Tapety na plochu v interiéri: 90 nápadov

Tapety sú skvelé domáce dekorácie a najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť požadovanú atmosféru v ňom. Je to jeden z najbežnejších materiálov na konečnú úpravu stien, ktorý poteší rôznymi textúrami. Ak sa obyčajný papier stal nudným a nudným, je čas venovať pozornosť svetlým a farebným tapetám. Okrem toho v posledných rokoch dosiahli zásadne novú úroveň kvality, pohodlia a praktickosti. Každá kresba alebo ornament sa aplikuje na hustom základe, od realistickej krajiny až po fantastickú geometriu.

Typy fototapiet

Existujú rôzne typy fotografických tapiet, ktoré sa líšia podľa typu základne. Technológia výroby však zostáva všeobecná: kresba sa aplikuje na hrubý papier a segmentuje sa do niekoľkých častí, aby sa lepidlo lepilo. Štandardným formátom je rozdelenie prízvukovej steny na osem jazdných pruhov.

Na výrobu použitého papierového, netkaného alebo vinylového základu. Menej časté sú iné možnosti. Povrch môže byť matný alebo lesklý. Prvá je bohatšia a jasnejšia, druhá je šťavnatá a lesklá a dodáva dodatočnú hru svetla.

Tapety na plochu sú:

- Hladké. Jednoduchá a trvanlivá, so spoľahlivým ochranným povlakom. Je to umývateľná tapeta, ktorá môže byť aj uviaznutá v kuchyni. Vyžadujú však dokonale rovný povrch steny.

- Textúrne. Jedná sa o druh textúrované omietky z tapety. Môžu napodobňovať piesok, kožu, papyrus a iné textúry. Vhodné pre klasické alebo etnické interiéry. Technológia lepenia -rovnaké, ale vzhľadom na textúru skryjú menšie chyby steny.

- Samolepiace. Ide skôr o farebný film s lepiacou vrstvou. Nepotrebujú ďalšie lepidlo. Pohodlné plus je, že môžu byť v prípade chyby opatrne prilepené. Ale textúra týchto tapiet je iná.

Okrem papiera existujú na tlač rôzne farby. Najlacnejšou možnosťou je obyčajný papierový podklad s atramentmi s ekologickým rozpúšťadlom. Tieto tapety sú pohodlné, ekologické, ale nie tak veľkolepé.

Textilná tkanina s latexovým atramentom vyzerá jasnejšie a bohatšie. Sú drahšie, ale majú lepšie podanie farieb. Môžete ich nalepiť okamžite po vytlačení.

Najdrahšie - netkané tapety s ultrafialovým atramentom. Sú najfarebnejšie a trvanlivé. Ak plánujete opravovať roky, je to najlepšia voľba. Náklady sa vyplácajú v plnej výške.

Tapety na plochu: Klady a zápory

Dokonca aj v dávnych dobách sa ľudia snažili zdobiť steny. Najprv maľovali jaskyne, potom vytvorili maľované maľby a maľované obrazy. Predpokladá sa, že v starovekej Číne, hneď po objavení prvej technológie výroby papiera, umelci maľovali prvú improvizovanú tapetu.

Neskôr európski králi a aristokracie radi vyzdobili svoje domy tapetou s maľbami. Ocenili ich rozmanitosť a jednoduchosť zmeny. Veľmi dôležité v divadle, kde museli neustále meniť scenériu.

Modernejšie tapety sa objavili uprostred XXstoročí v Spojených štátoch a západnej Európe. Technológia bola nákladná a nedokonalá, ale ukázalo sa, že je to len otázka času.

Hlavné výhody fototapety v interiéri:

- Veľké množstvo možností. Môžete si objednať ľubovoľný obrázok alebo vybrať hotový. Pri tlači fotografií alebo kresieb potrebujete len vysokú kvalitu, aby sa mohli prispôsobiť veľkosti steny.

- Faktúry a materiály. Rôzne môžu byť nielen obrázky, ale aj typ základne. Každý z nich má svoje vlastné charakteristiky, takže si môžete vybrať perfektnú možnosť pre váš projekt.

- Pevnosť. Moderné tapety nezmiznú ani na slnku. Nemenia svoj vzhľad roky. Okrem toho sú vďaka špeciálnemu náteru silnejšie a pevnejšie ako klasický papier.

- Odolnosť proti vlhkosti. Nástenná maľba sa nebojí vody a tuku. Oni nie sú exfoliate a nie namočiť. Môžu sa umyť a vyčistiť vlhkou handričkou. Ale ani taká tapeta sa neodporúča lepiť v kúpeľni alebo priamo pri dreze.

- Atmosféra. Nálepka - najjednoduchší spôsob, ako nastaviť požadovanú atmosféru miestnosti. Výkresy a farby priamo ovplyvňujú náladu a emocionálny stav. Navyše je to aj štýlový akcent.

Existujú však aj nevýhody:

- Cena. Kvalitné tapety sú drahé. Čím lepšie a odolnejšie sú, tým drahšie sú.

- Príprava. Vo väčšine z nich bude musieť dokonale pripraviť stenu. Dokonca aj najmenšie kvapky a defekty sú neprijateľné, okamžite sa pozerajú na lesklý lesklý povrch. Napríklad omietka nevyžadujetakéto triky.

- Plánovanie. Je potrebné vopred starostlivo naplánovať, ako zadať tapetu do interiéru, aby sa spojili so zvyškom dekorácie, nábytku a výzdoby.

- Náročnosť lepenia. Technológia lepenia je veľmi jednoduchá, ale vyžaduje maximálnu presnosť. Ak nevýznamné odchýlky pre bežné tapety nie sú viditeľné, potom v prípade fototapety takmer vždy rušia obraz.

Ako nalepiť tapetu na stenu?

Technológia na prácu s nástennou tapetou je bežná. Môžete sa s nimi vyrovnať sami. K tomu potrebujete úroveň, meradlo, ceruzku, kancelársky nôž, špeciálne gumové valce a kefy rôznych šírok.

Najprv musíte zvoliť správne lepidlo v závislosti od typu podkladu. Tam je štandardné pravidlo: hrubšie plátno, hrubšie lepidlo zloženie. Dokonale vhodné univerzálne nástroje pre vinylové tapety. Ako plemeno - vždy uvedené v návode.

Povrch steny by mal byť dokonale hladký a suchý. Je potrebné starostlivo sa zbaviť starého náteru, vyrovnať povrch, natrieť a vysušiť. Ak je kresba ľahká, môžete ju navyše natrieť bielou vodnou farbou. Je nežiaduce prilepiť tapetu na existujúci povlak, pretože reakcia rôznych materiálov môže byť nepredvídateľná.

Pokyny sú tiež pripojené ku všetkým fotografickým tapetám.

- Najprv musíte plátno rozdeliť na špeciálne biele čiary tak, aby bol obrázok bezšvový.

- Potom potrebujetevyčistite stenu a prikryte podlahu filmom.

- Ak neexistujú žiadne iné odporúčania, lepidlo sa aplikuje na stenu a plátno. Plachta sa navinie dovnútra a nasiakne asi 5-10 minút.

- Je dôležité držať prvé plátno veľmi opatrne, pretože ho budete musieť posunúť ďalej.

- Na odstránenie vzduchu a prebytočného lepidla sa používajú mäkké gumové valce. Nepokazia kresbu.

- Je vhodnejšie prilepiť pásy zľava doprava, prekrývať sa tak, aby obraz dokonale zapadol.

- Potom odrežte zarovnávaciu čiaru papierovým nožom pod pravítko a odstráňte odrezané hrany. Takže na povrchu nebude viditeľný spoj. Spojka je dodatočne potiahnutá tenkou kefou.

- Keď sú všetky steny na stene, môžete ich zakryť navrchu dodatočnou ochranou pred vlhkosťou alebo UV žiarením.

Tapeta by mala vyschnúť bez prievanu a vetrania, aby sa bubliny neobjavili.

Foto tapeta - foto

V rôznych časoch sa niekedy zvýšil záujem o foto tapetu v interiéri, potom klesol. Vrchol popularity prišiel v 80. rokoch. Ale potom to boli väčšinou monotónne lesné krajiny. V 90. rokoch boli úplne zabudnutí. Ale začiatkom dvadsiatych rokov, keď sa objavil kvalitný papier a cenovo dostupná digitálna tlač, trend sa obnovil. Začali používať rôzne dôvody. Experimentálne vybrané vhodné farby a zariadenia. Od tej doby, tapety opäť usadil v domoch a bytoch, len teraz - oveľa viac módne a rozmanité.

Foto tapeta v interiéri kuchyne

Photowall-papier v kuchyni je naraz dva obrovské plusy. Šťavnaté farby stimulujú chuť k jedlu a zvyšujú náladu. Husté krytie sa nebojí špiny a tuku, nezmizne pod priamym slnkom a ľahko sa umyje. Nepoužívajte len lepidlo tapety nad sporákom alebo pracovnú dosku, ale nad jedálenským kútom, budú mať pravdu!

Foto tapeta v interiéri obývacej izby

Obývacia izba s fotografickou tapetou určite porazí všetkých hostí. Okrem toho sa zmestia do každého interiéru. Jemné kvety - v Provence, textúrované drevo - v klasike, výhľad na more - v stredomorskom štýle, a pôvodná geometria - v modernom alebo minimalistickom.

Ak je miestnosť slnečná a horúca, môžete si vybrať osviežujúcu zimnú krajinu, ak v nej nie je dostatok svetla - svetlé a slnečné kresby. V ideálnom prípade by akcentová stena nemala pokrývať nábytok a spotrebiče. Ak to nie je možné, môžete prilepiť jednotlivé časti a vytvoriť improvizované panely.

Foto tapeta v interiéri spálne

V spálni často chcú vytvoriť nejakú osobitnú a jedinečnú atmosféru, niečo intímne a hlboko osobné. Čo by mohlo byť lepšie ako fototapeta na jednotlivé skice?

Ďalšou dobrou možnosťou je pokojná panoramatická tapeta s prírodou. Vizuálne zväčšuje miestnosť apomáha relaxovať. Odporúča sa, aby sa zabránilo nadmernému množstvu svetlých a kontrastných farieb, ktoré by príliš narušili nervový systém.

Foto tapeta v interiéri detskej izby

Pre detské foto tapeta - možnosť realizovať sen. Môžu to byť hrady, pirátske lode, priestorové priestory alebo obľúbené kreslené postavičky. Hlavnou výhodou tohto rozhodnutia je, že časom sa môže akákoľvek forma ľahko a lacno zmeniť na relevantnejšiu, v súlade so záujmami dieťaťa.

Fototapety v interiéri chodby

Nástenné maľby na chodbe pomáhajú dostať sa do rozprávky priamo z dverí. Okamžite nastavili potrebnú náladu. Rôzne krajiny a kresby umožňujú vizuálne meniť priestor. Okrem toho, v chodbe alebo chodbe je zvyčajne nie je dostatok miesta pre dekoratívne maličkosti, takže takáto výzdoba steny bude dobrá dekorácia.