Tapeta pre maľovanie: typy, ako lepiť, nápady

Ďaleko od každého je pripravený dohodnúť sa na dlhodobej monotónnosti v interiérovom dizajne - najmä kreatívnych ľudí a tých, ktorí ešte neboli schopní plne sa rozhodnúť o štýle rozhodnutia pre svoj domov. Tapeta na maľovanie je veľkou príležitosťou na zmenu vzhľadu miestnosti bez akýchkoľvek finančných a časových nákladov. Treba poznamenať, že na tento účel sú vhodné iba špeciálne tapety, ktoré majú potrebné vlastnosti: vysokú odolnosť voči vlhkosti, bohatý pigment a dostatočný reliéf povlaku.

Druhy tapiet na maľovanie

Existujú tri hlavné typy obkladu stien, ktoré možno klasifikovať ako tapetu na maľovanie. Patria sem nasledovné typy: netkané, papierové a sklenené tkaniny.

Netkané tapety

Majú jeden z najhustejších a nenarušených základov. Mechanizmus pre vytváranie netkaných tapiet je aplikovať vzor s vinylom cez špeciálnu šablónu. Vnútro výrobku zostáva úplne ploché. Odborníci radi používajú takýto materiál na maľovanie, pretože je odolný voči mechanickému poškodeniu a je tiež schopný vyhladiť nerovnomerné steny, praskliny masky alebo iné estetické vady, čo je obzvlášť dôležité v nových domoch, kde sa steny môžu zmenšiť. Rôzne hrúbky textúry a farebné odtiene potešia aj „gurmánsky“ dizajn.

Papierové tapety

Populárna a osvedčená forma obkladu stien, ktorá sa hodína maľovanie najrôznejších povrchov. Špeciálna impregnácia vám umožňuje mať istotu, že tento produkt má vysokú vodoodpudivosť. Táto charakteristika nestráca význam ani pri opakovanom farbení svetlými pigmentmi. Papier tapetu môže vyzdobiť nielen steny, ale aj strop. Dve hrubé vrstvy vytvárajú efekt dokonale hladkého povrchu.

Sklenené vlákno

\ t

Zaujímavé zloženie ovplyvňuje nielen funkčné vlastnosti, ale aj krásny vzhľad skleneného vlákna. Sú vyrobené zo špeciálnych vlákien, ktoré boli získané zo zmesi piesku, sódy, dolomitu alebo iných alternatívnych zložiek. Povrch hotového povlaku je spojený s papierovou vrstvou. Je tu obrovské množstvo sklenenej tapety s geometrickými vzormi, farebnými ornamentami a neobvyklými textúrami. Výrobok je známy svojou trvanlivosťou a jednoduchou starostlivosťou (skôr mokré pranie špeciálnym štetcom).

Ako lepiť a natierať

Pri nákupe tapiet na maľovanie je dôležité si uvedomiť, že na prácu s týmto materiálom je potrebné sa riadne pripraviť. Ak chcete výrobok dôkladne prilepiť, mali by ste si kúpiť špeciálne lepidlo. Ak je univerzálna základňa vhodná pre papierovú podložku, potom by malo byť zakúpené individuálne lepidlo pre netkané a sklenené vláknité tapety. Potom je potrebné steny očistiť od starých náterov. Stačí odstrániť najhustejšiu vrstvu. Nerovné povrchy môžu byť mierne omietnuté. Po týchto manipuláciách je žiaduce spracovať steny vopred.pripravený základný náter, ktorý musí mať čas na zmrštenie a vysušenie. Potom môžete pristúpiť k veľmi pokleyka tapety, jemne mieri z okna v smere hodinových ručičiek. Ak chcete vytvoriť dokonale hladký povrch a rovnomernosť, môžete použiť hladinomer, ktorý vám pomôže s touto úlohou.

Je potrebné pristupovať k maľovaniu tapiet s rovnakou zodpovednosťou ako k ich lepeniu. Pred použitím vybraných farieb, musíte sa uistiť, že tapeta je úplne suchá. Na rovnomerné nanášanie hustého pigmentu je vhodný kožušinový valček na zdobenie stien kresbami - tenkou kefou. Pre netkaný typ tapety sa používa lesklé farbivo, ktoré sa často označuje ako farba na báze vody, akryl je najlepší pre sklenenú tapetu. Papierové výrobky sú v tomto ohľade všestrannejšie. Pri prvom zafarbení sa farba nanáša v dvoch vrstvách v intervale 2–3 hodiny.

Tapeta na maľovanie v interiéri - foto

S takým zaujímavým obložením stien môžete premeniť akúkoľvek miestnosť na skutočný projekt. Tapety na maľovanie vždy vyzerajú elegantne a harmonicky.

Maľba tapiet pre obývaciu izbu

\ t

Táto miestnosť sa hrdo nazýva tvár majiteľov domov. Preto by bolo vhodné použiť sklenené obkladačky, ktoré môžu znovu vytvoriť tie najneobvyklejšie textúry a vzory (diamanty, štvorce, pavučiny, bodky, vianočné stromčeky). Takéto rozhodnutie sa rozhodne stane relevantným pre takéto návrhy interiérov: klasické, barokové, pop art, Provence. Pre tých, ktorí oceňujú jednotvárnosť a teplé farby,dokonale zapadajú netkané alebo papierové tapety.

Pozadie pre spálňu

Častou túžbou ľudí je pokojný a útulný salónik, ktorý môže byť aj štýlový a extravagantný. To môže pomôcť jednoduchej manipulácii s tapetou pre maľovanie - vytvára kontrast medzi dvoma odtieňmi rovnakej farby (alebo rôznymi farbami). Napríklad, v hornej časti tapety je farebný citrón, a dno - v káve. Tento jednoduchý trik dizajnérov premenil milión vynikajúcich izieb na umelecké diela.

Tapeta na maľovanie do kuchyne

Najlepší výber tapiet na maľovanie pre kuchynský priestor bude netkaný materiál. Je to spôsobené tým, že kuchyňa je často vystavená zmenám teploty a vlhkosti v kombinácii s odparovaním. Tento typ tapety bude vyzerať skvele na dlhú dobu, bez straty vonkajšieho lesku kvôli funkčným vlastnostiam materiálu. Kuchyňa v štýle minimalizmu alebo klasický oblek monotónnosť, pre iné štýly, môžete použiť textúru.

Maľba tapiet pre detskú izbu

\ t

Detská izba je miestom, kde dieťa nielenže spočíva, ale aj rastie, vyvíja sa a formuje sa ako človek. Tapeta na maľovanie - najlepšiemožnosť rozvíjať tvorivé schopnosti detí. Zmeny v nových modeloch pozitívne ovplyvnia náladu a zmenia priestor na miesto, kde sa sny naplnia. Rôzne farby a vzory vám umožňujú vybrať si produkty, ktoré sa zmestia do detského koníčka. Originálna verzia je kombináciou rôznych farieb a reliéfov.

Tapeta na chodbu

Malá chodba môže ľahko ozdobiť papierové tapety na maľovanie a úzky priestor, ktorý je príliš dlhý, pomôže veľkolepému reliéfu netkaných tapiet, skryť drobné nezrovnalosti a chyby v opravách v tejto miestnosti pomocou sklenených stien, čím sa stane jednoduchým kútikom domu štýlovým miestom pre inšpiráciu.