Tapeta pre spálňu: 80 fotografií a nápadov

Spálňa je jedným z obľúbených miest každej osoby. Práve tu môžeme odchádzať do dôchodku, relaxovať a oddýchnuť si od každodenných ťažkostí. Stretávame sa tu a svitáme, keď sa v bazéne s teplou prikrývkou chceme ešte chvíľku stráviť v pokojnej, pokojnej atmosfére. Dôležitú úlohu pri vytváraní potrebnej atmosféry vykonáva interiérový dizajn v spálni, jej farebná paleta, vzory, preto návrhári často používajú tapetu ako dokončovací materiál. Ich voľba je dnes taká široká, že vám umožní stelesniť tie najnáročnejšie fantázie, aby bol dizajn spálne pokojný a zároveň veľmi expresívny.

Druhy tapiet pre spálňu

Výber tapety v spálni, mali by ste venovať pozornosť materiálom, z ktorých sa moderné plátna. Je ich veľa a každý má svoje vlastné výhody. Keďže v spálni nie sú žiadne špeciálne mikroklimatické podmienky (kolísanie teploty, vysoká vlhkosť, znečistenie), z hľadiska praktickosti sú tu vhodné všetky plátna. Preto budeme venovať pozornosť ich ďalším vlastnostiam.

Najjednoduchšou a najznámejšou možnosťou sú papierové tapety. Ide o najlacnejšie plátna, pretože sa nelíšia v odolnosti voči rôznym druhom nárazov. Napriek tomu však nestratili svoj význam už celé desaťročia, pretože ich rozsah sa neustále rozširuje, objavujú sa nové odtiene, vzory, výtlačky, ktoré umožňujú minimálneNáklady vyzdvihnúť materiál pre akýkoľvek štýl. Ak sa obávate, že sa časom tapeta nejako znečistí, môžete s nimi prilepiť horný povrch steny a usporiadať spodný povrch iným, odolnejším materiálom, ako sú plastové panely.

Netkané tapety sú praktickejšie. Najčastejšie majú podobu plátna na maľovanie s reliéfnymi vzormi, aj keď sú už tónované modely. Trvanlivosť materiálu vydrží až 15 farieb, takže je to dobrá voľba pre tých, ktorí nemajú radi trvanlivosť. Naopak, vinylové tapety sú už obdarené určitým vzorom. Jedná sa o pomerne husté plátna, ktoré dokonale tolerujú rôzne podmienky. Vinylová vrstva dodáva objemom tapety a množstvo dekoratívnych riešení vám umožňuje vytvoriť jedinečné interiéry. Kombinácie netkaných a vinylových tapiet vyzerajú krásne, kde sa vzory striedajú s monochromatickým povlakom. Tento dizajn sa nenudí a nakoniec ho môžete vždy zmeniť maľovaním monochromatického flizelinu vo vašej obľúbenej farebnej schéme.

Skupina tapiet, nazývaná prírodná, zahŕňa bambusové, korkové, látkové a kožené látky, ktoré vyzerajú skvele v etnickom a ekologickom štýle, ako aj v prísnych klasických smeroch. Takéto tapety pôsobia ako ozdoba alebo doplnok k štýlu nápad, preto sú umiestnené v interiéri v dávkach, ktoré sú kombinované s inými typmi dekorácie, napríklad, maľovanie alebo dekoratívne omietky.

Sklené vlákno je jedným z „mladých“ druhov. Rovnako ako netkané, súväčšina z nich je určená na maľovanie, aj keď majú aj zástupcov, ktorí sú už maľovaní. Vyznačujú sa osobitnou silou, schopnosťou tolerovať akýkoľvek stupeň vlhkosti bez poškodenia, tekutá tapeta je špeciálna kompozícia, ktorá sa aplikuje na stenu ako omietka, čím sa získa úplne výnimočný vzhľad s tónmi tepla a pohodlia. Zriedenie rôznych tónov tapety, môžete vytvoriť neuveriteľné hranie, nakresliť celé obrázky, a pridanie svetlé farby a iskry sa obráti obyčajnú stenu vo večernej spálni do trblietavé kaleidoskop.

Nástenné maľby - materiál, ktorý je teraz na vrchole popularity. V spálni s maľbami v hlave je korunovaná hlava postele alebo opačná stena. Mimoriadne zaujímavý je fotografický papier s 3D efektom, ktorý je však relevantný len v priestranných interiéroch.

Ako si vybrať farbu tapety do spálne

Určite mnohí z nás, ktorí si vyberajú tapetu, sa najprv pozerajú na farbu plátna, na prítomnosť alebo neprítomnosť vzorov, výtlačkov. A to je úplne opodstatnené, pretože každý človek má svoje vlastné vnímanie určitej farby, napríklad, červeného obťažuje niekoho, a jednoducho povzbudzuje niekoho. Výber palety, mali by ste sa spoliehať na osobné preferencie, rovnako ako štýl interiéru. Najobľúbenejšie sú béžové tóny - klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Prítomnosť béžovej, hnedej, pieskovej tapety v interiéri spálne pomáha vytvoriť v teplom a príjemnom prostredí atmosféru.

Zdôrazniť čistotu a ľahkosť.biele tapety pomôžu, ktoré, bez ohľadu na to, ako prekvapujúce sa to môže zdať, majú vlastnú paletu odtieňov, vrátane perleťovej, perlovej, mliečnej. Vzhľadom k tomu, farba je v dokonalej harmónii s inými farbami, nebude ťažké nájsť spojencov pre neho, ktorý vytvorí kontrasty v textíliách, dekor a nábytku tak, aby dekor nevyzerá chladno a nudne.

Modrá paleta hovorí o pokojnosti, ale zároveň nasýtené modré tapety v malej spálni môžu vyvinúť tlak, spôsobiť depresiu, preto stojí za modré odtiene. Biela bielizeň s modrou kvetinovou potlačou, ktorá sa často nachádza v rustikálnom interiéri, vyzerá krásne.

Zelená farba je spojená s prírodou, má upokojujúci účinok na psychiku, najmä pistácie, olivové tóny, dokonale v súlade s dreveným nábytkom.

Červená farba by sa mala zaviesť do vnútra spálne v zriedenej forme, napríklad ako šarlátové plátna so smotanovými alebo bielymi vzormi, ako aj hlavný tón fotografickej tapety. Môžete si vybrať gaštanové, alebo naopak ružové tapety, ktoré vytvoria romantickú náladu, zdôrazňujú zmyselnosť situácie.

V módnych zbierkach tapiet sa často nachádzajú biele, čierne a sivé farby, pomocou ktorých sa vytvárajú grafické výtlačky. Tieto obrazy zdobia steny v čele postele - dokonale zrieďujú monotónnosť interiéru a nedráždia oči, pretože sú mimo dohľadu.

Ako aplikovať tapetu svzory

Monofónne plátna sú charakteristické pre mnoho moderných interiérov - nemajú kontrastné prvky a ak si vyberú správnu farbu, „zapadnú“ do akéhokoľvek štýlu. Ale nezabudnite, že v spálni môžu vytvoriť skôr opustenú atmosféru, ktorá časom negatívne ovplyvní psychiku. Aby ste tomu zabránili, môžete meniť interiér s plátnami so vzorom. Nie je nutné úplne zabaliť všetky steny kvetmi alebo geometrickými tvarmi, ak sa vám to absolútne nepáči.

Teraz je celkom módne lepiť steny a vymedzovať ich na dolnom a hornom území. V spodnej časti môžete nalepiť monochromatické tapety tmavých odtieňov a na vrchole farebnejšie a svetlejšie. Niekedy farebné plátna zdobia výklenky v miestnosti, stenu nad hlavou postele, alebo tvoria akúsi nástennú maľbu - oblasti svetlých tapiet orámovaných lištami. Tento dizajn vyzerá veľmi elegantne av dokonalej harmónii s klasickými provensálskymi spálňami.

Prúžkované tapety, ktoré dokážu prispôsobiť priestor, nestratia svoju relevanciu: zvislé pruhy spôsobia, že steny budú vyššie a horizontálne širšie. Čím užší je pás, tým lepší je efekt.

Tapety s geometrickými výtlačkami prinášajú určitú dynamiku, takže by ich nemalo byť veľa a dizajn jednej akcentovej steny s takýmito vzormi dodá tón potrebný pre mnohých.

Pri výbere tapety so vzorom stojí za to zvážiť, že veľké obrazy vizuálne prinášajú steny bližšie, preto v malých spálňachmiestnosti s takýmito vzormi by sa mali používať ako čiastočná úprava.

Interiéry

V dnešnej dobe sa stalo módnym, aby sa v dizajne obytných priestorov dodržiaval určitý štýl. Každý návrhový smer má svoje vlastné zvláštnosti, ktoré môžu byť radikálne odlišné, a každý má právo vybrať si najvhodnejšiu možnosť pre svoju spálňu. V súlade s tým musí byť tapeta vybraná aj podľa požiadaviek štýlu.

Klasický štýl spálne tapety

\ t

Pre pokojnú klasiku sú charakteristické béžové, hnedé a vínové tóny, zdôrazňujúce slušnosť a ušľachtilosť dizajnu. Tapety musia byť drahé a vysoko kvalitné, môžete dať prednosť tkaniny s monogramy alebo kvetinové ornamenty. Častou výzdobou takýchto tapiet je prítomnosť zlata alebo platiny, ktorá dáva špeciálnu eleganciu.

Tapeta pre spálňu v štýle minimalizmu

Rozpor s klasikou je moderný minimalizmus s jeho závažnosťou a zdržanlivosťou. Neexistuje žiadne miesto pre excesy, prelamované dekorácie a vzdorujúce vzory - spálňa vyzerá skôr lakonicky, ale zároveň nie bez kultivácie. Uprednostňuje sa biely, popolavý monofónny nástenný papier. Tak, že steny nevyzerajú opustené a nudné, môžete lepidlo non-tkané alebo sklolaminátové tkaniny s reliéfom, určený pre maľovanie. Vhodná bude prízvuková stena nad čelom v čierno-bielej farbe, ktorá sa opticky rozšírirozmery miestnosti.

Tapety pre high-tech spálne

Podobne high-tech štýl úspešne doplní metalickú tapetu, ktorá v tandeme s „plávajúcou“ posteľou zdôrazní špičkový technologický trend.

Tapety na plochu v štýle Provence

Spálňa v štýle Provence ostro vyniká na pozadí minimalistických požiadaviek. Je útulný a pohodlný, vybavený elegantným dreveným nábytkom a špeciálnymi vzormi v textíliách a tapetách. Tu je všetko naplnené motívmi poľa - zelená, modrá, ružová paleta je plná drobnej kvetinovej tlače.

Tapeta pre spálňu v štýle loftu

Pre interiér v štýle loftu je charakteristický vzhľad stien v „pôvodnom stave“, tj z betónu alebo tehál. V skutočnosti je to v dnešnej dobe pomerne zriedkavé - človek, tak či onak, sa snaží o teplo a pohodlie, najmä pokiaľ ide o zdobenie spálne.

Tu je celkom možné použiť tapetu, ktorá imituje tieto materiály, a to len pri návrhu jednej alebo dvoch stien. Pre zvyšok priestoru, je lepšie zvoliť tichšie povrch (tapeta pre maľovanie alebo omietky). Ak chcete, aby spálňa nevyzerala tmavo, môžete si vybrať tapety, ktoré napodobňujú biele alebo sivé murivo, ktoré v kombinácii s drevenými podlahami a tmavo béžovými textíliami bude vyzerať veľmi pohodlne.

Tapeta na spálňu - foto

Ďalej sme pre vás pripravili rozsiahlu fotogalériu, ktorábude demonštrovať rôzne možnosti pre zdobenie spálne tapety, ich vynikajúce kombinácie a svetlé akcenty. Dúfame, že foto prehliadka vám pomôže vybrať najvhodnejšiu možnosť pre vašu pohodlnú spálňu. Šťastné prezeranie!