otvory na zakrytie vodičov.Môžu byť umiestnené v zadnej stene skrinky alebo v jej stolovom stole. Samozrejme, môžu byť vyrobené nezávisle, ale ich prítomnosť nebude zbytočná.

Dvere.Voľba systému otvárania dverí závisí od veľkosti miestnosti. Ak máte veľkú miestnosť, potom vhodné hojdačka, ale v obmedzenom priestore, je lepšie zvoliť posuvné možnosť.

Výber farby pre zásuvku

Mnohí sa dohodnú na kúpe nábytku bez toho, aby hľadali. Farba má veľký význam, určuje náladu a motív miestnosti. Venujte pozornosť takýmto aspektom: celkový dizajn skrine, ako aj farba všetkých detailov; odtiene iných nábytkových predmetov; farebné zariadenie a iné časti stojace na skrinke.

Ak dávate prednosť ekologickému štýlu, potom je lepšie vybrať si biely alebo s prirodzenými drevenými vzormi. Ale ak je interiér zdobený v klasickom štýle, potom strom, z ktorého je stojan vyrobený, by mal byť tmavší a samotný dizajn sa môže stať masívnejším, s príjemným aelegantné vzory.

V moderných interiéroch sú preferované lesklé nočné stolíky, ktorých farba bude opakovať odtieň televízora. Takže dostanete úžasný efekt - stojan a technológia sa zlúčia do jedného. Súčasne môže stojan rýmovať s ďalšími detailmi konštrukčného priestoru.

Vlastnosti TV miestnosti

Keď ste sa rozhodli pre tvar, farbu a dizajn skrine, je čas venovať pozornosť ďalšiemu dôležitému aspektu - účelu miestnosti.

Multifunkčná skriňa, ktorá môže byť vyrobená ako komoda alebo ako prvok modulárneho zloženia, je ideálna pre priestrannú obývaciu izbu.

Ak navrhujete malú miestnosť, potom je vhodné nainštalovať dosť priestrannú bielizeň. Ale je potrebné pripomenúť, že pozdĺž steny, ktorá bude mať tento kus nábytku, by nemali byť ďalšie veľké prvky.

Pri výbere skriňovej skrinky sa pozrite na kompaktné minimalistické modely, ktoré nepreťažia priestor na sedenie.

Ako šťastný majiteľ priestranného vidieckeho domu ste takmer neobmedzený. Hlavná vec je, že skrinka sa hodí do celkového dizajnu interiéru a zaujme svoje čestné miesto.

Pri navrhovaní detskej izby dávajte prednosť najbezpečnejším materiálom, zaobleným tvarom a konštrukčnej pevnosti. To pomôže chrániť bezpečnosť a zdravie vášho dieťaťa.

V kuchyni je sotva pohodlné miesto pre plné palce. Lepšie visieťTV na stenu.

Televízne stoly - foto

Bez ohľadu na to, ako podrobné a farebné opisy a charakteristiky rôznych typov televíznych stojanov, fotogaléria môže najjasnejšie preukázať svoje užitočné vlastnosti a konfigurácie. Obsahuje rôzne modely prezentované v najobľúbenejších štýloch. Šťastné prezeranie!