Tapeta pre detskú izbu (70 fotografií) \ t

Detstvo je dôležitým obdobím v živote každého človeka, počas ktorého sa vytvára nielen jeho fyzické puzdro, ale aj jeho charakter, vzor správania a chute. Preto v miestnosti, kde dieťa trávi väčšinu svojho dospievania, všetko by malo byť dokonalé: z materiálov použitých na kvety. Dnes budeme hovoriť o tom, ako si vybrať tú správnu tapetu pre detskú izbu a vytvoriť tak krásny a pohodlný dizajn pre vaše dieťa.

Typy tapiet

Široká škála tapiet, ktoré sú prezentované v moderných salónikoch, môže trochu omráčiť trocha nepohodlných rodičov, nielen s rôznorodosťou dizajnov, ale aj s názvom. Pri výbere tapety do detskej izby je potrebné brať do úvahy najmenšie detaily, pretože materiál vhodný do obývačky môže byť v detskej izbe nevhodný. Identifikovali sme niekoľko optimálnych druhov, ktoré sú v prvom rade bezpečné pre deti a po druhé - vám umožnia krásne ozdobiť interiér.

Papierové tapety pre škôlku

Nemali by ste sa vyhnúť tradičnej papierovej tapete, ktorá omietla steny bytov v postsovietskom priestore. Ich dizajn prešiel omnoho ďalej ako malá kvetina a dnes sa nachádzajú aj reliéfne povrchy.

Hlavná vec je, že ide o prírodný, ekologický materiál, ktorý nepoškodzuje zdravie dieťaťa. Okrem toho, nechali vzduch prechádzať, čo umožnilo, aby steny „dýchali“.

Nie je potrebné sa obávať, že o niekoľko rokov neskôr, keď sa zmenia chute mladého majstra, budete musieť úplneprepracovanie interiéru: papierové tapety sú považované za najlacnejšie a tiež veľmi jednoduché držať sa. Z rovnakého dôvodu sa nezdá, že relatívna krátka životnosť (nie viac ako 5 rokov) je veľkou nevýhodou.

Papierové tapety sa obávajú vlhkosti, takže ak ich dieťa v zhone tvorivej inšpirácie pritiahne perami, kresba sa nevymyje. Ale môžete ho obdivovať už niekoľko rokov, takže neskôr, bez ľutovania, prilepíte „umenie“.

Netkané tapety pre deti

\ t

Ďalšia vec - netkaná textília. Jednoducho povedané, ide o papier s prídavkom textilných vlákien, ktoré zvyšujú jeho pevnosť, čo je pre detskú izbu najdôležitejšie. Stojí viac, ale vydrží dlhú životnosť - až 10 rokov.

Netkané tapety sú odolnejšie voči mechanickému namáhaniu, sú schopné prechádzať vzduchom, ľahko sa lepia a rýchlo schnú. Ekologické výrobky sa považujú za bez vinylovej vrstvy, ktorá sa neodporúča pre deti (ako aj vinylové tapety).

Dokážu skryť malé povrchové nedokonalosti, ako sú malé trhliny alebo nepravidelnosti. Navyše, tento typ tapety je často braný na maľovanie, ktoré možno vykonať 5-10 krát. Nová farba každý rok - ideálna pre škôlku.

Textilná tapeta pre škôlku

Luxusné textilné tapety sú ideálne pre detskú izbu v klasickom štýle, najmä ak je jej obyvateľ vo veku, v ktorom môže takúto krásu oceniť. Náklady sa však môžu líšiťmateriál, ktorý sa aplikuje na papierový alebo netkaný podklad: hodvábny povrch bude oveľa drahší ako umelé odrody.

Textilné druhy sú bezpečné pre zdravie, ale vyžadujú starostlivú starostlivosť a chemické čistenie. Na čistenie nečistôt je lepšie použiť handru alebo jemne chodiť s vysávačom. V sortimente sú hladké varianty alebo krytiny s prepracovaným vzorom. Dobrá voľba pre dievča s sofistikovanou chuťou.

Tekuté tapety pre škôlku

Na základe ich vzhľadu sú tekuté tapety podobné dekoratívnej omietke, a preto sa dajú použiť na vytvorenie neobvyklých a svetlých projektov.

Ich zloženie zahŕňa celulózu - neškodnú lepiacu látku, ktorá nepoškodzuje zvedavé dieťa. Pre rôzne vzhľad v tekutom tapety tiež pridať rôzne dekoratívne vlákna, trblietky a prírodné farby. Pri lepení nezostávajú švy ani spoje a vysoká úroveň zvukovej izolácie udrží nepokojný hostiteľský spánok.

Stylistické rozhodnutia

Je možné, že pre malé deti štýl miestnosti nehrá veľkú úlohu, ale interiér vášho domu bude prínosom len vtedy, ak sa do neho zapojí aj škôlka. Skúsme si vybrať tapetu pre najobľúbenejšie možnosti.

Detská tapeta v modernom štýle

Podľa pravidiel tohto smeru v dizajne je lepšie uprednostniť monochromatické varianty, nátery so stručným vzorom alebo kombináciu týchto dvoch typov. Silná, odolná netkaná textília dokonale padnerozmanitosť, pretože moderný štýl oceňuje funkčnosť a praktickosť. Ponúka však široké pole pre experimentovanie, takže tekuté tapety budú tiež vyzerať celkom vhodne.

Detská tapeta v klasickom štýle

\ t

Ako už bolo spomenuté, textilné tapety, ktoré ozdobia interiér svojou luxusnou textúrou, sú ideálne pre klasiku. Ale ak nie je zmysel v úzkostlivom dodržiavaní tradícií, potom je možný akýkoľvek druh s vhodným vzorom. To môže byť jemný kvetinový ornament pre dievčatá, prísnejšie "bunka" alebo "prúžok" pre chlapcov, a možno aj jednoduché farby pre tých, ktorí dávajú prednosť moderný výklad.

Tapeta pre deti v štýle Provence

Tento interiér je ideálny pre malé zasnené dievčatá, ktoré milujú svetlo a priestor. Malý "kvet" doplní maľovaný biely drevený nábytok a použitie pastelových odtieňov vytvorí požadovanú atmosféru. Ak sa obávate o trvanlivosť stien, môžete zostať na papierové tapety.

Tapeta pre dieťa v štýle pop artu

Svetlé a štýlové pop art sa bude páčiť kreatívnym jednotlivcom, ktorí nie sú ľahostajní ku komiksom, karikatúram a iným aspektom popkultúry. Výber tapety pre takéto dieťa je rôznorodý: farebný ornament alebo tapeta s obľúbenými postavami. V tomto prípade hlavná vec nie je preháňať to vyvažovaním pozemku s neutrálnymi farbami.

Tapety pre deti vo vesmíre

\ t
Časy sa samozrejme menia, ale aj dnes môžete nájsť deti, ktoré snívajú o tom, že sa stanú kozmonautmi. Starostliví rodičia môžu čiastočne preniesť túžby do reality, „prenajať“ malý priestor do vnútra škôlky. Je to najjednoduchšie dosiahnuť pomocou nástenné dekorácie, výhody tapety s realistickými obrazmi priestorových priestorov je veľmi populárny dnes. Toto riešenie je vhodnejšie pre chlapcov, ale pre dievčatá nájdete tapety s krásnymi obrázkami.

Farebná tapeta pre škôlku: ktorá si vybrať?

Nie je tajomstvom pre nikoho, že farba ovplyvňuje ľudské vedomie, a pre citlivé deti s ich netvoreným chuťou môže byť výber konečných farieb kľúčovým bodom.

Biela tapeta

Biely je vybraný nie preto, že nie je dosť predstavivosti pre iné kombinácie. Jednoducho slúži ako ideálne zázemie pre subjekt, ktorý naplní miestnosť, vyzerá skvele s akýmikoľvek farbami a má tiež priaznivý vplyv na psychiku dieťaťa, upokojuje aj najaktívnejšie dieťa. Takáto tapeta pre detskú izbu môže byť jednoduchá alebo zdobená malými vzormi.

Béžová tapeta

Dobrá voľba pre teenagera alebo dievčatko, ktoré zapadá do štýlu Provence. Vyzerá veľmi prirodzene, ľahko a sviežo, môže byť kombinovaný so svetlým drevom. Takýto odtieň tapety pomôže vytvoriť útulnú atmosféru, v ktorej sa bude chcieť znova a znova vracať aj dospelé dieťa.

Ružová tapeta

Tradične dievčenskú farbu, ktorej jemné odtiene budú vyhovovať sofistikovaným, citlivým charakterom, ako aj pomáhajú rozvíjať ich ženskosť a priateľskosť. Aby sa predišlo stereotypnému interiéru „princeznej“, odporúča sa kombinovať ružové tapety pre škôlku s neutrálnym nábytkom alebo vybrať dekoráciu so vzorom v takej farbe.

Modrá tapeta

Hoci sa v spoločnosti bežne uznáva, že je modrá ako čisto chlapčenská farba, pastelka modrá sa dokonale hodí do detskej izby a pre dievča. Dáva relaxáciu, pokoj, zasnenú náladu, rovnako ako uvažuje o vzdialenosti neba a morských scén vrhá do ich myšlienok. Vyzerá dobre v izbách s oknami smerom na juh.

Zelená tapeta

Zelená je darom pre rodičov, ktorí chcú zlepšiť výkon svojich detí. To je nádych ľudí, ktorí milujú život a prírodu. Psychológovia hovoria, že používanie zelenej tapety v detskej izbe, najmä v pracovnom priestore, pomôže dieťaťu sústrediť sa a tiež aktivuje činnosť mozgu. Pre vysoko aktívnych jednotlivcov však stojí za to vybrať si pastel.

Pozadie pre malú detskú izbu

Výber tapety v neposlednom rade závisí od veľkosti miestnosti. Ak je tento ukazovateľ malý, potom namiesto absolútnej estetiky je lepšie dať na prvé miesto praktickejšie ciele. našťastievýber správnej možnosti pre váš priestor, môžete nielen vyhnúť efektu "drvenie stien", ale tiež mierne rozšíriť je.

Prvým pravidlom nie sú tmavé odtiene. Vizuálne obmedzujú interiér. Možno, že niekto cíti útulný pocit priestoru v komore, ale nie je nič pohodlnejšie ako priestranná a svetlá izba.

To isté platí pre veľké čísla. Je lepšie zabudnúť na fototapety v malej škôlke, okrem toho je nepravdepodobné, že budú viditeľné za nábytkom. Je povolené používať len povlak s malými obrázkami. Prúžky tiež pomôžu zväčšiť priestor miestnosti - vertikálne alebo horizontálne.

Kombinácia tapiet v škôlke

Na diverzifikáciu dizajnu detskej izby môžete použiť niekoľko typov tapiet medzi sebou alebo s inými povrchmi. Najobľúbenejším riešením je kombinovať tapetu na jednej strane s monochromatickým povlakom na strane druhej. To môže byť papier, non-tkané tapety, maľované steny alebo dekoratívne omietky. Tu pravidlo vyváženia - jasné neutrálne.

V klasickom interiéri môžete kombinovať textilné tapety s drevenými panelmi - to vytvorí autentickú atmosféru.

Rôzne kombinácie kombinácií môžu tiež slúžiť na praktické účely. Napríklad v časti miestnosti, kde sa dieťa venuje kreativite alebo aktívne trávi čas - môžete nalepiť odolnejšie tapety, ktoré sa dajú vyčistiť; a pre spánkovú zónuEkonomický papier vyzerá s jasným vzorom.

Tapeta pre detskú izbu - foto

Výber tapety pre detskú izbu sa môže zmeniť na fascinujúcu aktivitu, ak viete, aké typy, farby a štýly navigácie. Jasnejšie nápady - v našej zbierke fotografií. Nechajte sa inšpirovať!

Video: Tapeta v detskej izbe pre chlapca /dievča