Tehlová stena v interiéri (100 fotografií) \ t

Ak sa pred tehlou považovala výlučne za stavebný materiál alebo za zvyškový jav starých priemyselných stavieb, teraz je to skvelá príležitosť priniesť jasný dôraz na akýkoľvek interiérový dizajn - od klasického až po priemyselný. Tehlová stena v interiéri vždy vyzerá originálne, ladí s rôznymi farbami nábytku a textílií a dokonale zapadá do každej miestnosti. V spálni mu dá ľahkú neopatrnosť, kuchyňu - komfort, obývaciu izbu - konzervatívnu estetiku.

Vlastnosti tehlovej steny v interiéri

Takéto kreatívne a odvážne rozhodnutie v oblasti interiérového dizajnu nepochybne poteší majiteľov domu a pritiahne nadšených výhľadov hostí. Aby bolo možné poraziť tehlovú stenu čo najkrajšie, musíte poznať víťazné možnosti dizajnu. Potom si môžete byť istí konečným výsledkom. Tu sú niektoré z hlavných funkcií, ktoré treba zvážiť:

1. Tehlová stena bude vyzerať úžasne v tandeme s takýmito interiérovými návrhmi: podkrovie, eklektický, etnický, klasický, grunge, pop art a avantgarda.

2. Pozoruhodnou alternatívou tejto tehly môžu byť netkané /vinylové tapety alebo obkladový materiál.

3. Tón steny nemusí zodpovedať celkovej farebnej schéme. Môže byť o dve úrovne tmavšie alebo svetlejšie.

4. Murivo môže slúžiť ako dobrý dekor pre vaše obľúbené obrazy alebo fotografie.

5. Lesk na povrchu tehál(vytvorený pomocou špeciálneho laku) je schopný vizuálne vytvoriť svetlejšiu miestnosť.

6. Ľahká tehla sa dobre mieša s červenými a broskyňovými odtieňmi, kávou - s béžovou a šedou farbou.

7. Ak si stále vyberiete tehlu, mali by ste sa starať o profesionálne nástroje, ktoré ju môžu dlhodobo chrániť pred plesňami a plesňami.

8. „Brick motív“ bude vyzerať skvele nielen v jednom smere dizajnu, ale aj v zmiešanej verzii niekoľkých štýlov.

9. Zaujímavou kombináciou nástennej dekorácie sú tehly a zrkadlá, staré hudobné dosky na povrchu a kamenné prvky.

Ako vytvoriť tehlovú stenu?

Skutočné murivo

Obnažená tehlová stena uprostred miestnosti je skutočnou dekoratívnou kompozíciou, ktorá môže byť pôvodne porazená, berúc do úvahy všetky vlastnosti miestnosti. Ak ste vlastníkom interiéru v priemyselnom alebo klasickom štýle, potom povrch môže byť ľahko ponechaný hrubý a nenatretý. Takéto rozhodnutie bude najvernejšie. Ak je túžba, aby bolo viac farebné a bohaté - rozhodne stojí za to použiť akrylak akvalak požadovaného odtieňa. Lesklý lesklý povrch je možné dosiahnuť špeciálnym slinkovým olejom.

Netkané tapety

Budú skvelou alternatívou muriva. Flizelín je veľmi populárny vďaka svojej textúre, ktorá dokonale napodobňuje prírodné druhy.dokončovacie materiály (kameň, tehla, drevo, sklo). Okrem toho je hlavným rozdielom medzi netkanými tapetami, že môžu byť prelakované v akejkoľvek farbe. Je to ideálna voľba pre kreatívnych ľudí, ktorí budú schopní previesť svoje myšlienky do reality bez strachu z následkov. Tehlová stena sa dá ľahko zmeniť z bielej na kávu, od šedej po citrónovú.

Vinylová tapeta

Výhody tejto voľby zahŕňajú trvanlivosť materiálu, jeho trvanlivosť, jednoduchú údržbu a estetický vzhľad. Vinylové tapety ľahko korigujú nepotrebné výčnelky a ohyby, zabezpečujú dobrú cirkuláciu vzduchu v miestnosti (ak zostanú neuzatvorené), ozdobia roh miestnosti. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že ich možno prilepiť prakticky na akúkoľvek stenu (veľkoplošnú alebo kompaktnú, hustú alebo tenkú), ktorá sa, žiaľ, nedá povedať o montáži muriva.

Lícová tvárnica

\ t

Často sa používa pri zdobení stien. Takýto materiál je oveľa tenší a ľahší ako konštrukcia. Ak je pevná hrubá stena schopná odolávať pevnému murivu, potom sa lícová tehla zmestí aj do malej priečky (vzhľadom na jej minimálnu hmotnosť). To je veľké plus pre tých, ktorí nechcú stratiť väčšinu miestnosti, ale stále ju chcú ozdobiť takými priemyselnými detailmi.

Tehlová stena v interiéri - foto

Zostavili sme pre vás originálnu fotogalériu. Dokáže totehlová stena - to je skvelá voľba dizajnu, ktorá je vhodná v každom dizajne av každej miestnosti.

Tehlová stena v interiéri kuchyne

\ t

Kuchyňa - to je presne roh v dome, kde chcete vždy tráviť čas s rodinou a priateľmi. Tehlová stena bude harmonicky zapadať do tejto miestnosti, pretože je schopná zdôrazniť funkčnosť, ale zároveň priniesť do atmosféry potrebné poznámky estetiky a pohodlia. Takéto priemyselné motívy vyzerajú skvele v jemnom štýle Provence, ako aj vo viac odvážnom podkroví alebo pop art. Ideálne farby muriva alebo imitácie tapety do kuchyne sú piesok, béžová, sivá, červená a káva.

Tehlová stena v interiéri obývacej izby

\ t

Takýto dekoratívny prvok je schopný premeniť jednoduchú obývaciu izbu na autorovu dizajnovú kompozíciu. Hlavnou vecou je vybrať správne odtiene nábytku a textilu, ako aj doplniť celkový obraz pestrými akcentmi v podobe ručne vyrobených výrobkov, rodinných fotografií, starých zrkadiel - v závislosti od celkového štýlu interiéru. Útulná obývacia izba sa potom stane nielen miestom pre príjemné posedenie s priateľmi, ale aj kútikom pre kreslenie kreatívnych nápadov a inšpirácií. Dobré farby pre obývacia izba tehlová stena - biela, šedá a káva.

Tehlová stena v interiéri spálne

Nádherná možnosť, aby sa osviežila spálňa, aby bolo viac výstredné a individuálne. Tehlová stena môže vytvoriť potrebný kontrast aj na pozadí nádherného drahého nábytku a malieb. Najlepšie možnosti pre jeho umiestnenie v spálni - je kladenie /tapetu na stenu s dvoma priestrannými oknami alebo za posteľou. Treba poznamenať, že tehlové motívy nielenže nie sú v konflikte, ale naopak, vyzerajú veľmi harmonicky so svetlou textíliou, bez toho, aby ju vizuálne zatemňovali.

Tehlová stena v interiéri kúpeľne

Kúpeľňa je špeciálne miesto, kde strávime vzácne minúty ráno pred odchodom von a večer pred cestou do krajiny snov. Preto by mal byť jeho dizajn stručný, štýlový a funkčný. Takto bude vyzerať v kombinácii s tehlovou stenou. Biele alebo béžové farby takejto steny budú vizuálne rozširovať priestor, budú dobre kombinované s keramickou sanitárnou výrobou, prinášajú pocit pohodlia a káva, svetlé a tmavé odtiene vytvoria efekt brutality, konzervativizmu a originálneho prístupu k dizajnu dizajnu.

Tehlová stena v interiéri chodby /chodby

\ t

Najkompaktnejší koridor môže slúžiť nielen ako vstup do obydlia, ale aj na preukázanie dobrého vkusu.majiteľov domov a stať sa zvláštnym vrcholom interiéru. Tehlová stena v kombinácii s veľkými kovovými zrkadlami je ideálnym riešením pre chodbu /chodbu. Farba steny by mala byť v súlade s celkovým štýlom interiéru.

Tehlová stena v interiéri škôlky

\ t

Detská izba nie je len miestom odpočinku pre dieťa, ale aj jeho malým svetom, ktorý sa dá tvorivo zdôrazniť tehlovou stenou. Tento "podkrovný štýl" bude apelovať na všetky deti, ktoré milujú rebel a stavať halabuds z vankúšov. Na žiadosť dieťaťa môže tehlová stena slúžiť aj ako všeobecné zázemie pre jeho tvorbu (kresby, fotografie, iné diela) alebo ako miesto pre autorské graffiti.