Tehlové domy (75 fotografií): projekty a nápady

Nadobudnutie pozemku je veľkou radosťou pre každú rodinu, ktorá je posilnená snami o budovaní luxusného pohodlného domova. Jedným z najlepších a najspoľahlivejších materiálov na výstavbu súkromného domu je tehla, ktorá poskytuje možnosť stelesniť najzaujímavejšie návrhy. Murované domy sa vyznačujú dlhovekosťou a budú slúžiť nielen ich majstrom, ale aj ďalším generáciám. Pozrime sa na vlastnosti murovaných domov a na čo sa môžu pochváliť ich moderné projekty.

Vlastnosti tehlových domov

V modernej architektúre sa používajú rôzne materiály, ktoré vďaka moderným technológiám majú mnoho individuálnych výhod. Domy z tehál sú však stále relevantné, s veľkou popularitou. Je to dosť dobré odôvodnenie, pretože materiál má veľa výhod, ako aj obytné budovy postavené z neho. Konkrétne možno povedať o takýchto výhodách tehlových domov ako:

- Schopnosť vytvoriť rôzne architektonické formy. Architekti majú veľmi radi tehly, hlavne preto, že každá surovinová jednotka má malé rozmery, ktoré vám umožňujú ozdobiť najkomplexnejšie formy stavieb: oblúky stien, arkýřové okná, luxusné interiérové ​​priečky neštandardných priamych vzorov, atď.

- Indikátor vysokej pevnosti je najdôležitejším faktorom určujúcim životnosť domu. A naozaj, to je tehla, ktorá je uznaná.najodolnejší materiál, ktorý vydrží klimatické rozmary a poteší viac ako jednu generáciu s teplom a komfortom. Každý vie, že z tehál sa stavajú nielen súkromné, ale aj viacpodlažné domy, pričom sa vyberajú suroviny primeranej pevnosti. Podľa odborníkov, dom postavený z tehál s dodržiavaním správnosti všetkých technologických aspektov nebude vyžadovať opravy fasády po dobu najmenej jedného storočia;

- Čistota materiálu - v tomto prípade hovoríme o šetrnosti k životnému prostrediu, ktorá zohráva vedúcu úlohu v modernom svete. Potvrdzuje to aj zloženie, z ktorého sa tehla - prírodné materiály sú tu prítomné, rovnako ako voda, piesok a hlina. Okrem toho treba poznamenať, že tehla dokonale prechádza vzduchom, ktorý takmer úplne odstraňuje procesy plesne alebo hniloby;

- Komfort - bez ohľadu na ročné obdobie, v tehlovom dome bude vždy suché a teplé, čo je často hlavnou výhodou. Budovy majú zvýšenú odolnosť voči mrazu, schopnosť odolávať mrazu a rozmrazeniu bez problémov;

- Vysoká estetika - tento moment nevyžaduje výrečnosť, stačí sa pozrieť na fotografie hotových domov, aby ste sa uistili, ako krásne tehlové domy vyzerajú v akejkoľvek krajinnej architektúre. Okrem toho je farebná paleta prekvapujúca, ktorá má širokú škálu farieb - od bielej tehly po najtmavšiu, ktorá sa často používa v podkroví;

- Nie je potrebnéčelia - významné plus tehlové domy. Ak je murivo urobené celkom starostlivo, dom môže byť aj bez ďalšej úpravy. Zároveň môžete získať dvojaký úžitok: krásnu štýlovú štruktúru plus peňažné úspory;

- Vynikajúce technické vlastnosti - murovaný dom má vysokú protipožiarnu bezpečnosť a protihlukovú izoláciu, čo je dôležité pre budovy nachádzajúce sa v blízkosti diaľnic.

Nevýhodou stavby murovaného domu je jeho trvanie, čo prirodzene vedie k dodatočným nákladom a odloženiu uvedenia stavby do prevádzky. Ak však vezmeme do úvahy, že výsledok bude žiť v útulnej, pohodlnej štruktúre, ktorá bude slúžiť ako kláštor pre budúce generácie, tento faktor sa nestane tak výrazným.

Projekt murovaného domu: kde začať

Po rozhodnutí postaviť murovaný dom je potrebné určiť jeho počet podlaží, ako aj jeho architektonický štýl. Najobľúbenejšie sú dvojpodlažné budovy, ktoré dokonale dopĺňajú manzardové strechy a nahrádzajú spotrebu materiálov na nútenie tretieho poschodia. Táto výška vám umožní ušetriť na území domu a získať plnohodnotnú štruktúru s potrebným počtom funkčných miestností. Nevýhodou je výstavba vnútorných schodísk, pre ktoré je potrebné vyhradiť určitú plochu. Takže nie je prázdny, pod ním sú často vybavené šatníkové skrine, mini-kancelárie, knižnice. tiežstojí za to zvážiť, že dvojpodlažná budova bude znamenať dodatočné náklady na zaplatenie účtov, najmä počas vykurovacieho obdobia, ak budova neposkytuje alternatívne zdroje.

Jednopodlažné domy tiež nestrácajú svoj význam, hoci sú menej početné ako viacpodlažné domy. Ich výhodou sú nižšie náklady na výstavbu a ďalšiu údržbu, ako aj jednoduchosť pohybu detí a starších rodinných príslušníkov, pretože nie je potrebné vystupovať do druhého poschodia. Okrem toho, moderné dispozície často propagujú usporiadanie suterénu alebo podkrovia strechy, kde, po poskytovaní všetkých potrebných komunikácií, je tiež možné usporiadať obývacie izby, technické miestnosti, atď.

Na rozdiel od predchádzajúcich období, keď sa v očiach vliekol ten istý typ budov, súčasná podoba domov naznačuje mnoho možností. Dôležitú úlohu zohráva aj štýl architektúry budovy, ktorá musí byť v súlade s krajinným dizajnom a musí zodpovedať osobnosti majiteľa. Napríklad, najluxusnejšou destináciou pre súkromný tehlový dom je barokový, charakterizovaný majestátnou krásou, zložitými vzormi, prítomnosťou stĺpov a zákrut.

Tehlový dom v secesnom štýle sa bude vyznačovať osobitnou originalitou, ktorá svedčí o jeho blízkosti k prírodným motívom. Hladké línie sú tu vítané, čo výrazne vynikne ich zložitosťou.

Osobitne zaujímavé sú moderné dizajny, \ tzdôrazňujúc originalitu dnešnej módy. Napríklad, tehlové domy v ultramodernom hi-tech štýle nenechajú ľahostajné ani tie najvážnejšie skeptické. Originalita dizajnérskych rozhodnutí, stelesnených v efektných tvaroch, nádherná kombinácia tehál s kovovými a sklenenými prvkami - to všetko najlepšie zdôrazní výhodu budovy.

Myšlienky na plánovanie murovaných domov

Ako sme už povedali, murované domy môžu mať rôzne konfigurácie. Rôzne spoločnosti ponúkajú výstavbu na štandardných aj individuálnych projektoch. Myslenie prostredníctvom rozloženia budúceho domova, musíte vziať do úvahy želania všetkých členov rodiny, rovnako ako potreba ubytovať určité zóny. Preto sme vybrali najlepšie nápady, ako racionálne plánovať priestor tak, aby bol čo najfunkčnejší a najpohodlnejší.

Murovaný dom s garážou

\ t

Mať garáž pre vidiecky dom je obrovské plus. Niekedy stavajú samostatné budovy alebo jednoducho vybavujú polykarbonátové prístrešky. Nemôžeme sa však zhodnúť na tom, že oprava auta je oveľa príjemnejšia v interiéri, a že je lepšie dostať sa do neho v daždivom dni bez opustenia domu. Preto sa stále viac a viac obyčajných variantov bytových domov, kde garáž je súčasťou bytového domu. Môže byť umiestnený v suteréne alebo na úrovni prízemia. Okrem hlavného účelu môže byť garáž čiastočne vybavenásklad alebo dielňa a na území jeho strechy môže byť nádherná terasa alebo balkón.

Dom so suterénom

Vybudovanie suterénu pod domom je veľmi výnosné riešenie. Súčasné projekty majú okrem toho tendenciu využívať svoje vybavenie nielen ako sklad, ale aj ako obytné miestnosti. Na fotografii projektu môžete vidieť dispozíciu, kde sa v suteréne nachádza biliardová miestnosť a rekreačná oblasť. Môžete tu ubytovať technické priestory, práčovňu. Takéto detaily je potrebné premyslieť ešte pred začatím výstavby, čo včas prinesie všetky potrebné oznámenia. Je tiež potrebné podrobne preskúmať úľavu, prítomnosť podzemných vôd, aby sa zabezpečilo odstránenie zrážok.

Jednoposchodový dom s terasou

\ t

Táto možnosť je ideálna pre seniorov alebo rodinu s deťmi. Terasa bude skvelým miestom pre pitie rodinného čaju alebo detské hry, stretnutia s priateľmi a oslavy špeciálnych akcií. Terasa môže byť otvorená alebo zatvorená a slúži ako dodatočný obytný priestor. Je vybavená letnou kuchyňou, jedálňou pod šírym nebom, miestom na grilovanie, sušením bielizne alebo jednoduchou inštaláciou pohodlných hojdacích kresiel, kde môžete byť sami s prírodou.

Terasy sú často kombinované s grilom, bazénom alebo krásnou kvetinovou záhradou. Výjazd vybaviť z kuchyne alebo obývacej izby, a únie s spálňami alebo detské izby nie je vítaný. Po vybudovaní rekreačnej oblasti na východnej strane môžeteobdivovať ranné lúče vychádzajúceho slnka, zo západu - západ slnka. Južná je najhorúcejšie, takže ak nie je strecha nad terasou, je lepšie organizovať prístrešok v lete. Na severnej strane pozemku bude zaplavený mäkkým rozptýleným svetlom.

Tehlový dom v nemeckom štýle

\ t

V Nemecku majú domy štvorcový alebo obdĺžnikový tvar a dve poschodia s podkrovím, ktorého priestor sa používa ako odpočívareň alebo skleník. Dvojité alebo valbové strechy sú pokryté červenými šindľami. Architektúra nemeckých domov je náchylná na praktickosť, takže neexistujú dlhé chodby a veže, ktoré nenesú funkčnú záťaž. V prvom poschodí je často otvorený priestor bez priečok, kde sa kombinuje kuchyňa, obývacia izba, jedálenský kút. Ďalšou črtou je prítomnosť suterénu, kde sú umiestnené technické miestnosti a vstup do domu má schodisko alebo aspoň niekoľko krokov. Okná takýchto domov sú malé, obdĺžnikové alebo klenuté, rozdelené do niekoľkých častí.

Moderný minimalizmus v tehlovom dome

Najvýznamnejšie dnes sú minimalistické budovy, preto si táto téma zaslúži osobitnú pozornosť. Tehlový dom v štýle minimalizmu vyniká svojou jedinečnosťou, jednoduchosťou a zároveň funkčnosťou. Tu sú všetky nepotrebné veci odmietnuté: ohyby, kruhy, svetlé farby a dekorácie. Dom však nevyzerá matne a štrajknesvojimi architektonickými riešeniami, kubickými tvarmi, plochými strechami s terasami.

Keďže otvorenosť priestoru je základným znakom minimalizmu, domy majú obrovské panoramatické okná a dokonca celé priehľadné steny, cez ktoré prichádza veľa prirodzeného svetla. Budovy môžu byť jedno- alebo dvojpodlažné. Podlahy sa však nebudú vždy zhodovať v rôznych blokoch, pretože tu sa nevyžaduje symetria.

Murované domy - fotografie a projekty

Viac projektov murovaných domov možno vidieť v našej galérii. Tu sme sa snažili zbierať pre vás tie najlepšie fotografie z najpohodlnejších funkčných dispozícií a krásnych exteriérov. Šťastné prezeranie!