Taliansky štýl v interiéri kuchyne (+25 fotografií)

Staroveká história, dobromyseľná emocionalita miestneho obyvateľstva, teplé podnebie, ako aj najchutnejšie jedlo na svete - to všetko každoročne priťahuje mnoho turistov do Talianska a zostáva v ich pamäti ako symbol neba na zemi. Ak si to želáte, doma si môžete vytvoriť kúsok uvoľnenej atmosféry Stredozemného mora! Dosť na to zariadiť v talianskom štýle interiér svojej kuchyne, a potom v útulnej atmosfére tak často, ako je to možné, aby sa tam zhromaždili s rodinou a priateľmi.

Charakteristiky talianskeho štýlu

Podobne ako iné trendy v krajine, taliansky štýl nepochádzal z luxusných palácov aristokratov, ale z obyčajných dedinských domov.

Najoriginálnejšia situácia bola v centrálnom regióne krajiny - solárnom Toskánsku. Vďaka úspešnej geografickej polohe medzi pohorím Apeniny a morským pobrežím mali obyvatelia tejto oblasti prístup k veľkému množstvu prírodných materiálov. Mimochodom, tam to bolo z čias Rímskej ríše vyťažených najhodnotnejších odrôd mramoru - snehobielej Carrary a pásového cipolínu. Základom toskánskeho interiéru je teda prírodný kameň a drevo.

Pokiaľ ide o formy, v nich je zmiešaná klasická symetria a hrubá jednoduchosť. To nie je prekvapujúce, pretože väčšina domácich potrieb bola vyrobená ručne pomocou jednoduchých nástrojov. S každou generáciou, remeselníci zlepšiť svoje zručnosti, a teraz taliansky nábytok je známy po celom svete ako najspoľahlivejšie, krásne atrvanlivé.

Materiály a dekorácie kuchýň v talianskom štýle

Tradičný toskánsky domov je ľahko rozoznateľný podľa množstva drveného kameňa, keramiky, hliny a dreva. Žiadne plastové, sklenené, chrómové ocele, v nich by nemali byť metalizované farby. Pri výbere materiálov je potrebné dávať prednosť prírode, s účinkom staroveku.

Na podlahu sú vhodné morénové, matné kamene, porcelánové kamene alebo terakotové dlaždice s nerovnomernou farbou z gotických zbierok. Prírodná štruktúra je vrcholom štýlu, preto je lepšie odmietnuť nátery a glazúry. Olejové impregnácie pomôžu chrániť parkety pred vlhkosťou a samotná spálená keramika je odolná voči akýmkoľvek nárazom.

Steny môžu byť omietnuté a natreté ľahkou farbou s teplým subtónom alebo zdobené reliéfnym dekoračným kameňom (pieskovec, bridlica).

Zástera je zvyčajne pokrytá obkladom z červenej alebo bielej hliny, často so svetlou ručne maľovanou alebo malou mozaikou.

Na to, aby odolali štýlu, je žiaduce nahradiť predné dvere do kuchyne širokou, dokonca celou stenou, s klenutým otvorom s tehlovým povrchom pozdĺž okraja. Zároveň by mal byť horný oblúk portálu taký nízky, že polovica elipsy je horizontálne silne predĺžená.

Pokiaľ ide o okná, v talianskych domoch sú zvyčajne drevené bez náteru, obdĺžnikového tvaru alebo zaoblené zhora, s tenkými mostmi a uzávermi uzavretými. To však neznamená, že je potrebné opustiť kovovo-plastový rám - jednoduchoNa laminovanie štandardného bieleho filmu pod stromom.

Stropy v tomto interiéri sú tiež zvláštne - často sú obložené murivom v tvare klenutého oblúka, ktorý nevychádza z kopule, ale skôr pripomína tunel. Najlepšou alternatívou k takejto časovo náročnej možnosti by mohol byť strop s textúrovanou omietkou a falošnými lúčmi. Samozrejme, pevné kmene stromov alebo masívne tyče vyzerajú pevnejšie, ale to je odôvodnené len v vidieckych domoch, kde súčasne nesú funkčnú záťaž.

Kuchynské farebné riešenia

Taliansky štýl interiéru sa vyznačuje jemnou paletou jesene - časom, keď sa úroda zberá, a svetlo slnka sa stáva útulným a tlmeným.

Najsvetlejšie farby v tomto rozsahu sú mliečne biele, piesočnaté, žlté, svetlé broskyňové a béžové. Tieto farby sa používajú hlavne pri výzdobe stien, ale niekedy sú tam aj náhlavné súpravy belavých farieb. Jasné odtiene hlinky - okrové, terakotové, tehlové, pálené červeno právom prebiehajú všade tam, kde sa používa keramika - či už je to podlaha, steny, strop alebo riad.

Nerobí v kuchyni "v taliančine" a bez prírodného dreva - od červenkastej borovice až po ušľachtilý červenohnedý dub. Ich povrch má spravidla teplý podtón.

Farby okolitej prírody - modrá obloha, modré morské vlny, mierne vysušená tráva, olivy, hrozno budú tiež vyzerať harmonicky v porovnaní so všeobecným pozadím. Nasýtené, ale mierne vyblednuté pod jasnými lúčmi, sú nádhernéVhodné pre rôzne dekorácie, dlaždice a náhlavné súpravy.

Nábytok do kuchyne v talianskom štýle

\ t

Kuchynský nábytok v talianskom štýle na prvý pohľad priťahuje svojím monumentálnym vzhľadom, dôkladnosťou a dobrou kvalitou. Je okamžite zrejmé, že tieto veci sú po stáročia v duchu starožitností, ktoré slúžili viac ako jednej generácii.

Najvhodnejším materiálom pre takéto trvanlivé výrobky je masívne drevo, spracované jednoducho, ale s dušou. Fasády sú zdobené panelmi, niekedy vyrezávanými dekoráciami alebo čipkami. Povrch je pokrytý priehľadným alebo tónovaným lakom, ale textúra starého dreva zostáva výrazná. Najvhodnejšie sú kované kovové mosadzné, medené a bronzové armatúry.

Tvar nábytku je symetrický, najpohodlnejší z hľadiska ergonómie. Priestranné skrinky a skrine s veľkými policami, zásuvkami, háčikmi, prútenými košíkami vám umožňujú skladovať mnoho rôznych nádob a výrobkov. Niektoré police namiesto fasád sú uzavreté textilnými závesmi - svetlom, v dvojfarebnom malom článku alebo so zátišími.

Stolová doska je zvyčajne vyrobená z kameňa - prírodného alebo umelého, najmä mramoru.

Stôl je určite veľký, masívny, s hladkým dreveným povrchom a reliéfnymi hranami. V tvare je to niečo medzi obdĺžnikom a oválom. Aby sa do jedla hodili veľké rodiny, používajú sa odolné lavice a široké stoličky so zaoblenými chrbátmi.

Štýlový doplnok - drevenývínna časť, v ktorej sú fľaše umiestnené horizontálne - môže zdobiť priestor nad jedálenským kútom.

Kuchynská výzdoba v talianskom štýle

Je zaujímavé vyzdobiť interiér v talianskom štýle pomôže veci z života roľníkov: prútené koše, vrkôčiky z cibule a cesnaku, zväzky sušených bylín, zelené v hlinených kvetináčoch (napr. Bazalka, rozmarín, oregano).

Nevhodné sú keramické výrobky z neglazovanej keramiky, drevená škatuľa na chlieb, mosadzné hrnce na hrnce a medené hrnce.

Na stenách môžete zavesiť obrazy s úžasnou talianskou krajinou alebo jesennými zátišími, ručne maľovanými, nástennými maľbami alebo mozaikami.

Hlavnou výzdobou takejto kuchyne by však mali byť potraviny - napríklad jablká a hrozno, rôzne syry, olivy, pečivo.

Správne osvetlenie v kuchyni

Taliansko je južnou krajinou, takže v domoch je vždy dostatok prirodzeného denného svetla. Opätovné vytvorenie podobného interiéru v náročnejšom podnebí si vyžaduje starostlivosť o umelú alternatívu slnečných lúčov.

V ideálnom prípade sú na tento účel ideálne svietidlá LED teplého bieleho alebo žltkastého spektra. Môžu byť namontované na nosníky a police.

Luster je najlepšie vybrať kované, v starom alebo dokonca stredovekom dizajne. Mala by byť umiestnená v strede kuchyne, alebo v strede jedálenského priestoru nad stolom.

Interiér kuchyne v talianskom štýle - foto

Viac nápadov talianskej kuchyneštýl nájdete v našom výbere fotografií. Tu sú zozbierané krásne možnosti pre dekoráciu, nábytok a dekor, s ktorým môžete vizuálne vidieť, čo bude interiér vyzerať po renovácii. Nechajte sa inšpirovať!

Video: Kuchyne v talianskom štýle - interiérový dizajn